Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 18:50   #1581
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Jucer pricam s prijom koja ima rodit za 2 mj.Bili ona i muz na tecaju i tamo su im rekli da sve rade same oko bebe nakon poroda,mijenjaju,dizu,ako treba i pale lampu (zutica).Na negodovanje nekih mama i na pitanja sto ako ne budu u stanju,dobile su ovaj odgovor;
Same ste to trazile.

Odgovor je grozan, ali nije baš tako - ja sam prvi dan završila na transfuziji, ni na wc nisam mogla, sestre su mi sve pomogle, beba prvi dan u pravilu i ne jede, bljucka plodnu vodu, a sestre ih ujutro kupaju i triput dnevno mijenjaju, tako da..
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 18:34   #1582
mamice kojima bebe trebaju vježbice, osim onih koje vam pedijatar preporuči, od srca vam preporučujem i vježbe za mame i bebe u klubu trudnica i roditelja na pujankama...2 puta tjedno, a može se ići već od bebinog drugog mjeseca...i mi smo vježbali (iz gušta, ali bilo je i beba kojima je vježba bila potrebna), rad je u malim grupama...cca 5-6 beba, radi se sa fizioterapeutom i stvarno je super
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:24   #1583
Super hvala, sutra cu zvat. Nasla sam jos nesto dobro za bebice, trudnice i mame.
- (prenatalni) pilates za trudnice
- baby fitness

info: O91 565 51 07
Ici cemo pa javim rezultate.

Sretna Nova Godina .....
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:45   #1584
Quote:
Leic kaže: Pogledaj post
Super hvala, sutra cu zvat. Nasla sam jos nesto dobro za bebice, trudnice i mame.
- (prenatalni) pilates za trudnice
- baby fitness

info: O91 565 51 07
Ici cemo pa javim rezultate.

Sretna Nova Godina .....
tko ovo drži...nisam čula...
u svakom slučaju, ovo na pujankama je dobro i mamama i bebama... cca 40 min se radi sa bebama, a onda mame tesaju liniju i u biti se ide dok bebači ne propužu jer ih se onda više ne može kontrolirati, i ima ih po cijeloj dvorani...
cure koje imate face, potražite njihovu face stranicu, i pogledajte slike...kako to zapravo izgleda (imaju i aeriobik za trudnice, silna predavanja, vježbe za ostale...) meni je ovo bilo pravo otkriće i nepresušan izvor informacija, što od osoblja, što od drugih trudnica/mama
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:39   #1585
Evo jedna info:

Zbog svinjske gripe su zabranjeni posjeti u cijelom KBC-u, pa tako i u rodilištu!!!

Danas kad sam bila na pregledu pitala sam na prijemu kako će se onda dobiti torba za rodilište. Sestra je rekla da se kao i dosada u kesi ponese najnužnije, a onda da netko u vrijeme posjeta donese torbu pa će sestre donijeti.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:27   #1586
Za trudnicu je dobro da je informirana, ako je i prvorotkinja da zna što otprilike može očekivati na porodu i ako je izrazito protiv nekih postupaka (kao npr. drip) da zna izraziti svoje želje i dogovoriti se s liječnikom i babicom.

Spominjem drip jer su ga meni htjeli dati iako sam došla 8 prstiju otvorena i imala redovne i snažne trudove. Elegantno sam se usprotivila i rodila 20 min nakon toga. To mi je bio drugi porod pa sam nešto i znala o svemu.

Imam samo jedno pitanjeako su reagirali kad si odbila primiti drip????

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 13:05.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:58   #1587
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Imam samo jedno pitanjeako su reagirali kad si odbila primiti drip????
Rekli su: pa to bi vam ubrzalo porod, jeste sigurni?.

Nisu mi ništa previše pametovali.

Sad 3. put rekla sam sestri molim vas nemojte mi dat drip, a ona će meni: pa šta bi vam dala drip kad imate dobre svoje trudove!

