Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 17:19   #1
RTG slika zubi - tumačenje

Napravio sam slike gore desno (to su 5 i 6 mislim). Tu imam dvije krunice za koje mi zubar kaze da su lose napravljene, tj. da mi hrana odstoji izmedu njih i zubnog mesa. Rekao je da bi ih trebalo zamijenit. Ja sam mu govorio da sumnjam u to da mi hrana nekako ulazi u taj prostor izmedu ta dva zuba, ili negdje oko ta dva zuba (kad cistim koncem osjetim miris i ide mi krv odtud kad perem zube ponekad, sve rijede) i tako mi je rekao da odem slikat. Kad je vidio slike rekao je da ipak posoje nekakvi dzepovi tu, ali da svejedno krunice nisu dobre i da bi ih trebalo mijenjat.

Sad mene zanima sta bi bilo najbolje napravit? On kaze da ce mi on rijesit problem tih dzepova. To je jedan paradontolog u perkovcevoj. Ja nebi htio ic na neka polu rjesenja sa tim novim krunicama. Koliko vidim te cirkon-keramicke krunice sa smatraju najboljim rjesenjem. Dali je to stvarno tako, ili je to vise ovako samo percepcija laika? I zanima me dali bi trebalo zamijenit i one kolcice (stiftove)? Koliko se sjecam ja imam one metalne. Dali bi bilo bolje za mene da ih zamijenim nekim nemetalnim i koliko bi me to kostalo?

Jeli mi moze netko i preporucit neku ordinaciju gdje bi to sve mogao obavit? Bilo bi idealno da je to ordinacija koja ima "sve u kuci". Znaci da je tamo i paradontolog i tehincar, tako da se izbjegnu neki problemi u cijelom tom postupku. Nebi htio da mi se opet razviju neki problemi zbog lose ili krivo napravljene krunice...

Unaprijed hvala na savjetima

EDIT: zaboravio slike evo ih

http://img528.imageshack.us/img528/922/89916959.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/898/86409130.jpg

EDIT2: jeli to samo ovaj desni zum ima kolcic? izgleda kao da ovaj lijevi nema. :zbunjen:

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 27.12.2011. at 20:38. Reason: slike veće od 640 pixela pretvorene u link
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 20:18   #2
Trebalo bi vidjeti i situaciju u ustima da bi se donio nekakav sud. Kazes da ti hrana upada izmedju i da ti se meso upaljuje? Koristis konac? Koliko su stare krunice? Definitivno imas rastojanje izmedju 4 i 5 i problem s parodontom izmedju, a cini mi se i karijes na 4 mezijalno.
Inace po meni nema smisla stavljati cirkon na metalnu nadogradnju, tj opcenito punu keramiku. Osobno bih, ako bih vec isao na punu keramiku, a to takodjer nije nuzno jer je kvalitetni metal-keramicki rad u straznjoj regiji idealno rjesenje, a i puno jeftinije, stavio e-max krunice. Vadjenje nadogradnje i izdrada bezmetalne nadogradnje (po meni obavezno vlaknima ojacani kompozitni kolcici - tzv. frc posts a ne cirkonski) je takodjer vrlo vrlo osjetljiv posao i moze se napraviti vise stete nego koristi. Tu je i punjenje zuba, neki bi radili reviziju, da budu sigurni... Bas me zanima sto ce drugi kolege reci
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:07   #3
Zaboravio sam reci da mi je ova cetvorka radena zato sto mi je taj zub pukao (piletina s rostilja ) i tad mi je taj zubar rekao da je zub pukao duboko, cak ako se tocno sjecam rekao je do korijena. Tada mi je stavio tu krunicu za koju su mi kasnije drugi zubari rekli da je losa, tj. cak je postavljena ukoso i tako. Ja sam bio balav tad i nisam imao pojma jel to stima ili ne. Mislio sam da sam rijesio problem, ali tad je situacija tek pocinjala. Poceo sam imat sve losiji i losiji zadah. Taj prvi zubar mi je tad malo pobrusio ovu peticu, ili cak tu krunicu cetvoruk, kao da nbi lakse cetkao to podrucje... Tad je vec tu bilo cesto krvi. Skoro svako pranje je bilo krvi i stalno zadah. Operem zube i odmah nakon 10 minuta zadah. Tehnika pranja svarsena. Bar 3 puta dnevno. Konac vec godinama, ne samo zbog tog, vec zato sto mi izmedu vise zubi (zasluga zubarke koja mi je ugradila ovu peticu) hrana jednostavno zapinje i moram ju necim izvadit. Koristim i GSE (greapefruit seed ekstrakt) i nekad onu vodu za ispiranje usta. Sve bez nekog zadovoljavajuceg ucinka.

