Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 23:29   #41
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zapravo bi zakinuo dijete radi neke osvete bivšoj?
Mislim da su djeca najvise zakinuta kada ih roditelji zloupotrebljavaju jedno protiv drugoga. Ako te bivsa ucjenjuje sa djecom,ostaju ti dvije mogucnosti,jedna je da joj sudskim putem uzmes djecu,a druga je da dignes ruke od njih. Ja bih izabrao ovo drugo,jer znam da im je bolje sa mamom,bar dok su mala.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 23:42   #42
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
znam da im je bolje sa mamom,bar dok su mala.
Bolje im je s mamom samo ako je ona bolji roditelj od tebe, a to nema veze sa spolom. Uostalom, ako jedan roditelj zloupotrebljava djecu, postoje načini kojima se to može srediti bez da ih se napusti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:08   #43
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Bolje im je s mamom samo ako je ona bolji roditelj od tebe, a to nema veze sa spolom. Uostalom, ako jedan roditelj zloupotrebljava djecu, postoje načini kojima se to može srediti bez da ih se napusti.
Ima to i te kako veze sa spolom,velika vecina male djece su itekako vezana za majku. Rijetki su slucajevi da su djeca vise vezana za tatu.,iako ima i toga Majci se djecu uzima samo ako je neka propalica,teska alkoholicarka,narkomanka,prolupala ili prostitutka.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 07:58   #44
A naš tata je pred 6 godina otišao s drugom žemskom, sad su se priženili i imaju klinca.
Čovjek je potpuno nezainteresiran za našu djecu. Nije ih vidio 2 mjeseca sad. Zvali smo ga na ročkas, nije došao. Kad ga zovu riđekta ih s telefona, ne odgovara na poruke. Ne vodi ih sebi više, jedno vrijeme je, a onda nisu nikad nigdje išli, samo doma, ali djeca su to stoječki trpila, samo da budu s tatom. Svako viđanje dosad je bilo potaknuto s moje strane, kad sam digla ruke jer ne vidim smisao u tome, prestalo je i viđanje. Uz to na plaća alm već 8 mj, al to ćemo riješiti sudski..

Eto moje pitanje je, što se to desi u muškom mozgu? Jel fakat može tolko maćuhica utjecat? Kaj ima fakat tak zlih ljudi? WTF??
šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 09:13   #45
Quote:
šumi kaže: Pogledaj post
A naš tata je pred 6 godina otišao s drugom žemskom, sad su se priženili i imaju klinca.
Čovjek je potpuno nezainteresiran za našu djecu. Nije ih vidio 2 mjeseca sad. Zvali smo ga na ročkas, nije došao. Kad ga zovu riđekta ih s telefona, ne odgovara na poruke. Ne vodi ih sebi više, jedno vrijeme je, a onda nisu nikad nigdje išli, samo doma, ali djeca su to stoječki trpila, samo da budu s tatom. Svako viđanje dosad je bilo potaknuto s moje strane, kad sam digla ruke jer ne vidim smisao u tome, prestalo je i viđanje. Uz to na plaća alm već 8 mj, al to ćemo riješiti sudski..

Eto moje pitanje je, što se to desi u muškom mozgu? Jel fakat može tolko maćuhica utjecat? Kaj ima fakat tak zlih ljudi? WTF??
Nažalost on je očito jedan od onih koji se razvodom od mame razveo i od djece...znam da te to ne može utješiti, no nije se ni ta maćuhica usrećila.
Jedino žalosno je što se gdin još uvijek "razmnožava" tako da postoji velika mogućnost za još malih tužnih duša...što je užas
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:59   #46
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Mislim da su djeca najvise zakinuta kada ih roditelji zloupotrebljavaju jedno protiv drugoga. Ako te bivsa ucjenjuje sa djecom,ostaju ti dvije mogucnosti,jedna je da joj sudskim putem uzmes djecu,a druga je da dignes ruke od njih. Ja bih izabrao ovo drugo,jer znam da im je bolje sa mamom,bar dok su mala.
Meni nikad nisu bila jasna ta manipuliranja djecom, ali mislim da dosta muškaraca misli da žene manipuliraju kad ih djeca ne žele vidjeti, a ne shvaćaju da su možda i sami svojim postupcima pridonijeli tome. I tu nije u pitanju samo viđanje, nego i alimentacija jer nerijetko sam čula- to će ona trošiti na sebe
Ali da, najlakše je dići ruke od male djece i čekat da ih neko drugi odgoji i othrani a onda se pojaviti kao ponosni otac i možda tražit skrbništvo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:37   #47
Quote:
šumi kaže: Pogledaj post
A naš tata je pred 6 godina otišao s drugom žemskom, sad su se priženili i imaju klinca.
Čovjek je potpuno nezainteresiran za našu djecu. Nije ih vidio 2 mjeseca sad. Zvali smo ga na ročkas, nije došao. Kad ga zovu riđekta ih s telefona, ne odgovara na poruke. Ne vodi ih sebi više, jedno vrijeme je, a onda nisu nikad nigdje išli, samo doma, ali djeca su to stoječki trpila, samo da budu s tatom. Svako viđanje dosad je bilo potaknuto s moje strane, kad sam digla ruke jer ne vidim smisao u tome, prestalo je i viđanje. Uz to na plaća alm već 8 mj, al to ćemo riješiti sudski..

