Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2005., 01:07   #41
odgovor na triviu (mislim da je nisi morao staviti nevidljivo) DOOM

Meni je kraj prebrutalan - stvarno nije za ljude sa osjetljivim želucem.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 01:34   #42
hmmm

nisam siguran da je doom...ona pucnjava me podsječa na jednu drugu igru...nivo aztec...magnum..prije bih rekao da je ovo moje...nisam želio riskirat s spoilerom..uvijek če se netko nači...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 02:03   #43
Mislim da je bila pucaljka po sredini, znači da je malo starija. A nisam siguran, mislim da je bila ona faca od tipa ispod kao u Doomu.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 19:25   #44
Pa kada se okomi na onu jadnu hobotnicu.

Škiljio sam kroz prste...
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 09:44   #45
Pa kad ovako secirate (štrancirate) film - i djeluje robustno, ali u cjelini gledano, moj dojam na kraju filma bio je posve suprotan.
Žao mi je hobotnice, ali njena misija u mom vrhunskom doživljaju cjelokupnog filma je bila ostvarena.
Inače, stvarno je malo potrebno pa da se film posve pogrešno shvati - prvi put ga gledala a malo mi se njanjalo, pa ništ nisam pokopčala i sve mi je bilo preludo i nije mi ni na kraj pameti bilo da ga pogledam fuckin' drugi put, no ajde ipak nisam bila tako bezočna pa mi sad drago.
Da drago...ne usudim se treći put da ne pokvarim dojam.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:44   #46
Re: Oldboy

Quote:
Undertow kaže:

Nikad mi nece biti jasno zasto filmovi koji nisu striktno sa engleskog govornog podrucja ili apsolutno poznati iz nekih drugih razloga, bilo to iz reklama ili drugih medija, skupljaju prasinu na policama videoteka...
Zbog "reklama i drugih medija", logično.

Quote:
Dobro, sto je tako tesko odluciti se i pogledati film u kojem necete cuti engleski...
Meni, vidiš, nije bilo...

Pogledala sam Oldboy-a.

Utisci?

Moglo je i bolje.

(A, čuj, kad nije? )

Manga, na osnovu koje je snimljen, "odradila" je (a priori - dakle, pre početka snimanja) 30% posla.

Chan-wook Park, režiser - 20%.

"Reklame i drugi mediji" - 50%!

Za razliku od prethodnog filma Sympathy for Mr. Vengeance, na koji se ovaj - s obzirom na to da je trilogija u pitanju - praktično nadovezuje, a u kome "jedna stvar vodi drugoj", formirajući, pri tom, KOMPAKTNU CELINU, ovde to, nažalost, nije slučaj.

Gluma (Min-sik Choi-a, prvenstveno!), kompleksnost karaktera, kamera, zvuk, pojedini segmenti (u režiserskom postupku) dovedeni do perfekcije... sve u ovom filmu funkcioniše.

Besprekorno.

Ali, separativno!

Problem je, naime, u tome što se (unapred izgubljena) koherencija pokušava nadomestiti brutalnim scenama ubistva, sakaćenja i samosakaćenja. Koje, kako rekoh, jesu odlično odrađene, ali osim namere da izazovu trenutni ŠOK i time koliko-toliko popune rupe u praznini same priče, te pažnju (nesrećnog) gledaoca održe na odgovarajućem, za praćenje "radnje" neophodnom nivou, nemaju nikakvu drugu funkciju.

Naravno, sada ćete se vi pobuniti i reći: "Ali, hej, u pitanju je strip, remember?!!"

U redu, prihvatam...

Jeste strip u pitanju, samo smatram da je - i kao strip, je li - mogao biti mnogo bolje odrađen.

Quote:
Steta sto, prilicno sam siguran, film ce u vecini slucajeva skupljati prasinu na policama videoteka!
Neće. Za to su se pobrinuli, prvo Chan-wook Park i Tarantino, a potom i čitav taj hype koji ga prati još od prošlogodišnjeg Kanskog festivala...

... pa sve do danas.

8.4?

Ne čini li vam se da su, ipak, malo preterali?
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 21:55   #47
Re: Re: Oldboy

Quote:
lepa.pametna@neudata kaže:
Manga, na osnovu koje je snimljen, "odradila" je (a priori - dakle, pre početka snimanja) 30% posla.
Kaj je taj film radjen prema stripu? Coooooool!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 22:06   #48
Re: Oldboy

Quote:
glupinickname kaže:

Kaj je taj film radjen prema stripu?
Yup.