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Trebalo bi vidjeti i situaciju u ustima da bi se donio nekakav sud. Kazes da ti hrana upada izmedju i da ti se meso upaljuje? Koristis konac? Koliko su stare krunice?
Ova cetvorka je oko 10 godina, a petica nekih 5 godina. Ne mogu tocnije rec. Tu negdje.

Quote:
Definitivno imas rastojanje izmedju 4 i 5 i problem s parodontom izmedju, a cini mi se i karijes na 4 mezijalno.
Kako mislite na 4 mezijalno? To je krunica.

Quote:
Inace po meni nema smisla stavljati cirkon na metalnu nadogradnju, tj opcenito punu keramiku. Osobno bih, ako bih vec isao na punu keramiku, a to takodjer nije nuzno jer je kvalitetni metal-keramicki rad u straznjoj regiji idealno rjesenje, a i puno jeftinije,
ali ovo se vidi. Nije bas to otraga. Htio bi da izgleda sto bolje i da mi se ne dogadaju ovakve stvari. Jedno dugorocno i kvalitetno rjesenje. Sad mi je meso iznad oba ta zuba povuceno i doslovni se vidi taj metal unutra.

Quote:
stavio e-max krunice.
jeli mozete pojasnit sto dobivam, a sto gubim kad bi isao na te e-max krunice?

Quote:
Vadjenje nadogradnje i izdrada bezmetalne nadogradnje (po meni obavezno vlaknima ojacani kompozitni kolcici - tzv. frc posts a ne cirkonski) je takodjer vrlo vrlo osjetljiv posao i moze se napraviti vise stete nego koristi.
ono sto mene zanima je dali je mozda i tu problem, u tim kolcicima? Jeli moguce da je to recimo lose napravljeno i da zbog tog (mozda lose izvedeno, mozda zbog samog materijala...) ja imam taj problem. Opcenito jeli ti metalni kolcici stvaraju nekakve probleme, ili je to isto?

Quote:
Tu je i punjenje zuba, neki bi radili reviziju, da budu sigurni... Bas me zanima sto ce drugi kolege reci
Mene isto Stvarno mi to smeta na jednoj najosnovnijoj ljudskoj razini. Zadnjih par godina to je toliko lose da me puno kostalo u "socijalnim kontaktima " i tako to Ja to uspijem zamaskirat, ali potrebno je stvarno puno posla i ne smijem ni griz pojest nakon tog, ali svejedno ni to to. Nemam onaj osjecaj cistoce nikad u ustima. To je uvijek kao neki nepresusan izvor problema.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.12.2011. at 16:59. Reason: popravak quota
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:05   #4
gle samo rtg ti je 50% situacije, ostalih 50% je situacija u ustima..najbolje uzmes slikice koje bi bilo najbolje da su sto novije makar da ides i ponovno slikat i odes u par ordinacija za misljenje. popis imas na mojstomatolog.in
koja tehnika pranja??pojasnite način...Dali perete jezik on je uz džepove u ustima najvažniji. Koju četkicu koristite, te koju pastu za zube. Koju vodicu koristite? Loša je krunica ako hrana zaostaje i radi džep. slika sama po sebi nije bas najbolja. trebalo bi ju po meni ponoviti da se jasnije vidi odnosu korijena i krunice te to zasjenjenje sto je kolega naveo na 4. to sto je krunica ne znaci da ispof ne moze biti karijes.

sretno!