Eto moje pitanje je, što se to desi u muškom mozgu? Jel fakat može tolko maćuhica utjecat? Kaj ima fakat tak zlih ljudi? WTF??
Nema to veze sa macuhicom. To ima veze s tvojim i njegovim odnosima. Nema te macuhice koja moze ocu zabraniti da vida svoju djecu,a po tvojem postu se vidi tvoja netrpeljivost prema njoj. Ocu je to dosadilo pa je otkacio i vlastitu djecu zbog tebe. To je bas ono cemu sam ja govorio.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:07   #48
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Nema to veze sa macuhicom. To ima veze s tvojim i njegovim odnosima. Nema te macuhice koja moze ocu zabraniti da vida svoju djecu,a po tvojem postu se vidi tvoja netrpeljivost prema njoj. Ocu je to dosadilo pa je otkacio i vlastitu djecu zbog tebe. To je bas ono cemu sam ja govorio.
E tu se jako varaš. Maćuhica itekako može bilo pozitivno, bilo negativno utjecati na njega. Ne radi se tu o zabranama, naprotiv, neke su osobe perfidne i imaju metode koje frajeri uopće ni ne kuže, a odvlače ih od djece, a ima i nekih koji su upravo pod utjecajem maćuhica počeli redovitije plaćati uzdržavanje i viđati djecu. Istina je, doduše, da je onih prvih ipak daleko više.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:26   #49
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
E tu se jako varaš. Maćuhica itekako može bilo pozitivno, bilo negativno utjecati na njega. Ne radi se tu o zabranama, naprotiv, neke su osobe perfidne i imaju metode koje frajeri uopće ni ne kuže, a odvlače ih od djece, a ima i nekih koji su upravo pod utjecajem maćuhica počeli redovitije plaćati uzdržavanje i viđati djecu. Istina je, doduše, da je onih prvih ipak daleko više.
Onaj na koga moze macuhica utjecati sto se tice vlastite djece nije frajer nego papak,njonjo! To su jako rijetki.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 10:42   #50
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Onaj na koga moze macuhica utjecati sto se tice vlastite djece nije frajer nego papak,njonjo! To su jako rijetki.
Ne slažem se s tobom. Ne samo da nisu rijetki, nego uopće ne moraju biti papci. Poanta je u perfidnosti i lukavosti kojima se mnoge osobe služe da se to ni ne skuži, tj ako se i skuži onda prođe puno vremena. AL ti valjda nikad nisi sreo takve žene pa nemaš pojma o čemu pričam.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 19:14   #51
Ali te žene u konačnici čine zlo muškarcu jer ga udaljavaju od njegove djece, što će on kad tad shvatiti i biti će mu krivo. Mislim makar je tak u filmovima
šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 08:06   #52
Quote:
šumi kaže: Pogledaj post
Ali te žene u konačnici čine zlo muškarcu jer ga udaljavaju od njegove djece, što će on kad tad shvatiti i biti će mu krivo. Mislim makar je tak u filmovima
Ne bih baš vjerovala u to
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 10:40   #53
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nemam te vremena uciti citanju s razumijevanjem. Napisala sam da se ne treba previse cuditi ako se osoba koju ne poznakes dobro i s.kojom nisi planirao dijete.ne pokaze kao brizan roditelj.

