Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2007., 01:47   #1
Anđeo kaže da je Bog razmišljao o Vama ..

Dakle, ovako...

Zamislite nešto što bi ti se moglo jednom dogoditi... Stari ste, vrlo stari, tijelo Vam izgleda kao mala sasušena mumija, snage su Vam slabe, jedva polako možete prinijeti keks ustima, dugo ga žvačete bezubim ustima... Nalazite se u staračkom domu. Ujutro Vas njegovateljice u stolici s kotačima odvezu na doručak. Tamo zatičete krug dobrih prijatelja u istoj situaciji. Prijepodne ostanete pričati s njima, igrate "Čovječe, ne ljuti se", gledate televiziju... Isti krug ljudi zatičete i na ručku i večeri. Kadikad Vam uprava doma organizira neku priredbu ili kakvu drugu kolektivnu zabavu. Subotom ili nedjeljom Vas posjete djeca i unuci, kadikad Vas čak uzmu u auto i na sat-dva izvedu negdje u grad. Tako prolazi život, pa kako nemate nekih posebnih bolesti, očekujete da ćete proživjeti još nekoliko godina. Da, to bi ti se moglo dogoditi, ako bude sreće.

No jednog jutra – BLAM !! - umjesto njegovateljice ujutro u sobu bane Anđeo. Pravi, veliki, svijetao, veličanstven... O.K. To se neće dogoditi, ali zamislimo da se dogodi. Pusti maštu. Uživite se u situaciju. Anđeo kaže da je Bog razmišljao o Vama i, da je zaključio da ste proveli svoje godine tako krijeposno, vrijedno i boguugodno da ste zaslužili da Vas nagradi još u ovozemaljskom životu. Obrazloženje Vam zvuči krajnje neuvjerljivo, ali tu je pravi Anđeo, Vama govori... Valjda su božanski kriteriji drugačiji nego ljudski. Anđeo nastavlja:“ Bog te je odlučio nagraditi time da ti tijekom narednih dvadeset i četiri sata podari mladost. Počinje sada!“ BLAM! Bljesak. Kad se priberete Anđela više nema, ali Vi ste ponovo u najboljim godinama, tijelo i izgleda kao kad je najbolje izgledalo, puna ste vitalnosti, energije, snage...

Pitanje - što biste učinili? Kako bi proveli 24 sata koji su Vam tako poklonjeni?

Pišući ovo, iskrsnuo mi je još jedan razlog zašto bi ovo bilo korisno postaviti kao temu. Naime, zanima me i što bi i drugi ljudi na to odgovorili. Zanima me, može zabaviti, ali možda bi svima moglo biti čak i korisno da se zadube u tu hipotetsku situaciju, pokušaju naći odgovor, a zatim vidjeti kako su drugi na isto odgovorili.

Dakle, molim Vas, shvatite pitanje ozbiljno. Razmislite, duboko razmislte. I pokušajte odgovoriti što iskrenije.
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 04:22   #2
Quote:
Dakle, ovako...

Zamislite nešto što bi ti se moglo jednom dogoditi... Stari ste, vrlo stari, tijelo Vam izgleda kao mala sasušena mumija, snage su Vam slabe, jedva polako možete prinijeti keks ustima, dugo ga žvačete bezubim ustima... Nalazite se u staračkom domu. Ujutro Vas njegovateljice u stolici s kotačima odvezu na doručak. Tamo zatičete krug dobrih prijatelja u istoj situaciji. Prijepodne ostanete pričati s njima, igrate "Čovječe, ne ljuti se", gledate televiziju... Isti krug ljudi zatičete i na ručku i večeri. Kadikad Vam uprava doma organizira neku priredbu ili kakvu drugu kolektivnu zabavu. Subotom ili nedjeljom Vas posjete djeca i unuci, kadikad Vas čak uzmu u auto i na sat-dva izvedu negdje u grad. Tako prolazi život, pa kako nemate nekih posebnih bolesti, očekujete da ćete proživjeti još nekoliko godina. Da, to bi ti se moglo dogoditi, ako bude sreće.
Čuj, ja si to jednostavno ne mogu zamisliti jer znam da ću u toj dobi biti ko Hugh Hefner i imati posebnu kuću sa zečicama (uvijek svježim!).
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 06:55   #3
a što ako nema nikakvog anđela?? ako sjediš na krevetu i hladnoća ti se uvlači u kosti... čini ti se da je samo tama s one strane, i hladnoća i da duša upada u vječni krug stvaranja... bez izlaza. samo da bi na kraju opet živio kao čovjek... u vječnoj patnji postojanja...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:05   #4
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Dakle, ovako...

Dakle, molim Vas, shvatite pitanje ozbiljno. Razmislite, duboko razmislte. I pokušajte odgovoriti što iskrenije.
Je li to sinopsis nekog filma ili početak knjige?

