Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 01:34   #2121
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Oprosti čime sam ja to pokazao mržnju prema Židovstvu? Molio bih te da me citiraš gdje si ti vidio mržnju prema Židovstvu u bilo kojem od mojih postova. Hvala.
Oprosti cime sam ja to pokazao mrznju prema muslimanima? Molio bih te da me citiras gdje si ti vidio mrznju prema muslimanima u bilo kojem od mojih postova. Hvala.
Big Mac is offline  
Old 06.11.2011., 01:37   #2122
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Oprosti cime sam ja to pokazao mrznju prema muslimanima? Molio bih te da me citiras gdje si ti vidio mrznju prema muslimanima u bilo kojem od mojih postova. Hvala.
Molim lijepo. I drugi put.
Quote:
ujedno poruka svim drugim islamskim vukohebinama
redpigscanfly is offline  
Old 06.11.2011., 01:43   #2123
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Molim lijepo. I drugi put.
I gdje ti vids tu mrznju? Jao, pa samo sam iznio cinjenicno stanje stvari, islamske vukohebine kakvih ima po cijelom svijetu, gdje vladaju vjerski kleri a.k.a. plahtari koji odredjuju sto je zlo, a sto je dobro. I sto je tu mrznja, cinjenice?
Big Mac is offline  
Old 06.11.2011., 01:47   #2124
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
I gdje ti vids tu mrznju? Jao, pa samo sam iznio cinjenicno stanje stvari, islamske vukohebine kakvih ima po cijelom svijetu, gdje vladaju vjerski kleri a.k.a. plahtari koji odredjuju sto je zlo, a sto je dobro. I sto je tu mrznja, cinjenice?
I Hitler je bio uvjeren da je sve ono što je on propagirao samo iznošenje činjenica i da tu nema govora o mržnji. To je kao da pitaš budalu da li zna da je budala.
redpigscanfly is offline  
Old 06.11.2011., 01:52   #2125
Oh, evo sada smo i Hitlera uvukli u pricu, uskoro slijede Rothschildi, 9/11, masoni, iluminati i ostalo sto vi trolovi povlacite za sobom. Ajde daj, idemo dalje, gdje ti vids mrznju u islamskim vukohebinama?

P.s. I pozuri, jer je ovdje kod mene rana ura, dorucak i to, i nemam namjeru vama trolovima u Hrvatskoj raditi drustvo u kasne nocne sate, kada nemate nista pametnije i socijalizirajuce za raditi.
Big Mac is offline  
Old 06.11.2011., 01:54   #2126
Zbilja zanimljivo kako su svi ovdje najpametniji i sve je tako crno - bijelo.

Židovi i Amerikanci protiv Muslimana i protivnika NWO i svatko je 100% u pravu.

Dajte ljudi skulirajte malo, pa to što ste pročitali 3 knjige ne znači da znate jedinu istinu o svemu.

A posebno bi istaknuo Allaha. (usput sretan ti bajram) Pa ti toliko vremena, truda i tipkovnice trošiš da bi stao u obranu USA kao da si plačen za to. Iako si povremenu u pravu jako puno teza ti je nategnuto ili neistinito. U svakom slučaju jako puno dernjave i gubitka energije bez ikakvog efekta.
LudiBudha is offline  
Old 06.11.2011., 01:55   #2127
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Oh, evo sada smo i Hitlera uvukli u pricu, uskoro slijede Rothschildi, 9/11, masoni, iluminati i ostalo sto vi trolovi povlacite za sobom. Ajde daj, idemo dalje, gdje ti vids mrznju u islamskim vukohebinama?

P.s. I pozuri, jer je ovdje kod mene rana ura, dorucak i to, i nemam namjeru vama trolovima u Hrvatskoj raditi drustvo u kasne nocne sate, kada nemate nista pametnije i socijalizirajuce za raditi.

Je,ako ne podržavaš bezrezervno Izrael mora da si anti-semit... Kako li vam samo ne dosati sve žive koji se ne slažu s vama u stavovima proglašavati anit-semitima...
redpigscanfly is offline  
Old 06.11.2011., 01:57   #2128
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Uf, posebno volim kada mrzitelji Zida spominju i citiraju ZIDOVKU Djevicu Mariju i onda se jos ktome dice svojim Krscanstvom. Patetika!
Mrzitelj Židova ?


