Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2016., 13:41   #41
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ideologija i kontekst u tom pogledu uopce vise nisu bitni...
Kako nisu bitni? Već od 1942. godine, ponavljam po ne znam koji put, komunističke ćelije po Jugoslaviji rade popise za likvidaciju po kojima su likvidirali političke protivnike nakon "oslobođenja".

Što je to nego hladnokrvni komunistički i staljinistički princip likvidiranja klasnog neprijatelja? Ideologija, nego što!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 14:00   #42
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kako nisu bitni? Već od 1942. godine, ponavljam po ne znam koji put, komunističke ćelije po Jugoslaviji rade popise za likvidaciju po kojima su likvidirali političke protivnike nakon "oslobođenja".

Što je to nego hladnokrvni komunistički i staljinistički princip likvidiranja klasnog neprijatelja? Ideologija, nego što!
Pa naravno da nisu bitni..Kada u ime necega koristis to isto i kreces u divljacki pohod maljevima u glavu,sto tu ima biti bitno?..Svedes covjeka na brojku i dehumaniziras ga,naravno da je svatko padao u trans punih jama..

To jest bila podloga vrhuske da sebi stvara temelje,ali je strasno citati opravdanja tipa ovi su prvi poceli i zadali standarde..Mislim nisam naivan i razumijem kontekst rata,ali kad to predje u masovnu histeriju onda su i takve izjave infsntilne do mjere tragikomedije..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:05   #43
Te egzekucije koje je provela pobjednička vojska su jasno zabilježene u svjetskoj povijesti. Englezi su ubrzo uvidjeli što su u stvari napravili i kome su izručili poražene, zažmirili na oba oka, ali su zapisali. Foreign office je to vidio iz prve ruke. Tito je sasvim zasluženo na ovoj listi Daily Maila na solidnom trinaestom mjestu s 577000 (petstotina sedamdesetsedamtisuća)!
http://www.dailymail.co.uk/home/mosl...mes-world.html
Članak je iz 2014. godine!
Režim je nastavio ubijati ljude bez suđenja sve do kasnih osamdesetih, a zaštitnici ubojica su i te kako živahni i danas aktivni (Lex Perković i napadi na Hasanbegovića), pa i upisima ovdje na ovom topicu.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:29   #44
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Pitanje je - u čemu je točno trauma danas? Bio je građanski rat (uz globalni), ne samo dvije strane, ali su se od sredine 1942. podijelili na dva tabora, koji su se međusobno nemilosrdno ubijali. Tragično, ali ni izdaleka jedinstveno. Pobjednici pri kraju pobili u kratkom roku vrlo velik broj poraženih. Pobjednici držali vlast 45 godina, a onda ju izgubili. Došla nova vremena, preživjeli smo i novi rat, došle nove brigr.
Jasno.
Ali,ta opća ocjena nije dovoljna.
Pogledaj kako se u Španjolskoj i dalje kolju republikanci/anarhisti i falangisti.Odnosno njihovi potomci koji su zaraženi virusom koji se prenosi od politike općinske do državne..
Iznimno je važno biti detaljan u ovom poslu jer uvjetuje mentalno stanje nacije.
Mi ne smijemo dopustiti nadalje lažne konstrukcije.Mi ne smijemo olako promatrati prošlosti i hvatati se za opće materije mi-oni.
Uzrok,posljedica..jest ključno.Ali,istovremeno ne smijemo zaobići imena i prezimena.
Nisu svi jednako odgovorni.Nisu svi zločinci.Mnogi samo slijede.
O tome moramo govoriti..


