Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 12:53   #321
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
Recite vaše razmišljanje o načinu napada i kad bi prestao, odnosno koji bi bio željeni cilj i efekat s kojim bi Amerika bila zadovoljna...
Cilj - tipično njihov, napasti bez povoda radi zarade vojne industrije i raznih Haliburtona i Enrona, te naravno navesti svijet da misli da je rat pravedan i potreban

Efekt - smanjenje populacije SAD-a i Irana i još manja popularnost SAD-a, potencijalno teritorijalno širi sukobi zbog prisnosti Irana sa određenim susjedima koji su jasno dali do znanja da je napad na Iran napad na njih.

Način - Iran je, iako se to ne čini tako, drukčiji kalibar od Iraka tako da tu neće raditi pristup tipa poslat cemo marince da to počiste, bacit par bombi i sve je gotovo u mjesec dana. Samo ženski samoubilački odredi unutra vojske Irana su nešto s čime se u nijednoj konvencionalnoj vojsci do sada ameri nisu sreli (ako griješim neka me netko ispravi). Gledao sam jedan video gdje su prikazivali baš te žene, ima ih oko 10000, dobro naoružane i obučene bolje nego mnoge jedinice.
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”
m4rko is offline  
Old 09.07.2010., 16:34   #322
paksglub to rece bez argumenata i nestade. Tipicni muski ego.
__________________
peace and love in heart
bijela-maca is offline  
Old 09.07.2010., 16:36   #323
Americi je cilj da poslusa Izrael koji je povrsinski malen spram Irana i ne moze sam.
__________________
peace and love in heart

Zadnje uređivanje bijela-maca : 09.07.2010. at 16:46.
bijela-maca is offline  
Old 09.07.2010., 16:45   #324
Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
paksglub to rece bez argumenata i nestade. Tipicni muski ego.
Ništa ako ti je dojadilo u Americi zovem te da dođeš kod crnog mačka da živiš, do moje malenkosti bit ćemo sretni vidjet ćeš da nisam muški egoist.
paksglub is offline  
Old 09.07.2010., 18:50   #325
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo Bushova administracija je pokazala strahovitu odlučnost naspram terora medija, većine javnog mijenja gotovo svih zemalja i slično...

Kilometri članaka govorili su "Amerika ne može pobijediti u Iraku", "Amerika gubi rat" i slično...
To je trajalo godinama,a rat je dobiven, Amerika je pobijedila...

Kakav rat???? Hussein je bio američka marionta kojoj su dali da se razmaše (tamanjenje kurda bojnim otrovom, itd.) i koji je s vremenom umislio da je glavna faca u regiji i da moze raditi sto ga volja, a onda je dobio po tintari.
S obzirom da se Irak sastoji od 3 frakcije muslimanstva koja ne tolerira jedna drugu, nije bilo ni govora o koherentnosti.
Za razliku od toga u Iranu 90% stanovništva pripada šijitskom islamu.također iran ima oko 200 tisuća pripadnika regularne profesionalene vojske(podatak iz 2004, sada ih je vjerojatno i više) a wikipedija kaže još:
Od 1992. godine, Iran također proizvodi i vlastite tenkove, oklopne transportere, navođene projektile, podmornice i borbene zrakoplove. Posljednjih godina iranska izvješća su otkrila razvoj mnogih soficticiranih oružja poput projektila i balističkih raketa Hoot, Kowsar, Fateh-110, Shahab-3, Sajjil, Ashoura, Ghadr-110, Fajr-3, te mnogo drugih raketnih sustava. Smatra se kako Iran danas ima od 3000 do 5000 tenkova, treću najveću helikoptersku flotu na svijetu, najveći broj vojnika (uključujući paravojsku), te golemi arsenal balističkih projektila.
Tako da tvoje tvrdje da će Iran biti američki zalogaj koga će progutati u mjesec dana,postaju u najmanju ruku neutemeljenima.
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Old 09.07.2010., 19:01   #326
A nisu li račani i iranci vodili rat u kojem su bili podjednaki u vojnom smislu, pa se tu može povući paralela između njih glede jačine...

