Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 18:31   #21
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Duh sveti je označen u bibliji kao Svevidjeće oko ili Oko Zvijeri u Egipatskoj religiji poznat kao Horusovo Oko.

Sve prisutni (omnipresentni) Duh.



Donja stranica trokuta broj 6 desna stranica trokuta 3 lijeva stranica trokuta 9.
Kosmički ključ broj 639 iza kojeg leži velika tajna mogu je spoznati samo oni koji su otvorenog srca i uma ljudi koji su potpuno slobodni tajna koja leži iza ovog broja otvara kapiju beskrajnih mogućnosti koje čovjek može birati slobodnom voljom. Božanska magija instantne manifestacije bilo koje želje jednom kada se izda komanda počinje akcija bez povratka na staro, kotač sudbine se počinje okretati dok se ne zaustavi na zadatom cilju.

"Tko ima oko neka vidi, tko ima uho neka čuje".
Ovo malo nadilazi Bibliju, zvuči kao neka teozofska new age misterija.

Mada je Tesla rekao da Svijet vibrira brojevima 3-6-9, što god to značilo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:11   #22
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Duh sveti je označen u bibliji kao Svevidjeće oko ili Oko Zvijeri u Egipatskoj religiji poznat kao Horusovo Oko.

Sve prisutni (omnipresentni) Duh.

gledam ovu sliku...
znači li ona da Otac nije Bog (Stvoritelj) ako nema i sina tu?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:18   #23
Duh sveti je Arhandjeo Gabriel ili leva strana božije slave.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:37   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ovo malo nadilazi Bibliju, zvuči kao neka teozofska new age misterija.
Nadilazi piramidu, ne i Bibliju.

Idejna piramida za muzej suvremene umjetnosti, primjerak koji sam po sebi ništa ne govori, ali posjetitelji slobodni šetati oko piramide, u nedostatku staroEgipatske... ste znali da su stari Egipćani imali sto bogova a pri vrhu božanstva tri najaktualnija koja su povezali u 'trojadu', što bi rekli 'trojstvo' nečeg.

Ne treba se čuditi zašto je Bogu dojadilo pa svoj narod izveo iz Egipta van, što dalje, daleko...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:14   #25
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel to ono što kinezi kažu chi i indijci prana ili nema veze s tim? Životna sila?

Jel Duh Sveti zapravo priroda Boga i svemira?
Kundalini!

Otac je uzrok, znači nirguna, a Sin saguna (avatar)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 10:37   #26
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Ne treba se čuditi zašto je Bogu dojadilo pa svoj narod izveo iz Egipta van, što dalje, daleko...
Bog nema vlastitog naroda

To su bulažnjenja plemena koje je izmislilo vlastitog božanstvo a drugi su nasljedili to mišljenje.

Koji bi Stvoritelj stvoreno klasificirao kao moje i ono manje moje, tuđe?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:39   #27
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Idejna piramida za muzej suvremene umjetnosti, primjerak koji sam po sebi ništa ne govori, ali posjetitelji slobodni šetati oko piramide, u nedostatku staroEgipatske... ste znali da su stari Egipćani imali sto bogova a pri vrhu božanstva tri najaktualnija koja su povezali u 'trojadu', što bi rekli 'trojstvo' nečeg.
Nećeš u duhovnom tekstu naći da propovijeda smisao u materijalnim formama.

Ako nađeš to u tekstu, onda nije duhovan

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kundalini!

Otac je uzrok, znači nirguna, a Sin saguna (avatar)
Kundalini prije označava prirodu (moć) Boga.

Prana je po meni nešto bliže što odgovara Duhu i životnoj sili
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:19   #28
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bog nema vlastitog naroda

To su bulažnjenja plemena koje je izmislilo vlastitog božanstvo a drugi su nasljedili to mišljenje.

Koji bi Stvoritelj stvoreno klasificirao kao moje i ono manje moje, tuđe?
I ti crno belo razmišljaš čim konektiraš sve u shemi bog i čovek i ništa kao da nema između.Israil jest odabran no pitanje od koga?

Ti to ne možeš razumeti pa zato udaraš kontra shemu da su oni to izmislli a još gore je shema da su odabrani od satana što je isto posledica crno belog razmišljanja a najgora je shema da su odabrani ni manje ni više od samog izvora svega bez ikakvog vela i prepreke što je totalno suprotno čak i Jevrejskoj Tori.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:22   #29
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
...

Kundalini prije označava prirodu (moć) Boga.

Prana je po meni nešto bliže što odgovara Duhu i životnoj sili
Pa tako nekako, Kundalini je Šakti...

Ženska božanstva u čakrama su zapravo arhetipi Kundalinija na pojedinim vibrama (nivoima).

Zapravo svi bogovi su određene zakonitosti, bilo psihičke bilo prirodne zakonitosti.