Zadnje uređivanje Freakzoid : 27.12.2011. at 23:32.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 10:56   #5
Gledaj, nazalost nije moguce samo na temelju rtg snimke dati plan terapije. Dakle, ovo sto kaze F., uzmes slike i odes kod par ljudi na pregled.
Ono sto ti ovako mogu reci je da imas nesto sto slici na karijes na zubu ispred zuba s nadogradnjom (ovaj prvi desni), imas razmak izmedju tog zuba i krunice sto definitivno nije dobro, zatim trebalo bi uzivo vidjeti stanje krunica i kontakte izmedju zuba, stanje parodonta ispod, stanje zuba ispod, po meni ni punjenja nisu bas fenomenalna (npr zadnji lijevi je prepunjen), a sto se tice ultra kul cirkonij keramike, imas metalnu nadogradnju a na nju bi isao stavljati "prozirnu" krunicu - po meni uzimanje love koje nece dati zeljeni estetski rezultat. Korektno ucinjena metal-keramika u takvom slucaju cini cuda. A vadjenje nadogradnje koja je ok samo da bi se izradila estetska moze napraviti puno vise stete nego koristi; tvoji problemi s mesom nisu od toga. Ako je meso jako povuceno, tu opet racunaj da ce parodontolog imati puno posla i da ce trebati vremena da stvari dodju u red, nije dovoljno samo ponoviti protetiku pa da sve samo od sebe zacijeli. Ono sto sam spomenuo jednu drugu vrstu keramike je cisto stvar osobne preference jer smatram da ako se vec ide na punu keramiku, ta je u vecini slucajeva bolja od cirkona. Zasto; opsirna tema za diskusiju s kolegama.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:06   #6
Quote:
Freakzoid kaže: Pogledaj post
gle samo rtg ti je 50% situacije, ostalih 50% je situacija u ustima..najbolje uzmes slikice koje bi bilo najbolje da su sto novije makar da ides i ponovno slikat i odes u par ordinacija za misljenje. popis imas na mojstomatolog.in
ma znam. sad se samo malo raspitujem da otprilike shvatim sta bi se tu trebalo radit. nemam vise bas povjerenja u stomatologe. nazalost, ali samo me to sve punoi kostalo, a situacija nije dobra. uskoro cu otic na par pregleda pa cu znati tocnije sta i kako.

Quote:
koja tehnika pranja??pojasnite način...Dali perete jezik on je uz džepove u ustima najvažniji. Koju četkicu koristite, te koju pastu za zube. Koju vodicu koristite?
perem kruzno od mesa prema zubu i perem dugo. minimalno 3 minute. perem i jezik nakon sto zavrsim zube i to kod svakog pranja odmalena. zadnjih godina koristim tvrde cetkice, jer sa srednjom ne mogu nista ocistit iz tih prostora oko tih krunica... paste i cetkice su uvijek od boljih proizvodaca. kad mi je krvarilo meso koristio sam samo paste za paradontozo. zaboravio sam ime, ali zubar mi je preporucio... vodica je corsodyl ili tako nesto, ali ovaj GSE je 100 puta bolja stvar. puno prirodnjije i nema tih negativnih efekata kao kod ove vodice.

Quote:
Loša je krunica ako hrana zaostaje i radi džep. slika sama po sebi nije bas najbolja. trebalo bi ju po meni ponoviti da se jasnije vidi odnosu korijena i krunice te to zasjenjenje sto je kolega naveo na 4. to sto je krunica ne znaci da ispof ne moze biti karijes.
gledam sad te slike i nije mi uopce jasno koji je koji zub malo sam zbunjen sad. ova prva krunica sa lijeve strane na slici, dali je to moja cetvorka, ili je to petica? To je krunica koja nema ispod stift, bar mislim da nema, jer ne vidi se kao na ovom drugom zubu na slici. jeli moze netko pojasnit?

