Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 12:32   #81
Miris izmedju zuba . help!

Pozdrav,

sta moze biti uzrok mirisu koji osjetim (od jutros cak i kada jedem) kada flosam zube koncem??

Prosli mjesec sam isla zubaru isto tako radi mirisa, ali su mi zubi tada bili pokvareni (lijeva strana), u srijedu sada sam osjetila isti miris i na desnoj strani pri flosanju ... odem slikam i sve je ok!

cak nije slikano na onom mini formatu, nego je dr uvecala na ekranu ogromno da provjeri jel sve ok.
sve je ok. nikakvih kvarova, tu su plombe na sastavima zuba ...

ali ja od jutros osjetim miris, prvo dok sam doruckovala a onda sada kada flosam

jel moguce da posto su mi zubi jako spojeni, ostatci hrane tvore taj miris (koji je btw meni GROOOOZAN)??
ili jer su mi tako spojeni zubi da mi je zbog toga??

ako iko zna...

HVALA!
Saveznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 14:51   #82
Quote:
Saveznica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

sta moze biti uzrok mirisu koji osjetim (od jutros cak i kada jedem) kada flosam zube koncem??

Prosli mjesec sam isla zubaru isto tako radi mirisa, ali su mi zubi tada bili pokvareni (lijeva strana), u srijedu sada sam osjetila isti miris i na desnoj strani pri flosanju ... odem slikam i sve je ok!

cak nije slikano na onom mini formatu, nego je dr uvecala na ekranu ogromno da provjeri jel sve ok.
sve je ok. nikakvih kvarova, tu su plombe na sastavima zuba ...

ali ja od jutros osjetim miris, prvo dok sam doruckovala a onda sada kada flosam

jel moguce da posto su mi zubi jako spojeni, ostatci hrane tvore taj miris (koji je btw meni GROOOOZAN)??
ili jer su mi tako spojeni zubi da mi je zbog toga??

ako iko zna...

HVALA!
smrad ti može dolaziti od zubnog mesa ili ti desni a nemora biti od zuba,tako je meni bilo,čak mi je zubno meso krvarilo dok perem zube,nekad jače,nekad manje i onda sam počela koristiti pastu za zubno meso,vodicu za usta nakon svakog pranja i nije mi pomoglo,toliko su mi krvarili da me je bolilo dok četkam zube i dok jednog dana nisam završila s upalom grla i za to sam dobila antibiotik i onda mi je i ovo prošlo,očito sam imala jaku upalu zubnog mesa koju nisam uspjela rješiti sa vodicama i pastama za desni nego mi je antibiotik pomogao,sada kad perem zube tu i tamo mi malo bude krvi ali to je za mene normalno jer mi je tako od kada znam za sebe ali ono šta je bilo je bilo kod svakog zuba krv iz mesa,sad mi možda kod jednog i to ne svaki put ali želim ti reći meni je smrad dolazio od te upale jer bakterije ispuštaju svoje plinove i zato mi je to i smrdilo.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:52   #83
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
sad mi možda kod jednog i to ne svaki put ali želim ti reći meni je smrad dolazio od te upale jer bakterije ispuštaju svoje plinove i zato mi je to i smrdilo.
Nisam se mogla suzdržat od komentara ... znači da i bakterije prde?
Šalim se.. i meni se to znalo događat a zubi popravljeni..svi.. nekada ako imaš plombe na spoju dva zube može se stvoriti mala rupica između tih plombi pa se u njoj skupljaju bakterije i možda otud taj miris..? Ja imam problema sa zubnim mesom..koristim Braunov tuš za zube (imam aparatić), Sensodyne F, Gengigel umasiram u zubno meso prije spavanja... i ispirem Oral B vodicom. Ide na bolje..
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:07   #84
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Nisam se mogla suzdržat od komentara ... znači da i bakterije prde?
Šalim se.. i meni se to znalo događat a zubi popravljeni..svi.. nekada ako imaš plombe na spoju dva zube može se stvoriti mala rupica između tih plombi pa se u njoj skupljaju bakterije i možda otud taj miris..? Ja imam problema sa zubnim mesom..koristim Braunov tuš za zube (imam aparatić), Sensodyne F, Gengigel umasiram u zubno meso prije spavanja... i ispirem Oral B vodicom. Ide na bolje..
da baš prde,ispuštaju svoje plinove,zato recimo i dolazi do gangrene radi tih plinova
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:17   #85
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Nisam se mogla suzdržat od komentara ... znači da i bakterije prde?
dobra fora takve poprdljive bakterije se zovu anaerobi
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:35   #86
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Nisam se mogla suzdržat od komentara ... znači da i bakterije prde?
Šalim se.. i meni se to znalo događat a zubi popravljeni..svi.. nekada ako imaš plombe na spoju dva zube može se stvoriti mala rupica između tih plombi pa se u njoj skupljaju bakterije i možda otud taj miris..? Ja imam problema sa zubnim mesom..koristim Braunov tuš za zube (imam aparatić), Sensodyne F, Gengigel umasiram u zubno meso prije spavanja... i ispirem Oral B vodicom. Ide na bolje..
lako se smijati kad se nešto nezna,drugi put prije nego što počneš ismijavati nekoga provjeri točnost toga što je netko rekao.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 08:36   #87
Quote:
Saveznica kaže: Pogledaj post

jel moguce da posto su mi zubi jako spojeni, ostatci hrane tvore taj miris (koji je btw meni GROOOOZAN)??
ili jer su mi tako spojeni zubi da mi je zbog toga??

ako iko zna...