Možda su malo popustili što se tiče redovitog davanja dripa
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:11   #1588
Ajde bogu hvala bar nešto olakšavajuće,mislim ni jedna bol nije ugodna ali ću svoju prirodnu bol podnjeti junački a one njihove (krepavaš a krepat se ne da) koktele stvarno ne želim!
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:11   #1589
Pomagajte!!!!
Ja lipo spakirala stvari u koferčić onako srednje vel. i mislim si sad čekaj,kad ono kolegica koja je rodila prije god.i pol mi kaže da taj kofer neću moći unit jer su njoj takav vratili,ali što je još jadnije kaže da joj je muž sve stvari prebacio u dvi DM-ove jumbo vrećice i tako je prošlo...sad se ja pitam jeli lipše i urednije donit stvari u koferu ili vuć puste kese?
PS.nisam iz Splita nego 100-tinjak km dalje pa ne mislim muža svaki dan maltretirat da mi donosi 2 para čarapa,5 pelena ,3 gaćice....itd nego sam to sve lipo mislila ponit.
Help me!
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:33   #1590
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Pomagajte!!!!
Ja lipo spakirala stvari u koferčić onako srednje vel. i mislim si sad čekaj,kad ono kolegica koja je rodila prije god.i pol mi kaže da taj kofer neću moći unit jer su njoj takav vratili,ali što je još jadnije kaže da joj je muž sve stvari prebacio u dvi DM-ove jumbo vrećice i tako je prošlo...sad se ja pitam jeli lipše i urednije donit stvari u koferu ili vuć puste kese?
PS.nisam iz Splita nego 100-tinjak km dalje pa ne mislim muža svaki dan maltretirat da mi donosi 2 para čarapa,5 pelena ,3 gaćice....itd nego sam to sve lipo mislila ponit.
Help me!


po tom "naputku" sam i ja ostavila kuferčić doma , dragi ga je dofurao u vrijeme posjeta, a u rađaonu sam ušla sa malom putnom torbom više nalik neseseru u koju sam uspjela staviti ručnik za tuširanje, paket uložaka paket jednokratnih gaćica, čarape, higijenske potrebštine, mob, punjač, fotić....
i nitko se nije bunio ....
problem je što torbu/vrećicu sa stvarima nosiš sa sobom od prijema,predrađaone i u samu rađaonu pa nemoj sama sebi otežavati još sa kuferom!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:56   #1591
Ma i mislila sam u rađaonu samo tablete protiv bolova,četka za zube i kaladont, mob.uloške,gaćice,vodu i labelo,papuče na noge ....a sutra da mi za vrijeme posjeta donesu taj koferčić sa ručnikom,papučama za pod tuš,ostatkom uložaka,jednokratnih gaćica,pelena za bebonju,te neseser sa ostalom kozmetikom za oboje......jel to puno?????
Kofer nije pun ali ja bome ne kupovala manji pa da mi onda skuplja prašinu....
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 13:52   #1592
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
a sutra da mi za vrijeme posjeta donesu taj koferčić sa ručnikom,papučama za pod tuš,ostatkom uložaka,jednokratnih gaćica,pelena za bebonju,te neseser sa ostalom kozmetikom za oboje......jel to puno?????
Kofer nije pun ali ja bome ne kupovala manji pa da mi onda skuplja prašinu....
ma nije puno, to je taman sve što ti treba....
ja sam bez veze nosila i svoje spavaćice ali nisu mi trebale čistih, spavaćica i posteljine je uvijek bilo kad god sam pitala!
kufer sam stavila u onaj veći ormar u sobi, da nije "nered" jer su nas sestre non-stop upozoravale a ujutro prije vizite posebno da malo "sredimo" sobu jer doktori "ne vole nered"
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:19   #1593
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Pomagajte!!!!
Ja lipo spakirala stvari u koferčić onako srednje vel. i mislim si sad čekaj,kad ono kolegica koja je rodila prije god.i pol mi kaže da taj kofer neću moći unit jer su njoj takav vratili,ali što je još jadnije kaže da joj je muž sve stvari prebacio u dvi DM-ove jumbo vrećice i tako je prošlo...sad se ja pitam jeli lipše i urednije donit stvari u koferu ili vuć puste kese?
PS.nisam iz Splita nego 100-tinjak km dalje pa ne mislim muža svaki dan maltretirat da mi donosi 2 para čarapa,5 pelena ,3 gaćice....itd nego sam to sve lipo mislila ponit.
Help me!
Ma moze kofer srednje velicine, bitno je valjda da stane u ormar, a meni je stao...bio je onaj na kotacice (prije 5mj sam rodila)

