Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 18:26   #81
a zasto ne? uvjek se da dogovorit samo treba biti komunikativan i uvjerljiv
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:21   #82
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
a zasto ne? uvjek se da dogovorit samo treba biti komunikativan i uvjerljiv






__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 06:50   #83
Quote:
foofighter kaže: Pogledaj post
Mene je uvijek malo frka da me neki polupijani majmun ne zalije žujom i sjebe D200. Doživio sam na jednoj svadbi kako je pijani mulac bijelim vinom zalio aparat profesionalno fotografa. Ošlo sve u PM, ne sjećam se točno koji stroj je bio u pitanju, ali sjećam se dobro face fotografa :-)
Meni je jedna frendica pričala kak je navodno jedan čovjek ostao bez ganc novog aparata. Išao je za probu novog aparata fotkati neki koncert/tulum/štoveć, i u trenutku kad je mijenao objektiv naišao neki pijani idiot i zalio mu (otvoreni) aparat pivom...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 06:55   #84
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
a zasto ne? uvjek se da dogovorit samo treba biti komunikativan i uvjerljiv
To hoćeš li dobiti akreditaciju/dozvolu ti ovisi samo o namjeni fotografija, a to bi ovi koji daju dozvolu trebali uvijek pitat. Neki recimo rado daju akreditaciju ljudima koji fotkaju za sebe (a imaju malo bolji aparat), dok ne puštaju novinare i njima slične koji fotkaju iz komercijalnih razloga. S druge strane može bit i obrnuto. Neki uopće ne puštaju aparate, dok drugi daju svima da fotkaju.

Kak bi se reklo: if you don't ask, you don't get
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:11   #85
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Neki recimo rado daju akreditaciju ljudima koji fotkaju za sebe (a imaju malo bolji aparat), dok ne puštaju novinare i njima slične koji fotkaju iz komercijalnih razloga. S druge strane može bit i obrnuto. Neki uopće ne puštaju aparate, dok drugi daju svima da fotkaju.
ma moš mislit.. kao da taj netko tko snima za svoj gust ne moze i nece te iste slike prodat u novine kad cuje da je novinarima bio zabranjen pristup.
u pravilu je svim organizatorima napeto da im dođu novinari, jer im je to, ako nista, besplatna reklama za njihov lokal, prostor, a i dobra je promocija pjevaca odnosno grupe koja nastupa. tu i tamo netko zaglumi pa ogranici snimanje na samo tri pjesme.. ali to je notorna glupost.
ili je svima zabranjeno (sto je jaaako rijetko) ili je dozvoljeno samo novinarima, pri tome mislim na akreditaciju i dozvolu ulaska u prostor između bine i publike.
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:59   #86
Quote:
flomasteric kaže: Pogledaj post
tu i tamo netko zaglumi pa ogranici snimanje na samo tri pjesme.. ali to je notorna glupost.
ili je svima zabranjeno (sto je jaaako rijetko) ili je dozvoljeno samo novinarima, pri tome mislim na akreditaciju i dozvolu ulaska u prostor između bine i publike.
Ogranicavanje na prve tri pjesme je odluka izvodjaca, a ne organizatora i to je 99% pravilo za strane evente.

Ako ikad u Hrvatsku dodje Beyonce, sluzbeni fotografi za novine smijet ce ju fotkat cak 50 sekundi
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:38   #87
mislim da je to vise odluka menađera
ali svejedno.. to je vrhunski kretenizam..
ionako je zabranjeno snimat blicom, pa ne znam cemu sve to.. nikome ne smeta par reportera sa teleobjektivom u prostoru između bine i publike..
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 06:39   #88
Quote:
flomasteric kaže: Pogledaj post
ali svejedno.. to je vrhunski kretenizam..
Je.

Ak se mene pitat, ili zabranit ili dozvolit. Da znam dal da vučem opremu sa sobom il da je ostavim doma.

Quote:
flomasteric kaže: Pogledaj post
ionako je zabranjeno snimat blicom, pa ne znam cemu sve to.. nikome ne smeta par reportera sa teleobjektivom u prostoru između bine i publike..
Smeta nečijem egu. ne zaboravi da većina izvođača, nakon što postanu popularni ego im naraste, počnu se ponašat ko razmažene tetkice i onda počnu njihovi nebulozni zahtjevi...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:03   #89
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:22   #90
Quote:
Direktorica_svemira kaže: Pogledaj post
poneses aparaturu, dodjes, prvo jebes majku ovima sta se guraju u prvom redu, a onda jebes majku losem svjetlu
EEEEE ovo me nasmijalo i podsjetilo na rat s ekipom u prvom redu )



al bilo je pokoja dobra fotka

evo ova je 1600 iso f3 105 mm macro objektiv i "cropani senzor"
romanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:24   #91
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Ogranicavanje na prve tri pjesme je odluka izvodjaca, a ne organizatora i to je 99% pravilo za strane evente.

