Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 17:11   #4241
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nisu musko ni jedan ni drugi...
touche
milko84 is offline  
Old 15.11.2017., 12:49   #4242
Bunjac danas o Aleksandru na svom fejsu.

Čini se da nije impresioniran.

"/LOGIČNO JE DA SE PREMIJER I JA NE POZNAJEMO/
Tijekom rasprave o povjerenju vladu Plenković me upitao "tko sam ja" i "otkuda sam ispao".
Konstatirao je da nije za mene "nikada čuo niti me je ranije vidio", pa se čudio "tko uopće" glasa za Živi zid.

Nema ničega neobičnoga u njegovim izjavama.

Naime, u vrijeme Domovinskoga rata ja sam bio dobrovoljac na prvoj crti bojišta, a Plenković se liječio od anemije. Logično je da se nismo mogli ni sresti ni vidjeti u to vrijeme.
Kasnije sam studirao povijest i postao doktor povijesnih znanosti u vrijeme dok je isti gospodin tumarao po hodnicima središnjice HDZ-a pokušavajući se uhljebiti u nekoj sinekuri.
Treba li nas stoga čuditi da premijer, za razliku od mene, ne zna ništa o hrvatskoj povijesti, pa mu za vođenje politike treba tragikomično Povjerenstvo za suočavanje o prošlosti?
Kasnije je Plenković napustio Hrvatsku i otišao u Bruxelles i time i faktički postao potpuno odvojen od stvarnoga života hrvatskih građana.
Okružen birokratima, vozačima, večerama i s primanjima od 50 tisuća kuna zaključio je da je život bajka koja se svodi na dodvorništvo i održavanje statusa quo.
Njemu je bilo dobro, pa nije mogao shvatiti da u Hrvatskoj ljudi vode borbu za goli opstanak, za puko preživljavanje, pa samim time ne razumije ni kako je nastao Živi zid ni tko za njega glasa.
On misli da stotine tisuća blokiranih, iseljenih i gladnih hrvatskih građana zanimaju sastanci nekakvih radnih skupina EU na Malti.

Za razliku od Plenkovića osobno hodam pješice po ulicama grada, bez zaštitara, primam građane, slušam njihove žalbe, pa znam kako žive i koje su im potrebe u stvarnome, a ne virtualnom, svijetu.
Nemam se potrebe nikome ulizivati, ne služim nikakvim lobijima, potpuno sam slobodan u iznošenju svojih stavova.
U politici sam isključivo zato da budem medij građana, a ne da prenosim uredbe i direktive iz EU i NATO-a ili iz bankarskih krugova.
Doista, velika je razlika između nas dvojice, slažem se."


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 15.11.2017., 14:53   #4243
Gospodin Plenković je u jednoj vrlo nezgodnoj situaciji. Raskidom suradnje s Mostom, gurnuo ih je u naručje SDP-u. Sad Plenkiju ostaje da pobjeđuje sam ili ode u oporbu. A ako ode u oporbu, njegovi će ga razapet. Nakon dva neuspješna pokušaja HDZ-Most, lako je moguće da nam slijedi SDP-Most i to samo zbog Plenkovića koji je slušao Šeksa i vjerovao mu. Umjesto da imamo umjereno desnu vladu HDZ-Most, mi imamo lijevu vladu HDZ-SDSS-HNS. Plenković se jako kocka, a nisam siguran da dobiva.
analitikos is offline  
Old 15.11.2017., 14:58   #4244
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Gospodin Plenković je u jednoj vrlo nezgodnoj situaciji. Raskidom suradnje s Mostom, gurnuo ih je u naručje SDP-u. Sad Plenkiju ostaje da pobjeđuje sam ili ode u oporbu. A ako ode u oporbu, njegovi će ga razapet. Nakon dva neuspješna pokušaja HDZ-Most, lako je moguće da nam slijedi SDP-Most i to samo zbog Plenkovića koji je slušao Šeksa i vjerovao mu. Umjesto da imamo umjereno desnu vladu HDZ-Most, mi imamo lijevu vladu HDZ-SDSS-HNS. Plenković se jako kocka, a nisam siguran da dobiva.
u oba slucaja ne dobivamo ni mi...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 15.11.2017., 20:55   #4245
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Gospodin Plenković je u jednoj vrlo nezgodnoj situaciji. Raskidom suradnje s Mostom, gurnuo ih je u naručje SDP-u. Sad Plenkiju ostaje da pobjeđuje sam ili ode u oporbu. A ako ode u oporbu, njegovi će ga razapet. Nakon dva neuspješna pokušaja HDZ-Most, lako je moguće da nam slijedi SDP-Most i to samo zbog Plenkovića koji je slušao Šeksa i vjerovao mu. Umjesto da imamo umjereno desnu vladu HDZ-Most, mi imamo lijevu vladu HDZ-SDSS-HNS. Plenković se jako kocka, a nisam siguran da dobiva.
Nije mogao sačuvati MOST obzirom da nisu htjeli podržati Marića.
A Marić je čak i prema ocjeni bivšeg sdp - ovog ministra Linića, čak i Branka Roglića, jednog od najboljih hrvatskih gospodarstvenika koji je inače favorizirao Most, i brojnih stručnjaka - najbolji ministar financija do sada.
I razumljivo je zašto je Plenković odlučio žrtvovati Most i sačuvati Marića.
No, naravno, nije to jedini razlog.