Quote:
sretno!
hvala bit ce vačjda sve u redu, ili nece, kao inace, jer sam takav baksuz nevideni

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Gledaj, nazalost nije moguce samo na temelju rtg snimke dati plan terapije. Dakle, ovo sto kaze F., uzmes slike i odes kod par ljudi na pregled.
ma jasno. ja sad samo ovak okvirno pokusavam saznat sto je najbolje u nekim opcenitim, slicnim situacijama. jasno da ce se pri pravom pregledau sve jasnije znat. bolje ipak malo se informirat prije

Quote:
Ono sto ti ovako mogu reci je da imas nesto sto slici na karijes na zubu ispred zuba s nadogradnjom (ovaj prvi desni),
znaci na ovoj cetvorci na kojoj je isto krunica?

Quote:
imas razmak izmedju tog zuba i krunice sto definitivno nije dobro,
izmedu 4 i 5?

Quote:
zatim trebalo bi uzivo vidjeti stanje krunica i kontakte izmedju zuba, stanje parodonta ispod, stanje zuba ispod, po meni ni punjenja nisu bas fenomenalna (npr zadnji lijevi je prepunjen),
sad sam skroz izgubljen

Quote:
a sto se tice ultra kul cirkonij keramike, imas metalnu nadogradnju a na nju bi isao stavljati "prozirnu" krunicu - po meni uzimanje love koje nece dati zeljeni estetski rezultat. Korektno ucinjena metal-keramika u takvom slucaju cini cuda.
ma stvar je u tome da ja ne zelim napravit istu gresku. imam 2 metalne krunice tu i kod obe mi se zubno meso povuklo jako. pa necu opet istu glupost radit. idem na najsigurnije rjesenje pa nek me kosta duplo vise. rade cu platit i 5 tisuca kuna da nemam ovakvu muku s tim zubima. nisam bogat, ali to ne vidim kao trosak nego kao nesto sto moram popravit posteno.

Quote:
A vadjenje nadogradnje koja je ok samo da bi se izradila estetska moze napraviti puno vise stete nego koristi; tvoji problemi s mesom nisu od toga.
onda nebi to vadio. izgled mi nije toliko bitan.

Quote:
Ako je meso jako povuceno, tu opet racunaj da ce parodontolog imati puno posla i da ce trebati vremena da stvari dodju u red, nije dovoljno samo ponoviti protetiku pa da sve samo od sebe zacijeli.
tamo u perkovcevoj sve ide dosta brzo i imaju puno posla pa nisam htio davit covjeka s pitanjima, ali on je rekao da on to moze izlijecit. on je to cistio sta vec i morao sam mazat meso sa nekim gelom, gingigel ili tako nesto. jeli mozete pojasnit sto ce on radit kako bi se ti dzepovi zatvorili? dali je to lijecenje tipa ciscenje i nekakav lijek tipa ovaj gel, ili se radi o nekakvim operacijama i slicno?

Quote:
Ono sto sam spomenuo jednu drugu vrstu keramike je cisto stvar osobne preference jer smatram da ako se vec ide na punu keramiku, ta je u vecini slucajeva bolja od cirkona. Zasto; opsirna tema za diskusiju s kolegama.
malo sam googlao za e.max i djeluje mi ok. najbitnije mi je da mi to ne stvara probleme sa zubnim mesom, da se ono ne povlaci i da to lici na pravi zub. a kako bi e.max krunica izgledala na ovaj metalni stift? ona je isto kao cirkon dosta prozirna koliko sam shvatio.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:21   #7
Quote:
znaci na ovoj cetvorci na kojoj je isto krunica?
Da te dalje ne bunimo to ce sve tvoj doktor vidjeti i reci sto treba, nije slijep

Quote:
ma stvar je u tome da ja ne zelim napravit istu gresku. imam 2 metalne krunice tu i kod obe mi se zubno meso povuklo jako. pa necu opet istu glupost radit. idem na najsigurnije rjesenje pa nek me kosta duplo vise.
Meso ti se nije povuklo zato jer su krunice metalne.
Puna keramika nije a priori sigurnije rjesenje od metal keramike, to ovisi o puno faktora.