Nisam stručnjak, kakvom protuzračnom obranom iran raspolaže, dali se uopće može suprotstaviti američkim zračnim napadima koji su bili okosnica svakog napada. Kao što sam rekao kakve koristi iranu revolucionarn agarda ako će im ameri uništiti nuklearna postrojenja i infrastrukturu iz zraka.
mikidragi is offline  
Old 09.07.2010., 22:36   #327
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
A nisu li račani i iranci vodili rat u kojem su bili podjednaki u vojnom smislu, pa se tu može povući paralela između njih glede jačine...

Nisam stručnjak, kakvom protuzračnom obranom iran raspolaže, dali se uopće može suprotstaviti američkim zračnim napadima koji su bili okosnica svakog napada. Kao što sam rekao kakve koristi iranu revolucionarn agarda ako će im ameri uništiti nuklearna postrojenja i infrastrukturu iz zraka.
Iranski PZO nije macji kasalj.
Jos ako Rusi isporuce S-300 uz ono sto vec imaju bice gubitaka na strani imperijalista.
Neustrasivi is offline  
Old 10.07.2010., 03:56   #328
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
A nisu li račani i iranci vodili rat u kojem su bili podjednaki u vojnom smislu, pa se tu može povući paralela između njih glede jačine...

Nisam stručnjak, kakvom protuzračnom obranom iran raspolaže, dali se uopće može suprotstaviti američkim zračnim napadima koji su bili okosnica svakog napada. Kao što sam rekao kakve koristi iranu revolucionarn agarda ako će im ameri uništiti nuklearna postrojenja i infrastrukturu iz zraka.
Rat Iran-Irak nije vrijedan analize danas iz razloga st:
-je Irak bio potpomognut i od SSSR i od USA i njihovih trabanata
-Iran je uhvacen u sred gradjanskog rata i fazi prestruktuiranja sa pupet drzave ka ovom sad
-Iran nije proizvodio nista a danas proizvodi uglavnom sve
-na kraju krajeva, poslije Karbala 2 ofanzive kad je prijetio potpuni kolaps Sadamove kamarile, USA je usla poluzvanicno u rat i pocela gadjati naftne terminale pa cak i obarati putnicke avione
-izvrsen je cak i lesinarski akt Saudije napadom na Iranske hodocasnike u Meki.....
-itd, itd....jednostavno je postalo jasno da ni NATO ni VU nece dozvoliti pobjedu Irana.


Iran se mozda moze a mozda i ne moze suprotstaviti PZO sistemima....ALI, ALI....
Sam napad bi izazvao krvavu reakciju i stavljanje u pogon najjaceg raketnog arsenala na planeti. Moguce je da ovdje pojedini ne znaju...Iran pored najbrojnije vojne formacije (Basij-13 miliona) ima i daleko najvise raketa kratkog i srednjeg domata na svijetu.
Jednostavno, sve u krugu 3000 km bi bilo crno a izvoz nafte sa Bliskog Istoka bi bio sveden na nulu.
I onda se postavlja pitanje.....a sta sad?
James Deen is offline  
Old 10.07.2010., 03:58   #329
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
A nisu li račani i iranci vodili rat u kojem su bili podjednaki u vojnom smislu, pa se tu može povući paralela između njih glede jačine...
.
Efendijo...to je bilo prije 40 godina...kad je Los Angeles imao veci GDP od cijele Kine....ne mislis li da se nesto od tad promjenilo.
James Deen is offline  
Old 10.07.2010., 08:35   #330
znam da je bilo prije 40 godina i da je iran tehnički napredovao u svakom smislu, ali onda također treba reći i da su ameri napredovali tih 40 godina, pa nisu valjda prestali sa teh. razvojem...

Nemojte misliti da navijam za Amerikance, ali mislim da im se trenutno iran ne može suprotstaviti, još kad se uzme u obzir i izrael sa svojim zračnim snagama...

Naravno da bi napadači imali puno više gubitaka nego protiv iraka. Ali zato mislim da do eventualnog napada neće doći dok su im snage angažirane u afganistanu.