Ovakav apsurdan zaključak zaslučuje prijavu...
Keva is offline  
Old 06.11.2011., 02:02   #2129
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Mrzitelj Židova ?


Ovakav apsurdan zaključak zaslučuje prijavu...
Vic je u tome da moraš iskazati bezrezervnu podršku prema Izraelu inače ćeš biti proglašen anit-semitom. Ja se ne sjećam da sam sudjelovao iti u jednoj raspravi o Izraelu bez obzira o kojem forumu se radilo da se to nije desilo svima koji su pa makar imalo kritizirali Izrael ili njegovu politiku.
redpigscanfly is offline  
Old 06.11.2011., 02:03   #2130
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post

Je,ako ne podržavaš bezrezervno Izrael mora da si anti-semit... Kako li vam samo ne dosati sve žive koji se ne slažu s vama u stavovima proglašavati anit-semitima...
Opet nista, anisemitizam si i tu iskopa, sto jos? Nista od tebe, a sto i mogu ocekivati od ljudu koji u 2:00 AM u Hrvatskoj baljezgaju po forumu. Aj bok.
Big Mac is offline  
Received Infraction
Old 06.11.2011., 02:04   #2131
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Mrzitelj Židova ?
Da bome, citaj svoje nebuloze gore.


Quote:
Ovakav apsurdan zaključak zaslučuje prijavu...
Prijavljuj koliko te volja, zajedno sa prijanom. I get a life, a ne sto kradete Bogu dane i noci u 2:00 AM.
Big Mac is offline  
Old 06.11.2011., 02:26   #2132
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao "U Vijetnamu su pokušali zaustaviti širenje komunizma koji je antipod demokracije" Dakle ne samo da ne kapiraš nego i besramno lažeš i podmećeš.
Ne podmećem jer ti to već radiš samom sebi hvatajući se za teme o kojima pojma nemaš. Povijest ti nije jača strana. Al zato sam te i uputio na pdf Povijest pa da tamo ljude pitaš o pozadini američkih ratova. I šta ljudi tamo govore? Ili nisi ni probao? Aj probaj pa se onda vrati lamentirat o tim temama.

Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Budalaštine neobrazovanog ameromrsca. Dakle kao što rekoh radilo se o politici zaustavljanja komunizma - odnosno politici containmenta. Prema nešto kvalitetnijim geostratezima od tebe Vijetnam nije bio strateški bitan koliko Laos, tako da si Amerika s strateškog aspekta nije smjela dopustit uvlačenje u taj sukob. No možda iz perspektive vijetnamskog anusa to izgleda drugačije? Ne bih znao.
Dakle nije strateški interes već samo containment? Sad u koju grupu da uguramo CONTAINMENT? Strateški, ekonomski ili čisto altruistički interesi?
A opet kažeš ti...Vijetnam nije bio toliko strateški bitan...znači impliciraš da ipak jest bio barem malo bitan. Sad mi nije jasno što želiš reći, je li bilo strateškog interesa u Vijetnamu ili nije...jer čudno mi malo da su Ameri prisutni u Vijetnamu 25 godina a da nemaju strateškog interesa.

Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Trabunjanja o nekakvim ekonomskim aspektima Vijetnama Koreje i Tajvana su apsurd. Nit su Americi važni zbog resursa, nit su im tržišta u to vrijeme bila zanimljiva nit je Amerikancima bila bitna njihova radna snaga. Šupalj si ko ementaler. Korejski rat je završio 53. Koreja se počinje ekonomski buditi u drugoj polovici 60-ih. Kakvo tržište, kakva radna snaga?
Ta trabunjanja o ekonomskim aspektima su citat jednog AMERIČKOG historičara a odgovor su na pitanje - "Ako se Amerika borila protiv komunizma jer je komunizam nedemokratski i guši slobode, zašto onda nije to isto uspostavljala u zemljama koje je oslobodila komunizma".
I još ti jednom savjetujem da pogledaš pod "Domino Theory" prije nego se idući put zapjenjen uhvatiš tipkovnice. Jer nije bila poanta u jednoj maloj Koreji ili Vijetnamu...bar ne iz Američke perspektive.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 06.11.2011., 02:37   #2133
Iran će se oduprijeti nasrtajima, a tek onda će Izrael platiti, jer će i Palestinci u intifadu, i Iranci u raketni napad po Izraelu. Najpametnije je svima ostaviti Iran. Otprilike kao savjet da ne diraš u osinjak. Uvijek vrijedi.
Kojiro Izawa is offline  
Old 06.11.2011., 02:55   #2134
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Neki forumaši doista nemaju kapaciteta za raspravu. Napisao si laži, laži, laži. Množina. A jedino što si do sada uspio navesti kao laž je primjer Iraka. Toliko o lažima. Trolu!
1) Amerika ulazi u WW2 lažući vlastiti narod o pozadini Pearl Harboura.
2) Amerika ulazi u Korejski rat lažući o borbi za slobodu i demokraciju a na vlast na jugu postavlja diktatora u isto vrijeme
3) Amerika u Koreji ratuje "Za slobodu" a u isto vrijeme financira Francuske kolonijalne napore u Indokini (dakle protiv slobode koja je kao univerzalna jelte...). Ako to nije laž, ne znam što jest...
4) Amerika laže o velikoj opasnosti koja dolazu s Kube, iako je inicijalno Kuba bila bliže Americi nego Rusima.
5) Amerika laže o napadu u Tonkinškom zaljevu i time ulazi u otvoreni rat sa Vijetnamom.
6) Amerika opet laže vlastiti narod o prirodi angažmana u Laosu i Kambođi (
tajna, masovna bombardiranja)
7) Amerila laže tj. negira svoju podršku dikaturi u Grčkoj
8) Američki predsjednik (Nixon) je uhvaćen u laži pa je morao napustiti Bijelu Kuću
9) Amerikanci lažu o intervenciji u Čileu gdje zbacuju izabranog predsjednika u vojnom udaru
10) Amerikanci lažu o Crvenim Kmerima, podupirući ih u UN-u i nakon otkrivanja istine o Poljima Smrti
11) Amerikanci lažu o prirodi svog angažmana u Nikaragvi
12) Amerikanci lažu o prirodi svog angažmana u Salvadoru
13) Amerikanci lažu o prirodi svoje pomoći Iračkom diktatoru Sadamu Huseinu
14) Amerikanci lažu o razlozima rušenja Iranskog putničkog aviona
15) Amerikanci lažu o angažmanu u Afganistanu
16) Amerikanci lažu o pokolju studenata u Južnoj Koreji
17) Amerikanci lažu o WMD u Iračkim rukama i ulaze u rat
18) Nastavi niz...

Ovo samo što mi je prvo palo na pamet. Historiografija je potanko istražila svaki slučaj, nije problem provjeriti, a mnogo se podataka o istima može naći i na službenim stranicama američke vlade ili njenih agencija ( cia.org)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 06.11.2011. at 03:02.
Halo Effect is offline  
Old 06.11.2011., 08:27   #2135
Zaista je interesantna ta židovska politika, ako ne govoriš u njihovu korist tj da podržavaš ubijanje palestinaca više od 40 godina onda si anti-semit. Medjutim, koliko ja znam u Semite spadaju i Arapi tako da taj termin nema smisla. Drugo, u Drugom svjetskom ratu najveće žrtve su bili Rusi kojih je poginulo oko 20 miliona. No, oni nisu svoju povijest zatemeljili na tome da stalno svijetu trljaju nos kako su ginuli u tolikom broju. I plus to poginuli su za to da bi oslobodili Evropu i svijet nacizma. Židovi nisu ništa učinili ni za Evropu ni za svijet. Jedan dan sam gledao da je taj dični Albert Ajnštajn inače Židov zaslužan za pronalazak atomske bombe kojom su onda Ameri pobili neduzne Japance. I umjesto da se Albert Ajnštajn i Ameri proglase najvećim ubicama u istoriji čovječanstva ovaj čudak se proglašava velikim umom?????
Čak se prešutno odobrava bombardiranje Hirošime i Nagasakija jer se samo tako mogao zaustaviti rat sa Japancima. Mo'š mislit!
Jamshid is offline  
Old 06.11.2011., 08:40   #2136
Neznanje i glupost su ogromni, toliko da bole.
lettow is offline  
Old 06.11.2011., 09:38   #2137
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio ništa već postavio protupitanje "A zašto ne bi počeli od WW2..."
Protupitanje nije odgovor.
Jest odgovor na tvoje teze. Ti po volji uzimaš primjere koji ti odgovaraju.

