Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 12:59   #41
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
ja, ali prema tumacenju veritaseruma, ako ateista u tome vidi prosperitet sasvim je moralno da to nastima sa daljinskim upravljacem pa da ispadne da su drugi uradili jel tako?

jel ti to namjerno neces procitat moje postove ili se pravis blesav.

i naravno da je pametnije daljincem nego da si ti sam u tom avionu, mislim ono...
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:01   #42
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ne postoji ateistički moral.
mozda sam se nedovoljno izjasnio. nema (jedinstvenog) ateistickog morala, svaki ateist ima svoju viziju morala kojeg je svaki odlucio na temelju razmisljanja a ne price i dogmi. a to sto sam reko o moralu je ono sto mogu primjeniti na vecinu. mozda.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:02   #43
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
psihicka bolest je relativna. po ucenju mnogih religija, jedna od najvecih psihickih bolesti jeste misliti samo na svoj prosperitet.
bas kako kazes. po ucenju religija. ucenju zasnovanim na nekoj staroj knjizi. u tvom slucaju nekog nepismenog covjeka, u slucaju krschana nekog ko je hodao po vodi...
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:05   #44
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Predrasude?
Ajd, kao prvo, ja ne bih generalizirao. Al, vidim da si ti tomu sklon.
kako nisi sklon, a sklon si imat predrasude o imanju predrasuda?

Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Drugo, sve ove pojmove koje si naveo mogao bih primjeniti na tebe (neke izbaciti i mnoge druge dodati); dovoljno je pročitai nekoliko tvojih postova ili topica i slika je više nego jasna.
E, al to vrijedi samo za tebe i neke tebi sličnima.

Pravome ateistu svaka čast.
ljepo sto bi mogo dodat te neke stvari, mogo bi ti dodat jos tonu njih, samo kaj uzlud, ak me smatras necim to ne znaci da ja to i jesam.

slika je jasna onom koji gleda, onaj koji odvraca pogled pise ovakve postove
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:05   #45
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
psihicka bolest je relativna. po ucenju mnogih religija, jedna od najvecih psihickih bolesti jeste misliti samo na svoj prosperitet.
Ja sam mislila da je Bog sam sebi prvo bradu stvorio
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:06   #46
Mogu cijeniti ateistu koji ima neki svoj razlog (znanost, razočaranje, odgoj) zašto je takav, ali mogu jedino prezirati "ateistu" koji je "ateist" zbog mržnje preka Crkvi... A kakvih je većina, posvađali se sa svećenikom, dobili dva iz vjeronauka, bilo im dosadno na misi i eto, sad smo "ateisti". Da, moš' mislit.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:26   #47
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kako nisi sklon, a sklon si imat predrasude o imanju predrasuda?



ljepo sto bi mogo dodat te neke stvari, mogo bi ti dodat jos tonu njih, samo kaj uzlud, ak me smatras necim to ne znaci da ja to i jesam.

slika je jasna onom koji gleda, onaj koji odvraca pogled pise ovakve postove
Ja o tebi nemam predrasuda.
Pročitam nekoliko tvojih postova i slika je savršeno jasna. Sam si si kriv. Možda daješ krivu sliku o sebi i svojim spoznajnim mogućnostima. Možda se ja i varam. A ti onda mene usmjeri na pravi put.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:37   #48
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Ja o tebi nemam predrasuda.
Pročitam nekoliko tvojih postova i slika je savršeno jasna. Sam si si kriv. Možda daješ krivu sliku o sebi i svojim spoznajnim mogućnostima. Možda se ja i varam. A ti onda mene usmjeri na pravi put.
slika koju moji postovi ostavljaju nisu dovoljno jasni da mozes sa sigurnoscu reci nesto o meni, samo o mojim spoznajnim mogucnostima, iako o njima nemozes nista rec sa sigurnoscu.

zakaj bi ja tebe usmjeril na pravi put, ak hoces mogu ti odgovorit ne pitanja koje imas ali da ti pisem eseje, nema sanse.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:40   #49
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Mogu cijeniti ateistu koji ima neki svoj razlog (znanost, razočaranje, odgoj) zašto je takav, ali mogu jedino prezirati "ateistu" koji je "ateist" zbog mržnje preka Crkvi... A kakvih je većina, posvađali se sa svećenikom, dobili dva iz vjeronauka, bilo im dosadno na misi i eto, sad smo "ateisti". Da, moš' mislit.
a kako znas da je takvih vecina? jer bi ti htjela ili jer imas neke dokaze?

cisto sumnjam da je dva iz vjeronauka dovoljno za postat ateista. ateisti ce prije imat 5 iz vjeronauka nego 2. i to ne samo iz poznavanja krschanskih smjerova nego i iz nekih religija za koje krschani nisu nikad ni culi.

a koji je to ateista postao to sto je zbog dosade u crkvi?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:50   #50
Quote:
dakle, tvrdis da ateiste su amoralne
Dakle, ti se praviš da ne razumiješ ništa iz ove moje dvije rečenice:

Quote:
igod kaže:
Ne postoji ateistički moral.
Postoji samo unutarnji ljudski moral različit za svakoga pojedinca bio on ateista ili vjernik. Nema baš puno ateista koji bi se zaletjeli u neboder sa zrakoplovom.
Što ti ovdje nije jasno?
Da, ateisti nemaju jedinstven moral. Kao ni vjernici.
To ne znači da su amoralni, znam da je to tvoja želja, ali neće ići.
Nije moral u čovjeka došao 600. godine n.e.
Quote:
ako ateista u tome vidi prosperitet sasvim je moralno da to nastima sa daljinskim upravljacem pa da ispadne da su drugi uradili jel tako?
Ne. Mislim čak da ni on tako nije rekao, nego ti zlonamjerno izvrćeš.

Quote:
po ucenju mnogih religija, jedna od najvecih psihickih bolesti jeste misliti samo na svoj prosperitet.
Koga briga što religije misle.
Što su oni neki autoritet za psihologiju.
Daj ne jebi.

I ne misli se samo na svoj prosperitet, nego na prosperitet čovječanstva.


@SMS

Quote:
Mogu cijeniti ateistu koji ima neki svoj razlog (znanost, razočaranje, odgoj) zašto je takav, ali mogu jedino prezirati "ateistu" koji je "ateist" zbog mržnje preka Crkvi
Ja recimo nisam ateista ni zbog znanosti (prestao sam vjerovati u vaše bogove prije nego sam čuo neke detalje o znanosti ), niti sam razočaran, niti odgojen ateistički (roditelji su vjernici, jedan kršćan). Niti mrzim Crkvu. Kako se uopće mrzi organizacija?

Quote:
A kakvih je većina, posvađali se sa svećenikom, dobili dva iz vjeronauka, bilo im dosadno na misi i eto, sad smo "ateisti".
Jel' ti imaš kakvu statistiku u vezi razloga zašto su neki ljudi ateisti?
Ili bubaš onako iz glave?
A te što spominješ uopće nisu ateisti, nego možda tinejđeri koji se furaju na to. Na to ili na sotonizam. Ne boj se ti jebivjetri će sigurno ostati kršćani kasnije.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:51   #51
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Mogu cijeniti ateistu koji ima neki svoj razlog (znanost, razočaranje, odgoj) zašto je takav, ali mogu jedino prezirati "ateistu" koji je "ateist" zbog mržnje preka Crkvi... A kakvih je većina, posvađali se sa svećenikom, dobili dva iz vjeronauka, bilo im dosadno na misi i eto, sad smo "ateisti". Da, moš' mislit.
Sorry, kao prvo, to su jednako ateisti koliko su katolici oni koji su 90-ih zaminenili crvene knjižice krunicom da bi bili pravi 'rvati. Kao drugo, takvih je možda puno u skupini od 12 do 16 godina... Starijih nisam baš puno upoznao koji tako rezoniraju...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:11   #52
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ne postoji ateistički moral.
Postoji samo unutarnji ljudski moral različit za svakoga pojedinca bio on ateista ili vjernik. Nema baš puno ateista koji bi se zaletjeli u neboder sa zrakoplovom.
Imas jako puno pogledaj si komunizam koji je ateistican koje je zlo napravio samo u sovjetskom savezu. Staljin je zbog prosperiteta i komunizma ubio 6 milijuna Ukrajinaca, zato kaj nisu isli u zadruge, necu ni pricati o Sibiru.

Kada se ateistima "proda" fora da su vjernici zlo, oni da imaju vlast pobili bi sve vjernike jer oni su zlo i vjera smeta covijeku i njegovu prosperitetu.

Ateizmu nista nije sveto i svako pravilo se moze sljedeci dan promjeniti.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:07   #53
Quote:
igod kaže: Pogledaj post



Ja recimo nisam ateista ni zbog znanosti (prestao sam vjerovati u vaše bogove prije nego sam čuo neke detalje o znanosti ), niti sam razočaran, niti odgojen ateistički (roditelji su vjernici, jedan kršćan). Niti mrzim Crkvu. Kako se uopće mrzi organizacija?
zašto si onda ateist? uvjerenje da nema Boga ili Ga nema onakvog kakav bi ti htjeo da bude, ili ti je logika takva da je sve što postoji materijalno i sa ovoga svijeta?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:14   #54
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
jel ti to namjerno neces procitat moje postove ili se pravis blesav.

i naravno da je pametnije daljincem nego da si ti sam u tom avionu, mislim ono...
vidis, sve je ok kad je prosperitet u pitanju

i time Prosperitet postaje bozanstvo, a prosperitetizam religija, a sljedbenik iste religija mora pri konvertiranju izgovoriti i kasnije sto cesce u sebi ponavljati:

NEMA DRUGOG BOGA OSIM PROSPERITETA, svaki pojedinac je sebi poslanik, i cilj opravdava sredstvo

__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:16   #55
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Imas jako puno pogledaj si komunizam koji je ateistican koje je zlo napravio samo u sovjetskom savezu. Staljin je zbog prosperiteta i komunizma ubio 6 milijuna Ukrajinaca, zato kaj nisu isli u zadruge, necu ni pricati o Sibiru.