I još ako netko zna, da li režim u teheranu ima bezuvjetnu potporu u narodu? Nije ono tamo raj, mora i tamo biti nezadovoljnih i protivnika ahmadineđada.
mikidragi is offline  
Old 10.07.2010., 08:44   #331
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
još kad se uzme u obzir i izrael sa svojim zračnim snagama...
Mislim da bi Iran čak i volio da se Izrael uključi i da im povod.
U Iranu bi bilo narodno veselje

Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
I još ako netko zna, da li režim u teheranu ima bezuvjetnu potporu u narodu? Nije ono tamo raj, mora i tamo biti nezadovoljnih i protivnika ahmadineđada.
Ali Khamenei (vrhovni vođa), iako se jedno vrijeme dvoumio (na samom početku Ahamdinejadovog mandata), pružio veliku podršku Ahmadinejadu što je u tom djelu svijeta zapravo i najbitnija stavka u politici i svemu ostalom.
Ako vrhovni vođa kaže da valja, onda valja i narodu. Oni prosvjedi, pa ubojstva one cure od koje su onda zapadnjački mediji napravili mučenicu, to je sve konstruirano s ciljem da se Iran prikaže kao zao i strašan.
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”

Zadnje uređivanje m4rko : 10.07.2010. at 08:49.
m4rko is offline  
Old 10.07.2010., 10:07   #332
ne mislim da netko tko ima mozga želi masovnu kopnenu ofenzivu u iranu. Oni će ih tući iz zraka, a ako im iran nanese velike gubitke (prije svega zrakoplovstvu i mornarici, a to opet ovisi o tome koliko zaista kvalitetnog naoružanja iran posjeduje) onda će ovi poludit i drmnut nuklearke. uz blagoslov zapada i većine arapskog svijeta.

isto tako ne znam zašto nitko ne komentira činjenicu da je fama oko irana najviše iscenirana od strane izraela, a sam taj izrael i dalje naveliko trguje s iranom. kako je jedan bivši američki diplomat rekao, da ako trebaš nešto u iranu, moraš do tel aviva i naći nekog židova preko kojeg ćeš dalje do iranaca. malo čudno, zar ne? i ahmadineđad i bibi su dva zajebanta prve klase čini se.
u raff u ruse is offline  
Old 10.07.2010., 20:50   #333
Quote:
redcro kaže: Pogledaj post
Kakve hoćeš dokaze?ako se zna da iza većine bombaša samoubojica u Iraku stoje neki vjerski vođe iz Irana logično je za pretpostavit da bi se takve stvari događale i u Iranu ako bi se ponovila situacija kao u Iraku.
Imaš kakve dokaze za ovakve nebulozne izjave? Kao da ja kažem da iza franjevaca stoji ETA. To ti je otprilike rang tvoje izjave.

Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Iz Vijetnama su se morali povući zbog izdaje hipija i komunjara i njihovih antiratnih protesta. Međutim u Iraku je posao završen i demokracija je uspostavljena.
Šta, komunjare i napušeni hipiji su sjebali moćnu američku vojsku?

Da, vidim da je u Iraku srce demokracije danas.

Quote:
Iran nema čime uzvratiti, ima samo zastarjelu rusku tehniku - a SAD ima bespilotne letjelice sa samonavodećim raketama, a ubrzano razvijaju i lasersko oružje - Iran zato ima svoju Revolucionarnu gardu sa iskrivljenim sabljama i zahrđalim kalašnjikovima...
Koje trolanje, daj se bar potrudi.

Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
I još ako netko zna, da li režim u teheranu ima bezuvjetnu potporu u narodu? Nije ono tamo raj, mora i tamo biti nezadovoljnih i protivnika ahmadineđada.
I ako nema stopostotnu podršku gledano iz perspektive unutarnje politike, budi siguran da ima iz perspektive vanjske politike.

Quote:
James Deen kaže: Pogledaj post
Rat Iran-Irak nije vrijedan analize danas iz razloga st:
-Iran je uhvacen u sred gradjanskog rata i fazi prestruktuiranja sa pupet drzave ka ovom sad
Sve ostalo stoji, osim ovoga. Iran nije bio u nikakvom građanskom ratu.

Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
A nisu li račani i iranci vodili rat u kojem su bili podjednaki u vojnom smislu, pa se tu može povući paralela između njih glede jačine...
Irak je bio daleko vojno jači od Irana, pogledaj samo brojke sa jedne i druge strane, a imao je i podršku bolju od Irana.

