Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 21:33   #21
Koprivnica, iako je taj sjeverni dio dominantno podržavao NDH.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:41   #22
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Koprivnica, iako je taj sjeverni dio dominantno podržavao NDH.
po kojoj osnovi je bila uporište?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:48   #23
Quote:
Plavi555 kaže: Pogledaj post
Kako bilo da bilo, nema vece sramote nego da si bio pripadnik kukavicke ustaske vojske. Danas se dica busaju u prsa da im je did bija ustasa (zato sto je to IN), a sve redom clanovi KPa. A u stvari koga briga za selendre tipa Imotskog, Drnisa ili Gospica.
Pripazi na jezik, moj pradjed je bio ustasa! Bilo je jos clanova moje obitelji u ustasama i domobranima...to su bili casni ljudi...za razliku od crvenih... I Gospic nije selendra, to je hrvatska zemlja!
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:53   #24
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Pripazi na jezik, moj pradjed je bio ustasa! Bilo je jos clanova moje obitelji u ustasama i domobranima...to su bili casni ljudi...za razliku od crvenih... I Gospic nije selendra, to je hrvatska zemlja!
To su bili govna od ljudi. O crvenima otom potom. Ja bi se stidio tog djeda da sam na tvom mjestu.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 17:09   #25
Za ustaška uporišta ne znam, ali reći da u Imotskom i okolici nije bilo partizana i komunista je glupost. Teško ćemo do brojki točnih ikad doći, ali bilo ih je u stotinama. Pa čak je i u španjolskom građanskom ratu je bilo nekih 50-60 imoćana koji su sačinjavali "komunističku" internacionalnu brigadu.
Rabatajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 17:22   #26
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ja bi se stidio tog djeda da sam na tvom mjestu.
Prije bi se djedovi trebali sramiti unuka koji briju na sranja iz ww2.

Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
I Gospic nije selendra, to je hrvatska zemlja!
U kojoj se rukuju prstom u dupe.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:11   #27
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
a što je s Veljkom Kadijevićem i bratom mu Brankom, također
pa čovječe božiji nisam mislio na srbe, nego na hrvate...kadijević je srbin .
nekom izgleda sve triba crtat
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:15   #28
Quote:
Rabatajica kaže: Pogledaj post
Za ustaška uporišta ne znam, ali reći da u Imotskom i okolici nije bilo partizana i komunista je glupost. Teško ćemo do brojki točnih ikad doći, ali bilo ih je u stotinama. Pa čak je i u španjolskom građanskom ratu je bilo nekih 50-60 imoćana koji su sačinjavali "komunističku" internacionalnu brigadu.

