Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 22:48   #1
Bljesak 1.5.1995-1.5.2008.

Pomalo zaboravljena bitka Domovinskog rata, koja je imala za posljedicu oslobađanja cijele Zapadne Slavonije i kraj višegodišnjeg pakla za građane Pakraca i drugih gradova.
Počela je kao operacija omogućavanja prometa autocestom Zagreb-Beograd,ali je, više željom samih vojnika nego službene politike, prerasla u operaciju oslobađanja cijele Zapadne Slavonije.

Posebna hvala Hrvatskim vojnicima,ali i podsjećanje na civile koji su godinama živjeli na samoj crti bojišnice, čineći im život nepodnošljivim (u Pakracu je bojišnica bila u samom gradu).
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:51   #2
Tamo je isto bilo jako krvavo. Svaka cast nasim braniteljima, koji su uspjeli osloboditi to podrucje, usprkos sto su ih Cetnici bombardirali sa okolnih podrucja (gora), cijelo vrijeme.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:53   #3
dosta realno akcija Bljesak je prikazana ovdje....http://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Bljesak

Zadnje uređivanje rezon@tor : 29.03.2010. at 14:24.
nomadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:11   #4
Lijepa sjećanja me vežu uz te slavne dane naše povijesti, pozdrav svima koji su dali svoj doprinos u Bljesku! Poseban pozdrav kolegama u "limenoj glazbi" na lijepo odsviranoj Prvomajskoj budnici!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:38   #5
Vječna slava i hvala svim braniteljima učesnicima akcije Bljesak. Poginulim braniteljima laka hrvatska zemlja, poginuli ste za slobodu i majku domovinu Hrvatsku. Zahvaljujući Vama mi i naša djeca imamo danas slobodu, demokraciju i samostalnu državu Hrvatsku.

Vječno ćete biti u našim mislima i srcima !
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:48   #6
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Vječna slava i hvala svim braniteljima učesnicima akcije Bljesak. Poginulim braniteljima laka hrvatska zemlja, poginuli ste za slobodu i majku domovinu Hrvatsku. Zahvaljujući Vama mi i naša djeca imamo danas slobodu, demokraciju i samostalnu državu Hrvatsku.

Vječno ćete biti u našim mislima i srcima !
Poptpisujem.
Sve je rečeno s ovim.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:51   #7
Uvijek sam znao da će se Hrvatska, usprkos slabim snagama, uspjeti osloboditi srpske okupacije. Moram ipak priznati da sam već pomalo gubio nadu da će se to dogoditi u dogledno vrijeme. "Bljesak" mi je vratio nadu. Nakon bljeska, postalo je jasno da ćemo razbojničku gamad vrlo brzo istjerati i osloboditi Hrvatsku do kraja.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:22   #8
VOJNOREDARSTVENA OPERACIJA: "Bljesak"

he he kako su se teroristi samo iznenadili , kako onaj četnik (Arkan) njihov narodni heroj reče: "Dok smo mi tokom godina samouvjereno slavili i opijali se, Hrvati su cijelo ovo vrijeme se strpljivo pripremali i planirali"
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:57   #9
Veliko hvala našim braniteljima!!!
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:33   #10
Bljesak 1995. , oslobađanje zapadne Slavonije

http://www.youtube.com/watch?v=c4oSP4PVJ4c
Angie4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 19:41   #11
Heh, sjetio sam se prekjučer: Bokte, prošlo je 13 godina.

Slava i hvala svim poginulima i pozdrav svima iz 105. brigade.
Gorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:53   #12
Inace imam cijeli Vukovar Poslednji Rez. Mogao bih ga uploadati negdje ako nekoga zanima. Odlican dokumentarac, cak je i mom ocu koji je inace osjetljiv na dokumentarce o Domovinskom ratu bio odlican. 700MB je.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:59   #13
Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Inace imam cijeli Vukovar Poslednji Rez. Mogao bih ga uploadati negdje ako nekoga zanima. Odlican dokumentarac, cak je i mom ocu koji je inace osjetljiv na dokumentarce o Domovinskom ratu bio odlican. 700MB je.
TO bi bilo lijepo da staviš negdje na neki server ako možeš.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 02:02   #14
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
predi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 02:39   #15
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
@ Simba,
u pravnoj drzavi zna se sto je ciniti kad imas pojavu ubistva, kad imas gangs koje teroriziraju neku cetvrt ili ulicu, grad

