Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 11:52   #1
Prijateljice

Čitam na jednoj temi kako su prijateljice nužno zlo,jer svi znamo da često među prijateljicama vlada zavist,ljubomora..itd.

Imate li prijateljice?
Kako se ponašate prema njima,koliko često se viđate, koji su vam zajednički interesi?

I zašto su žene jedna prema drugog grozne?
okana is offline  
Old 31.03.2010., 14:12   #2
gle. ja sam se družila s tom curom jako dugo = 13 godina.. nije da ju ne znam
kako je i sama nedavno napisala za sebe, ona je 'lukava i snalažljiva'...
ali meni je teško za shvatiti da uz to još nema morala i da je sociopatski nastrojena.
eto, ona je po mom mišljenju trenutno na dobrom putu da postane sociopat.
kako ti netko može inače zabiti nož u leđa ako si dobar prema njemu i ako ti i sam kaže da si ti jedina osoba na koju se može osloniti?
to nisu prijatelji...

a skužila sam da će upravo ženske često puta zgaziti jedna drugu samo da dođu do onoga što žele.
coolinesay is offline  
Old 31.03.2010., 15:34   #3
Quote:
okana kaže: Pogledaj post
Čitam na jednoj temi kako su prijateljice nužno zlo
Taj stav mi nikako nije jasan... prijateljice su grozne, a svi prijatelji (muški) te navodno žele Pa s kime se ljudi druže??

Mislim da je pogrešno što ljudi svakoga s kim su dvaput bili na kavi ili 5 puta popričali zovu prijateljem, pa se začude kad ta osoba ispadne i ne tako divna. Prava prijateljica neće biti zavidna, jer te dobro poznaje pa zna da nema na čemu biti Svatko ima problem na nekom području života stoga je glupo biti zavidan.
Lory is offline  
Old 31.03.2010., 15:41   #4
kakva poplava tema o prijateljicama na forumu
previše se uzrujavate oko toga. ja imam par fakat "starih" prijateljica, poznanica i svake godine upoznam barem jednu novu s kojom se intezivnije družim. s nekima ostanem dobra, od nekih se udaljim. život ide dalje, interesi se mijenjaju. to što sam se s nekim "udaljila" ne znaći odmah kraj prijateljstva kao što se tu često čita već jednostavno svak vodi svoj život i bavi se svojim poslom kad se sretnemo super. u neke sam se razočarala, neki mi se nisu svidjeli i smatram to normalnim procesom i dalje upoznajem nove ljude ali njegujem i neka stara prijateljstva....................
snnopy is offline  
Old 31.03.2010., 16:22   #5
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
kakva poplava tema o prijateljicama na forumu
jer si vjerojatno ok, društvena i zanimljiva osoba koja ne sklapa prijateljstva 'zauvijek' sa krilaticom 'jedan za sve, svi za jednog'... kao neki, npr. ja.. koja sklapam prijateljstva puževim koracima.
kak bi se reklo - ti si neopterećena osoba koja ne misli da su prijatelji tu da ti pruže ljubav već su tu da ti upotpune život i obogate ga novim saznanjima, bla bla, srać truć...
a ja mislim, u podsvijesti svojoj mutavoj, da su prijatelji tu da ginu jedni za druge i spaljuju ruke na vatri...
ooh silly me
coolinesay is offline  
Old 31.03.2010., 16:34   #6
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jer si vjerojatno ok, društvena i zanimljiva osoba koja ne sklapa prijateljstva 'zauvijek' sa krilaticom 'jedan za sve, svi za jednog'... kao neki, npr. ja.. koja sklapam prijateljstva puževim koracima.
kak bi se reklo - ti si neopterećena osoba koja ne misli da su prijatelji tu da ti pruže ljubav već su tu da ti upotpune život i obogate ga novim saznanjima, bla bla, srać truć...
a ja mislim, u podsvijesti svojoj mutavoj, da su prijatelji tu da ginu jedni za druge i spaljuju ruke na vatri...
ooh silly me
otkud znaš da nisam ginula i spaljivala ruke na vatri za prijatelje?
snnopy is offline  
Old 31.03.2010., 16:51   #7
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
otkud znaš da nisam ginula i spaljivala ruke na vatri za prijatelje?
vjerojatno jesi, jer osobe kao ti i to rade, naravno.. ali tvoje spaljivanje ruke su cijenili.. jer ti si takva osoba.. koju se poštuje..
ja nisam
mogu spaliti obje ruke, stopalo i komad guzice... i opet će to zaboraviti i pljunuti na mene kada se nauzimaju svega onoga što im mogu ponuditi...
nakon toga... šut u guz...
coolinesay is offline  
Old 31.03.2010., 17:13   #8
Nemam prijateljice. Imam prijateljicu: jednu (brojevima: 1). Nisam zbog toga žalosna niti me to čini introventnom osobom koja teško sklapa prijateljstva - jednostavno: sada biram koga ću "pustiti" u svoj život (za razliku od ranije, kad sam davala svima priliku znala se itekako opeći). S puno ljudi sam poznanica i to je dovoljno. Sa svojom prijateljicom se znam već 15 godina, i funkcioniramo bez ikakve zavisti i ljubomore - uz brojne obaveze u životu, viđamo se rjeđe nego prije, 2 puta tjedno samo, ali nadoknadimo sve Zajednički interesi? Ne znam, ne bih rekla da ih imamo - možda je u tome i problem što su žene jedna prema drugoj grozne? Dijeljenje istih ambicija, smanjuje prijateljsku nastrojenost, u svemu životu, a ne samo odnosu dvije žene
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Old 31.03.2010., 17:27   #9
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
vjerojatno jesi, jer osobe kao ti i to rade, naravno.. ali tvoje spaljivanje ruke su cijenili.. jer ti si takva osoba.. koju se poštuje..
ja nisam
mogu spaliti obje ruke, stopalo i komad guzice... i opet će to zaboraviti i pljunuti na mene kada se nauzimaju svega onoga što im mogu ponuditi...
nakon toga... šut u guz...
ti si premlada i učiš se. blago onim prefriganim i samozadovoljnim koji sve odmah sve znaju. empatija je lijepa osobina koju ima. samo ako daješ zapamti da imaš pravo i tražiti. i meni je trebalo dugo, sad puno brže reagiram
upoznat ćeš još puno ljudi i to što si s jednom osobom dobra ne znaći da se ne smiješ zbližavati i upoznavati s drugima.
snnopy is offline  
Old 31.03.2010., 17:36   #10
tri teme ovdje :