Ne vjerujem da se Plenković kocka. Za sada je pokazao da ide smjerom koji si je odredio, i odrađuje to prilično dobro.
Pred sobom ima još tri godine. Dugo je to vremena, prerano je trošiti energiju na trenutni politički momenat, za njega je to sada gubljenje vremena. Gospodarstveni problemi su mu sada prioritet, jer politički uspjesi i neuspjesi se ciklički izmjenjuju, percepcija javnosti je podložna promjenama. Stabilnost većine ima, i za sada ne pstoji naznaka da će je tako brzo, ili uopće, izgubiti. A do slijedećih izbora - tko zna tko će iz oporbenih stranaka gdje naći svoj interes i kome se u ključnom momentu prikloniti.
Ona stara - politika je kurva - vrijedi i vrijediti će dok je politike.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 15.11.2017., 21:20   #4246
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nije mogao sačuvati MOST obzirom da nisu htjeli podržati Marića.
A Marić je čak i prema ocjeni bivšeg sdp - ovog ministra Linića, čak i Branka Roglića, jednog od najboljih hrvatskih gospodarstvenika koji je inače favorizirao Most, i brojnih stručnjaka - najbolji ministar financija do sada.
I razumljivo je zašto je Plenković odlučio žrtvovati Most i sačuvati Marića.
No, naravno, nije to jedini razlog.

Ne vjerujem da se Plenković kocka. Za sada je pokazao da ide smjerom koji si je odredio, i odrađuje to prilično dobro.
Pred sobom ima još tri godine. Dugo je to vremena, prerano je trošiti energiju na trenutni politički momenat, za njega je to sada gubljenje vremena. Gospodarstveni problemi su mu sada prioritet, jer politički uspjesi i neuspjesi se ciklički izmjenjuju, percepcija javnosti je podložna promjenama. Stabilnost većine ima, i za sada ne pstoji naznaka da će je tako brzo, ili uopće, izgubiti. A do slijedećih izbora - tko zna tko će iz oporbenih stranaka gdje naći svoj interes i kome se u ključnom momentu prikloniti.
Ona stara - politika je kurva - vrijedi i vrijediti će dok je politike.
Vidi se kako je gospodarstvo prioritet...

Pad zaposlenih...

Pad investicija...

Pad love iz EU...

Porast iseljavanja...