NOVJ je svakako po ovom pitanju svibnja 1945.,učinila po direktivi političkog vrha KPJ.To nije bio isključivo element vojne prijetnje nego i eliminacija političkog zbora antikomunističke arhitekture.
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Volio bih znati, i da se djelimo zbog suvremenih i suvislih problema i dilema (kako se uključiti u četvrtu industrijsku revoluciju, kako provoditi naše obveze kao dijela čovječanstva u borbi protiv klimatskih promjena, kako suzbijati preveliku moć financijskog kapitala, kako smanjiti nezaposlenost itd.) Međutim, svaka diskusija bude zagađena podjelama iz 1941.-1945..
Kao i u čitavom postu,u pravu ste g.Oštrić..Nema sumnje da smo tulava i nepismena rulja koja se nacijom zove.
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ali i jest kvaka u tome, da nekih bitnih tajni, koje bi se sad mogle doznati prekapapnjem po raspadnutim leševima, tu više ni nema. U grobištima su ostaci raspadnutih leševa, stravično, ali nema tajne.
Imena.
Forenzika je skup posao.Financijski izdaci za temeljitu identifikaciju nisu dostupni.Ali,dopustimo da utvrdimo tko je,kada i gdje ubijen.Lokacija i identifikacija..O kome se radi?
To je važno..Na bilo koji trag koji omogućuje da se taj trag isposluje i poštuje treba pustiti da postoji traje dokle je potrebno.
To je posao u sjeni..
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Nisu tu bitna povjerenstva; ono iz 1990-ih se propisno osramotilo - u sedam godina, ništa korisno. Najzad, bi li neki zakljuač nekog povjerenstva, pa ma kakav bio, mogao riješiti traumu?
Traljavost kroz politizaciju ovog posla neću komentirati.
Ali,opet ponavljam...Važno je..Važno je okončati jedno vrijeme na način da izvedemo sondiranje nepoznatih stratišta i da u suvremenom svijetu damo mjesto mrtvom neprijatelju U spomen mrtvima Živim za opomenu
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Okvirne brojke se znaju koliko se moglo i mislim da više nema mogućnosti da se točnije odrede. Što bi sad značilo, da neko povjerenstvo objavi npr. "pobijeno je točno 54.325 Hrvata, pripadnika HOS-a i Wermachta i drugih"? Bi li to nekog smirilo?
To bi uredilo neke stvari...
Doista jest svinjarija ono što dopire do javnosti.Huda Jama i vezanje trojice,s time da je jednom ispaljen metak u potiljak,koji povlači u jamu drugu dvojicu...Navodno zatrpavanje živih..Kombinacija vojske,civila i sl..
Nemam što dodati na gadosti koju su izvodili ljudi g.Luburića u Jasenovcu na sprudovima Save,ali mi je tegobno slušati da su istom mjerom i razinom postupali oni koji nisu trebali biti isti.
OZN-a i KNOJ trebali su biti alat koji je trebao omogućiti da glavešine stravičnih pokolja budu izvedeni pred sud...
Kako je nestao Luburić,Matkovič,Mačković,Alaga Zulkić,Brzica i ostali izvršitelji zločina unutar Ustaške Obrane da ne navodim na njihove kolege u PTS-u ili V.Zdrugu?!
Kako su uspjeli umaći pasji sinovi koji su okrvavili ruke,a smrt je zadesila sve nesretnike koji su nosili odoru neprijateljske vojske?!
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Točno. Nitko nije ubijen "samo zato jer je Hrvat" i sl.
Naravno da nitko nije ubijen zato što je bio Hrvat,Srbin,Makedonac,Bošnjak,Crnogorac ili Shqieptar...
Komandant NOVJ g.Basta u svojoj knjizi objašnjava okolnosti borbi nakon što se Treći Reich predao dok je neprijateljska kolaboracionistička vojska još uvijek pružala otpor Rat je završio 7 dana kasnije...
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:41   #45
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Te egzekucije koje je provela pobjednička vojska su jasno zabilježene u svjetskoj povijesti. Englezi su ubrzo uvidjeli što su u stvari napravili i kome su izručili poražene, zažmirili na oba oka, ali su zapisali. Foreign office je to vidio iz prve ruke. Tito je sasvim zasluženo na ovoj listi Daily Maila na solidnom trinaestom mjestu s 577000 (petstotina sedamdesetsedamtisuća)!
http://www.dailymail.co.uk/home/mosl...mes-world.html
Članak je iz 2014. godine!
Režim je nastavio ubijati ljude bez suđenja sve do kasnih osamdesetih, a zaštitnici ubojica su i te kako živahni i danas aktivni (Lex Perković i napadi na Hasanbegovića), pa i upisima ovdje na ovom topicu.
Nemoj previše mahati..
Naime,angloamerička operativna zona u južnoj Njemačkoj bila je prisiljena po dogovoru iz Jalte predati kozački korpus i sve ostale Ruse i Ne-Ruse uključene u ROA-u ili kolaboracionistčke jedinice vođene od strane nacista tj.onih koji su se borili na strani Trećeg Reicha.
Vjerojatno je brojno stanje 1.SS kozačkog konjičkog korpusa i ostalih kozačkih snaga bilo u zarobljeništvu oko više od 10.000 ljudi..
Naime,1. i 2.kozačka divizija 1945.priključene su u Waffen-SS te transformirani u 15.Waffen-SS Kozački korpus.
Dijelovi istog borili su se protiv NOVJ-a kod Pitomače na Zvonimirovoj liniji...