Quote:
malo sam googlao za e.max i djeluje mi ok. najbitnije mi je da mi to ne stvara probleme sa zubnim mesom, da se ono ne povlaci i da to lici na pravi zub. a kako bi e.max krunica izgledala na ovaj metalni stift? ona je isto kao cirkon dosta prozirna koliko sam shvatio.
Tako je. Rekao sam da bih ja isao na metal-keramiku.
Ne znam sto ce ti parodontolog raditi jer ne znam stanje u tvojim ustima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 16:46   #8
Ajde doktori malo bacite look na moj ortopan!

Zanima me sve što vidite.

Da li imam nekakva zbivanja na dvojkama, trojkama dolje jer mi je to malo naotečeno ali ne boli. Karijesi?

Hvala.

Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:47   #9
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
Ajde doktori malo bacite look na moj ortopan!

Zanima me sve što vidite.

Da li imam nekakva zbivanja na dvojkama, trojkama dolje jer mi je to malo naotečeno ali ne boli. Karijesi?

Hvala.

http://i44.tinypic.com/a16c0.jpg
premla ti je slika...stavi ju u full rezoluciji ali ne ovako na stranicu vec samo daj link na nesto tipa photobucket ili sta vec...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.01.2012. at 19:04. Reason: konverzija slike u quotu u link
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:43   #10
Evo pokušat ću...

http://i40.tinypic.com/5zpook.jpg

To je valjda to.

Thaaanks.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:24   #11
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
Evo pokušat ću...

http://i40.tinypic.com/5zpook.jpg

To je valjda to.

Thaaanks.
Gornja lijeva petica ima jedno od najkracih punjenja kanala koje sam ikad vidio (losa stvar), ista stvar vrijedi i za gornje desne 4 i 5. To sto su punjenja nesto dulja ne znaci nista jer opet nije punjeno do kraja. Gore lijevo 6 i dole lijevo 5 izgledaju u redu.
Izmedu donjih jedinica kao da postoji neka rupa ali cak i kad povecam ovu sliku ne vidim vezu sa zubom.
Ako imas neki stari ortopan ne bi bilo lose usporediti s njim ili eventualno napraviti sliku samo tih jedinica kroz pola godine da se vidi dal se ista mijenja.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:47   #12
Hvala puno. A što sad s tim nedovoljnim punjenjima?

To da ostavim? Do čega će to dovesti?

Sori kaj gnjavim. Ja sam išla radit ortopan jer imam neku tvrdu bezbolnu izbočinu na trojci desno i zabrijala da ziher imam rak (a i stomatolog me poslao jer je prošlo dosta vremena od zadnjeg).

Da li se vide karijesi na ovakvim snimkama?
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 02:02   #13
A da, sad tek vidim, oko gl petice mi izgleda kao proces. Ako je, rjesenje je skidat krunicu, maknut nadogradnju i lijecit i punit kanale kako spada...a onda opet nadogradnja i krunica. Zapravo ces platit danak losem poslu.
Osobno karijese vise volim gledati uzivo a ne na slikama.
Raaak? Malo si hipohondar? :-)
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 10:49   #14


Jesam malo.

Ma to ja zbog j...nih cigareta i onda koju god da promjenu primijetim u ustima mislim da je rakić.

Prošli puta mi je rekla da imam karijes na osmici lijevo al, kao, ona to ne bi dirala. Ne kužim.

Eto zvah dokića i idem u utorak.

