Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2014., 10:53   #61
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Neće shvatit, a ti ćeš gutat antidepresive do kraja života "možda"?! Dali ti je to rješenje, trpit, gutat antidepresive, živjeti neči tuđi život?! Pomaka nema, izgleda da je sve statično s njegove strane . . . guši te i vrti ti se od živaca! Otiđi još dok možeš, dok imaš snage, jer vrijeme (život) curi kao pješčani sat.
Draga Ruby, ono sto me najvise muci je kako ce sin to podnijeti..
Vezan je uz oca, i koliko je muz inertan, uistinu je dobar otac.
A moje dite je osjetljivo, emotivno jako
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:00   #62
Kako će sin to shvatiti pitaš?? Vezan je uz oca??! Zavisi koliko je sin star?!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:20   #63
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Kako će sin to shvatiti pitaš?? Vezan je uz oca??! Zavisi koliko je sin star?!
Da, to me najvise brine. Ima 10g i vezan je uz oca
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:22   #64
hmm dali si išta nagovjestila mužu? Razgovarala s njim?! Dali ga još voliš?! Dali radiš ili ne? Imaš li kamo otići?!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:28   #65
Ako dijete vidi da su mu roditelji sretniji razdovojeni nece biti ne sretno.
I ako se uzpijete dobro dogovoriti dalje raditi na tome da dite napreduje (sta je nazalost rijetko tako).

Ali racunaj i na to da ce dijete nekada odrasti i otici svojim putem i ako ti do tada puknes vise nema vise toliko vieze dali ces ostati u vezi ili ne.

Razgovaraj s muzem, sta imas izgubiti, pradlozi da idete skupa na terapiju. ako mu je stalo do tebe i vase veze ce pristati na to.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:29   #66
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
hmm dali si išta nagovjestila mužu? Razgovarala s njim?! Dali ga još voliš?! Dali radiš ili ne? Imaš li kamo otići?!
Jesam, rekla sam mu da nemogu vise trpiti i mucati...
On se slaze da smo u bolesnom okruzenju, ali da trenutno nemozemo nista napraviti.Da se strpim.
Postujem da, volim sve manje...
Ja sam si cak mislila da napravim jos jednu bebu, pa da se zaokupim njom, a sve ostale zaboravim...
Radim
Kod mame, ali njoj je jako tesko.
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:41   #67
Nameće se pitanje koliko dugo ti to trebaš biti "strpljena"?! Ukoliko je opcija "imati još jedno dijete", opcija "spasiti brak" ne upuštaj se u to. To sam savjetovala davnih dana i prijateljici, poslušala me, ispostavilo se kasnije da sam bila u pravu, jer joj se brak raspao, napustila je muža. Isto tako davnih dana zbog slične situacije sam s djetetom otišla kod mame i opet bih učinila isto, kad bih mi neki ljudi stajali na putu, uglavnom jedino i isključivo je bitno "maknuti dijete iz negativnog okruženja" Bitno je da dijete bude sretno, zadovoljno, raste u zdravom okruženju. Sve ostalo u tom "trenutku" je nebitno. Dijete treba staviti na pijadestal! Jasno je da će odrasti, otići, potražiti svoj životni put, no isto tako ja sam cijeli život i još uvijek imala i imam na kome "grijati srce". Nek te zagrli netko sretniji, zagrlio je i mene nakon dugo godina traženja. Uspjet ćeš, vidjet ćeš!! Ne treba nikada posustati, jer sreća je uvijek tu samo ju treba pronaći, prepoznati.