Ono što ti želim reći da je njemački oficirski kadar koji je zapovjedao tim kozačkim snagama poput glavnog zapovjednika general-poručnika SS Helmutha von Pannwitza dobrovoljno se predao sa svojim kadrom u ruke NKVD-u jer nije želio otrpjeti sramotu da napusti Kozake s kojim je služio na istočnom frontu i u pozadini.Iako su Nijemci bili izuzeti od izručivanja NKVD-u,ŠMJERT-u i Crvenoj Armiji,ovo je uzoran primjer odlaska u smrt...
To shvati kako želiš,ali pokušaj utuviti da je Staljin veće pseto od ikoga..
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:56   #46
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Osim vojske glavni cilj je bio poubijati intelektualce, visoki sloj građanstva kako bi se narodu nesmetano ispirao mozak što ima za posljedice i dan danas sindrom razbojničkog mentaliteta.

I naravno grabež za materijalnim dobrima, iako se javno proklamirao boljševički asketizam, što je s prezirom gledalo par pravih boljševičkih asketa u to vrijeme..tipa Đilasa i sl.
Borba protiv klasnog neprijatelja...Nda.
Postoji doista i ta ideja nema sumnje.
Vjerojatno se JBT vrativši iz SSSR-a napunio nekim idejama kako je NKVD,tj.Čeka očistio zemlju od aristokracije i građanske klase što je Rusiju pretvorilo u zemlju poluidiota.
Otišli u krajnost da su rušili samostane i crkve,a izgradili su paranoju na učinku da dijete cinka roditelje...

Nema sumnje da je Rusiji nakon svrgavanja Romanovih trebala regularna građanska vlada koja bi izgradila manje crkava,a više javnih toaleta...
I nema sumnje da komunisti nisu znali što je to pravo slobodnog razmišljanja..Okorjeli komunisti nisu htjeli imati ništa sa svijetom koji je postojao.Htjeli su novi svijet,a dobili su sivilo nepismene mase sa utjeranim strahom.

I istina je da uništavanjem građanske klase sakatimo narod.To je istina..
JBT je po tome pogriješio.
Od samog seljaka se ne radi društvo napretka.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:02   #47
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Prema podatcima likvidirali su 1874 pripadnika OZNA-e. [/I]
Dragi FGZ Cvijetiću,zamolio bih te za korekciju koju ćeš prihvatiti nadam se.
Naime,često koristiš neispravan termin OZNA...
Točan je naziv OZN / O.Z.N.
Dakle,OZN-a...
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:09   #48
I samo bih dodao ukupnoj temi termin križni put.
Pomalo mi patetično i priglupo zvuči.
Tragedija je u Hrvatskoj da se sve vojne obljetnice i dalekoj i bliskoj prošlosti pakiraju sa terminima koje proizvodi RKC što je vrlo pogrešno.
Križevi su religijski simboli i označavaju ident vjere.Ne vidim zašto se zarobljenici neprijateljskih snaga kako je to tumačio NOVJ danas ne mogu protumačiti kao poslijeratni zaroboljenici..Možemo im nadjenuti imena gdje su pripadali...Od HOS-a do JKVO i sl...
Križni put me podsjeća na religijska hodočašća..Ne vidim kakve to veze ima sa vojnim aspektom..
Uostalom i na vojna groblja i obilježja ratnog stradanja bi trebali biti postavljeni dolični spomenici,a ne zabiti križeve i ko ih j....
To je primitvno i govori dosta o onima koju su te spomenike zabili.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 00:57   #49
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Nemoj previše mahati..
Naime,angloamerička operativna zona u južnoj Njemačkoj bila je prisiljena po dogovoru iz Jalte predati kozački korpus i sve ostale Ruse i Ne-Ruse uključene u ROA-u ili kolaboracionistčke jedinice vođene od strane nacista tj.onih koji su se borili na strani Trećeg Reicha.
Vjerojatno je brojno stanje 1.SS kozačkog konjičkog korpusa i ostalih kozačkih snaga bilo u zarobljeništvu oko više od 10.000 ljudi..
Naime,1. i 2.kozačka divizija 1945.priključene su u Waffen-SS te transformirani u 15.Waffen-SS Kozački korpus.
Dijelovi istog borili su se protiv NOVJ-a kod Pitomače na Zvonimirovoj liniji...