Hvala na savjetima. Pozz.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 14:28   #15
Molim za malu pomoc.
Radi stavljanja implantata na 4 gore desno radjen je ortopan,
koji je donio jos neke pojedinosti.
Ako bi mi tko mogao pomoci

http://imageshack.us/f/202/ortog.jpg/


Da li trebam vaditi gornje osmice (one su pod nepcem, krune su im bile jako slabe i poispadale kao da se radi o mlijecnom zubu):

Dolje desno, izmedju 6 i 7 na zubnom mesu imam upalu, stalno
se stvara neki mjehuric, ne boli ni ne krvari, ali
uvijek je prisutan otvor (mislim da se to zove sinus).
Je li to za paradontologa ili za oralnog kirurga?
To bi mogle biti neke bakterije iz dzepa medju zuba,
ili mozda krvarenje u 6. A buduci
da je sestica zatvorena ciscenjem kanala i ispunom onda nema sadrzaj
gdje odlaziti nego kroz zubno meso?

Prosli puta zamijenjena je siva plomba bijelom na dolje desno 5, ali da li ce to rijesiti moguci proces izmedju 5 i 6 (ovo crno zasjenjenje) ili je to za paradontologa?
Hvala.
urumbuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:22   #16
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
Gornja lijeva petica ima jedno od najkracih punjenja kanala koje sam ikad vidio (losa stvar), ista stvar vrijedi i za gornje desne 4 i 5. To sto su punjenja nesto dulja ne znaci nista jer opet nije punjeno do kraja. Gore lijevo 6 i dole lijevo 5 izgledaju u redu.
Izmedu donjih jedinica kao da postoji neka rupa ali cak i kad povecam ovu sliku ne vidim vezu sa zubom.
Ako imas neki stari ortopan ne bi bilo lose usporediti s njim ili eventualno napraviti sliku samo tih jedinica kroz pola godine da se vidi dal se ista mijenja.
Odlično zapaženo kolega... Budem spremio sliku za fax i rubriku vjerovali ili ne.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 23:57   #17
Quote:
urumbuh kaže: Pogledaj post
Molim za malu pomoc.
Radi stavljanja implantata na 4 gore desno radjen je ortopan,
koji je donio jos neke pojedinosti.
Ako bi mi tko mogao pomoci

http://imageshack.us/f/202/ortog.jpg/


Da li trebam vaditi gornje osmice (one su pod nepcem, krune su im bile jako slabe i poispadale kao da se radi o mlijecnom zubu):

Hvala.

Ja bih osmice vadio.
Na 7 DD nije napravljena adekvatna endodoncija (upalni proces, 1 kanal prepunjen, trebalo bi napraviti malu ciljanu snimku). Potrebna je revizija punjenja, micanje starog punjenja i ponovno liječenje zuba.
Na 6 DD bih promijenio ispun jer ti hrana upada između 6 i 7-ice i vidi se tu radi dosta čačkalica ili konac. Istina?
borat&bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:10   #18
Poštovani, ako bi mi netko mogao reć mišljenje ove RTG slike koja je rađena 3 godine nakon apikotomije na donjim jedinicama. hvala. http://img401.imageshack.us/img401/8404/70687720.jpg
koacervat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 10:05   #19
Quote:
koacervat3 kaže: Pogledaj post
Poštovani, ako bi mi netko mogao reć mišljenje ove RTG slike koja je rađena 3 godine nakon apikotomije na donjim jedinicama. hvala. http://img401.imageshack.us/img401/8404/70687720.jpg
Nažalost, oba zuba su za vađenje. Procesi su veliki i na vrhovima korjenova i na rubnom dijelu kosti između jedinice i dvojke.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 13:19   #20
da li se vađenjem oba zuba i odgovarajućom terapijom može postići to da se ti procesi u potpunosti smire jer meni je zapravo najveći problem to što zbog procesa se javlja vrlo neugodan zadah
Hygiea87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.