Kada se ateistima "proda" fora da su vjernici zlo, oni da imaju vlast pobili bi sve vjernike jer oni su zlo i vjera smeta covijeku i njegovu prosperitetu.

Ateizmu nista nije sveto i svako pravilo se moze sljedeci dan promjeniti.
kao sto rekoh: relgija prosperitetizam rulez i onda je sve OK.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:19   #56
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
zašto si onda ateist? uvjerenje da nema Boga ili Ga nema onakvog kakav bi ti htjeo da bude, ili ti je logika takva da je sve što postoji materijalno i sa ovoga svijeta?
ima njih jos i organizovanijih koji smatraju da ako ima Boga, onda je to samo Bog koji je po njihovom cejfu

ps

licno smatram da je to najveca boljka - sto Bog nije moj Bog i sto nije po mom cejfu, da mogu da radim sta god mi je cejf i stagod hocu i da opet budem OK i na Pravom putu.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:20   #57
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
vidis, sve je ok kad je prosperitet u pitanju

i time Prosperitet postaje bozanstvo, a prosperitetizam religija, a sljedbenik iste religija mora pri konvertiranju izgovoriti i kasnije sto cesce u sebi ponavljati:

NEMA DRUGOG BOGA OSIM PROSPERITETA, svaki pojedinac je sebi poslanik, i cilj opravdava sredstvo

kako izvrces moje rijeci, dal te to veseli ili si samo takav?

prosperitet bozanstvo? a kako to? religija? akako to?

ubit cu amere i dobit cu 72ije djevice
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:27   #58
Quote:
igod kaže: Pogledaj post

Što ti ovdje nije jasno?
Da, ateisti nemaju jedinstven moral. Kao ni vjernici.
To ne znači da su amoralni, znam da je to tvoja želja, ali neće ići.
Nije moral u čovjeka došao 600. godine n.e.
kakav biser, pa kvaka u moralu i jeste sto je i treba da bude jednak za sviju.
onda niko nije amoralan, vec je samo moralan na svoj nacin shodno svojoj postavci (opstog, kojegod) pros(p)eriteta

Quote:
Koga briga što religije misle.
Što su oni neki autoritet za psihologiju.
Daj ne jebi.
jos gore je vrijedno sta rasuto o moralu misle pojedinci, u religiji barem postoje ogromne skupine iza jednog stava.

Quote:
I ne misli se samo na svoj prosperitet, nego na prosperitet čovječanstva.
ma da, prosperitet covjecanstva, ali onako kako JA subjektivno to vidim, jer Ja mislim da ce covjecanstvo biti prosperitetnije ako npr. JA budem ziv a onaj drugi mrtav
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:27   #59
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Imas jako puno pogledaj si komunizam koji je ateistican koje je zlo napravio samo u sovjetskom savezu. Staljin je zbog prosperiteta i komunizma ubio 6 milijuna Ukrajinaca, zato kaj nisu isli u zadruge, necu ni pricati o Sibiru.

Kada se ateistima "proda" fora da su vjernici zlo, oni da imaju vlast pobili bi sve vjernike jer oni su zlo i vjera smeta covijeku i njegovu prosperitetu.

Ateizmu nista nije sveto i svako pravilo se moze sljedeci dan promjeniti.
zasto poistovjecujes ateizam sa komunizmom?

pogledaj si malo japance, kineze, korejce(juzne) pa ces vidjet kolika je stop a kriminala, samo zato sto je neko ateist ne znaci da je komunist i amoralan, destruktivan, suicidalan, budisti su ateisti pa bas vidim koliko su ljudi pobili.

reci, jeli staljin njih pobio zbog toga sto nisu htjeli u zadruge ili zato kaj su vjerovali u boga. sam si reko da je prvo. iz toga dolazi se do zakljucaka da govoris samo ono sto te neko naucio, neutemeljene pretpostavke i predrasude.

zasto mislis da su ateisti amoralni? pogledaj si koliki je postotak ateista i vjernika u zatvorima u odnosu na njihove populacije.

a taj tvoj vjernicki moral si morez zgurat znas vec kam. kad vam treba onda je moralno ubit, kao u krizarskim ratovima, islamskim osvajanjima, genocidu nad indijancima, kolonizaciji i prisilnoj konverziji.

prije nego proispitas tudji moral saznaj malo kakav je tvoj, ili kakvom su te ucili.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:29   #60
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
ima njih jos i organizovanijih koji smatraju da ako ima Boga, onda je to samo Bog koji je po njihovom cejfu
mislis ko zidovski bog, ko krschanski bog, ko islamski bog, ko hinduisticki bog, ko thor, ko ra.......
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.