Gora ste posast nego cetnici...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 16.11.2017., 07:28   #4247
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Gospodin Plenković je u jednoj vrlo nezgodnoj situaciji. Raskidom suradnje s Mostom, gurnuo ih je u naručje SDP-u. Sad Plenkiju ostaje da pobjeđuje sam ili ode u oporbu. A ako ode u oporbu, njegovi će ga razapet. Nakon dva neuspješna pokušaja HDZ-Most, lako je moguće da nam slijedi SDP-Most i to samo zbog Plenkovića koji je slušao Šeksa i vjerovao mu. Umjesto da imamo umjereno desnu vladu HDZ-Most, mi imamo lijevu vladu HDZ-SDSS-HNS. Plenković se jako kocka, a nisam siguran da dobiva.
Mislim da si pogriješio. Sljedeća Vlada, prilično sam siguran, neće biti SDP-MOST. Jednostavno neće imati dovoljno ruku bez Živog zida, manjinaca, HSS-a i još pokoje stranke. Uzmi u obzir još i odnos HSS-MOST i stvar postaje još nemogućija.

Velika koalicija mi djeluje puno izglednije. Dobiješ stabilnost, ništa se ne mijenja a HDZ i SDP mogu mirno i nesmetano dalje dijeliti proračunske novce kako god hoće.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Old 16.11.2017., 08:08   #4248
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Mislim da si pogriješio. Sljedeća Vlada, prilično sam siguran, neće biti SDP-MOST. Jednostavno neće imati dovoljno ruku bez Živog zida, manjinaca, HSS-a i još pokoje stranke. Uzmi u obzir još i odnos HSS-MOST i stvar postaje još nemogućija.

Velika koalicija mi djeluje puno izglednije. Dobiješ stabilnost, ništa se ne mijenja a HDZ i SDP mogu mirno i nesmetano dalje dijeliti proračunske novce kako god hoće.
Ne bi me iznenadilo da se krene u tom smjeru. Ova HDZ-SDP(Saucha)-HNS-SDSS moguće da je priprema za vladu HDZ-SDP. Šeks uvijek razmišlja dva koraka naprijed, Plenki ga sluša, a i SDP će teško preživ još jedan mandat u oporbi tako da će i oni biti spremni na koaliciju iako će je prvo svim silama u maniri HNS-a i Vrdoljaka demantirat.
analitikos is offline  
Old 16.11.2017., 20:52   #4249
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ne bi me iznenadilo da se krene u tom smjeru. Ova HDZ-SDP(Saucha)-HNS-SDSS moguće da je priprema za vladu HDZ-SDP. Šeks uvijek razmišlja dva koraka naprijed, Plenki ga sluša, a i SDP će teško preživ još jedan mandat u oporbi tako da će i oni biti spremni na koaliciju iako će je prvo svim silama u maniri HNS-a i Vrdoljaka demantirat.
Dao Bog, SKH napokon ujedinjen nakon 27 godina glumljenja svađe.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 16.11.2017., 20:59   #4250
Dosad najbijednija i najniza izjava Plenkovica je bila kad je izjavio da citav zivot ima anemiju i da ju ima i njegov mali sin. Tako nesto moze izjavit samo krajnje neozbiljan i nesavjestan roditelj. Ta izjava puno govori o Plenkovicu, kakav je on u stvari covjek.

Sprajc pita Plenkovica: Kao mali ste imali anemiju?
Plenkovic odgovara: "Vi često to govorite... To imate otkako se rodite, evo ima i moj mali".

https://direktno.hr/direkt/plenkovic...sudova-101403/
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 22.11.2017., 00:01   #4251
andrej plenkovic je jedan od onih politicara koji moze srat 15 min a nista konkretno rec. to je radija i sanader samo su njemu ljudi vjerovali, a ovi je samo glup
spirit-leader is offline  
Old 23.11.2017., 15:33   #4252
http://100posto.hr/news/mara-tomasev...-me-zlostavlja

Quote:
"Ne može se diskriminirati niti župana niti županiju dok je legalno izabran i na dužnosti", izjavio je premijer Andrej Plenković nakon sjednice Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem u Požegi na kojem je sjedio za istim stolom s Alojzom Tomaševićem.
...
Mara Tomašević nije skrivala razočaranje postupkom premijera Andreja Plenkovića, kojem je, prije nego je izašla u javnost s informacijom o obiteljskom nasilju, pisala moleći ga da, kao premijer i predsjednik stranke čiji je njezin suprug član, poduzme nešto.

