Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2011., 12:40   #21
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
jel vladaju ovih dana kakve viroze? Izgleda da mi je mala zakurila noćas... Niti kašlje, ne curi nos...
Čak i spava iako je sva vruća. ispod pazuha 37.2 iako to nije precizno. Baš mi je sva vruća.
Pa odakle u ovo doba temperatura???
Da draga, sve je puni viroza a ove oscilacije temperatura su idealne za njih... Moja pedica kaze da na 25 pacijenata samo jedan nema virozu a simptomi su ovisno o tipu viroze temp od 37.2 pa sve do 40 a tek drugi treci dan dolaze kasalj i smrcanje.... Mi smo ih proslu u protekla 2 tjedna sa time da mi je mala kurila do 40 i bez kasljanja a mali stalno oko 37.5 uz odvratan kasalj, hroptanje i smrcanje pa je dobio Ventolin da mu otvara bronhe i olaksa iskasljavanje jer se pedica boji da mu se ne navuce upala pluca posto ju je imao za uskrs

Uglavnom neidite u Zaraznu jer ce vam gore klinci pokupit stosta, ak nema nespecificnih osipa ostanite il doma il max do doma zdravlja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 12:54   #22
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Da draga, sve je puni viroza a ove oscilacije temperatura su idealne za njih... Moja pedica kaze da na 25 pacijenata samo jedan nema virozu a simptomi su ovisno o tipu viroze temp od 37.2 pa sve do 40 a tek drugi treci dan dolaze kasalj i smrcanje.... Mi smo ih proslu u protekla 2 tjedna sa time da mi je mala kurila do 40 i bez kasljanja a mali stalno oko 37.5 uz odvratan kasalj, hroptanje i smrcanje pa je dobio Ventolin da mu otvara bronhe i olaksa iskasljavanje jer se pedica boji da mu se ne navuce upala pluca posto ju je imao za uskrs

Uglavnom neidite u Zaraznu jer ce vam gore klinci pokupit stosta, ak nema nespecificnih osipa ostanite il doma il max do doma zdravlja

Upravo smo tamo proveli prekjučer cijeli dan, u dnevnoj, nemoj me plašiti.
Tamo uvijek ima lošeg ishoda ali to je takva bolnica.


Crijevna viroza, samo proljev i povraćanje bez temperature.
Nemamo još sve nalaze, ali je negativno na Rotu( cijepljena) i adenovirus.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 13:02   #23
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Upravo smo tamo proveli prekjučer cijeli dan, u dnevnoj, nemoj me plašiti.
Tamo uvijek ima lošeg ishoda ali to je takva bolnica.


Crijevna viroza, samo proljev i povraćanje bez temperature.
Nemamo još sve nalaze, ali je negativno na Rotu( cijepljena) i adenovirus.
Gore mi radi frend i kad ga god zovem uvijek mi kaze da ohladim malo i ostanem doma ako ne zelim da mi klinci pokupe nekaj kaj ne zelim

Ja se jezim zarazne i idem gore stvarno kad vidim da moram a tako je bilo i sada za Uskrs sa upalom pluca uzrokovanom Adenovirusom, sve je bilo vec super pala temp i mali prestao kurit i sumljivo prestao kasljat, kad odjednom mali ubrzano dise i kuri 40 i naravno tad sam znala kam moram ic al nusu ni oni prvo bili ziher nego nas vracali doma i tek 5 dan snimali pluca a kad oni šou a kevna slika idealna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 13:09   #24
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Gore mi radi frend i kad ga god zovem uvijek mi kaze da ohladim malo i ostanem doma ako ne zelim da mi klinci pokupe nekaj kaj ne zelim

Ja se jezim zarazne i idem gore stvarno kad vidim da moram a tako je bilo i sada za Uskrs sa upalom pluca uzrokovanom Adenovirusom, sve je bilo vec super pala temp i mali prestao kurit i sumljivo prestao kasljat, kad odjednom mali ubrzano dise i kuri 40 i naravno tad sam znala kam moram ic al nusu ni oni prvo bili ziher nego nas vracali doma i tek 5 dan snimali pluca a kad oni šou a kevna slika idealna


Nama je prvi put ovo bilo.
Dehidrirala je, nije mogla stati na noge i morali smo ići na rehidraciju.
Pao joj je kalij pa je i to dobila.
Nije bilo gužve pa smo bili sami u sobi.

