Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 12:56   #61
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ma malo je čudno napisati: "Rodio sam se u kršćanskoj obitelji, kršten sam kao beba, išao sam na vjeronauk i u crkvu ... i tako sada sam kršćan."
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:58   #62
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Život ti je Učitelj, a svi likovi navodni Učitelji su samo ponavljači...
Točno da mi je život najveći učitelj.
Ali moj život je Isus Krist, pa zato dođe na isto ako kažem da mi je život najveći učitelj ili kažem da mi je Isus Krist najveći učitelj.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 13:00   #63
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Točno da mi je život najveći učitelj.
Ali moj život je Isus Krist, pa zato dođe na isto ako kažem da mi je život najveći učitelj ili kažem da mi je Isus Krist najveći učitelj.
OK
zapravo se ti identificiraš s osobom JK...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 13:04   #64
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
a tu ekipa neće napisati anonimno svjedočanstvo...pih
Danijele ja ti nemam što napisati jer to za nikoga drugoga osim za mene nije nikakvo svjedočanstvo.

Ja duboko u sebi osjećam prisustvo Gospodina našeg Isusa Krista. Jednostavno znam da je to tako.
Ako ti to može biti nekakvo svjedočanstvo eto dajem ti ga sa zadovoljstvom i od srca.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 13:57   #65
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Roditelji, škola, tv - jednom riječju utjecaj okoline.
"Utjecaj okoline" su dvije riječi.
Quote:
Bumbar kaže:
ovi čimbenici koje si naveo su nebitni, okolina ne utječe na pronalazak Boga.
Daj, molim te!

Kako onda objašnjavaš da je na ovim prostorima toliko kršćana (a svi znaju i za Alaha i Buddhu), na bliskom istoku toliko muslića, a u Indiji toliko budista (a isto tak' su čuli i za Isusa)?

Nekaj tu ne štima.
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:45   #66
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Danijele ja ti nemam što napisati jer to za nikoga drugoga osim za mene nije nikakvo svjedočanstvo.

Ja duboko u sebi osjećam prisustvo Gospodina našeg Isusa Krista. Jednostavno znam da je to tako.
Ako ti to može biti nekakvo svjedočanstvo eto dajem ti ga sa zadovoljstvom i od srca.
ti prijatelju nemaš ni pouzdane vjere u Isusa Krista kada ne vjeruješ onome što je On rekao u Bibliji...ti imaš svog izmišljenog Isusa Krista koji zadovoljava tvoj um...

a kao drugo ne trebaju meni svjedočanstva...ja sam temu otvorio za druge koji nisu upoznali PRAVOGA Isusa Krista...a ne radi mene

pozdrav prijatelju
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:36   #67
A da ti napišeš svoje?
Možda ohrabriš i druge.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:07   #68
Quote:
Superskeptik kaže: Pogledaj post
Kako onda objašnjavaš da je na ovim prostorima toliko kršćana (a svi znaju i za Alaha i Buddhu), na bliskom istoku toliko muslića, a u Indiji toliko budista (a isto tak' su čuli i za Isusa)?

Nekaj tu ne štima.
napisao sam da je jedno religija i tradicija a ovaj pronalazk Boga je drugo, i kao što sam napisao nemogu govorit za druge ljude, napisao sam i da je besmisleno raspravljat o duhovnosti i da mogu samo konstantirat.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 18:02   #69
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Da li si ti isto jedan od prosvjetljenika koji je "tražio" i pronašao upravo boga kojega štuju tvoji roditelji? Da li je na tvoje traženje utjecalo tvoje rano krštenje i krizmanje, te redoviti odlazak u crkvu i okolina koja štuje istoga boga kojeg si ti "pronašao"?