Zadnje uređivanje ruby43 : 17.02.2014. at 11:48. Reason: nedostaju mi neke riječi.
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:45   #68
Quote:
ruby43 kaže: Pogledaj post
Nameće se pitanje koliko dugo ti to trebaš biti "strpljena"?!
Vec 10 g
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:51   #69
Isuse kriste!! Ne muči se! Negdje postoji ljepši i bolji život za tebe i dijete!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:25   #70
Uvijek se zapitam da li su osobe koje kukaju i tvrde da je nestalo ljubavi stvarno poduzele da se nesto poboljsa. Naravno, ne racunam par pokusaja i onda drsko ponasanje ako ne uspije, vec stvarno razgovaranje i slusanje partnera. Ako vas tuce, ok, nemas sto traziti. Ali procitao sam da je prdac/hodat gol problem. Smijeh... Rijetki su parovi gdje se sve podudara. Zapitajte se kako vi usrecujet partnera. Da li mu kazete hvala kad opere sude ili bavi smece, pohvalite kad skuha fini rucak, itd. Odnos je najlakse srusiti i vrijedati. Dobar dio muskih ocekuje fini tretman ako zaraduju veci dio prihoda. Ako je suprotno, nije naodmet pomoci zeni u kucanskim poslovima, ali je lijepo kad zena zahvali na pomoci ma kakva bila. Gledajuci danasnje brakove, gdje su uvjeti vise nego povoljni, znaci, imaju krov nad glavom, auto, zdravlje, djecu, oba rade, obicno se svada o tako prizemnim glupostima da mogu zakljuciti da su svi razmazeni i da je bolje da zive sami solo u svojoj narcisoidnosti. Posvojite neko siroce i radite sve "po svome". Bio je i primjer da muz prepusta odluke zeni. Jesi se zapitala da je mozda odustao donositi odluke jer tvoja mora biti zadnja ili preispitujes njegove odluke. Ako hoces musko pusti da odlucuje. Znam takav slucaj, a problem je sto su se zamjenilie uloge, a zena ocekuje musko nakon sto ovaj usisa, skuha, opere, betonira, malja, zida, premata. Ali...kaze da "ona drzi tri coska kuce" i da je nema sve bi se urusilo. Umisljeno malo. Ne kazem da je tako i kod vas, ali stvarno se malo ili nista ne ulaze u obostrano zadovoljstvo, vec se gleda vlastita sreca. Nemojte ulaziti u brak ako se niste spremni zrtvovati (obostrano).
__________________
http://www.weboteka.net/
zbuzanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:15   #71
Potpisujem!
ruby43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:36   #72
Quote:
zbuzanic kaže: Pogledaj post
Uvijek se zapitam da li su osobe koje kukaju i tvrde da je nestalo ljubavi stvarno poduzele da se nesto poboljsa. Naravno, ne racunam par pokusaja i onda drsko ponasanje ako ne uspije, vec stvarno razgovaranje i slusanje partnera. Ako vas tuce, ok, nemas sto traziti. Ali procitao sam da je prdac/hodat gol problem. Smijeh... Rijetki su parovi gdje se sve podudara. Zapitajte se kako vi usrecujet partnera. Da li mu kazete hvala kad opere sude ili bavi smece, pohvalite kad skuha fini rucak, itd. Odnos je najlakse srusiti i vrijedati. Dobar dio muskih ocekuje fini tretman ako zaraduju veci dio prihoda. Ako je suprotno, nije naodmet pomoci zeni u kucanskim poslovima, ali je lijepo kad zena zahvali na pomoci ma kakva bila. Gledajuci danasnje brakove, gdje su uvjeti vise nego povoljni, znaci, imaju krov nad glavom, auto, zdravlje, djecu, oba rade, obicno se svada o tako prizemnim glupostima da mogu zakljuciti da su svi razmazeni i da je bolje da zive sami solo u svojoj narcisoidnosti. Posvojite neko siroce i radite sve "po svome". Bio je i primjer da muz prepusta odluke zeni. Jesi se zapitala da je mozda odustao donositi odluke jer tvoja mora biti zadnja ili preispitujes njegove odluke. Ako hoces musko pusti da odlucuje. Znam takav slucaj, a problem je sto su se zamjenilie uloge, a zena ocekuje musko nakon sto ovaj usisa, skuha, opere, betonira, malja, zida, premata. Ali...kaze da "ona drzi tri coska kuce" i da je nema sve bi se urusilo. Umisljeno malo. Ne kazem da je tako i kod vas, ali stvarno se malo ili nista ne ulaze u obostrano zadovoljstvo, vec se gleda vlastita sreca. Nemojte ulaziti u brak ako se niste spremni zrtvovati (obostrano).