Ono što ti želim reći da je njemački oficirski kadar koji je zapovjedao tim kozačkim snagama poput glavnog zapovjednika general-poručnika SS Helmutha von Pannwitza dobrovoljno se predao sa svojim kadrom u ruke NKVD-u jer nije želio otrpjeti sramotu da napusti Kozake s kojim je služio na istočnom frontu i u pozadini.Iako su Nijemci bili izuzeti od izručivanja NKVD-u,ŠMJERT-u i Crvenoj Armiji,ovo je uzoran primjer odlaska u smrt...
To shvati kako želiš,ali pokušaj utuviti da je Staljin veće pseto od ikoga..
Nije. Staljin je odličan drugi. Mogao si barem pogledati link i vidio bi visokorangiranoga Staljina. Svakako Tito i Staljin po tom pitanju stanu u istu rečenicu.
Prvi na listi je Mao. Kineza ima više, a time i više nepoćudnih za ubijanje. No, gledano u postocima vlastitog političkog naroda u to doba, Tito napreduje na listi. 577000 od 16 miliona tadašnjih jugoslavena...
Ova usporedba s Kozacima ne stoji. To je vojska. No, što reći za vlak pun civila, oko njih 2000, a koji je zaustavljen nedaleko Kranja i svi su opljačkani i pobijeni. Uključivo žene, starce i djecu....
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 01:40   #50
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Dragi FGZ Cvijetiću,zamolio bih te za korekciju koju ćeš prihvatiti nadam se.
Naime,često koristiš neispravan termin OZNA...
Točan je naziv OZN / O.Z.N.
Dakle,OZN-a...
Pozdrav.

Nema razloga za korekciju.

OZNA (Odjeljenje Zaštite NAroda)

Da se dalje ne bi nadmudrivali, evo ti preslik OZNA-inog dokumenta, pogledaj zaglavlje, pogledaj pečat:

http://cro-eu.com/galerija-fotografi...2-8_8_1945.jpg
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 02:00   #51
Staljin jest bio pseto, al iz gulaga se netko vratio ali iz Jame kolko je meni poznato nije. civilizirano je istraziti sva grobista i zrtve dostojno pokopati. taj civilizacijski stupanj mi jos nismo dosegli, nije ni za ocekivati da cemo ga skoro dosec. pogotovo sto na pola sata hoda od markova trga imate grobista za koja nitko od nadleznih ne haje. Po tome se vidi da su slovenci daleko civiliziraniji od nas.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:25   #52
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Nema razloga za korekciju.

OZNA (Odjeljenje Zaštite NAroda)

Da se dalje ne bi nadmudrivali, evo ti preslik OZNA-inog dokumenta, pogledaj zaglavlje, pogledaj pečat:

http://cro-eu.com/galerija-fotografi...2-8_8_1945.jpg
To samo pokazuje koliko su nepismeni bili..
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:28   #53
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
To samo pokazuje koliko su nepismeni bili..

A uslo je u narodu..Jednako kao i UDB-a, je postala UDBA..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:30   #54
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Staljin jest bio pseto, al iz gulaga se netko vratio ali iz Jame kolko je meni poznato nije. civilizirano je istraziti sva grobista i zrtve dostojno pokopati. taj civilizacijski stupanj mi jos nismo dosegli, nije ni za ocekivati da cemo ga skoro dosec. pogotovo sto na pola sata hoda od markova trga imate grobista za koja nitko od nadleznih ne haje. Po tome se vidi da su slovenci daleko civiliziraniji od nas.
Usporedba g-Džugašvili i g.Broza nije jednoznačna..
Naime,paranoidni kurvin sin iz Gruzije se krvavim spletkama dočepao vlasti da bi potom uveo strahovladu sa rezultatom najmanje 10-ak milijuna žrtava..
Još tome je odgovoran za nepotrebna ratna stradanja i dodatne stotine tisuća mrtvih vojnika CA.
Nemoguće ga je usporediti sa g.Brozom koji je svakako imao svoje prste u likvidacijama određenih članova komunističke organizacije..

