Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 18:49   #41
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
ajme Chain...kod tebe uvijek neke sture informacije...

Shrine...slikanje mozes napraviti u bilo kojem Domu zdravlja koji ima zubni rendgen ako ces ici sa uputnicom...

a ako ides privatno, imas nekoliko opcija: Ilica 19 (u haustoru preko puta Uspinjace) ili Ozaljska 128 (skoro na tram.stanici, preko puta sportske dvorane Kutija sibica)...

ne treba narucivanje, samo dodjes i kazes da trebas slikanje...slika je gotova za 10-ak min ili manje...i kosta oko 100 kn (ovisno gdje radis)...
ne znam kako gdje, ali negdje itekako trebaš naručiti se.
ja sam jučer išla u dom zdravlja u sigetu i žena me nije primila jer se treba naručiti..prvo što je bilo slobodno je - srijeda tako da....
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 20:52   #42
Panoramsko slikanje čeljusti

zna li netko moram li skidati pirseve kod panoramskog slikanja,jer imam dva na tragusu,nemogu ih sama skinuti, pa da znam otići da mi ih skinu,a ne kad dođem tamo da me vrate,a čekat moraš mjesec dana na pregled.Mislim da moram,ali nisam sigurna!
ssara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:52   #43
Trebaš skinuti sav nakit sa snimanog dijela tijela, znaći u tvom slučaju sve sa glave i vrata (naušnice, lančići...)
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:12   #44
ortopan mozete napraviti i u domu zdravlja zaprude. Placa se 100 kn.

Ja sam radila tamo, a jednom sam radila i u domu zdravlja Siget i tamo nisam platila. Valjda jer sam imala uputnicu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:01   #45
RVG ne zrači manje i to su gluposti i reklame, to je samo preneseni analogni signal u digitalni i ništa više tj. zračenje je jednako ako ne i veće nego kod tzv. starog aparata samo je tu razlika da se ne snima na film nego na detektor i dobiješ sliku na kompu, a i lošije su snimke jer je detektor kruta pločica koja ne prijanja uz zub nego je odmaknuta pa imaš uvećanu i iskrivljenu snimku zuba
naivci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 00:35   #46
Wink

NIje to tako strasno,ja sam ima prije par god. problem s kraljeznicom (bolovi) i nisu mi znali uzrok,isao sam 2x na rentgen, 4x na CT,4x na magnetnu,2x na GAMA kameru,1x na laserski CT (neki poseban i tu su otkrili tumor u L3 Kraljesku)

I sve to u 4mjeseca. Toliko sam izracen da bi sada trebao svijetliti u mraku
xD

Ja sam sada OKE i nemam problema nikakvih,hvala bogu...

Nije opasno toliko to zracenje,ja bih rekao...
Freddy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:46   #47
zubni rendgen

hej!jel zna netko radno vrijeme zubnog rendgena u albaharijevoj?
herzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:18   #48
Što se tiče zračenja, što je pacijent mlađi, to je zračenje štetnije(naravno ako je doza zračenja veća utoliko je još štetnije) jer elektromagnetsko zračenje nepovratno mutira/oštećuje zdrave stanice kroz koje prolazi. Veći je rizik od pojave komplikacija kod dijece koja još rastu i razvijaju se, nego za starije ljude koji više ne rastu i ne razvijaju se.