pa stalno slušam priče o imotskim ustašama,nikad nisam čuo za imotske partizane ali baš nikad...imoćana ( hrvata ) u komunistima i partizanima nikad nije bilo pričaš gluposti,protiviš se zdravom razumu,to je kao da si rekao za široki brijeg da u njemu ima partizana ili komunista.
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:18   #29
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
To su bili govna od ljudi. O crvenima otom potom. Ja bi se stidio tog djeda da sam na tvom mjestu.
A ti ratovao s njegovim pradidom pa znaš kakav je bio?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:23   #30
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
pa stalno slušam priče o imotskim ustašama,nikad nisam čuo za imotske partizane ali baš nikad...imoćana ( hrvata ) u komunistima i partizanima nikad nije bilo pričaš gluposti,protiviš se zdravom razumu,to je kao da si rekao za široki brijeg da u njemu ima partizana ili komunista.
Podosta naselja sa povećim udjelom siromašnoga stanovništva u Hrvatskoj su više naginjla ka ekstremnim pokretima poput Ustaškoga ili Komunstičkoga.
(Slične primjere možemo pronaći i u ondašnjoj Njemačkoj.)
Schlange86 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:25   #31
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Koprivnica, iako je taj sjeverni dio dominantno podržavao NDH.
Prije bih se moglo reći da je Hrvatsko stanovništvo sjevero-zapadnoga djela Hrvatske bilo "nezainteresiran" za događanja u NDH.
Schlange86 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:32   #32
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Podosta naselja sa povećim udjelom siromašnoga stanovništva u Hrvatskoj su više naginjla ka ekstremnim pokretima poput Ustaškoga ili Komunstičkoga.
(Slične primjere možemo pronaći i u ondašnjoj Njemačkoj.)
da ali to me ne zanima...neki ovdje " lijevi " izmišljaju partizane i komuniste u imtoskom, a i ptice na grani znaju da takvih tamo nije bilo .
čak im i imena i prezimena neznaju navest...a tvrde da ih je bilo , šta reći onda
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:15   #33
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
da ali to me ne zanima...neki ovdje " lijevi " izmišljaju partizane i komuniste u imtoskom, a i ptice na grani znaju da takvih tamo nije bilo .
čak im i imena i prezimena neznaju navest...a tvrde da ih je bilo , šta reći onda
Bojim se da previše pojednostavljuješ stvari. Nigdje nije bilo 100% jednih ili drugih. Povući ću se iz rasprave jer nisam povjesničar da imam točne podatke, al isto tako nisu ni tvoji podatci (ja čuo, ptice na grani znaju itd.) vjerodostojni. Vjerujem da će se uskoro na temi javiti netko ko će razjasniti stvari. Ali eto, ja stojim pri tome da je partizana i komunista (dvije te stvari nisu nužno povezane) bilo i u Imotskoj krajini a bome i u Hercegovini na početku i prije rata. A od 1943. pa nadalje su mnogi milom ili silom prešli u partizane tako da mislim da o tome ne treba uopće diskutirati.
Rabatajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:41   #34
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
U kojoj se rukuju prstom u dupe.
baš svi?

jugoviću, jesi ti uopće napustio svoj grad, osim na EXIT i kada si išao na trubače u Guči?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:49   #35
Quote:
Rabatajica kaže: Pogledaj post
Bojim se da previše pojednostavljuješ stvari. Nigdje nije bilo 100% jednih ili drugih. Povući ću se iz rasprave jer nisam povjesničar da imam točne podatke, al isto tako nisu ni tvoji podatci (ja čuo, ptice na grani znaju itd.) vjerodostojni. Vjerujem da će se uskoro na temi javiti netko ko će razjasniti stvari. Ali eto, ja stojim pri tome da je partizana i komunista (dvije te stvari nisu nužno povezane) bilo i u Imotskoj krajini a bome i u Hercegovini na početku i prije rata. A od 1943. pa nadalje su mnogi milom ili silom prešli u partizane tako da mislim da o tome ne treba uopće diskutirati.

100 % 95% 90% to je isto .dakle velika većina...nemožeš stajat iza nečeg za šta nemaš argumente, ja kad pričam o ustašama u imotskoj krajini dam imena njhova : dinko šakić,ivo rojnica...a ne ko vi sa spikama : bilo je tamo partizana samo eto mi sasvim slučajno neznamo ništa o njima niti kako su se zvali niti bilo šta drugo . to je komedija !
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:45   #36
A dobro, na ta tvoje dvoje ustasa eto nekoliko partizana iz imotske krajine!
I to iz knjige Borci Sutjeske.