1. Prijateljice

2. Je li vas ikad razočarala najbolja prijateljica

3. Ostala bez frendica



ol' ste poludile...

nađite si dečka...
aryna is offline  
Old 31.03.2010., 17:38   #11
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
tri teme ovdje :

1. Prijateljice

2. Je li vas ikad razočarala najbolja prijateljica

3. Ostala bez frendica

img]

ol' ste poludile...

nađite si dečka...
Ti si jedna od onih kojima je potreban samo dečko i s njim su uvijek i stalno..bez obzira imale prijateljice ili ne?
okana is offline  
Old 31.03.2010., 17:40   #12
Quote:
okana kaže: Pogledaj post
Ti si jedna od onih kojima je potreban samo dečko i s njim su uvijek i stalno..bez obzira imale prijateljice ili ne?
ne, nekad mi je potrebno i malo kofeina.


samo naglašavam da su ovdje pri vrhu čak 3 teme o razočaranju prijateljicama, pa primjećujem da je curke nešto ćopilo.
aryna is offline  
Old 31.03.2010., 17:44   #13
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne, nekad mi je potrebno i malo kofeina.
Aha ...Pa da i mene je "ćopilo" zato sam i otvorila ovu temu ponukana drugom temom, baš da vidim u čemu je stvar.

Mene ništa više u životu ne bi iznenadilo, tako ni to da mi neka od mojih prijateljica zabije nož u leđa. Prestala sam ulagati u prijateljstva, jednostavno budem onakva kakva sam možda čak i previše gruba i one svejedno ne mogu bez mene

Ne volim kad me se naziva najboljom prijateljicom to mi je tako isfurano i dosadno..

Da li vam se ikad dosade vaše sadašnje prijateljice? Umorite li se ikad od njihovih priča?
okana is offline  
Old 31.03.2010., 17:52   #14
da žene mogu bit i te kakve gadure - nikakvo otkriće. iskusila sam i ja, ali šta sad. idemo dalje. nema se smisla zamarati, a ni generalizirati.

ima ipak ljudi s dobrim karakterom u koje se može pouzdati, ne treba gubiti vjeru u ljude, čak i ako taj ljud bio ljudica, tj. žensko.

iz mog iskustva, ljudi (ajde, recimo u ovom slučaju frendice) koji će te najviše sjebat i razočarat, zabiti ti nož u leđa, iznevjeriti i sl. su oni koji najviše problema zapravo imaju sami sa sobom (kompleksi, frustracije itd.). tebi teško padne kaj su tebe zajebali, a u biti oni su sami sjebani do daske.
aryna is offline  
Old 31.03.2010., 17:54   #15
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nađite si dečka...
imam al ne pomaže. s njim moram čutjeti o svojim problemčićima...

