Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 03:42   #41
Gledajuci "Visitor Q" i "Dead or Alive" Takashi Miikea imao sam dilemu da li je tip genije ili ludak... nesto kasnije sam slucajno dosao do filma "Bird People in China" i definitivno sam blizi onom prvom.
Za razliku od gomile njegovih filmova sa bizarnim i scenama najsurovijeg nasilja... ovo je potpuno "straight" prica - i to odlicna: prvih sat vremena je neka vrsta road moviea... dva tipa iz Japana (sluzbenik i jakuza) krecu do jako skrivenog mesta u Kini, u potrazi za vrednim zadom. Posle dosta problema pronalaze mesto potpuno odvojeno od "civilizacije", skriveno u prelepim planinama... gde ih srdacno docekuju mestani, koji sve vreme kroz pesmu/igru/crteze spominju "ljude-ptice"... i taman kad' sve pocne da lici na nekakav "istocnjacki trip" sa simbolima i legendama, njih dvojica pronalaze ostatke aviona koji se srusio jos tokom WWII
Jedan od omiljenijih filmova... koje sam odgledao prosle godine (film je iz '98)


Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:21   #42
Japanska Kinematografija

Bok svima!Ima li ovdje ljubitelja Japanskih filmova/serija?I ako da što mislite o njima?Meni je to najdraža kinematografija,stvarno im je kvaliteta filmova vrhunska,dali bio horor,komedija,drama...uglavnom veliko osvježenje u odnosu na Američku filmsku scenu.Ima stvarno puno filmova koji su mi promijenili pogled na život,znam da može biti smiješno,ali ako ste u mogučnosti pogledati koje remek dijelo,dali filmova ili serija,nečete pogriješiti.Najdraži filmovi su mi Waterboys,Messengers,Blue Spring,Beautiful life,1 litre of Tears,Blue Light...Ako je itko imao prilike gledati Japansku Kinematografiju,recite vaše mišljenje.Oprostite ako postoji slićna tema.Arigato!
Starbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 22:16   #43
Pogledala sam par japanskih filmova ( onoliko koliko HRT kapne) Sviđa mi se Šinobi,Zatoichi,Propušten poziv,Asura,Princeza s mačem.Prikazat će se jedan jap.film ovaj tjedan na HRT,mislim u petak.
Cheza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:05   #44
stavljam recku za još jedan japanski film koji me oduševio. osim što ih u većini slučajeva odlikuje kirurška filmska tehnika, zen jednostavnost slike i maksimalna artikulacija naracije, Ugetsu Monogatari je još jedan naslov koji je napravio fuziju europske drame i japanskog filmskog folklora. pada mi još na pamet Kurosawa i njegov briljantni "Kumonosu Jô".

razmišljala sam o zajedničkom elementu filmova koji me oduševljavaju, pa sam došla do zaključka da se u većini provlači element fantazije. film koji mješa fikciju i "stvarnost", koji je kao strip ili bajka, s dozom hrabre onostranosti i stavom kao da su duhovi najnormalnija pojava na svijetu. ovo je još jedan takav naslov.

Ugetsu priča je od prvog trenutka nabijena sadržajem, sugestivno razloženim emocijama, opipljivom atmosferom - teško mi se oteti dojmu da Shakespeare u svemu nije imao svoje prste. smjelost odnosa ovdje premašuje već poslovičnu budističku rezerviranost. filmska mreža je stvarno gusta i kvalitetna - ne sijećam se kada sam gledala prokrvljeniji film. čista desetka!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:21   #45
..

tako..ipak ima i filmofila ovdje
kurosava, mizoguchi, ozu, imamura, i onaj što režirao "onibaba", kako li se zove..
i kitano i kor-eda
eeej pogledajte ako niste od kor-ede "Wandarafuru raifu"..ili tako nešto, majku mu..strašan film o onostranom životu..
i kad mi neko pored ovoga nabija Grad anđela na tv non stop..maaajkoo
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:53   #46
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
... i onaj što režirao "onibaba", kako li se zove..
kaneto shindo.ali njegov the film je svakako ovaj
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:30   #47
ja trenutno uživam gledajući seriju od šest filmova Lone wolf and cub: Sword of vengeance, a preporučio bih i filmove Shinye Tsukamota
sniper elite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:39   #48
ajoj acu se sad naskidat filmova
thermaltake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:30   #49
..

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
kaneto shindo.ali njegov the film je svakako ovaj
ee da, točno..znam taj film, predavno ga gledah, al sjećam se da je bio predobar
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 21:02   #50
evo ovako prijatelj mi je pricao o nekom japanskom filmu di se neki likovi sa mocima mlate u ekipama od tri covjeka, ima neka zenka koja moze ubit pogledom i koja si na kraju iskopa oci i neki lik sta zaustavlja vrime, zna li tko kako se film zove jer mi se pari predobar a prijatelj se ne moze sitit imena.
thaares is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 15:01   #51
OD onih sto mi pada na pamet...jer imaju nadasve cudnovatu kinematografiju...
Krug, kletva i one mracne vode. Sva ta mrtva bolesna djecurlija. I to je sve sto cu ja ikad pogledat od japanskih horora. NAsla si tocku straha.
Gohatto mi je bio dosadan do zla bola. OSim scena borbe.
Zatoichi mi je vrhunski. POgotovo sto onako slijep , nakon svih vratolomija sa katanom, padne na tintaru jer se spotakne o kamen. I zen citat popracan padom. A i paralelne price (brat i sestra i tuzan zivot, onaj sin od susjeda koji juri sa kopljem iz cista mira ,ucenje djece kako se macevati,zivot udovice ..itd)
Sedam samuraja je klasika i nemam mu zamjerke.
Shinobi no mono - tako tako, surov zivot ljudi u to doba. Jedino mi ostalo u sjecanju kad ona zenska iz cista mira upadne u bunar. A svi milili da ce se razviti neka ljubavna prica
Heart under blade - nije los ali previse lete po zraku. Onako romanticna bajka. Bio bi mi bezveze da nije onako dobar kraj.
Ichi the killer - je odvratan od pocetka do kraja.
Zatim pogledah neki japanski film o 16 stoljecu i sotonizmu (bilo je cudno gledati japance sa naopakim krizevima).
I neki tinejderski film gdje svi u skoli imaju neke cudnovate moci i lete po zraku. Previse matrixa za moj ukus.