Blaz Vlaho Granic, rodjen 1905, Dobrince, clan KPJ od 1937, prvoborac, poginuo 1943
Jakov Jurcevic, rodjen 1912, Studenci, clan KPJ od 1938, prvoborac, poginuo 1943
Josip Jokan Turic, rodjen 1920, Krivodol, clan KPJ od 1942, prvoborac, umro 1983
Mila Marusina Ujevic, rodjena 1923, Krivodol, clanica KSOJ-a od 1940, prvoborac, poginula 1943
Nikola Belic, rodjen 1929, Imotski, u NOB od 1942
Marija Jurcevic, rodjena 1923, Imotski, u NOB od 1942
Milan Jurcevic, rodjen 1922, Imotski, u NOB od 1942, poginuo 1943
Slavko Jurcevic, rodjen 1921, Studencim u NOB od 1942


Samo me zanima zasto si uopce isao spominjati Imotski?
Da se pohvalis kako je tvoje mjesto 100% ustasko ili ima neki drugi razlog?
Ocigledno nije pa se nemas cime "hvaliti"!
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:48   #37
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
A ti ratovao s njegovim pradidom pa znaš kakav je bio?
Tu nema nikakve dileme. Svaki pripadnik zlocinacke ustaske vojske nosi svoj dio krivice. Isto vazi i za Wehrmaht. To sto je nekome bliski bio u vojsci, nece ga oprati od odgovornosti. Ustase su bili i ostali najveca sramota hrvatske povijesti.
Plavi555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 21:09   #38
Quote:
Plavi555 kaže: Pogledaj post
Tu nema nikakve dileme. Svaki pripadnik zlocinacke ustaske vojske nosi svoj dio krivice. Isto vazi i za Wehrmaht. To sto je nekome bliski bio u vojsci, nece ga oprati od odgovornosti. Ustase su bili i ostali najveca sramota hrvatske povijesti.
Partizani imaju jednako krvi na rukama kao ustase i ponasali su se jednako groteskno i ogavno prema suprotnoj strani.
Isti sljam druga uniforma, isto kao i Wehrmacht/Crvena Armija.

Jedina razlika izmedju kasnije SFRJ i NDH jest nedostatak rasnih zakona u SFRJ.

Obe vojske totalitarna rezima koji su vise stete narodu nacinili u tih par godina nego cetiri stoljeca turskih najezdi.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 00:13   #39
Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Partizani imaju jednako krvi na rukama kao ustase i ponasali su se jednako groteskno i ogavno prema suprotnoj strani.
Isti sljam druga uniforma, isto kao i Wehrmacht/Crvena Armija.

Jedina razlika izmedju kasnije SFRJ i NDH jest nedostatak rasnih zakona u SFRJ.

Obe vojske totalitarna rezima koji su vise stete narodu nacinili u tih par godina nego cetiri stoljeca turskih najezdi.
Vidim da ti nisi upamtio Jugoslavije. Izjednačavati partizane i ustaše po količini krvi na rukama, smješno.
Razlika između SFRJ i NDH - Titu su došle delegacije 104 države na sahranu, Paveliću uža porodica i par idiota.
bubica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 00:48   #40
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Vidim da ti nisi upamtio Jugoslavije. Izjednačavati partizane i ustaše po količini krvi na rukama, smješno.
Zasto?

Javna je tajna da su partizani jednako uzivali u masakriranju nevinih civila, zena i djece na jednako morbidne i barbarske nacine kao i njihovi kolege iz redova NDH.

Dovoljno je poslusati svjedocenja Slovenaca i price djelovanja crvenih 1945. godine o otvaranju trudnica sa nozevima i "igranja" sa fetusima.

Antifasizma nije bilo istocno od Francuske, sve su to fasisti jer su se borili za totalitarni rezim koji je, izuzev rasnih zakona, bio identican jednostranackom diktatorskom modelu fasistickih drzava protiv kojih su se borili.

To je u biti bio rat izmedju crvenog i crnog fasizma, nista drugo.

Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Razlika između SFRJ i NDH - Titu su došle delegacije 104 države na sahranu, Paveliću uža porodica i par idiota.
Kakav je to imbecilan argument?

Da je NDH bila postojeca drzava za vrijeme smrti Pavelica rezultat bi bio isti.
To je politika.

Staljinov pogreb je bio velicanstven(izuzev tragicnog stampeda), a covjek je izravno odgovoran za smrt desetaka milijuna ljudi.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.