Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 16:10   #1
Atopijski dermatitis

Kakva su vaša iskustva sa atopijskim dermatitis.
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:16   #2
Malo sam na brzinu postavio pitanje pa fale neke stvari.Curica ima 5 mjeseci , sa negdje 2 mjeseca primjetili smo da ima na mjestima sušu kožu i da se grebe po glavici. Nakon posjete pedijatra saznali smo da ima atopijski dermatitis i poslala nas dermatologu koji nam je prepisao kortizonsku kremu.
Za kortizonsku kremu piše da dosta istanjuje kožu, pa smo prestali koristit. Sad me zanima dali se neko susreo sa tim i dali kakve ima iskustva, nekakav savjet, možda kakvu kremicu za koristiti
Zahvaljujem na svakom savjetu
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:47   #3
moji klinci su imali (mala još ima) jako nježnu i osjetljivu kožu vrlo sklonu ekcemima. Uvijek imam dvije kreme Elocom i Triderm (kortikoidne) i mažem po potrebi, nikad više od dva puta dnevno i nikad duže od dva tri dana. Ali uvijek prije pokušam sa melemom ili bepanthenom.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:34   #4
Mi smo pokušali sa Avene Trixera, a sad smo prešli na kreme od aderme i mogu reči da je ok, ali još uvjek ne nestane do kraja, a kad koristimo kortikoidnu kremu sve nestane ali treba nam punih tjedan dana, čim prestanemo opet se sve vrača. Najgore mi je to što ju jako svrbi i po noći se dosta grebe po ličeku i glavici. Na početku smo joj stavljali rukavice ali na neki način je naučila skidati ih i onda se ogrebe tak jako da napravi ranice.
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:49   #5
Ako je beba dojena supruga ti treba izbaciti iz prehrane mlijeko, jaja, citruse i ostale alergene i vidjeti hoće li se stanje trajnije popraviti. Ako da, sa godinu dana dijete se vodi na alergološko testiranje.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:53   #6
Nažalost žena nedoji malenu, trenutno je na Novalac i polako dajemo kašice i rižolino. Svaku kašicu smo davali po tjedan dana tako da smo pratili dali joj se poboljšava ili pogoršava stanje
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:20   #7
Izbjegavajte sve vrste djecjih sampona, kupki i ostaljih mirisljavih stvarcica. (I omeksivac). Kupajte ju u vodi u koju ste stavili maslinovo ulje ili ulje nocurka (ima ga za kupit u dm-u). Kosu perite djecijim sampunom. Dobro je uokupat u kupki od lipe s uljem (Kamilica isusuje kozu). Nakon kupanja namzite joj kozu sa Dr. Teis balzamom od nocurka (nije bas neki miris ) ili s Eucerin balzamom s ureom. Ova suha mjesta mogu se mazat par dana s kortikosteroidnom kremom.

Sretno!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:48   #8
I moja cura (3 i pol god) od svojih 6-7 mjeseci ima problema, uglavnom po licu i ponekad podlaktice. Isprobali smo svasta, kreme sa kortikosteroidima isto koristimo (Elocom), ali samo ako joj se jako pojavi i ne duze od 3 dana. Inace za sada nam je kao prevencija ili za blaza stanja jako dobra 'Cold cream' od 'Avene-a'. Ima je u apoteci, skupa je (skoro 150,00kn - 40ml), ali nama jako dobra i dugo nam traje pa ne zalim.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:58   #9
Mislim da morate prijeći na hipoalergeno mlijeko.
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:29   #10
Evo točan naziv kremica koje koristim od A derma Exomega krema i Exomega mlijeko, samo kako da spriječim u noći da se grebe
__________________
Mali buda
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:43   #11
I moj mali to ima, sad ima 4 mj..........užas živi....isto koristimo Adermu ali čini mi se da ne pomaže previše....mali je još za alergo test pa sad se liječenje svodi na riješavanje simptoma....nisam ni ja baš pametna....kupam ga svaki dan, a ujutro ga obrišem vlažnom krpom i namažem....sad sam izbacila onaj čaj od koromača jer mi se čini da mu radi loše....ali to su samo moje fix ideje izgleda....jako ružna stvar taj dermatitis
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:52   #12
moj je to isto imao i mi smo pronašli rješenje. A-derma exomega krema za tijelo i uljna kupka!!! i kupanje svaki drugi,treći dan...nikako svaki dan,onda je još gore.povuklo se skroz.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:00   #13
I moj malisa ima ad.
Nemoj bebonju kupati svaki dan, jer se koza jace onda isusuje. Mi malog peremo svaki 2-3 dan, a izmedju ga prebrisujem mokrom krpicom i koristimo mlijeko za ciscenje za bebe koje se ne ispire (mi koristimo adermu dermo-pediatrie, ali postoji takvo mlijeko koje proizvodi Biolane i Mustela ako se ne varam). Kad kupas bebu, pazi da voda ne bude pretopla, jer se onda koza iziritira, i ne kupaj bebu dugo (cca max 10min), ne koristi trljacicu nego samo rukom perite, a rucnikom samo tapkaj po kozi, ne povlaci.
Dobro je bebu mazati bar 2x dnevno. Ja to radim ujutro i navecer i namazem ga od glave do pete, a posebno stavljam aderma exomega kremu na ta mjesta gdje je crveno i suho kad god ga presvlacim. bitno je da bebonju mazes da se koza ne isusuje jos vise, tj. da se odrzava vlaznost.
Neki put kad vidim da ga dosta svrbi, u kadicu mu stavim zlicicu sode bikarbone.
Rezi noktice redovno da se ne rascese do krasta.
Kazu da je ad cesci kod obitelji gdje je netko alergican ili ima nesto slicno, ali to nije nuzno slucaj. Zbog neke hrane se bebi ad moze pogorsati pa ju onda izbjegavajte, ali ja do sada nisam nista uocila, tako da...
I netko je vec rekao, ne koristite omeksivac za rublje i ispirite 2x bebinu robicu.
Ljeti se ad smiruje, a zimi pogorsava.
Eh, da, ako vam je zrak suh u stanu/kuci, dobro je imati ovlazivac zraka.
Elem, kao sto rekoh, mi koristimo adermu, al imas i drugih proizvodjaca. znam za mustelinu stelatopiu npr. uglavnom, pitaj u apoteci pa ce ti reci sto imaju.