E, a kako se zove onaj film...kad drze onog japanca u zutoj prostoriji godinama ( i sve je zuto u njemu) pa ga puste van, pa ovaj pocne luditi kad vidi nesto zuto u okolini?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:32   #52
Kiru!

čudnovat je i Kiru! (1968.), bar mi se tako čini. valjda je i do Japanca došla vijest da se na zapadu ruše strukture i konvencije, pa su nakon porcije akapulko golda snimili špageti vestern na samurajski način.

film je baš za fanove kultnih, ali Kiru! nije trashast. početak filma je najjači - slike Japana u 19. stoljeću, osamljenog sela negdje na divljem istoku, lutajućih samuraja na pustinjskom vjetru i - muzičke podloge za koju bih se zaklela da je prva (i neiskorištena) verzija soundtracka koji je Ennio Morricone pisao za neki film Sergia Leonea.

Kiru! možda pomalo komičnim pristupom banalizira špageti vesterne, iako ga se korektno doživljava tek kao tribute Clintu Eastwoodu i legama (onom visokom mršavom s brkovima i onom malom što liči na Chica).

moram priznati da sam se u radnji izgubila nakon prvih 10 minuta. problem je, što bi rekao Fu Manchu, da mi svi žuti izgledaju isto. da bar film nije crno-bijeli, valjda bih lakše razlikovala ekipe po bojama i dezenima kimona, ali ovako bez još kojeg gledanja...

trailer!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:12   #53
Obozavam sve sto dolazi iz Japana(najvise anime), a od filmova u zadnje vrijeme gledam filmove Takashi Miikea. Odlicni su mi bili Gozu(heh, pogotovo zadnje scene), Ichi the Killer(predobra obrada mange, to bi i Tarantino snimio kad bi imao muda), Audition, Chakushin ari, Dead or Alive, Three Extremes(sastoji se od tri odvojene horor price koje su radili jedan japanac-Miike, kinez-Fruit Chan i juzno korejanac-Chan-wook Park, s tim da je ova od kineza jaaako bolesna i uznemirujuca, ledi krv u zilama). Prije par tjedana sam gledo Last Life in the Universe(fantasticna prica o ljubavi i jednom suicidalnom manicno depresivnom knjiznicaru, pomalo me podsjetio na Lost in Translation) od Pen-Ek Ratanaruanga
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:52   #54
Quote:
Black555 kaže: Pogledaj post
Čitam o japanskim horrorima i zanima me da li netko zna koje od njih se može kod nas naći (zg) i gdje...


Japanski horori
Imas u zagrebu u videoteci pauk marebito,ringu,yu on, dark water, tale of two sisters(na japanski bi ime glasilo yanghwa hongryeon) tetsuo the iron man, SHUTTER!
Charelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 23:24   #55
zadnji japanski sam pogledo je Battle Royale. taj film bi preporučio svim ljudima koji imaju sreću da rade sa srednjoškolcima
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 00:44   #56
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
Obozavam sve sto dolazi iz Japana(najvise anime), a od filmova u zadnje vrijeme gledam filmove Takashi Miikea. Odlicni su mi bili Gozu(heh, pogotovo zadnje scene), Ichi the Killer(predobra obrada mange, to bi i Tarantino snimio kad bi imao muda), Audition, Chakushin ari, Dead or Alive, Three Extremes(sastoji se od tri odvojene horor price koje su radili jedan japanac-Miike, kinez-Fruit Chan i juzno korejanac-Chan-wook Park, s tim da je ova od kineza jaaako bolesna i uznemirujuca, ledi krv u zilama). Prije par tjedana sam gledo Last Life in the Universe(fantasticna prica o ljubavi i jednom suicidalnom manicno depresivnom knjiznicaru, pomalo me podsjetio na Lost in Translation) od Pen-Ek Ratanaruanga
Pogledaj ovaj zadnji sto je izasao nedavno,apartment 1303
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 14:53   #57
zar nije apartmant 1408
thaares is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 02:20   #58
ne mjesaj amere sa japancima!

ajd dajte neku preporuku dobrog japanskog filma!
zadnje sto sam japansko pogledo bio je Yojimbo (po 100ti put,nakon nedostatka inspiracije za necim drugim) i Azumi II (po 5ti put sigurno)
__________________
Name : Bozo
Job : Not Likely
Occupation : Town Jackass
Life Expectancy : Dead By Dawn
Crichton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 11:46   #59
Ima stvarno dobrih filmova, kao što su yu on, the grudge (japanski remake),... al brate ima i sranja, a najbolji primjer za to je Krug (japanska verzija, a i engleska je još veći SHIT).
la. pampers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:23   #60
Quote:
Charelle kaže: Pogledaj post
Imas u zagrebu u videoteci
tale of two sisters(na japanski bi ime glasilo yanghwa hongryeon) ... SHUTTER!
tale of 2 sisters je korejski, a shutter je tajlandski

@Crichton
probaj sa
nightmare detective, sukiyaki western django, when the last sword is drawn, hidden blade, the twilight samurai, love and honor, ame agaru, hana-bi, rainy dog, sakuran
sniper elite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.