Inače, sestra mi je tamo rekla da nakon 10 povraćanja ili stolica treba doći jer se to ne može nadoknaditi doma, to nisam znala, to mi čak niti pedijatrica nije rekla. I doktor je samo odmahivao rukom na Rehidromix, kao, nije se ništa moglo doma napraviti kad bolest ide svojim tokom.

I stvarno sam ugodno iznenađena svima gore, samo pohvale
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:33   #25
Jel neko vaše dijete preboljelo gripu? koliko ste ih držali doma nakon što je temp pala?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:59   #26
sva tri puta kaj je imala gripu se pogodilo da je cetvrtak petak prestala temp, tako da 2-3 dana
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:30   #27
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sva tri puta kaj je imala gripu se pogodilo da je cetvrtak petak prestala temp, tako da 2-3 dana
A koliko joj je sve skupa trajalo?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:27   #28
jednom punih 10 dana, ove druge obicnih 7-8 dana
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:21   #29


A dobro, odradili smo već 8, zadnja 2 dana bez temp.


Kak su tvojoj potvrdili gripu? samo po simptomima?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:52   #30
da, mislim, vadili su krv gdje je potvrdjena viroza a ne bakterijska, ali nisu radjeni testovi bas na gripu. nije bilo ni potrebe, nakon 5 dana preko 40 temperature nije bilo sumnje
btw, imam sliku male i mene nakon jedno 7 dana, ne znas koja gore izgleda
njoj temp nije padala ispod 39, kombinirali obloge kupanja panadol dalsy....
cak sam hitnu zvala da pitam koliko mogu max dati u danu svega
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 23:41   #31
Moja curka od četvrtka ima temp prek 38. Jučer išli kod dr., kks, crp i urin u redu, veli dr. ne vidi ništa na grlu ni nigdje, zasad viroza. Danas treći dan mi je još gore, kuri i ima drhtavicd i požali mi se da je malo grlo boli..
Ne znam jel moguće da joj se od jučer dakle u danu razvila nekakva upala... Jer danas je baš lošije neg jučer.. Ili da to nije gripa? Kak opće to znati? Ili ići u dežurstvo..
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 09:03   #32
jel ju boli glava, misici? koliko ste nakon pocetka temp vadili krv?
vjerojatno je gripa, pun je grad. evo i moja mala kuri od cetvrtka ali mi smo i ocekivali gripu radi druge djece oko nje koja su dobila prije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 13:48   #33
Evo mi preboljeli gripu. Temp punih 7 dana, jako loše opće stanje, kašalj.
Sad ju držim doma već 4. dan otkako nema temp.

Jedna mama mi je rekla da joj je dokica rekla da treba dobro doći sebi jer bi se gripa mogla vratiti i to u puno gorem izdanju. Je li to fakat moguće?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 07:55   #34
ne vraca se gripa nego je organizam ful iscrpljen pa se svasta moze nakalemiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 10:46   #35
Tako je, jedino može pokupiti neki drugi soj gripe.
I mi smo upravo preboljeli, dijete 7 godina i 7 punih dana temperature preko 39. Još nam je ostao kašalj, ali ne sjećam se kad je zadnji put bio ovako bolestan. Strašno.
Sreća u nesreći je da se ja nisam zarazila, iako sam ga isključivo ja njegovala, kašljao je u mene, kihao, spavali zajedno (trudna sam).
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.