"Što bi se još trebalo dogoditi, da me ubije? Bi li tad netko konačno povjerovao da me maltretira cijeli život? Ako gospodin Plenković smatra da takav čovjek treba sjediti s njim za istim stolom i biti na funkciji, ja stvarno ne znam što bih rekla", rekla nam je u telefonskom razgovoru 56-godišnja Mara Tomašević.
Pojavu osuditi, druga spasiti!
rustaveli is offline  
Old 23.11.2017., 16:17   #4253
lol @ "diskriminirati"


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.11.2017., 17:55   #4254
Quote:
rustaveli kaže:
Pojavu osuditi, druga spasiti!
Genijalno sumirano, potvrđuje se da je HDZ samo spiritualni nasljednik KPH
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 23.11.2017., 18:17   #4255
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Bunjac danas o Aleksandru na svom fejsu.

Čini se da nije impresioniran.

"/LOGIČNO JE DA SE PREMIJER I JA NE POZNAJEMO/
Tijekom rasprave o povjerenju vladu Plenković me upitao "tko sam ja" i "otkuda sam ispao".
Konstatirao je da nije za mene "nikada čuo niti me je ranije vidio", pa se čudio "tko uopće" glasa za Živi zid.

Nema ničega neobičnoga u njegovim izjavama.

Naime, u vrijeme Domovinskoga rata ja sam bio dobrovoljac na prvoj crti bojišta, a Plenković se liječio od anemije. Logično je da se nismo mogli ni sresti ni vidjeti u to vrijeme.
Kasnije sam studirao povijest i postao doktor povijesnih znanosti u vrijeme dok je isti gospodin tumarao po hodnicima središnjice HDZ-a pokušavajući se uhljebiti u nekoj sinekuri.
Treba li nas stoga čuditi da premijer, za razliku od mene, ne zna ništa o hrvatskoj povijesti, pa mu za vođenje politike treba tragikomično Povjerenstvo za suočavanje o prošlosti?
Kasnije je Plenković napustio Hrvatsku i otišao u Bruxelles i time i faktički postao potpuno odvojen od stvarnoga života hrvatskih građana.
Okružen birokratima, vozačima, večerama i s primanjima od 50 tisuća kuna zaključio je da je život bajka koja se svodi na dodvorništvo i održavanje statusa quo.
Njemu je bilo dobro, pa nije mogao shvatiti da u Hrvatskoj ljudi vode borbu za goli opstanak, za puko preživljavanje, pa samim time ne razumije ni kako je nastao Živi zid ni tko za njega glasa.
On misli da stotine tisuća blokiranih, iseljenih i gladnih hrvatskih građana zanimaju sastanci nekakvih radnih skupina EU na Malti.

Za razliku od Plenkovića osobno hodam pješice po ulicama grada, bez zaštitara, primam građane, slušam njihove žalbe, pa znam kako žive i koje su im potrebe u stvarnome, a ne virtualnom, svijetu.
Nemam se potrebe nikome ulizivati, ne služim nikakvim lobijima, potpuno sam slobodan u iznošenju svojih stavova.
U politici sam isključivo zato da budem medij građana, a ne da prenosim uredbe i direktive iz EU i NATO-a ili iz bankarskih krugova.
Doista, velika je razlika između nas dvojice, slažem se."


-Stipe

Dobro i tocno je to Bunjac slozio.
U Bunjcu sam uvijek nazirao intelekt i nekakav osobni integritet.

Docim o Plenkovicu, o toj vagini of covjeka, ne bih govorio ovdje nista od bojazni da ne bih za nj rekao nesto uvredljivo i nepristojno.
celsus is offline  
Old 23.11.2017., 21:05   #4256
Moraš se paziti da ti ne bi poželio slati policiju na vrata.

Jer on ili njemu blisku krugovi vole umisliti da je to nekakav zakon.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.11.2017., 21:49   #4257
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Moraš se paziti da ti ne bi poželio slati policiju na vrata.

Jer on ili njemu blisku krugovi vole umisliti da je to nekakav zakon.