Dobar info o ad-u imas i ovdje, a inace vec postoji ova tema pa ce ju moderatori vjerojatno spojit
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:06   #14
Quote:
smesni kaže: Pogledaj post
Evo točan naziv kremica koje koristim od A derma Exomega krema i Exomega mlijeko, samo kako da spriječim u noći da se grebe

mozda da mu stavite tanke pamucne rukavice
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:17   #15
Ček,ček....a kako da ga ne kupam svaki dan kada ga moram mazati...glupo mi je na suho....a ujutro ga vlažnom krpicom pobrišem pa namažem....imamo i kupku od Aderme pa ga svaki dan samo umočim u vodu s tom kupkom jer se ona ne ispire i namažem,,,a dva put tjedno sa uljem od Aderme koje je kao lagani šamponić i ispire se.....

Kad ga brišem vlažnom gazom ujutro čini mi se da mu još više grebem kožu pa zato preferiram kupanje....a sad čujem da ne bi smjela....šta da radim? Da ga mažem samo na suho? Pa i sebe umijem prije nego se namažem kremom? Zar sa njim nema potrebe ili vi prakticirate nešto drugo?
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:23   #16
namaži na suho,ništa mu neće biti.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:06   #17
Quote:
hands kaže: Pogledaj post
Ček,ček....a kako da ga ne kupam svaki dan kada ga moram mazati...glupo mi je na suho....a ujutro ga vlažnom krpicom pobrišem pa namažem....imamo i kupku od Aderme pa ga svaki dan samo umočim u vodu s tom kupkom jer se ona ne ispire i namažem,,,a dva put tjedno sa uljem od Aderme koje je kao lagani šamponić i ispire se.....

Kad ga brišem vlažnom gazom ujutro čini mi se da mu još više grebem kožu pa zato preferiram kupanje....a sad čujem da ne bi smjela....šta da radim? Da ga mažem samo na suho? Pa i sebe umijem prije nego se namažem kremom? Zar sa njim nema potrebe ili vi prakticirate nešto drugo?
rece ti milkica vec.
ak mislis da ga gaza grebe, koristi blazinice, vatu. a i
Quote:
koristimo mlijeko za ciscenje za bebe koje se ne ispire (mi koristimo adermu dermo-pediatrie, ali postoji takvo mlijeko koje proizvodi Biolane i Mustela ako se ne varam)
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:55   #18
bebe su sklone dermatitisu između 3. i 6. mjeseca života.. i moj je bio.. samo sam koristila jedno mjesec dana kupku i mlijeko za tijelo od dr theissa od noćurka.. vidim da su već pisali o njemu.. otišlo.. probaj, .. čemu odmah kortizonska krema..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:37   #19
i moja ga ima... Prorijedili smo kupanje, kupamo sa uljnom kupkom od Eucerina, tijelo namažemo po potrebi. Crvene i suhe dijelove u zadnje vrijeme samo melemom od nevena (tnx Pahuljo ) ili zagrebačkim melemom par puta dnevno.... Smirilo se.

E da, i pazim s uvođenjem voća...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:25   #20
Quote:
smesni kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva sa atopijskim dermatitis.
Bok društvo.Evo ja sam veteran atopijskog.Bolujem od rođenja, s tim da sam prošla sve moguće faze bolesti, liječnike, travare, i ništa.Sad imam 26 god. i još nisam izliječena(doduše, nada nikad ne umire), i već sam pomalo posustala u potrazi za rješenjem i pomirila se s tim da je to konac.Zadnje što sam probala je PROTOPIC mast iz Austrije(koliko sam upućena 30 ml-500 kn), i bilo ja super nekih 20dana, a onda opet ništa.Znam dečkića koji je prve simptome dobio sa 3 mjeseca i kad sam ga vidjela bio je strašan. Ništa od toga što ste svi vi naveli nije pomagalo, da bi se sve povuklo(kao rukom kako se kaže) kad je navršio 2 i pol god.Ono što želim reći je da nikako ne napravite moju grešku.Naime, ja sam već 13 god. SVAKODNEVNO! na kortikosteroidima, imam popucale kapilare i atrofiju kože(s puderom na licu doduše izgledam vrhunski iniš se ne vidi).Cijela linija proizvoda A-derma i Exomega je fantastična, i kombinirajte hidratantne sa masnijim kremicama.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.