Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 19:56   #3761
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i opet se varaš, to što on kao autor ima osjećaj da treba ići u drugom smjeru nema apsolutno nikakve veze s state of mind medija i pojedinih krugova koji se i dalje stiltaju na samu spomen aliena. on je toliko duboko u to uvjeren tako da si u jednom trenutku roundtablea radi antireklamu. ja to duboko cijenim i poštujem, taj njegov umjetnički instinkt koji on tu isfurava, u inat svima.
Ti znaš da ti opravdavaš lika koji je ekčuli jasno i glasno rekao da je Alien franšiza krepana stvar? I da ju je on jedini zakucao u zemlju. Taj "umjetnički" instikt je isto ono što je napravio kad je izašao Robin Hood. "Snimit ćemo dva filma, bit će to epsko putovanje, kurci, palci... ode Ridley čim je Robin pokupio osrednje kritike i slabiju zaradu. Prvo boldano; ako je takav autor, kojeg zaboli neka stvar za medije, zašto onda sada izbacuje Spaceyja iz filma?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:20   #3762
iz subjektivnog uvjerenja garant
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:36   #3763
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
iz subjektivnog uvjerenja garant
Svakako.

I onda svizac zamota čokoladu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:45   #3764
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Svakako.

I onda svizac zamota čokoladu.
čekaj zar ti misliš da je nešto drugo u pitanju?

zarada filma?

daj se skoncentriraj, nije ni hoolywood baš tako desperativan
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:24   #3765
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čekaj zar ti misliš da je nešto drugo u pitanju?
Misliš na ovo što su mediji razapeli Spaceyja? Isti oni mediji koje Ridley ne sluša? Maaaa, jooook, nisam ni pomislio da ga je zato zamijenio. Sigurno je riječ o slučajnosti. Ništa drugo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:51   #3766
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo što su mediji razapeli Spaceyja? Isti oni mediji koje Ridley ne sluša? Maaaa, jooook, nisam ni pomislio da ga je zato zamijenio. Sigurno je riječ o slučajnosti. Ništa drugo.
a od kog je on to trebao saznati? od svoje tajne službe?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 01:12   #3767
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a od kog je on to trebao saznati? od svoje tajne službe?
Hahaha! Dobra.

Mislim da su ga trebali ostavit u filmu jer koliko sam vidio, glumi nekog vrhunskog gada.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 06:11   #3768
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
a od kog je on to trebao saznati? od svoje tajne službe?
Znači... Ridley ne sluša medije i uvijek radi po svom, ali sluša medije jer tako doznaje stvari i onda radi kako mediji kažu jer ne želi raditi po svom?

Jesam ja to dobro shvatio?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 06:20   #3769
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Znači... Ridley ne sluša medije i uvijek radi po svom, ali sluša medije jer tako doznaje stvari i onda radi kako mediji kažu jer ne želi raditi po svom?

Jesam ja to dobro shvatio?
hada, nekako čuje i ondak na temelju novopridošlih informacija odlučuje o daljnjim koracima, kao i svi ostali normalni ljudi

ili možda ima samo svoj privatni multimedijski centar koji je zadužen da izričito njega i samo njega izvještava o događajima?
ne znam pitam tebe, možda je to neki novi ludi trend? reci mi?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 06:23   #3770
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Hahaha! Dobra.

Mislim da su ga trebali ostavit u filmu jer koliko sam vidio, glumi nekog vrhunskog gada.
istina, ionako ima toliko maske na sebi da ga ne bi niti rođena mati prepoznala
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:26   #3771
news/the-alien-not-cooked---scified-editorial

opet ista meta isto odstojanje
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:15   #3772
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čobani su krivo prenjeli cijelu stvar, rekao je kao i kod prometheusa da je xenomorph jednostavno nezanimljiv kao takav...

Ridley Scott - The Hollywood Reporter
Ako je to zaista rekao onda je idiot. Xenomorph je vrlo zanimljiv kao takav. Što se dobro vidi u Alien i Aliens.

Bolje bi mu bilo da je reciklirao ideju, nego da izmišlja toplu vodu pa sjebe film.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:55   #3773
Xenomorf je bio jako zanimljiv. Danas je on nezanimljiv jer je dobro poznat... ali on ostaje ikona horora.
Moguće je snimiti punio filmova sa ikonama horora, ali nema to više taj dojam kao kada je to bilo novo i originalno.
A ikone imaju osobinu da jaaako zaokupljaju pozornost - ako su u filmu, nemoguće je da išta drugo bude značajnije.
Hajde ti snimi film u kojem je grof Dracula ili Frankenstein ali da nije o Draculi i Frankensteinu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:57   #3774
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Ako je to zaista rekao onda je idiot. Xenomorph je vrlo zanimljiv kao takav. Što se dobro vidi u Alien i Aliens.

Bolje bi mu bilo da je reciklirao ideju, nego da izmišlja toplu vodu pa sjebe film.
on ne da ga je samo reciklirao, on je stvorio pravo reciklažno carstvo. i ta xenomorphova zanimljivost se može još uvijek prikazati kroz koju scenu, ali sad opet bazirati cijele filmove samo na tome njegovom biću bi bilo komično tj. kontraproduktivno.

meni nije jasno kako ne možete shvatiti da je njemu kao autoru to jednostavno dojadilo i da čovjek ima poriv da se autorski izrazi i iznese svoju viziju.
što je najveći štos, kad staloženo i racionalno analiziramo cijelu pozadinu, smjer koji je ridley odabrao je i više nego logičan. involvirao je nas ljude na najbolji mogući način u priču i dao je franšizi legitimitet i kredibilitet. dao joj je aktuelnost i interesantnost.

stvarno ne razumijem čemu toliki otpor
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 06:38   #3775
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
...i dao je franšizi legitimitet i kredibilitet.
Što to nisu napravili Alien i Aliensi?


