Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 17:18   #61
Evo citam ovo i vidim ljudski "krik za izgubljenim svijetom". Ne znam samo zasto te svoje zelje o raju ne pokusate ostvariti na ovoj savrsenoj Zemlji koju nam je Bog dao. Nije li Zemlja Raj?
(dar)(vuk) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:20   #62
Imala je potencijala... Al ljudi je zeznuše.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:22   #63
Quote:
U raju ćeš biti (ako dođeš do tamo) ti - savršen, bez površih i banalnih potreba kao tipkanje po forumu ili šetanje pesa da bi se zabavio i učinio da vrijeme prođe... Savršeno stanje bez dosade i zemaljskih potreba koje nas samo ograničavaju.
To onda nisam ja!
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:23   #64
To ti samo misliš... jer puno si više od foruma i pesa.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:24   #65
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš... jer puno si više od foruma i pesa.
sad ce ti rec da imas dusu, da te bog voli, etc........
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:25   #66
Sad znaš i što mislim?
Nevažno jesam li nešto više, ja sam sam rekao da je to dio mene.
Onaj tko nasilno uzme dio mene koji ja volim ne čini mi dobro.

Meni osobno šetanje psa je mnogo ljepše od blejanja u lice Boga (što god to značilo).
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:26   #67
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Sad znaš i što mislim?
Nevažno jesam li nešto više, ja sam sam rekao da je to dio mene.
Onaj tko nasilno uzme dio mene koji ja volim ne čini mi dobro.

Meni osobno šetanje psa je mnogo ljepše od blejanja u lice Boga (što god to značilo).
ali siguran sam da je i blejanje u Imaginarnog boga ljepse od vonja i isgleda pseceg govna
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:27   #68
Odlično, onda se ti možeš nadati ugodnom iznenđenju koliko je to 'blejanje' jedino što ti u životu treba. Ja to recimo znam i utoliko će tvoj dolazak u raj (ponovno, ako ga zaslužiš) biti mnogo veća fora nego moj (ako ga zaslužim)...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:29   #69
Dakle, opet ništa ne nudite dobro (barem ne meni).
Pa te opet pitam, što tebe privlači tamo u raj?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:30   #70
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Odlično, onda se ti možeš nadati ugodnom iznenđenju koliko je to 'blejanje' jedino što ti u životu treba. Ja to recimo znam i utoliko će tvoj dolazak u raj (ponovno, ako ga zaslužiš) biti mnogo veća fora nego moj (ako ga zaslužim)...
ako i raj postoji radje idem u pakao, osim sto nebi mogao podnjet licemjerje i flegmaticnost kakvu imaju vecina bogova, u paklu je bolja ekipa
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:32   #71
Quote:
ako i raj postoji radje idem u pakao, osim sto nebi mogao podnjet licemjerje i flegmaticnost kakvu imaju vecina bogova, u paklu je bolja ekipa
Iako je otrcana fraza, ali zaista što se to nudi u raju?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:32   #72
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, za sada samo Jehovini Svjedoci imaju nešto realno čemu se čovjek može nadati, veseliti tome. Čudno, a toliki žele u taj "raj".
Hm...mogla bih. Pitanje je želim li. Vidim Igod da kopaš. Priznaš li to kao iskrenu želju čuti nečije mišljenje o raju možda bi se dalo ponešto i reći.
Umorna sam za provokacije. Odnose energiju bez ploda.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:33   #73
Da, da, ekipa u vječnosti nadrkana, ljuta, zavidna, nezadovoljna, malodušna, depresivna... pa tko se ne bi htio družiti s njima u takvom stanju?! To je ta kvaka... U raju kod ljudi ostaju samo njihove dobre osobine, dok je u paklu obrnuto. Za usporedbu: na zemlji imamo kombinaciju obojega, pa onda samo usporedi: jer ti prijatelj draži u dobar ili loš dan? I onda biraj 'ekipu'...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:34   #74
Quote:
Priznaš li to kao iskrenu želju čuti nečije mišljenje o raju možda bi se dalo ponešto i reći.
Pa dakako, ja dosad vrijedan opis nisam čuo.
Pa pogle ovdje opisa ... jedna rečenica.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:34   #75
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa materija mi je zanimljiva.
Ne vidim ništa zanimljivo u nematerijalnom - ničemu.
Čemu se ti veseliš u "zagrobnom životu"?
Što očekuješ? Prazninu, kvantni vakuum, što?