ps. Zašto ljudi na zapadu većinom "pronađu" kršćanskog boga, dok na bliskom istoku "pronađu" muslimanskog boga?
Možeš isto tako pitati zašto ljudi u Saudijskoj Arabiji pišu arapskim pismom, a ne latinicom. No, bez obzira kojim pismom i jezikom govore, na tom jeziju/pismu mogu čitati, učiti, studirati.
Religije i obredi su samo različiti putevi kojima se čovjek nastoji približiti Bogu i štovati ga.
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 18:14   #70
Quote:
Religije i obredi su samo različiti putevi kojima se čovjek nastoji približiti Bogu i štovati ga.
Sa tobom se ne bi složila većina religijski nastrojenih forumaša, a ni ja.
Kako doći do jednoga Boga štujući mnoštvo afričkih ili rimskih bogova?
I kako si se ti odlučila upravo za tu religiju, ako je praktično svejedno u kojoj si?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:06   #71
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ma malo je čudno napisati: "Rodio sam se u kršćanskoj obitelji, kršten sam kao beba, išao sam na vjeronauk i u crkvu ... i tako sada sam kršćan."
Što je ...malo bi se igrali s kršćanima? Možda nismo baš raspoloženi.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:48   #72
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
pa kada se srame...čovječe u starom rimu bili su bacani lavovima i izrugivani i ismijavani uživo, a tu ekipa neće napisati anonimno svjedočanstvo...pih
Ovo nije točno. Ja sam svjedočila, ako je to za vas pričica za malu djecu, vaš problem.
Što se tiče lavova - istina je to. Kršćani jesu pozvani svjedočiti. Međutim, danas je drukčije vrijeme. Nije više vrijeme kada treba svijetu puno govoriti i dokazivati, vrijeme je kad kršćanin osluškuje svijet oko sebe, kad susreće Boga u tišini i povučeno, i kada ne treba 'bacati biserje pred svinje'. Antikršćanski lobi je u svijetu sve veći i snažniji, za ući u bilo kakvu raspravu treba dobro poznavati Riječ. Krist je rekao 'bdijte, jer ne znate dana ni časa' ....Ja sam svakako za svjedočenje, ali razumijem svakoga tko ne želi to na ovakvom mjestu.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:12   #73
pa nitko nikoga ne tjera da svjedoči...

samo neka napišu da nisu nikada požalili što su upoznali Isusa i Njegovu Životnu Snagu...kako ih je promjneio na bolje, kako su upoznali msisao života...

ne treba to biti svjedočanstvo kako su se spasili, nego samo njihov glas da su tu promjenjeni nanovorođeni kršćani...

inače hvala na tvome postu...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:24   #74
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Sa tobom se ne bi složila većina religijski nastrojenih forumaša, a ni ja.
Kako doći do jednoga Boga štujući mnoštvo afričkih ili rimskih bogova?
I kako si se ti odlučila upravo za tu religiju, ako je praktično svejedno u kojoj si?
Biti religiozan i biti vjernik nisu isti pojmovi. To su ti već i ostali odgovorili.
Vjera je OSOBNI odnos s Bogom, ali trebaš željeti i tražiti taj odnos. Tko traži, taj i nađe.
Nekim ljudima religijski obredi, zajednička molitva, pomažu u uspostavi tog osobnog odnosa s Bogom, a nekima ne.
Možeš biti religiozan iz poštivanja tradicije, ali zapravo ne uspostaviti osobni odnos s Bogom. Bojim se da je takvih najviše.
Da bi bio vjernik, treba ŽIVJETI svoju vjeru.
Recimo da želiš biti trkač na duge staze. Nije dovoljno da stalno čitaš sportske priručnike i slušaš sportske seminare. Ako redovito ne treniraš i trčiš, nikad nećeš postati maratonac.
Tako je i s vjerom. Ako ne živiš kao vjernik, nisi vjernik, bez obzira što obavljaš bogoslužja (slušaš, čitaš, moliš)

Ovo si u pravu, animisti i mnogobošci neće doći do jednog Boga. Oni su jednostavno na stranputici do Istine.
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 00:51   #75
[QUOTE=-Daniel-;8168339]pa nitko nikoga ne tjera da svjedoči...

samo neka napišu da nisu nikada požalili što su upoznali Isusa i Njegovu Životnu Snagu...kako ih je promjneio na bolje, kako su upoznali msisao života...

ne treba to biti svjedočanstvo kako su se spasili, nego samo njihov glas da su tu promjenjeni nanovorođeni kršćani...QUOTE]

U pravu si Daniele!
Isus promijeni na bolje svako srce koje mu dopusti da uđe u nj.
Naglasak je na dopusti.
To iskustvo je nemoguće prepričati. Jednostavno, perspektiva koju imaš prema životu promijeni se.
Cijeli život dobije drugi, pravi smisao, uvidiš koliko su istinite Isusove riječi :
„Ako vaša vjera bude kao zrno gorušičino moći ćete i brda premještati“
Teškoće života, jednostavno više nisu teške. Hvala Mu.
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:45   #76
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
ti prijatelju nemaš ni pouzdane vjere u Isusa Krista kada ne vjeruješ onome što je On rekao u Bibliji
A zašto ti tome vjeruješ? Bilo bi mi zanimljivo čuti tvoje svjedočanstvo koje ti je potvrdilo da je to što u Bibliji piše istina?

