Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 19:25   #61
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
. A što se tiče toga kako nema idealne ljubavi, idealnog posla, idealne obitelji... A što ako sam imao idealno djetinjstvo, što ako sam se kao klinac osjećao ispunjeno kao nikada pišući zadaćnice i sastavke, što ako sam dvije godine živio ljubav za koju svi pričaju da ne postoji. Malo je teško vjerovati da to ne postoji kada si to proživio. Počinjem vjerovati da je idealan život vezan samo za mlade dane, a kada ostariš moraš se uklopiti u tu šablonu odraslih, gdje moraš naći dobar posao, imati dobar auto, biti bolji od susjeda, steći puno toga u životu i za Boga miloga nikako uživati u životu!
Kao klinac imao si drugu perspektivu.Tada se svijet činio puno ljepšim i boljim.
Mogao si lako prijeći preko svake mane i vidjeti samo ono lijepo u životu.
Zato djetinjstvo i je najljepši dio čovjekova života.
Kad bi ljubav bila idealna onda bi i trajala.Idealan život bi bio kad bi se uvijek osjećao dobro,no znamo da nije tako.Kada se tek zaljubiš osoba ti se čini idealna,ali kako vrijeme prolazi sve više opažaš njene mane.Sve je manje idealna.Ljubav bi bila idealna kad bi bila konstantna,ali s vremenom blijedi.Tako i idealan posao kad se radi svaki dan postaje sve dosadniji i sve manje idealan.Ja isto mrzim tu šablonu,ali moram priznati da mi je i mrsko biti izvan nje. Ta šablona postoji iz čovjekove potrebe da se uklopi u društvo.Da bude prihvaćen.
Kad "stršiš" sretan si što nisi dio šablone,ali si i nesretan jer nisi ostvario ono što od tebe svi očekuju.A to je npr. da se na vrijeme oženiš,imaš djecu,posao itd.Jednostavno si prisiljen biti dio šablone ili se opirati što će ti iz Augustinovog iskustva pokazati da je to put bola.
__________________
Jer svijet je brod bez luke,vrijeme val bez žala,Prolaznici mi!
Bungalow Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:47   #62
Fuck it! Ne želim živjeti po toj šabloni, niti se prilagoditi ovom sranju koju ljudi pokušavaju zvati životom. Živjet ću svoj život, sanjat ću pravu ljubav, uživat ću u porocima koji me opuštaju. čekat ću pa što bude...
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:54   #63
A što te sprječava da ne pokušaš nešto sa djevojkom koju si upoznao i čini ti se skoro pa savršena?
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:11   #64
Ona je uvijek nasmijana, toliko uživa u životu da je to zarazno, zaigrane je naravi, ali čini se jako dobra u duši, vjerujem da bi mogao doprijeti do nje jer smo baš kliknuli, i sama je rekla da smo slični. Ali već vidim brodolom u budućnosti, previše je energije u njoj, previše ambicija to ja ne mogu pratiti, a ne treba mi još jedno slomljeno srce, to definitivno!
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:07   #65
Imala sam divnog profesora književnosti.
Voljela sam kako priča, bio je zanesen, volio poeziju i tišinu, u 60. godini - nikada se nije ženio.
Često ga sretnem, sam sjedi u lokalu i smješka se svijetu kojeg promatra, sada već sijed i u mirovini.
Mnogi bi rekli da je nesretan, nema ženu, djecu - ne živi ustaljene šablone...Ali iako nije pronašao one koji razumiju, ja mislim da je sretan i zadovoljan.
Nije kraj svijeta i da ostaneš u svom oklopu i promatraš kroz prozor...to nije poraz nego drukčije percipiranje smisla postojanja!

p.s. Vidim da ovdje vole pisati u drugom licu, pa da napomenem, ne - nisam umirovljeni profesor književnosti
__________________
"Strasti? - Uvijek je naslada bolesna i luda pred umom u ništa pala. A život, kada hladno pogledaš oko sebe svuda, pusta je i glupa šala"
Daisy.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:23   #66
Tvoj profesor mi se čini kao zakon lik.
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:11   #67
malo je sve to zajedno smijesno otvorio si temu i dobis hrpu savjeta da bi ti rekao zajebi to, cekat cu haha
ti niti ne zelis promjenu, savrseno ti je ovako da zalis sam sebe i jos da ti ostali govore ono sta ti znas, da nisi mazohist ?
samo pitanje...
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 05:14   #68
ja uoopce ne vidim problem kod tvoga prijatelja

bolje malo pa kvalitetno, nego puno pa nevalja


tvoj prijatelj je jednostavno mozda shvatio da je neke stvari prerastao

a, ono za ljubav

ako je ona imala potrebu izlaziti i uopznavati druge decke, onda s njezine strane i nije bilo tolike ljubavi

a ne mozes ljubav forsirati
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.