>Katolici prizanju da ne znaju kako ce to izgledati, ali imamo par smjernica.

Da, da će te vječno gledati Boga u lice i osjećati Božju ljubav.
Nimalo privlačno.

>Ti se stalno boris za svoju dusu da ti je netko ne oduzme, da ti netko ne uzme tvoje "ja". Zar mislis da bi to Bog napravio? Naravno da nebi.

Pa čim u raju npr. ne bih mogao se seksati sa ženom, šetati prirodom sa psom ili čak pisati na forumu , oduzeo mi je dio moga ja, zar ne?
Samo nemoj da te zena cuje da ti je "seksanje" s njom samo materijalno i da ne vidis nista vise u tome.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:35   #76
Quote:
Da, da, ekipa u vječnosti nadrkana, ljuta, zavidna, nezadovoljna, malodušna, depresivna... pa tko se ne bi htio družiti s njima u takvom stanju?! To je ta kvaka... U raju kod ljudi ostaju samo njihove dobre osobine, dok je u paklu obrnuto. Za usporedbu: na zemlji imamo kombinaciju obojega, pa onda samo usporedi: jer ti prijatelj draži u dobar ili loš dan? I onda biraj 'ekipu'...
Dakle, ti praktično biraš raj jer ne želiš suprotno.
Ne zato što ti se sviđa raj.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:36   #77
Quote:
Samo nemoj da te zena cuje da ti je "seksanje" s njom samo materijalno i da ne vidis nista vise u tome
Što ti znači "materijalno" u seksu?
I to je sve što imaš odgovoriti!?
Dajte ljudi, ja tražim da mi makar malo približite ono čemu se čitavog života nadate!
Pa ja bi eseje pisao.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:36   #78
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, za sada samo Jehovini Svjedoci imaju nešto realno čemu se čovjek može nadati, veseliti tome. Čudno, a toliki žele u taj "raj".
Biblija govori da je uzak put koji vodi u život,a širok koji vodi u propast.Jahve ne želi da itko bude uništen,jer On voli svakog čovjeka.On želi da svaki čovjek njega upozna kako bi živio u raju na Zemlji zauvijek.Jahve nije spor s obzirom na svoje obećanje da će uništiti zle ljude,kako neki misle,nego je strpljiv sa nama jer ne želi da itko bude uništen.(2.Petrova 3:9)

Biblija govori da će se spasiti svi koji prizovu ime Jahvino.(Rimljanima 10:13)On će uskrsnuti sve ljude,i dobre i zle i one koji još nisu imali prilike njega upoznati.Tada će ga svi dobro upoznati i imat će priliku samo njemu služiti,a On će njima zauzvrat darovati vječni život u raju na Zemlji.Naravno,biti će onih koji ni tada neće željeti njemu služiti,i zbog toga će biti zauvijek uništeni. BIti će bačeni u drugu smrt iz koje nema povratka.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:39   #79
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Da, da, ekipa u vječnosti nadrkana, ljuta, zavidna, nezadovoljna, malodušna, depresivna... pa tko se ne bi htio družiti s njima u takvom stanju?! To je ta kvaka... U raju kod ljudi ostaju samo njihove dobre osobine, dok je u paklu obrnuto. Za usporedbu: na zemlji imamo kombinaciju obojega, pa onda samo usporedi: jer ti prijatelj draži u dobar ili loš dan? I onda biraj 'ekipu'...
ljudi su mi drazi kad imaju los dan, zabavnije ih je zajbevat

ko kaze da netko tko je u paklu mora imat sve lose osobine, ako netko negira boga i zavrsi u paklu ne znaci da je tip malodusan,depresivan,etc.....

koliko cujem lennon je u paklu,
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:39   #80
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa dakako, ja dosad vrijedan opis nisam čuo.
Pa pogle ovdje opisa ... jedna rečenica.
Uh...naravno da ima vrijednih. Skupljaj kapljicu po kapljicu. Svatko ima ponešto za dati.
Da zagubiš u kući veću svotu novaca bi li je pažljivo tražio?
Raj vrijedi mnogo više.
Nego Igod imam dojam da si se nekud pomaknuo.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.