Quote:
...dao joj je aktuelnost i interesantnost.
Pa, aktualna jest, jer toliko loše filmove jako je teško napraviti. Franšiza je dovedena do vrata izumiranja, što je, priznajem, jako teško napraviti. I ja se baš ne bi hvalio time.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:45   #3776
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Što to nisu napravili Alien i Aliensi? :ne zna
čekaj zar ti stvarno misliš da se poslije ta dva remek djela koja su iscrpila svu srž može snimiti još jedan interesantan film na tu temu?

eto ja osobno mislim da ne može, i mislim da se trebalo okrenuti tom jednom sasma novom smjeru

Quote:
Pa, aktualna jest, jer toliko loše filmove jako je teško napraviti. Franšiza je dovedena do vrata izumiranja, što je, priznajem, jako teško napraviti. I ja se baš ne bi hvalio time.
ne vidim na koji način bi ovo poremetilo želju nekoga da opet jednom snimi nekakav fundamentalni horroričan film o alienu kakav vi zazivate i priželjkujete. on će biti uvijek opcija bez obzira na ovu dekonstrukciju.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:16   #3777
kako je ovo dobro, bar da je ridley snimio nešto tako slično, totalno drugačije, iz perspektive deacona ili xenomorpha, njihov svijet i relacije, koji bi to tek šok bio jebote.

al mislim da bi to bio pravi potez, uvjeren sam u to.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:29   #3778
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kako je ovo dobro, bar da je ridley snimio nešto tako slično, totalno drugačije, iz perspektive deacona ili xenomorpha, njihov svijet i relacije, koji bi to tek šok bio jebote.

al mislim da bi to bio pravi potez, uvjeren sam u to.

Pa možda bi i bio, tko zna, ali za nešto stvarno originalno i kreativno treba imati muda i umjetničke vizije, svega onog što Ridleyu nedostaje posljednjih 30-tak godina.

Takav film bi bio prevelik rizik što se tiče zarade, makar bi mogao postići kultni status ako se dobro izvede. Opet, ako se ne izvede dobro, onda bude teški fijasko, bez zarade i bilo kakvog statusa. Prevelika kocka za nekog kao što je Ridley u ovom trenutku karijere. Iz tog razloga je Covenant i kritiziran, prije svega zbog nedostatka originalnosti i kreativnosti.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:52   #3779
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Pa možda bi i bio, tko zna, ali za nešto stvarno originalno i kreativno treba imati muda i umjetničke vizije, svega onog što Ridleyu nedostaje posljednjih 30-tak godina.

Takav film bi bio prevelik rizik što se tiče zarade, makar bi mogao postići kultni status ako se dobro izvede. Opet, ako se ne izvede dobro, onda bude teški fijasko, bez zarade i bilo kakvog statusa. Prevelika kocka za nekog kao što je Ridley u ovom trenutku karijere. Iz tog razloga je Covenant i kritiziran, prije svega zbog nedostatka originalnosti i kreativnosti.
najvjerojatnije si u pravu, tu je blomkamp u prednosti jer ne nosi hipoteku koju mora opravdati. da blomkamp takvo što snimi to bi bilo pripisano njegovoj slobodi i kreativnosti, a ridleya bi gledali kao čudaka.

ali meni nije jasno zašto blomkamp ne izmisli nešto svoje, nešto novo, zašto se nakačio na aliena i zašto publika smatra da bi se alien trebao cijediti i dalje?

mislim da bi u svakom sljedećem pokušaju u kojem bi se xenomorph prikazivao kao nekakav idealizirani predmet filmske požude, mislim da bi on rapidno počeo gubiti na svojoj "težini".

ili bi to moralo biti snimljeno ajme pa da me razuvjeri. mislim da je prvi film iz 1979 već iscrpio svu energiju iz njega.

čak mislim da bi se ubrzo pretvorio u predmet ismijavanja, i ovako se pretvorio a kamoli da netko ne pogodi u žilu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:39   #3780
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije si u pravu, tu je blomkamp u prednosti jer ne nosi hipoteku koju mora opravdati. da blomkamp takvo što snimi to bi bilo pripisano njegovoj slobodi i kreativnosti, a ridleya bi gledali kao čudaka.

ali meni nije jasno zašto blomkamp ne izmisli nešto svoje, nešto novo, zašto se nakačio na aliena i zašto publika smatra da bi se alien trebao cijediti i dalje?

mislim da bi u svakom sljedećem pokušaju u kojem bi se xenomorph prikazivao kao nekakav idealizirani predmet filmske požude, mislim da bi on rapidno počeo gubiti na svojoj "težini".

ili bi to moralo biti snimljeno ajme pa da me razuvjeri. mislim da je prvi film iz 1979 već iscrpio svu energiju iz njega.

čak mislim da bi se ubrzo pretvorio u predmet ismijavanja, i ovako se pretvorio a kamoli da netko ne pogodi u žilu.
Ima Blomkamp ideja, to je vidljivo iz onih kratkih filmića Oats studija.

Opet, raditi na Alienu koji je etablirani brend je izazov za svakog redatelja koji naginje takvoj vrsti žanrova, tako da me ne čudi što je Blomkap zagrizao. To bi mu puno značilo u karijeri.

Publika kao publika, uvijek traži još, posebno u okolini općeg konzumerizma kakva je danas, a filmske kuće tu vide priliku za zaradu. I stvar se kreće.

Naravno da svaki novi nastavak najčešće oduzima od misterije koja je stvorena u prvom djelu i tu se sve pomalo razvodnjava i pretvara u karikaturu, pogotovo kad je puno ljudi uključeno u cijelu stvar i različitih redatelja, ali to je stvar za sebe.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.