HVALA!
Ili karijes na zubu. Ili ostaci hrane u dzepovima izmedju zubnog mesa i zuba. Osim slikanja, odi kod zubara da ti ocisti zube, skine plak. I kupi interproksimalne cetkice. Kad flosanje nije dovoljno, one pomazu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:22   #88
na sastavu plombe i zuba može biti pukotinica, pa se tu zadrži malo ostataka hrane koji se onda raspadaju i smrde..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 13:24   #89
... I kupi interproksimalne cetkice. Kad flosanje nije dovoljno, one pomazu.[/QUOTE]....
-Kakve su to četkice???
nea-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:51   #90
promini prehranu i bit ce sve ok,... http://knjigazdravlja.com/zadah-pobo...ekovitog-bilja
papar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 00:10   #91
Question Neugodan zadah iz usta

Ovako..
Imam 16 god.i znam imat neugodan zadah. Perem zube poslije gotovo svakog jela, i zdravi su. Jezik mi ponekad zna imat cudnu boju (mozda to ima veze s tim)
Prije nisam imao taj problem, ali neznam zasto sad imam.
Ne pusim , ne jedem neku "tesku", zacinjenu hranu.
U čemu je problem?
Trebam li se kome obratiti?

Molim ozbiljnije odgovore.
Hvala
|BinX|Linxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 09:24   #92
U kakvom su ti stanju krajnici?
Jesi imao česte upale?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 10:03   #93
Kako to mislis?
Hmmm.. mene nista ne boli ili sto, ja mislim da su mi z ubi zdravi jer sam bio na pregledu prije 2 mj. i nista nije trebalo, rekla je zubarka da je sve u redu, ako mislis na to..
Hmmm... mislim da se ne kuzimo.
Jel bi bilo najbolje da potrazim pomoc kod samog zubara?

Bilo bi mi super da mi onaj korisnik dentist posalje ovdje ili na pp poruku, ja sam mu poslao, ali nije mu stigla ima prepunu postu.
|BinX|Linxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 12:31   #94
Quote:
|BinX|Linxer kaže: Pogledaj post
Kako to mislis?
Hmmm.. mene nista ne boli ili sto, ja mislim da su mi z ubi zdravi jer sam bio na pregledu prije 2 mj. i nista nije trebalo, rekla je zubarka da je sve u redu, ako mislis na to..
Hmmm... mislim da se ne kuzimo.
Jel bi bilo najbolje da potrazim pomoc kod samog zubara?

Bilo bi mi super da mi onaj korisnik dentist posalje ovdje ili na pp poruku, ja sam mu poslao, ali nije mu stigla ima prepunu postu.
Gle dušo, s razlogom sam te pitala. Naime zadah može biti vezan za krajnike koji su uslijed učestalih upala postali razrovano leglo bakterija unutar kripti (rupica u tkivu krajnika ostalih nakon gnojnih čepova koji su se u njima napravili uslijed upale) u koje se sada skuplja hrana kao idealna podloga za hranjenje i život bakterija koje kao nusprodukt ispuštaju smrad.
Upale ne moraju biti bolne, s toga moguće je da si imao ili imaš upalu a da nisi svjestan.

Druga opcija je da je problem s želucem. Postoji test daha koji ti može obaviti liječnik i odmah definirati dali je izvor zaudaranja unutar usne šupljine ili dolazi iz želuca.

Odi kod dr. opće prakse i zubara na temeljni pregled da se sistemom eliminacije dođe do izvora problema.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:45   #95
zadah može bit i od želuca a i od neke upale gornjih dišnih putova
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:35   #96
Također treba četkati jezik -
kika11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 13:00   #97
nekad ispod naizgled zdravog zuba može biti proces koji zubar površnim pregledom ne vidi..
doživio sam to..
koristi i zubni konac, za između zuba..
vodicu za ispiranje s mentolom..
briga za usta i dah nije lak posao..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 01:53   #98
zadah iz usta

imam sve zdrave zube i redovitu higijenu zubi i zubne supljine. znaci,imam nekih drugih problema koji uzrokuju zadah. znam da nemam problema sa sinusima ni sa plucima. ostaju mi bubrezi i zeludac. znam da moram ic doktoru jer zadahu nista ne pomaze, samo me zanima sta mogu ocekivat. koju bolest mogu imati? ja sam to inace povezala s jos jednim problemom. tesko nabirem tezinu. jel moguce da imam neku kiselinu u zelucu koja je kod mene intenzivnija nego kod drugih ljudi???
kakva prehrana moze tu pomoci?
miss-proper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 12:22   #99
izvadi krajnike

grkljaj grlo s vodom, ne s preparatima koje ti preporucuju jer ces ga samo izgrebati

bavi se sportom da sto vise dises i da ti zeludac brze radi...

onda ima onaj poklopac izmedu zeludca i pluca kako se vec zove..raspitaj se jel se moze zamjeniti haah
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 12:26   #100
jesi li mozda na dijeti?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.