Dobro, priznajem dala bi se zanimljiva priča napraviti...može recimo ići ovako;

- odeš familiji i plašiš ih cijeli dan da im ništ nećeš ostaviti, jer da se pomlađuješ svakim danom sve više, ovi čupaju kosu

- hodaš po domu i šepuriš se pred starcima koji su ti nešto napravili (recimo ne daju ti da gledaš tvoju omiljenu emisiju na TV i slično) radiš im male psine a ravnateljicu štipaš za rit dok ona poskakuje oko tebe

-odeš u birtiju i pokupiš tam osim maligana nekog da još jednom prođeš tjelesne čari na koej si odavno zaboravio/la

- odeš na dogovor kod estetičara za tvoju sutrašnju operaciju
zlu ne trebalo, sve na račun obitelji

- odeš kod popa koji te zna i kažeš da si dušu đavlu prodao kao Faust da te vidi kako to izgleda...vjerujem da bi odmah nazvao Vatikan i rezervirao za cijelu sinodu mjesto susreta sa vragom

- cijeli dan ležiš u svojem krevetu i praviš se bolestan, ma što će ti mladost kad ti je duh pre-zreo...čekaš nadrkan anđela da mu kažeš da se goni i on i njegov gazda u vražju mater sa svojim ponudama na 24 sata...nisi lud da uzmeš takakv loš dil

- odeš na psihijatriju i tražiš zatočenje sa svim Napolenonima i prorocima, sa onima bez vizije i sa vizijom...gledaš i ne vjeruješ...sutradan shvatiš da je bolje biti star a ne lud...za mladosti koja je netragom prošla...

- skočiš sa krova doma glumeći Supermena, ako imaš sreće past ćeš direkt na kante za smeće iza kuhinje...svatko u domu će te se sjećati kad je bila govedska juha i restani krumpir...a onda se starci više neće niti juhe niti krompira sjećati a kamoli Supermena..

- odeš na policiju i prijaviš se kao pedofil...i da želiš ubiti papu i predsjednika Ustavnog suda...taj dan te sve novine slikaju, što te briga sutra si star i nemoćan...


Bilo kako bilo...mogu li maznuti ideju i preraditi, jedino ako već nije bilo u nekom filmu-knjizi-priči-bajci-basni-poemi-eseju....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:40   #5
Sad sam pogledao fiml "Masinista", pored toga, nisam spavao celu noc i popio sam puno kafa.
Posto sam se bas uziveo u film, ovaj tvoj post mi deluje kao neka ludost.
Poput lika iz filma, trenutno imam osecaj da ne mogu da razlucim sta je masta, a sta stvarnost..
elem..

Ja sam sam mlad, uslovno receno, i ne verujem da bi tako zavrsio u starosti..
Cak i da bi, iz ove perspektive, prihvatio bih "dil", ali bih ostao u krevetu i otisao na dorucak, s`tim da bih pojeo malo vise, jer bi bio mlad..

Molim te da mi objasnis, koja je poenta ovog posta.
Da li si ti matora, ili imas nekog matorog u starackom domu, ili pak zamisljas sebe u starosti a sada si mlada?
Da li mislis da matori zele da budu mladi?
Zasto to zele, koje su im pobude?
Sex, drugs, and RnR? Pa imali su dosta godina za tako nesto..
Ustvari, sta je to toliko lepo da covek jednostavno ne zeli da ostari i zeli da ostane vecno na ovom svetu?
Kad je coveku dosta? Da li bi 300 godina bila ok cifra? Da li bi to bilo dovoljno da se "izivimo".
Da jebemo, da volimo, da mislimo, da mrzimo, da ne znamo, da budemo, da trulimo.......
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:54   #6
Jooj, a meni tako dobro zvuči ovaj opis života u staračkom domu... Tako lijepo flegma, smireno, bez stresa, bez opterećenja... Ma jedva čekam! A s 24 sata bi napravila stvari koje su mi sada važne, a da sam takva rasklimana ne bih mogla... Vozila bih bicikl, popela se na Rožanske na Velebitu, plivala... I onda se nastavila guštati u miru penzije... Kad će ta penzija?!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:52   #7
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post


Pitanje - što biste učinili? Kako bi proveli 24 sata koji su Vam tako poklonjeni?

.
Fućkaš ti takav poklon! Došao bi iznenada, čovjek bi bio iznenađen i dok bi se pribrao, izmozgao kakve su mu mogućnosti, sagledao što može napraviti, zaključio da nema što obući primjereno novom izgledu, 24 sata bi prošlo. Bio bi to zeznut poklon crnog anđela, jer bi samo pokazao kakve je sve šanse čovjek propustio za svoga života, a da mnogih nije bio ni svjestan.
Bolja bi bila ideja: što bi učinili da znate da vam ostaje još mjesec dana života u stanju i godinama u kojima jeste, ali o tome su već bile teme.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 12:44   #8
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Pitanje - što biste učinili? Kako bi proveli 24 sata koji su Vam tako poklonjeni?
Prvo bih popila kavu i pročitala novine u nekom kafiću, a nakon toga otišla u šetnju negdje u prirodu. Punim plučima bih udisala zrak, valjala se po livadi i uživala u slobodi..
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 13:36   #9
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post

Pitanje - što biste učinili? Kako bi proveli 24 sata koji su Vam tako poklonjeni?


Dakle, molim Vas, shvatite pitanje ozbiljno. Razmislite, duboko razmislte. I pokušajte odgovoriti što iskrenije.
Namaz, molitvu bih obavljo 24 sata i slavio Gospoda.
adinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.