Moze se pokazati, ali i ne mora.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Éowyn FTW, ja sam mišljenja da je nebitno sada je li ona njega površno poznavala i uveličavala u prošlosti njegovu brižnost ili je stvarno bio brižan pa se sad promijenio. Utvrđivanje toga što je bilo prije, sada neće pomoći.

Ženi treba savjet što sada. Svaka majka bi najradije rekla, ok, klinci, ne morate ići k tati do daljnjeg, ali treba misliti što će on reći na to, da li će se on žaliti Centru? A djeca ko djeca, oni za mjesec dva mogu zaboraviti što su govorili mami dok su plakali i za jednu kupljenu igračku opet pohrliti k tati... Treba misliti na sve i pokušati biti pametan koliko se može.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 10:56   #54
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Nema to veze sa macuhicom. To ima veze s tvojim i njegovim odnosima.To ima veze s tvojim i njegovim odnosima. Nema te macuhice koja moze ocu zabraniti da vida svoju djecu,a po tvojem postu se vidi tvoja netrpeljivost prema njoj. Ocu je to dosadilo pa je otkacio i vlastitu djecu zbog tebe. a po tvojem postu se vidi tvoja netrpeljivost prema njoj. Ocu je to dosadilo pa je otkacio i vlastitu djecu zbog tebe. To je bas ono cemu sam ja govorio.
Kak može bilo tko zbog netrpeljivosti bivšeg / bivše otkačiti vlastitu djecu?
Ako ja otkačim svoje dijete, nisu krivi ni dijete ni moj bivši, niti ima veze kako se itko iz okoline ponaša, nego samo ja. Onaj tko odkanta djecu - u njemu je neki problem. Ako nekome smeta ponašanje drugog roditelja onda treba to riješiti s tom osobom, a ne odkantavati djecu.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 11:01   #55
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Mislim da su djeca najvise zakinuta kada ih roditelji zloupotrebljavaju jedno protiv drugoga. Ako te bivsa ucjenjuje sa djecom,ostaju ti dvije mogucnosti,jedna je da joj sudskim putem uzmes djecu,a druga je da dignes ruke od njih. Ja bih izabrao ovo drugo,jer znam da im je bolje sa mamom,bar dok su mala.
Kak' bi dignuo ruke od njih? Ok, bolje im je s mamom, ali dignuti ruke?
Pa ne inate se djeca, nego bivša (jel ovo izmišljen slučaj, nisam u toku). Pa to trebaju raspraviti roditelji između sebe a ne preko djece Ili se voliš spuštati na njen nivo?
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 11:19   #56
Imam u okolini jedan slucaj gdje je otac napustio zenu i djecu dok su djeca bila jaslicke dobi, u pocetku su se i vidjali, on se ozenio i dobio novo dijete, djeca su se druzila neko vrijeme, ali je pritom otac bio vidljivo naklonjen najmlađem djetetu* i starijim klincima je to smetalo. Druzenja su se prorijedila, alimentacija se nije placala i kad su klinci dosli u pubertet su jednostavno prestali komunicirati s njim. Sad su svi ti klinci odrasli i medjusobno nesto i komuniciraju, ali ovi stariji i dalje ne pricaju s ocem.

*Situacija koju su mi ispricali:
Njih troje u setnji gradom, zavrsi setnja, otac vraca starije klince mami, a najmladjem kaze: "Mi sad idemo na sladoled".
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 12:00   #57
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post

*Situacija koju su mi ispricali:
Njih troje u setnji gradom, zavrsi setnja, otac vraca starije klince mami, a najmladjem kaze: "Mi sad idemo na sladoled".
Stvarno jadno.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 15:35   #58
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
*Situacija koju su mi ispricali:
Njih troje u setnji gradom, zavrsi setnja, otac vraca starije klince mami, a najmladjem kaze: "Mi sad idemo na sladoled".
Iako možda nije u sklopu teme, mene je ovo podsjetilo na još gori slučaj. Žena imala dvoje djece u braku, zatrudnila s ljubavnikom, rastali se, djeca pripala njemu. On se brinuo, nije ih ni viđala ni plaćala alimentaciju. Rodila je i nakon par godina ukazala se na TV-u, nekaj su je pitali vezano uz primjenu nekog zakona, rekla je da ima jedno dijete
Ono dvoje je zaboravila, prekrižila, javno zatajila
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.