Nije isto usporediti g.Hitlera i g.Francisca Franca iako su obojica bili nacisti...

Što se tiče istraživanja svih grobišta,moramo ovdje pokrenuti pitanja kraških jama u Lici i Istri..Locirati sva stratišta,otkriti sve moguće detalje logora prije ,za vrijeme rata i poslije i dati ocjenu koliko je žrtava stradalo...

Ponoviti isto mogu samo nepismeni idioti.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 15:42   #55
O staljinu sam mislio u kontekstu ratnih zarobljenika. Dok se iz sibirskih gulaga pokoi osovinski vojnik znao vratit. iz titinih se jama niti jedan njemac ili ustasa ili domobran nije ispuzao. prezivjeli su samo malobrojni koi su prozivjeli kalvariju kriznog puta. Krizni put je prica za sebe i nedovoljno istrazena tema, jednako neistrazena kao i grobista po papuku i kozari te ostatku bivse juge. Bilo bi dobro da ima netko iz susjedne drzave pa da kaze nesto o tenkovskim rovovima u vojvodini, te likvidacijama u srbiji nakon oslobadjanja beograda.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 15:49   #56
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
To samo pokazuje koliko su nepismeni bili..
Ne, to pokazuje koliki si amater.

Upuštaš se u rasprave (i "ispravke") bez i provjere činjenica već nako, iz rukava....
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 15:59   #57
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne, to pokazuje koliki si amater.

Upuštaš se u rasprave (i "ispravke") bez i provjere činjenica već nako, iz rukava....
Koliko mene zivcira to pametovanje i nepriznavanje gresaka kad su ti pred nosom. Ta glupa tvrdoglavost, koje ima pregrst na ovom forumu.
Xtra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 16:09   #58
Quote:
Xtra kaže: Pogledaj post
Koliko mene zivcira to pametovanje i nepriznavanje gresaka kad su ti pred nosom. Ta glupa tvrdoglavost, koje ima pregrst na ovom forumu.
Ako je odjeljenje za zastitu naroda ili uprava drzavne bezbednosti,kak su kracenice ispravne?..
Eto meni neukom objasni i nisam sarkastican..U vise primjera sam slusao ljude kojinsu bili u tim strukturama da se krivo pisale skracenice
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:55   #59
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ako je odjeljenje za zastitu naroda ili uprava drzavne bezbednosti,kak su kracenice ispravne?..
Eto meni neukom objasni i nisam sarkastican..U vise primjera sam slusao ljude kojinsu bili u tim strukturama da se krivo pisale skracenice
Za vrijeme Kraljevine Jugoslavije postojala je OZD-a(Odijeljenje za zaštitu države)...Komunisti su preinačili u Odijeljenje za zaštitu naroda(OZN).

U vrijeme kasnije FNRJ/SFRJ formirana je UDB-a(Uprava državne bezbednosti).
No,hrvatskim riječnikom to se komotno moglo nazivati i UDS(Uprava državne sigurnosti)...
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:59   #60
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne, to pokazuje koliki si amater.

Upuštaš se u rasprave (i "ispravke") bez i provjere činjenica već nako, iz rukava....
Poslušaj me,molim Te...
Ne kanim se pretvarati pametnim nego držim da je izvornost i preciznost ključna..
Zašto se vežeš uz polupismene nabiguze koje nisu prepoznali pogrešku?
OZN je kratica.OZNA je pogreška..

Pogledaj samo što su učinili sa prezimenima..
Majer nije Mayer,već obratno.Schneider je Schneider,a ne Šnajder...
Ne vidim zašto toleriraš ovo jezično gramatičko nasilje koje su proveli polupismeni ljudi..?!
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.