Dakle ne mislim da meni ideš objašnjavati zašto je to što tamo piše istina, nego da kažeš što je tebe osobno uvjerilo u to.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:54   #77
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Isus promijeni na bolje svako srce koje mu dopusti da uđe u nj.
Naglasak je na dopusti.
To iskustvo je nemoguće prepričati. Jednostavno, perspektiva koju imaš prema životu promijeni se.
Cijeli život dobije drugi, pravi smisao
Ovo je potpuno točno.
Ja sam se puno promijenio odkad mi se dogodio Isus Krist. Prije svega dobio sam unutrašnji mir.
Kad pronađeš dijamant onda pobacaš obično kamenje. Samo to imanje dijamanta, odnosno sam osjećaj da je prisutan rezultira mirom i srećom.



Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Teškoće života, jednostavno više nisu teške.
I to je točno. Problemi jesu tu, ali puno su manje važni nego što su bili prije.


Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Hvala Mu.
Hvala Mu.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:55   #78
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
A zašto ti tome vjeruješ? Bilo bi mi zanimljivo čuti tvoje svjedočanstvo koje ti je potvrdilo da je to što u Bibliji piše istina?

Dakle ne mislim da meni ideš objašnjavati zašto je to što tamo piše istina, nego da kažeš što je tebe osobno uvjerilo u to.
zato jer ako priznaješ Isusa Krista kao Spasitelja dobivaš Duha Svetoga koji ti sam potvrđuje da je to što piše u Bibliji istina...

isto tako ako vjerješ Bogu, onda bi trebao vjerovati da Bog nikada ne bi dopusti da se Njegova Riječ izmjeni u potpunosti odnosno da ne postoji niti jedna izmjenjena verzija Njegove Riječi...(ovo govorim za one Biblije čiji prijevod nije dobar) ali Hvala Bogu za dosta njih je dobar prijevod...

znači ti imaš svog zamišljenog Isusa koji nije rekao "Ja sam Put, Istina i Život i NITKO ne dolazi Ocu osim po meni" nego vjerojatno imaš Isusa koji kaže "Ja sam JEDAN OD Puteve, Istina i Života i po mnogima kao i po meni dolazi se k Ocu"

to je sotonska laž...e sada možda mi ne vjeruješ, vjerojatno...sada si zapitan kao što ja imam tebi govoriti da je Biblija istinita...e pa prijatelju Bog je i kraj tebe i On će ti vrlo rado odgovoriti na to pitanje, samo Mu priđi sa otovrenim i iskrenim srcem...i On će preko svoga Duha Svetoga ti pokazati zašto je Biblija Živa Riječ Gospodnja preko koje On govori...

jer ako ne uvidiš da sve što piše u Bibliji je istina Božja, tvoja vjera će se smanjivati i smanjivati i smanjivati dok ne dođe na nulu, a kada dođe na nulu, trebati će dosta vremena i to samo ako da dođe opet na visinu kakva je prije bila...

Biblija je Božja Riječ koja nam govori...preko nje nam Bog govori...

pitanje je samo koliko i kako čuješ Boga da ti govori...nemoj ograničavat Boga tako da smanjivaš Njegovu Moć da sačuvao ono po čemu Ga se može upoznati...a najvažniji dio Biblije je definitvno Evanđelje u kojem se Bog objavio u obliku čovjeka Isusa, i ako bilo što drugo zanijekaš da je Riječ Božja, nemoj zanijekati Evanđelje

zatim pročitaj:

Psalam 12:7, 119:89, Izreke 30:5-6, Ivan 10:35, Ivan 17:17, Timoteju 1:2, 1 Ivanova 5:6-7

ovo govori o Riječi Jahvinoj i Pismima da su istinita, e sada ako to nije istinito onda znači da ništa nije istinito...

ti nisi u stanju govoriti što je istinito a što nije, jer NE ZNAŠ, znači ili možeš prhvatiti Bibliju kao CIJELU RIJEČ BOŽJU ili nemoj ništa prihvatiti jer ako ne prihvatiš ju kao CIJELU onda si kao brod kojeg vjetar puše sad tu sad tamo, nemaš stalnosti, nemaš usmjerenja, nemaš CILJA...i to će te dovseti jednog dana na stijene i tvoj brod će se razmsrkati kao staklo...