Što se tiče otopana, moze se napravit u Dubravi kod doma zdravlja grižanska u garešničkoj ulici.
Bio ja nedavno, 200 kn, vrhunska usluga i zubar je bio prezadovoljan slikom.
dislexik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 02:22   #49
danas u jutro trebam na taj ortopan, nisam nikad bila na tome, to mi je sad prvi put i ne znam kak to izgleda, kaj se sve zrači jel, i pošto je to zračenje zanima me može li to imat bilo kakav utjecaj na glasnice jer nisam spremna ni na manji od minimalnog rizik oštećenja glasnica, ak netko zna molim da napiše čim prije tak da stignem odustat na vrijeme i potražit neko drugo rješenje, hvala.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 11:14   #50
Nemoj brinuti za glasnice. Ako zelis najmanje zracenje i najkvalitetniju sliku, odi na digitalni RTG, to se placa ali vrijedi.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 12:20   #51
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Nemoj brinuti za glasnice. Ako zelis najmanje zracenje i najkvalitetniju sliku, odi na digitalni RTG, to se placa ali vrijedi.
hvala. bila sam na digitalnom, sad sam došla doma, ak nekog zanima, nije niš strašno, traje praktički manje od minute, zagrizeš u neko čudo, skeniraju glavu il kaj već i to je to. pitala sam dodatno njih tam za utjecaj na glasnice i doktorica je rekla da glasnice jesu ozračene i htjela sam odustat ali je neš objašnjavala i rekla da to nema veze i da im neće niš bit pa sam eto obavila i ovo. bravo ja.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:38   #52
Snimala sam sinuse i pluć kada sam imala oko 14 ili 15 g. Sada sam u proteklih mjesec dana snimala nogu i prije par dana zub. Zub su mi snimili tako što sam kažiprstom držala neku tanku pločicu, tj. film, a onda je doktor neki aparat kružnog oblika prislonio meni uz obraz. Ugl., koliko je to zračenje štetno za mene ako sam se toliko puta (4x) snimala u životu, a nisam starija od 30 g.?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 17:49   #53
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Snimala sam sinuse i pluć kada sam imala oko 14 ili 15 g. Sada sam u proteklih mjesec dana snimala nogu i prije par dana zub. Zub su mi snimili tako što sam kažiprstom držala neku tanku pločicu, tj. film, a onda je doktor neki aparat kružnog oblika prislonio meni uz obraz. Ugl., koliko je to zračenje štetno za mene ako sam se toliko puta (4x) snimala u životu, a nisam starija od 30 g.?
četri puta u životu, je praktički ništa
nemoraš se sikirati za neke posljedice.
dislexik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:21   #54
Rekla mi je zubarica da trebam snimiti 4 zuba. Hoću li pogriješiti ako napravim digitalni RTG cijele čeljusti? Jednostavnije mi je to, nego svaki zub pojedinačno.
Samo ne znam predstavlja li to njoj neku razliku.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 13:27   #55
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Rekla mi je zubarica da trebam snimiti 4 zuba. Hoću li pogriješiti ako napravim digitalni RTG cijele čeljusti? Jednostavnije mi je to, nego svaki zub pojedinačno.
Samo ne znam predstavlja li to njoj neku razliku.
hoćete ako je rekla samo 4 onda samo 4. to se najčešće treba slikati kad se na panoramskoj slici sumnja na proces ispod pojedinog zuba. mala slika kod dobrog rtg pokže točno stanje oko korijena zuba.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:48   #56
jel zna netko broj telefona tog zubnog rentgena u albaharijevoj.... i po mogućnosti cijenu bez uputnice... nije mi jasno kako nigdje nemaju broj tel
zarezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:11   #57
Da li se u Domovima zdravlja u Zagrebu može napraviti digitalna snimka zuba ili oni imaju samo klasične uređaje? Želim ići na digitalni zubni redgen jer navodno manje zrači, al me zanima da li to mogu obaviti samo kod privatnika za cca. 200kn ili mogu i besplatno u Domu zdravlja?
Amaranta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 15:48   #58
Naravno da ne mozes besplatno dobiti kvalitetniju uslugu
Cijene su oko 180 kn, vrijedi tih novaca.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:57   #59
Znate li možda koji domovi zdravlja imaju zubni rengen na području jaruna? Hvala.
beautifultokio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:11   #60
Pozdrav!

Treba mi hitna snimka jer doktor ide na godišnji, a odbija mi otvarat zub bez slike iako se žalim na povremenu bol.
Koji domovi zdravlja rade utorkom/srijedom poslijepodne? Najviše bi mi odgovaralo oko remize/centra da stignem s posla.

Puno hvala, lp
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.