btw, fora smajliji
coolinesay is offline  
Old 31.03.2010., 17:57   #16
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
imam al ne pomaže. s njim moram čutjeti o svojim problemčićima...
ma ajde, to sam se samo šalila.
ali u postu gore sam napisala kaj mislim. te tzv. "gadure" obično imaju najviše problema same sa sobom. nije neka utjeha, ali onak... treba biti realan, pa shvatiti da je tako.
aryna is offline  
Old 31.03.2010., 18:12   #17
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
da žene mogu bit i te kakve gadure - nikakvo otkriće. iskusila sam i ja, ali šta sad. idemo dalje. nema se smisla zamarati, a ni generalizirati.

ima ipak ljudi s dobrim karakterom u koje se može pouzdati, ne treba gubiti vjeru u ljude, čak i ako taj ljud bio ljudica, tj. žensko.

iz mog iskustva, ljudi (ajde, recimo u ovom slučaju frendice) koji će te najviše sjebat i razočarat, zabiti ti nož u leđa, iznevjeriti i sl. su oni koji najviše problema zapravo imaju sami sa sobom (kompleksi, frustracije itd.). tebi teško padne kaj su tebe zajebali, a u biti oni su sami sjebani do daske.
Slažem se sa boldanim!
okana is offline  
Old 31.03.2010., 19:40   #18
Quote:
okana kaže: Pogledaj post
Čitam na jednoj temi kako su prijateljice nužno zlo,jer svi znamo da često među prijateljicama vlada zavist,ljubomora..itd.

Imate li prijateljice?
Kako se ponašate prema njima,koliko često se viđate, koji su vam zajednički interesi?

I zašto su žene jedna prema drugog grozne?
Ja imam jako puno poznanica s kojima provodim vrijeme. Ne zovem ih ovdje prijateljicama, ali se smatram prijaeteljicom prema njima.

Smatram da sam ja prijateljica jer sam uvijek tu i da se ode pogledat film koji mi se bas i ne gleda, poslusat koncert koji mi se ne slusa bas previse, ode na kavu jer im treba netko za razgovor kad mi se toliko ni ne izlazi...
Uglavnom tu sam. Njihove simpatije, bivse seme ili decki su za mene zabranjena vrsta, i ne mogu ih dozivit kao potencijalno interesantne jednostavno organski, a da ne govorim o trenutnim partnerima.
Jesam, ja sam prijatelj.

Zasto ih ovdje ne nazivam prijateljicama...pa jer bez obzira na svo vrijeme koje sam ja ulozila u njih, cesto mi se desi da nemam s kim otic pogledat film koji se meni gleda jer ga one il ne zele gledat, il je bio tolik odobar da su ga pogledale s deckom jer se i njemu taj gledao. Kad dodju neki praznici gdje bi se moglo otic na neki rostilj ili otputovat na 2-3 dana, i tad se vise manje sve izgube...
Kad mi je bilo najbitnije da netko izadje sa mnom van jer mi je eto posebno to bilo bitno taj neki posebni dan...nije bilo nijedne tu...
necu ni rec da su neke i koketirale s meni interesantnom osobom, a za najmanje jednu znam i da je nesto pokusavala s nekim s kim sam ja bila jos tada.

Dakle rekla bih - nemam bas i neke prijateljice.
I dodala bih: ja sam imbecil koji zivi na drugoj planeti i ne zna ta pravila o tom kako se cure jedna prema drugoj ponasaju. Ili mozda ima jos ljudi poput mene, samo sto sam ja naletila na neke kompleksasice...
keks is offline  
Old 31.03.2010., 20:38   #19
Quote:
okana kaže: Pogledaj post
Aha ...Pa da i mene je "ćopilo" zato sam i otvorila ovu temu ponukana drugom temom, baš da vidim u čemu je stvar.

Mene ništa više u životu ne bi iznenadilo, tako ni to da mi neka od mojih prijateljica zabije nož u leđa. Prestala sam ulagati u prijateljstva, jednostavno budem onakva kakva sam možda čak i previše gruba i one svejedno ne mogu bez mene

Ne volim kad me se naziva najboljom prijateljicom to mi je tako isfurano i dosadno..

Da li vam se ikad dosade vaše sadašnje prijateljice? Umorite li se ikad od njihovih priča?
ako se umaraš od njenih priča onda ti i nije toliko dobra prijateljica...očito si ne odgovarate

dosade mi priče jedino kolegica i poznanica ali pravih prijateljica ne
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Old 31.03.2010., 20:47   #20
nije aprilililili kojibog više.
tilla
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.