Matej
7:24 "Stoga, tko god sluša ove moje riječi i izvršava ih, bit će kao mudar čovjek koji sagradi kuću na stijeni.
7:25 Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću, ali ona ne pada. Jer - utemeljena je na stijeni."
7:26 "Naprotiv, tko god sluša ove moje riječi, a ne vrši ih, bit će kao lud čovjek koji sagradi kuću na pijesku.
7:27 Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću i ona se sruši. I bijaše to ruševina velika."

pozdrav i neka te Gospodin uputi u svoju istinu
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:25   #79
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
zato jer ako priznaješ Isusa Krista kao Spasitelja dobivaš Duha Svetoga koji ti sam potvrđuje da je to što piše u Bibliji istina
Kako to Duh Sveti potvrđuje da je Biblija istinita? Jel napiše nekakvo Rješenje s pečatom i dostavi ga poštom, ili na neki drugi način?



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
isto tako ako vjerješ Bogu, onda bi trebao vjerovati da Bog nikada ne bi dopusti da se Njegova Riječ izmjeni u potpunosti
Zašto bi to trebao vjerovati?
Koliko vidim Bog svašta dopušta. Ako dopušta sve vrste zla zašto bi onda trebao vjerovati da nije dopustio i to da se izmjeni Njegova Riječ?



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
vjerojatno imaš Isusa koji kaže "Ja sam JEDAN OD Puteve, Istina i Života i po mnogima kao i po meni dolazi se k Ocu"
Isus Krist je jedini koji nas može odvesti Ocu, sami ne možemo tamo doći.



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
to je sotonska laž
Da. Čak i veliki majstori koji su dostigli vrlo visoka stanja svijesti su pali pod utjecaj te sotonske laži da im Isus Krist nije potreban.



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
jer ako ne uvidiš da sve što piše u Bibliji je istina Božja, tvoja vjera će se smanjivati i smanjivati i smanjivati dok ne dođe na nulu
Nisam to uvidio a moja vjera se ne smanjuje. Kako to?

Da je samo Biblija u pitanju ja nikad ne bi postao vjernik niti bi poštovao Isusa Krista. Posve su drugi razlozi zašto ja vjerujem u Isusa Krista.



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
Biblija je Božja Riječ koja nam govori...preko nje nam Bog govori...nemoj ograničavat Boga tako da smanjivaš Njegovu Moć da sačuvao ono po čemu Ga se može upoznati
Boga nećeš upoznati kroz knjigu. Čak i da je sve u toj knjizi potpuna istina opet ti to neće puno pomoći da Ga upoznaš.



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
a najvažniji dio Biblije je definitvno Evanđelje
Ja imam svoje unutrašnje evanđelje i njega se držim, a ta druga evanđelja me puno ne zanimaju.


Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
pročitaj:
Psalam 12:7, 119:89, Izreke 30:5-6, Ivan 10:35, Ivan 17:17, Timoteju 1:2, 1 Ivanova 5:6-7
Evanđelja, Psalmi, Ivani, Timoteji i drugi bakraći su samo riječi koje je neko zapisao na papir.

Riječi znaju prevariti. Moja savjest je moje evanđelje i to evanđelje me nikad još nije prevarilo.
Po unutrašnjim riječima koje su zapisane u mome srcu ja znam što je dobro a što je zlo i ne trebaju mi izvanjska evanđelja da mi to kažu.



Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
ili možeš prhvatiti Bibliju kao CIJELU RIJEČ BOŽJU ili nemoj ništa prihvatiti jer ako ne prihvatiš ju kao CIJELU
Ako bi se uvjerio da je ono što tamo piše istina ja bi je prihvatio. Nije mi dovoljno što mi ti to kažeš nego se trebam sam uvjeriti.
Moram sačekati dok mi ne stigne Rješenje s pečatom Duha Svetoga.

Kad mi to stigne onda ću cijelu Bibliju naučiti napamet.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:25   #80
ti se onda ravnaš po svojoj vlastitioj volji a ne Božjoj...i poznaš sebe a ne Boga...

tvoj bog je zamišljen bog tvoga vlastitog uma a ne Živi Bog koji kraljuje svemirom i koji se obajvio putem Svoje Riječi...makar ga nazivao i Isusom Kristom

7:21 "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
7:22 Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?'
7:23 Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.