Lijepi poziv za ostajanje u braku, ali problem je da nije sve tako crno i bijelo.
Nije samo u pitanju nasilje tjelesno neko postoji i dusevno nasilje.
Postoji i cisto izkoristavanja sa strane partnera koji je do nekada spreman dati sve za tu vezu, a druga strana samo uzima dok moze i tek odkriva spremnosti zrtve kada je ova sta se uvik zrtvovala izgubila nadu.

Tesko je to sve ocijeniti jer nismo isti, imamo druge granice i druge prepostvake. I ako nisi imao u braku posebno lijepe dane lako ce na par losih dana pukniti sve dok ce drugi lako prizivjeti krizu sjecajuci se boljih dana.

Vecinskih dio tvoji primjera su veze kojima bi bilo mozda bolje da ovi koji ih imaju naprija odraste i znaju sta je zivot.

Zrtvovati je po meni glupa rijec, jer je nekako nesto sta ne radim rado. Znaci u dobroj vezi se ne zrtvujem jer volim svog partnera i rado to radim to za njega. Zrtva je ipak osoba koja daje vise nego prima i to stalno i to nije normalna veza pod normalnim okolonistima.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 12:35   #73
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Jesam, rekla sam mu da nemogu vise trpiti i mucati...
On se slaze da smo u bolesnom okruzenju, ali da trenutno nemozemo nista napraviti.Da se strpim.
Postujem da, volim sve manje...
Ja sam si cak mislila da napravim jos jednu bebu, pa da se zaokupim njom, a sve ostale zaboravim...
Radim
Kod mame, ali njoj je jako tesko.
bubuca30, suživot sa roditeljima a pogotovo njegovima je fijasko,to ti je karta za rastavu prije ili poslije.teško je opstati sam a kamoli u istom kućanstvu sa nekim.imam odlične svekije(tu i tamo me naživciraju ali to im je posao,zar ne?) i odmah nakon vjenčanja smo uselili odnosno ja uselila k njima to je ludilo!oni su prema meni bili super ali ja sam bila koma ja se nisam nikako mogla naučiti toj zajednici.i dan danas se ne volim prisjetiti tih nekih trenutaka!
moneytree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:04   #74
danas sam ostavio zenu. nakon 5 g braka poceli smo se ponasati kao cimeri... jos je volim i ona mene jako voli, zelimo sve najbolje jedan za drugoga ali nas zajednicki zivot je prazan, cak i sex postaje prazan i ne zelim slijedecih 10 godina gledat kako to sve postaje jos gore. ona zeli da ostanemo zajedno a ja se lomim. pitam se da li je ta ispraznost poslijedica naseg zajednickog zivota ili nas zajednicki zivot cini tu ispraznost podnosljivom. uzeli smo si mjesec dana razdvojenog zivota da preispitamo, zapravo ja da preispitam svoju odluku. ali sad samo mogu plakati kad pomislim na nju... zaje.. su emocije. kaze crni zec da sad kad je vidi u gradu da se gotovo i ne prepoznaju i znam da sa emocijama jest tako, prolazne su , i kad nekoga prestanes voljet vise ga i ne prepoznajes ali trenutno mi je to tesko prihvatljivo. zbilja smo jako vezani jedno za drugog... imala je neku blesavu aferu sa nekim blesavim tipom kojem nemam na cemu zavidit jer sam bolji, ljepsi i pametniji od njega, najgore je da sam je cak vozio k njemu i poslije jos dosao po nju ( sad ocekujem salve ovih macista da me ispljuju jer sam papak. ali ne treba, dovoljno sam svjestan toga i sam)... i da, povjerenje se nikada nije potpuno vratilo, sumnja se potkrade kad zazvoni njezin mobitel. ne vjerujem vise u nas odnos, u mogucnost da zajedno budemo sretni i unatoc tome sto mi je uzasno tesko sto sam to napravio ipak je ostavljam
abhaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.