Ako ikad u Hrvatsku dodje Beyonce, sluzbeni fotografi za novine smijet ce ju fotkat cak 50 sekundi
bila i bilo tak
romanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:35   #92
Quote:
romanski kaže: Pogledaj post
EEEEE ovo me nasmijalo i podsjetilo na rat s ekipom u prvom redu )



al bilo je pokoja dobra fotka

evo ova je 1600 iso f3 105 mm macro objektiv i "cropani senzor"
kaj?! lenjingrad cowboysi u pink izdanju!
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 08:58   #93
Evo dobar članak o koncertnoj fotografiji, ima dio o opremi i o tehničkim stvarima:

http://marcsabatella.blogspot.com/
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:03   #94
Quote:
romanski kaže: Pogledaj post
bila i bilo tak
da ne spominjemo da su i tu privilegiju imali samo medijski pokrovitelji. vec se veselim sto ista ekipa radi i U2 pa da opet popusim akreditaciju
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 17:28   #95
Slikanje koncerta i ljudi u klubovima by The|One

1. Aparat stavi na Manual
2. Shuter stavi na 1/10 - 1 sek
3. Aperturu stavi na jedno 5.6
4. Uzmi neki širokokutni objektiv
5. Unaprijed fokusiraj na jedno 1.5 metara
6. Spoji flesh i koristi ga off kamera (zicom ili wireless)
7. Flash stavi na manual i da ima jedno 1.5 metara domet
8. Dobro je staviti difuzor na flesh
9. Dodjes do rulje koju zelis slikat, postaviš blic i okines (ne fokusiras jer si prefokusirao unaprijed na 1.5 metara)
10. Dobra je fora malo okrenut aparat u nekom smjeru nakon što stisnes okidac, flesh ce zamrznuti pokret a svijetla i light show ce bit razmazan
11. Igrajte se sa shuterom i dobit cete interesantne efekte
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 17:46   #96
Interesantna stavka 10. Imas negdje primjere?
Sve stoji kad je koristenje flesa dozvoljeno.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 18:32   #97
Da, ovo s flešom sam i ja mislil komentirati, ako je sve puno reflektora, svjetla, ljudi, onda može jer se niti ne bude primjetil u tome svemu, ali nikak onaj na aparatu jer ubije sve boje i atmosferu. Ali ako je neka lagana, unplugged svirka, fleš jako iritira, vjerujte mi.
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 18:46   #98
tako se radi nightlife, ali nikako koncerti
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 12:50   #99
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Slikanje koncerta i ljudi u klubovima by The|One

1. Aparat stavi na Manual
2. Shuter stavi na 1/10 - 1 sek
3. Aperturu stavi na jedno 5.6
4. Uzmi neki širokokutni objektiv
5. Unaprijed fokusiraj na jedno 1.5 metara
6. Spoji flesh i koristi ga off kamera (zicom ili wireless)
7. Flash stavi na manual i da ima jedno 1.5 metara domet
8. Dobro je staviti difuzor na flesh
9. Dodjes do rulje koju zelis slikat, postaviš blic i okines (ne fokusiras jer si prefokusirao unaprijed na 1.5 metara)
10. Dobra je fora malo okrenut aparat u nekom smjeru nakon što stisnes okidac, flesh ce zamrznuti pokret a svijetla i light show ce bit razmazan
11. Igrajte se sa shuterom i dobit cete interesantne efekte
heh, sve to skupa fino radi i sa analognim fotićima (osim wireless flash funkcije ). Al puno teže je uhvatit fine fotkice koncerta bez flasha. Ajd daj svoju listu za takve situacije
(moja je skroz kratka i lagana - M, shutter na 1/30 do 1/125 ovisno o efektu koji se želi postići, neki f1.4-f2.8 objektiv, i pažljivi timing...)
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 13:53   #100
a cuj, moj novinarski sazetak bi bio stavit fotic na najveci iso koji ide, ako ti fali svjetla na Tv i 1/125 do 1/160 (ovisno o tome kolko brzo se ljudi micu), EV na +1/3 do 2/3 jer obicno jumbo ekrani, reflektori i slicno znaju sjebat mjerenje, burst mode i rokat... obavezno jpeg jer se buffer inace prebrzo puni

a ako ima dosta svjetla, najveci iso, Av i rokaj
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.