Quote:
Nisam stručnjak, kakvom protuzračnom obranom iran raspolaže, dali se uopće može suprotstaviti američkim zračnim napadima koji su bili okosnica svakog napada. Kao što sam rekao kakve koristi iranu revolucionarn agarda ako će im ameri uništiti nuklearna postrojenja i infrastrukturu iz zraka.
Takvom da se ne moraš previše brinuti oko toga koliko bi štete nanijeli Amerikancima.

Quote:
m4rko kaže: Pogledaj post
Samo ženski samoubilački odredi unutra vojske Irana su nešto s čime se u nijednoj konvencionalnoj vojsci do sada ameri nisu sreli (ako griješim neka me netko ispravi). Gledao sam jedan video gdje su prikazivali baš te žene, ima ih oko 10000, dobro naoružane i obučene bolje nego mnoge jedinice.
Kakvi samoubilački odredi? To je najobičnija zapadna propaganda.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 10.07.2010., 20:56   #334
Antone daj nam malo ukratko opiši svoj scenarij mogućih događaja i njihov razvoj.
mikidragi is offline  
Old 10.07.2010., 21:05   #335
neko je predvidjao da sutra posto je noc najtamnija, da ce udrit
__________________
peace and love in heart
bijela-maca is offline  
Old 10.07.2010., 21:25   #336
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
Antone daj nam malo ukratko opiši svoj scenarij mogućih događaja i njihov razvoj.
Koliko sam tisuća poruka napisao o Iranu, više nemam snage.

Uglavnom, ukratko, Amerikanci će samo i dalje lajati, ali Iran neće dirati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 13.07.2010., 15:55   #337
Cuo sam da ce napad biti 31.2.2011!
pink elefant is offline  
Old 13.07.2010., 23:14   #338
Quote:
pink elefant kaže: Pogledaj post
Cuo sam da ce napad biti 31.2.2011!
Sa ovakvim nevidljivim bezpilotnim letjelicama napad je moguć već sada.

http://www.jutarnji.hr/predstavljen-...i-kuna/846601/
Boby_ is offline  
Old 14.07.2010., 04:43   #339
Quote:
Boby_ kaže: Pogledaj post
Sa ovakvim nevidljivim bezpilotnim letjelicama napad je moguć već sada.

http://www.jutarnji.hr/predstavljen-...i-kuna/846601/
Bolje englezima da se se koncentrisu na zaustavljanje curenja nafte u meksickom zaljevu (sto iranci rade bez problema i cak nude i pomoc) nego da glume neku tehnolosku silu.
Napraviti obican auto je sci-fi za propalu i prolupalu imperijalnu silu.

Ipak mislim da je izgledan 31.2.2011
pink elefant is offline  
Old 14.07.2010., 07:23   #340
Quote:
pink elefant kaže: Pogledaj post
Bolje englezima da se se koncentrisu na zaustavljanje curenja nafte u meksickom zaljevu (sto iranci rade bez problema i cak nude i pomoc) nego da glume neku tehnolosku silu.
Napraviti obican auto je sci-fi za propalu i prolupalu imperijalnu silu.

Ipak mislim da je izgledan 31.2.2011
LJudi nemislite li da je glupo da netko nekog konstantno napada a nitko nemože biti siguran u posljedice takvog ratobornog stanja.
Moželi Iran preventivno djelovati a ako nemože sam onda zatražiti pomoć od nekih kojima bi dobro došla promjena stanja i slabljenje nekih.
Mogao bi Iran izazvati nekakvu jaku eksploziju u Jelustonu nadajući se da će izazvati erupciju vulkana pa da se drugi zabave oko sebe i nemaju vremena njega dirati, sigurno bi ekonomske štete bile neverovatne i trebalo bi desetljećima raditi na oporavku od istih.
Pogledajte malo u prošlost koliko je problema i štete imala Indonezija kad su joj podmetnuli onoliko veliki broj požara istovremeno, svugdje je gorjelo,
uslijed šteta i problema bila je jako oslabljena tako da se je lako mogla grupica pobuniti i zahtijevati svoju državu.
Uvijek se misli drugi neće napraviti radikalne poteze i do kad tako dok neki nenaprave upravo takav radikalan potez koji će otrijezniti mnoge i pomoći svima da shvate da netreba više da ima uopće ratova i napada jednih na druge.
horn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.