Quote:
služi samo nabijanju broja postova i građenju nekog "Analitičarskog Imagea" na forumu.
Ne uviđaš da sam sebi ovdje skačeš u usta?
Ako nabijam broj postova, zašto onda dajem opširne i argumentirane (vojne) analize?
Koje, btw, čak niti tvoj antiamerički stav ne pokušava dovesti u pitanje, kao neke druge neznalice koje ovdje pišu.
Quote:
To kao i kavosrci na krajevima postova su zaštitni znakovi adolescenata na forumu kao što je Michael Collins i slični.
Zaštitni znak nezrele osobe je da počinje s uvredama kada mu ponestanu argumenti.
Ti vrijeđaš, dakle tko je nezreo?

Quote:
Upravo stoga što je tema OPRAVDANOST INTERVENCIJE (jadna li svijeta di se raspravlja o "opravdanosti intervencije i rata"...) i postoje dvije strane u sukobu, tj. tužitelj (Amerika) i tuženi (Iran) nastojimo u ovom procesu stvoriti sliku karaktera tužitelja utemeljenu na procesima koje je dotični tužitelj prethodno vodio. A taj tužitelj ima jako loš mafijaško - reketarski record.
Taj 'tužitelj' u stvari ima rekord pomaganja svojim prijateljima, saveznicima, i onima bespomoćnima. A uglavnom protiv loših momaka.

Je li to uvijek crno-bijelo? Nije, naravno.
Dobro došao u realni svijet.
I ja ću u osobnom životu uvijek prije priteći u pomoć svom prijatelju ili rođaku nego neznancu kada ga napadne kakav rabijatnik; nekom siromahu ću pomoći, a nekom ne, prema nekom svojem subjektvnom rezoniranju.
Tako se i države ponašaju.

Iskreno odgovori sam sebi na ova pitanja:

1.Bi li velika većina građana velike većine država svijeta radije kao susjednu državu imali USA, ili Iran?
2. Bi li ti, ili svatko koga poznaješ, radije živio u USA ili u Iranu?

To ti je odgovor na tvoje stavove.


Zadnje uređivanje felixx : 06.11.2011. at 10:33.
felixx is offline  
Old 06.11.2011., 09:57   #2138
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Zaključak - bolje moliti Boga za mir i ostati živ , nego podržavati napad na Iran i gledati kako ti djeca živa gore pred očima...
Odličan zaključak Kevo, to bi trebali imati u vidu ovi što stalno podržavaju napad na neku državu, na kraju uvijek mečka zaigra pred svačijim vratima, kad tad što želiš drugom desi se tebi.
Crvena Hamada is offline  
Old 06.11.2011., 10:27   #2139
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
1) Amerika ulazi u WW2 lažući vlastiti narod o pozadini Pearl Harboura.