ne mora se cekati par godina da se ide uvesti red; drzavnom aparatu je to duznost ciniti 24/7
Tako je!Evo, Hrvatska nije iste sekunde odreagirala, iz objektivnih razloga, al je zato u Bljesku i Oluji odradila posao i onemogućila gangse i teroriste u daljnjim akcijama..mislim da im više takve ludorije neće pasti na pamet.. A ako im ludorije ipak padnu na um, zna se 24/7! Bravo za sve naše hrabre dečke! Bravo za Hrvatsku! A ti ćaću svog provociraj!!
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 04:55   #16
Quote:
predi kaže: Pogledaj post
Kao sudionik tih događaja(90-91) ne mogu se svega sjetiti,ali iz mog ugla ovo:
Prelazak Save.
Noćenje u Novoj Varoši na asfaltu.
Deblokiranje Okučana.
Deblokiranje Vrbovljana(sa malim gubicima).
Deblokiranje Rajića(120 teritorijalaca zatekli u rovovima).
Zauzimanje Novske a zatim povlačenje(komandant I krajiškog korpusa musliman kome su tri kćerke bile na faxu u Zagrebu).
17 mojih poklanih drugova u Voćaricama kod Novske-oktobar 90(dobro izvedena akcija).
Poslije toga manje više mirno do dolaska UNPROFOR-a.
Petrokemija uopšte nije bila cilj,tako da vas sada umirim,nego silos u Novskoj,ali o tome poslije jednom!
Mocna avijacija JNA/RSK je uspjela promasiti cijeli grad? Ne samo par km, nego 20-30km koliko izmedu Kutine i Novske? Plz.

Sto je bilo u Vocarici, imam prijatelja odatle.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:27   #17
Hvala svim junacima Bljeska.
Briljantno!

Današnja Hrvatska izgrađena je na Domovinskom ratu, pa i na Bljesku kao na jednom od njegovih najvažnijih dijelova. To je nešto čime se imamo itekako ponositi.
Rat smo vodili sami, i oslobodili smo svoju zemlju sami, uzdajući se isključivo u hrabrost i vještinu naših vojnika.

Iako u Bljesku nisan sudjelova, osobno san ponosan. Svaka čast.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:37   #18
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Hvala svim junacima Bljeska.
Briljantno!

Današnja Hrvatska izgrađena je na Domovinskom ratu, pa i na Bljesku kao na jednom od njegovih najvažnijih dijelova. To je nešto čime se imamo itekako ponositi.
Rat smo vodili sami, i oslobodili smo svoju zemlju sami, uzdajući se isključivo u hrabrost i vještinu naših vojnika.

Iako u Bljesku nisan sudjelova, osobno san ponosan. Svaka čast.
Ucesnik sam "BLJESKA" i nakupilo se dosta ratnog iskustva od 91 tako da smo znali da idemo u sigurnu pobjedu ,jer moral i volju koju smo onda imali ne moze niti jedna neprijateljska vojska pobjediti.Jedino mi je zao sto su pravi srpski koljaci uspjeli pobjeci i sto nikada nece odgovarati za zlocine koje su pocinili u logorima Bijela i Bucje.Vidim da su se na ovu temu javili i tuzni srbofili ali sto cu im ja,mi smo pobijedili a oni neka dalje slave svoje poraze i tjese se u Pancevu na korzu.Vjecna slava za decke sto su poginuli u toj akciji!
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 22:48   #19
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
došli smo brzo, posao odradili još brže, te se još brže vratili u moj rodni grad (ali kraćim i bržim putem) koji je još uvijek stenjao pod poluopsadnim stanjem. sve bez izgubljenog čovjeka i svega 3 ili 4 lakše ranjena (ako me sijećanje dobro služi).

Je li taj grad Karlovac?
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:18   #20
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Je li taj grad Karlovac?
Ne, nego Osijek.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.