Ženski princip je vrlo konkretan, majka u rođenju dijeteta ima veliku ulogu, čak i hrani dijete, muški princip je uzrok, za dijete dosta apstraktan.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:51   #30
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel to ono što kinezi kažu chi i indijci prana ili nema veze s tim? Životna sila?

Jel Duh Sveti zapravo priroda Boga i svemira?
Nije. Duh sveti odnosno ruah elohim ili ruah JHVH označava Božju inspiraciju, mudrost, providnost.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:53   #31
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
I ti crno belo razmišljaš čim konektiraš sve u shemi bog i čovek i ništa kao da nema između.Israil jest odabran no pitanje od koga?

Ti to ne možeš razumeti pa zato udaraš kontra shemu da su oni to izmislli a još gore je shema da su odabrani od satana što je isto posledica crno belog razmišljanja a najgora je shema da su odabrani ni manje ni više od samog izvora svega bez ikakvog vela i prepreke što je totalno suprotno čak i Jevrejskoj Tori.
Moje (ne)razumjevanje bulažnjenja na izabranost naroda nije tvoja tema niti tema uopće.

Ono što se opire svakom ljudskom objašnjenju/pojmu/kategoriji ne može se svesti na ljudski način razmišljanja.

To se može raditi samo kod religija jer one poznaju transcedenciju bolje nego svoj džep...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:22   #32
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa tako nekako, Kundalini je Šakti...

Ženska božanstva u čakrama su zapravo arhetipi Kundalinija na pojedinim vibrama (nivoima).

Zapravo svi bogovi su određene zakonitosti, bilo psihičke bilo prirodne zakonitosti.

Ženski princip je vrlo konkretan, majka u rođenju dijeteta ima veliku ulogu, čak i hrani dijete, muški princip je uzrok, za dijete dosta apstraktan.
Fizikalnim rječnikom, šakti je sila, a prana je energija.

Prana je simptom shaktija, a kundalini je sistem u kojemu sve obitava, tako ja to vidim
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:17   #33
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Fizikalnim rječnikom, šakti je sila, a prana je energija.

Prana je simptom shaktija, a kundalini je sistem u kojemu sve obitava, tako ja to vidim
Ja bi rekao obrnuto prana je sila -povezana je sa udahom i izdahom, a šakti je energija...hm
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:40   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moje (ne)razumjevanje bulažnjenja na izabranost naroda nije tvoja tema niti tema uopće.
Pa ti
komentirala izabranost kao izmišljotinu a ja samo replicirao u pravcu više dimenzija ili mogućnosti i drugih scenarija po pitanju odabranosti.Iz neka razloga tebi se ne sviđa kao ni religijiskom svetonazoru.



Quote:
to se opire svakom ljudskom objašnjenju/pojmu/kategoriji ne može se svesti na ljudski način razmišljanja.
Zato si uvela izmišljotinu u opticaj.

Quote:
To se može raditi samo kod religija jer one poznaju transcedenciju bolje nego svoj džep...
O sebi također govoriš nikakve razlike tvoje razmišljanje i religije samo na suprotnim stranama ti jang oni jing.A objasnio sam argumentom a to je bog i čovek shema i ništa između kao mogućnost,Po njima odabranost od boga a po tebi izmislili da su odabrani.Lonac i poklopac.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:21   #35
...


Quote:
What the sun is to the solar system, the spirit is to the bodies of man; for his natures, organs, and functions are as planets surrounding the central life (or sun) and living upon its emanations. The solar power in man is divided into three parts, which are termed the threefold human spirit of man. All three of these spiritual natures are said to be radiant and transcendent; united, they form the Divinity in man. Man's threefold lower nature--consisting of his physical organism, his emotional nature, and his mental faculties--reflects the light of his threefold Divinity and bears witness of It in the physical world. Man's three bodies are symbolized by an upright triangle; his threefold spiritual nature by an inverted triangle. These two triangles, when united in the form of a six-pointed star, were called by the Jews "the Star of David," "the Signet of Solomon," and are more commonly known today as "the Star of Zion." These triangles symbolize the spiritual and material universes linked together in the constitution of the human creature, who partakes of both Nature and Divinity. Man's animal nature partakes of the earth; his divine nature of the heavens; his human nature of the mediator.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:49   #36
A to je znanost lol
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:41   #37
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post

Zato si uvela izmišljotinu u opticaj.

Ona je odavno u opticaju, već dva mijenijuma.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:40   #38
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Ona je odavno u opticaju, već dva mijenijuma.
Razočaran sam što bežiš od suočenja,vadiš se na vernike a isto razmišljaš kao i vernici.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:16   #39
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Razočaran sam što bežiš od suočenja,vadiš se na vernike a isto razmišljaš kao i vernici.
Elaboriraj...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:29   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Elaboriraj...
Već jesam no odbijaš od starta.
Sad si se setila.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.