Stvar je da kad tek dodjes rodit, ne mozes odmah sa sobom nosit kofer, vec kesu sa najnuznijim stvarima....a pri prvoj posjeti ti muz donese taj kofer
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 01:02   #1594
Hvala curkeja vučem ovaj svoj pa šta bude,strpala sam i onu torbu za šoping od jysk-a u slučaju da se bune pa neka prebace u nju uopće se neću zamarati
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 05:12   #1595
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Hvala curke ja vučem ovaj svoj pa šta bude,strpala sam i onu torbu za šoping od jysk-a u slučaju da se bune pa neka prebace u nju uopće se neću zamarati
ovako i ja
jer ni ovo osnovno za prvi dan šta mi treba (papuče, higijenske osnovne potrepštine, gaćice, ulošci, mob/punjač, fotić, dokumenti, voda, grickalice za okrijepit se nakon poroda) nema šanse da stane u npr Kerum kesicu. A i ne vuče mi se kesa na porod, kao ciganka
Radije sam sve ubacila u poveći ruksak/torbu, pa ako prođe - super.
Ako ne probat ću im objasnit da je to stvarno sve potrebno, ili ako baš budu 3.14zdekali onda ću to prebaciti u 2 kesice (ako im je tako draže )
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:07   #1596
Ma sve vam to moje curke ovisi o tome na koju "ekipu" naletite!!
Meni su svi bili odlični od dr na prijemu do sestre koja me vodila gore u predrađaonu pa dalje... ja sam svoju malu torbu s osnovnim stvarima ponjela sa sobom i nitko se nije bunio....a ono što mi je najviše trebalo kad su me nakon cijelog dana i cijele noći provedene u rađaoni napokon prebacili u sobu na odjel je-TUŠ- ! Srećom, bila sam ok nakon poroda pa sam se uspjela sama otuširati!!!!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 14:06   #1597
Sorry što pilam ali zanima me trebam li stavljat ogrtač ili oni još daju svoje?
Čula sam da je tamo užasno vruće ali kad čitam što sve treba ponijeti vidim da ima i ogrtača,pa sad
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 16:45   #1598
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Sorry što pilam ali zanima me trebam li stavljat ogrtač ili oni još daju svoje?
Čula sam da je tamo užasno vruće ali kad čitam što sve treba ponijeti vidim da ima i ogrtača,pa sad
ne treba ti ogrtač...u rodilištu je taaako vruće zbog bebica da je to nenormalno...ja sam rodila lani u 3 mj i da sam mogla i spavaćicu bih sa sebe skinula...nisam ni donju majcu oblačila
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 16:54   #1599
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
ne treba ti ogrtač...u rodilištu je taaako vruće zbog bebica da je to nenormalno...ja sam rodila lani u 3 mj i da sam mogla i spavaćicu bih sa sebe skinula...nisam ni donju majcu oblačila
Potpisujem ! Onako nadobudna spremila sam i svoju pidžamu, a na kraju smo otvarale ponistre s bebama u sobi i budile se noću od znoja, i to sad u 12. misecu!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:58   #1600
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Rekli su: pa to bi vam ubrzalo porod, jeste sigurni?.

Nisu mi ništa previše pametovali.

Sad 3. put rekla sam sestri molim vas nemojte mi dat drip, a ona će meni: pa šta bi vam dala drip kad imate dobre svoje trudove!

Možda su malo popustili što se tiče redovitog davanja dripa
Sto se mog poroda tice nitko nije spomenija drip. Prvorotkinja sam dosla sam u 21 h tri cm otvorena samo su me spremili u bokssa napomenom da cu vjerojatno rodit oko podne -dva). Puka mi je vodenjak u 1 h u tri sam rodila bez dripa i bez icega samo su mi dali nesto protiv bolova zaboravila sam kako se zove. Ja nisam imala osjecaj da to djeluje sta god bilo protiv bolova
I sve stvari koje sam ponesla sa sobom nista nisam mogla koristit u radaoni vodu su mi odmaknuli nisam mogla doci do nje ali mi je dobro doslo nakon izlaska iz radaone. moj savjet vam je da uzmete tablete protiv bolova (paracetamol), purelan, sa sobom u prvu torbu .
__________________
___________________________________________
Bubi28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.