Opet teorije zavjere.
Jel' su Ameri sami sebe bombardirali, ili je Roosevelt dogovorio sa Japancima da mu unište flotu?
Quote:
2) Amerika ulazi u Korejski rat lažući o borbi za slobodu i demokraciju a na vlast na jugu postavlja diktatora u isto vrijeme
A ja mislio da su išli braniti Južnu Koreju od ničim izazvane agresije Sjevera.
Quote:
3) Amerika u Koreji ratuje "Za slobodu" a u isto vrijeme financira Francuske kolonijalne napore u Indokini (dakle protiv slobode koja je kao univerzalna jelte...). Ako to nije laž, ne znam što jest...
4) Amerika laže o velikoj opasnosti koja dolazu s Kube, iako je inicijalno Kuba bila bliže Americi nego Rusima.
5) Amerika laže o napadu u Tonkinškom zaljevu i time ulazi u otvoreni rat sa Vijetnamom.
6) Amerika opet laže vlastiti narod o prirodi angažmana u Laosu i Kambođi (
tajna, masovna bombardiranja)
7) Amerila laže tj. negira svoju podršku dikaturi u Grčkoj
9) Amerikanci lažu o intervenciji u Čileu gdje zbacuju izabranog predsjednika u vojnom udaru
10) Amerikanci lažu o Crvenim Kmerima, podupirući ih u UN-u i nakon otkrivanja istine o Poljima Smrti
11) Amerikanci lažu o prirodi svog angažmana u Nikaragvi
12) Amerikanci lažu o prirodi svog angažmana u Salvadoru
13) Amerikanci lažu o prirodi svoje pomoći Iračkom diktatoru Sadamu Huseinu
Je li netko rekao da su Ameri sveci? Samo su najbolja opcija.
Naravno da su i oni radili sranja i teško griješili u nekim strateškim odlukama, naročiti pod utjecajem i u doba makartizma.
Izreka kaže da je u ratu sve dozvoljeno.
Da su glumili svece, danas bi cijeli svijet bio pod boljševičkom čizmom.

Quote:
8) Američki predsjednik (Nixon) je uhvaćen u laži pa je morao napustiti Bijelu Kuću
A svi komunistički vlastodršci su redom davali ostavke nakon laži?


Quote:
14) Amerikanci lažu o razlozima rušenja Iranskog putničkog aviona
Totalna laž.
Uopće nema govora o namjeri. Radi se o nesretnom spletu okolnosti, bar s Američke strane. Jesu li im Iranci 'podmetnuli', ili je i to bio splet okolnosti (vjerujem da je) ostaje za raspravu.

S druge strane, Rusi su točno znali da je iznad Sahalina putnički avion, pa su ga svejedno namjerno srušili.
felixx is offline  
Old 06.11.2011., 10:29   #2140
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ne podmećem jer ti to već radiš samom sebi hvatajući se za teme o kojima pojma nemaš. Povijest ti nije jača strana. Al zato sam te i uputio na pdf Povijest pa da tamo ljude pitaš o pozadini američkih ratova. I šta ljudi tamo govore? Ili nisi ni probao? Aj probaj pa se onda vrati lamentirat o tim temama.
O povijesti sam pročitao više knjiga nego što si ih ti vidio u životu. Možda ne bi bilo loše da pročitaš koju knjigu o metodologiji povijesne znanosti. Preporučio bih ti da počneš s Suvremenom historiografijom Mirjane Gross.
Ono gore je bilo podmetanje, neistina tvrdnja. I prestani trolati, slati ljude na pdf, već ti je nekoliko puta na ovom pdf-u temeljito održana bukvica. Nisi u poziciji da budeš arogantan.



Quote:
Dakle nije strateški interes već samo containment? Sad u koju grupu da uguramo CONTAINMENT? Strateški, ekonomski ili čisto altruistički interesi?
A opet kažeš ti...Vijetnam nije bio toliko strateški bitan...znači impliciraš da ipak jest bio barem malo bitan. Sad mi nije jasno što želiš reći, je li bilo strateškog interesa u Vijetnamu ili nije...jer čudno mi malo da su Ameri prisutni u Vijetnamu 25 godina a da nemaju strateškog interesa.
Containment kako je incijalno zamišljen nije podrazumijevao zaustavljanje komunizma u svakoj vukojebini nego na strateški važnim pozicijima. Prema nešto uglednijim stručnjacima od tebe Vijetnam to nije bio. Jesi ukapirao do sada?

Quote:
Ta trabunjanja o ekonomskim aspektima su citat jednog AMERIČKOG historičara a odgovor su na pitanje - "Ako se Amerika borila protiv komunizma jer je komunizam nedemokratski i guši slobode, zašto onda nije to isto uspostavljala u zemljama koje je oslobodila komunizma".
I još ti jednom savjetujem da pogledaš pod "Domino Theory" prije nego se idući put zapjenjen uhvatiš tipkovnice. Jer nije bila poanta u jednoj maloj Koreji ili Vijetnamu...bar ne iz Američke perspektive.
Kojeg američkog historičara? To su ekonomske elementarije. Ti opet polemiziraš s fantomima. Nemoj!
Allahu_Akbar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.