-Stipe
E moj Stipe, ne bojim se ja toga da bi Plenkovicevi terenski agenti HDZ-UDBE meni dosli na vrata danas, medjutim ukoliko bi me "ufatili" u 'Rvackoj, onda bi moglo biti "belaja".
celsus is offline  
Old 24.11.2017., 08:17   #4258
Quote:
celsus kaže: Pogledaj post
Dobro i tocno je to Bunjac slozio.
U Bunjcu sam uvijek nazirao intelekt i nekakav osobni integritet.

Docim o Plenkovicu, o toj vagini of covjeka, ne bih govorio ovdje nista od bojazni da ne bih za nj rekao nesto uvredljivo i nepristojno.
Ta - kako ti kažeš - vagina - izlači državu u kojoj živiš iz sranja u koju su je dovele sve dosadašnje vlade.
Usprkos opstrukcijama kojima ga se pokušava uništiti, usprkos svim problemima koje mu stvara oporba svojim pokušajima izazivanja nestabilnosti koje utječu na rejting države u očima vanjske političke javnosti, vanjskih i naših kreditnih institucija, očima potencijalnih vanjskih ulagača. Svijesno to rade, ne gledaju interes države, pokušavaju zgrabiti korist za sebe bez obzira koliko će to koštati državu - ovaj narod - zbog posljedica njihove očajničke destruktivnosti, jer su svijesni da kako vrijeme odmiče i rezultati vlade su sve veći i očitiji, oni slijedećih nekoliko mandata nemaju šanse doći na vlast. Ostati će oporba, cvileći psići u kutu Sabora. Zato su sada hijene koje proždiru stabilnost države. Gadljivo ih je i gledati i slušati.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 24.11.2017., 09:02   #4259
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ta - kako ti kažeš - vagina - izlači državu u kojoj živiš iz sranja u koju su je dovele sve dosadašnje vlade.
Usprkos opstrukcijama kojima ga se pokušava uništiti, usprkos svim problemima koje mu stvara oporba svojim pokušajima izazivanja nestabilnosti koje utječu na rejting države u očima vanjske političke javnosti, vanjskih i naših kreditnih institucija, očima potencijalnih vanjskih ulagača. Svijesno to rade, ne gledaju interes države, pokušavaju zgrabiti korist za sebe bez obzira koliko će to koštati državu - ovaj narod - zbog posljedica njihove očajničke destruktivnosti, jer su svijesni da kako vrijeme odmiče i rezultati vlade su sve veći i očitiji, oni slijedećih nekoliko mandata nemaju šanse doći na vlast. Ostati će oporba, cvileći psići u kutu Sabora. Zato su sada hijene koje proždiru stabilnost države. Gadljivo ih je i gledati i slušati.
Ovo nije ništa novo, to smo imali i u vrijeme Milanovića. Uz dodatak šatora, referendumskih inicijativa, dvostrukih kolona, etičkog sudišta, zazivanja sankcija EU-a i opstrukcija od strane Pantovčaka. Plenki je još i dobro uz ovako jalovu oporbu.
Xenoborg is offline  
Old 24.11.2017., 09:08   #4260
Htio sam kao kolega Mc pitati zasto se dopusta ovakvo trolanje,ali necu zbog kartona

Znaci oporba je upropastila državu, aj mi reci kako ? Jel oni vladaju nekim paralelnim strukturama vlasti ?
Sad cu ti nabrojati par uspjeha vlade Hdz-a :

-novo zaduženje
- privilegije nove braniteljima
-iseljavanje masovno iz RH, ne samo Slavonija koje je pusta
- pogodovanje na najtecajima hdz kriminalcima i sinovima
-porast zaposlenih(uhljebljenja) u državnim sluzbama za nevjerovanto brojke
- Kriminal oko Agrokora i Marica,
- jesam napisao nezaposlenost i iseljavanje


To je ovako na prvu.
Evo ti sad par linkova da se prisjetiš :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...a/1009356.aspx

https://www.24sata.hr/news/upoznajte...e-staje-549313

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...etima/6776304/

https://www.24sata.hr/news/bivsi-kar...-tvrtki-539915

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20171108

http://www.telegram.hr/politika-krim...slili-u-vladi/

http://www.telegram.hr/politika-krim...pce-ne-bavite/
don Kacunko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.