Što, samo po sebi, potire priču o bilo kakvoj "originalnosti".

Humor stoji... no, vidjali smo i bolje.

Brutalnost - isto tako!

Šta onda ostaje?

Film pun (ne)očekivanih obrta koji zapanjuje stilom...

... a onda skače u ambis. (Bukvalno.)
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 11:12   #49
Re: Re: Oldboy

Quote:
lepa.pametna@neudata kaže:Problem je, naime, u tome što se (unapred izgubljena) koherencija pokušava nadomestiti brutalnim scenama ubistva, sakaćenja i samosakaćenja. Koje, kako rekoh, jesu odlično odrađene, ali osim namere da izazovu trenutni ŠOK i time koliko-toliko popune rupe u praznini same priče, te pažnju (nesrećnog) gledaoca održe na odgovarajućem, za praćenje "radnje" neophodnom nivou, nemaju nikakvu drugu funkciju. [/B]
ajmo po redu.
zasto unaprijed izgubljena i zasto uopce izgubljena konherencija? koji dio filma ne djeluje samodostatno? sve je objasnjeno, sve je medjusobno dovedeno u suodnos. nema krajeva koji vire. ako ih ima, onda ih molim te nabroji jer nisam ih primjetio.

nadalje, malo mi je promaseno govoriti o nasilju zbog nasilja u ovom filmu jer upravo zbog elemenata odlicne price, dobre glume i uopce predznanja da ides gledati film (kao fikcijsku formu). nasilje zbog nasilja bih mogao vidjeti u nekom od ramba ili commandosa, ovdje ipak ne. uostalom, kod nasilja treba imati jos jednu stvar na umu. crispin glover ju je izdefinirao u opisu svojeg redateljskog posla - dizajn nelagode. kod gledatelja se mora stvoriti osjecaj odbojnosti, nelagode i zelja za bjegom od takve situacije. a to oldboy odlicno radi. na trnutke je toliko mucan da je jedva gledljiv - nesto kao zivot glavnog junaka...

o originalnosti: to o manga stripu mi je posve promaseno. medij manga stripova toliko je rubno poznat na ovim prostorima da nitko ne moze reci 'fuckaj to, to je eksploatacija vec postojeceg'. tko kod nas cita manga stripove... a uostalom film kao grana umjetnosti nuzno ovisi o brojnim drugim granama. kad bi odbacivali sve filmove nastale prema knjizevnim predloscima, adaptaciji ovog ili onog izgubili bi preveliki broj vrlo vrijednih naslova.

a sada o medijskoj promociji old boya. koja se desavala gdje? za taj sam film cuo proslog ljeta kad je pobijedio na cannesu i onda sam cuo za njega kad su ga skinuli s najava za kino distribuciju. pa ga ipak pustili s lcd projektora. u kino ga je islo gledati te nedjeljne veceri nas valjda 10 u a1 galeriji...
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 11:25   #50
Sve ovisi o kutu iz kojeg gledaš, jer na taj način shvaćeno - ništa nije u potpunosti originalno.
Ili - filmovi nastali na temelju nekog, recimo, književnog predloška automatski gube taj poželjni epitet - originalno?!
Po meni, originalnost je u pristupu stvaranju nekog, uvjetno rečeno, umjetničkog djela a konačnu ocjenu 'originalnosti' daje tek holistički pristup filmu, bez sjeckanja na djelove. Tek TO onda nema smisla.
A ovaj film ako rasjeckam, mogu utvrditi da je prebrutalan.
No, u cjelini gledano, on to nije, jer te brutalne scene su još najsmislenije koje su moje oči vidjele, premda ih zasebno gledajući - ne volim.

Ponekad zbroj svih savršenih djelova ne daje savršenstvo u cjelini, a ponekad i zbroj nesavršenih djelova daje savršenstvo.

Sve ovisi o kutu iz kojeg gledaš, ponavljam.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 11:54   #51
Re: Re: Re: Oldboy

Quote:
vihorsthename kaže:
a uostalom film kao grana umjetnosti nuzno ovisi o brojnim drugim granama. kad bi odbacivali sve filmove nastale prema knjizevnim predloscima, adaptaciji ovog ili onog izgubili bi preveliki broj vrlo vrijednih naslova.
Hear, hear!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 17:59   #52
Quote:
maristella69 kaže:

Sve ovisi o kutu iz kojeg gledaš, jer na taj način shvaćeno - ništa nije u potpunosti originalno.
Biti originalan, znači biti izvoran, prvobitan, iz(g)rađen nepodržavanjem i neugledanjem na druge.

Ovaj film to, svakako, nije.

Dalje...

Biti originalan, takođe znači i biti redak, čudan, razlikovati se od običnog, biti naročit i osobit.

U tom smislu, Oldboy jeste originalan. No, da li SAMO zato što je "drugačiji", on nužno mora biti i dobar? Ne mora. Meni, recimo, nije bio. Nekim drugim ljudima, opet, jeste. Nebitno. Pitanje za (kratko) razmišljanje: da li to što će određeni film naići na naše (ne)simpatije govori o filmu? Ne, to govori - prvenstveno! - o NAMA. (Bitno. Jako!)

Quote:
... a konačnu ocjenu 'originalnosti' daje tek holistički pristup filmu, bez sjeckanja na djelove.
Da si pažljivije čitala, shvatila bi da ja, upravo iz TOG razloga, ovaj film i smatram najobičnijim, pretencioznim đubretom.
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:35   #53
Quote:
lepa.pametna@neudata kaže:

ovaj film i smatram najobičnijim, pretencioznim đubretom.

Oh, da, tako sam i ja mislila nakon prvog gledanja.

Ponekad se treba malo i potruditi oko genijalnih stvari jer one ne podilaze svačijem ukusu, pogotovo ta 'istočnjačka' filmska produkcija.

No, kao što veliš - naši stavovi glede filma više govore o nama samima, ne?!

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:17   #54
a

haaaaa! bravo sest!

gledala sam ga neki dan...uopce nisam znala sta ocekivat od naslova i rezisera...kad ono,bomba od filma!

sve.. scenarij,gluma,fotografija,montaza...rili mi se sve svidjelo..
i rekoh..

znachi josh ima nade
__________________
*sine smiksaj mi shlag.

**sh.sh.sh.shlag!
|■| is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:28   #55
Re: hmm

[QUOTE]dr mladjo kaže:
napokon sam pogledao film..ona borba u hodniku je odlična.[\QUOTE]



a kad hoda sa adresom zeninog groba u ruci,a ona trci za njim i pita: "hoces li da dodjem sa tobom?".
odjednom,stane i okrene se sa patnjom u licu koju promjeni na bolan osmijeh...(zbog onog..smij se i svijet ce se smijati sa tobom,placi i sam ces plakat!).,

bam bam.
__________________
*sine smiksaj mi shlag.

**sh.sh.sh.shlag!
|■| is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 14:02   #56
Ova rečenica 'smij se i cijeli svijet će se smijati sa tobom; plači i plakati ćeš - sam'

udara


ravno




'u pleksus'



__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:21   #57
Quote:
maristella69 kaže:
Ova rečenica 'smij se i cijeli svijet će se smijati sa tobom; plači i plakati ćeš - sam'

udara


ravno




'u pleksus'




ne znam el se moze bolje rechi!
__________________
*sine smiksaj mi shlag.

**sh.sh.sh.shlag!
|■| is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:43   #58
maristella69,

ta rečenica koja "udara u pleksus" je stara engleska poslovica.

(Toliko o "originalnosti", btw. )

Koja, koliko god plitka i patetična bila, sama za sebe još i ima nekog smisla. Ubačena u kontekst ovog filma, međutim, ona deluje grotesktno!
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:12   #59
Quote:
lepa.pametna@neudata kaže:
maristella69,

ta rečenica koja "udara u pleksus" je stara engleska poslovica.

(Toliko o "originalnosti", btw. )
pa dobro kaj ti brijes? ako je netko nesto negdje rekao to se po tebi dakle ne bi smjelo ponavljati. nikad. jer si onda epigon/satelit/whatever. e daj odrasti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:25   #60
Quote:
vihorsthename kaže:

e daj odrasti.
Sudeći prema onome što nam piše ispod avatara (bezbolnija opcija od - dobro, hipotetičkog - poređenja komentara), pre će biti da si TI taj kome je potrebno da...

P.S. Topic je o Oldboy-u, ne o meni.
__________________
I (still) love Žlzc...
lepa.pametna@neudata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.