Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2014., 16:35   #1
Gde su snimkovi Nikole Tesle?

Kamera ili fonograf bili su izmisljeni u Teslino vreme.
Cuo sam da je voleo da bude sa reporterima koji su znaci u to vreme imali vec dosta sofisticirane fonografe a kasnije i kamere..ziveo je na takvom mestu i kretao se takvim mestima gde je bilo takve tehnologije dosta..bio je u vrhu modernog drustva..ima par slika ali snimaka nigde nisam nit cuo nit video nikada.
Verujem kako je cenzura moderne propagande odgovorna ili ko zna i
ako neko zna ili ima neka da nesto tipa snimka Nikole Tesle. Hvala!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:09   #2
jel se ne čuva sve u belom gradu?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 02:26   #3
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
jel se ne čuva sve u belom gradu?
Nisam cuo za tako nesto a i zasto bi se sve cuvalo na jednom mestu?to predpostavljam ustvari zasto,zbog cenzure takoreci.
Mada je po meni dosta fascinantno kako se bas ni jedan snimak nije izvukao i nekako dospeo u javnost..sigurno ih je bilo puno ili ih ima jos uvek negde.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 15:02   #4
Možda zato što Tesla nije bio fotogeničan kao Merilinka, ili što se bit njegovih radova može vidjeti na papiru -za razliku od Merilinkinih?
Tako bi se netko za 100 godina mogao pitati zašto ima milion snimki Ćićoline, a svega par Hawkingovih...


http://www.teslasociety.com/archive.htm
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 23:06   #5
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Možda zato što Tesla nije bio fotogeničan kao Merilinka, ili što se bit njegovih radova može vidjeti na papiru -za razliku od Merilinkinih?
Tako bi se netko za 100 godina mogao pitati zašto ima milion snimki Ćićoline, a svega par Hawkingovih...


http://www.teslasociety.com/archive.htm
Mislim kako su nekada ljudi bili puno duhovniji a danasnji mediji su krivi za toliko napaljenosti na hrpu gluposti..predstavljena je pogresna slika coveka od samog pocetka globalne mreze(kolonizacija,hriscanstvo) pa do danasnjih hiper kanala kao sto je googl.Pogresno nam se gura sa tim cicikama a Teslinih snimkova verujem da nisam jedini zeljan jos svakako ali ih nema,ne zato sto ih nije ni bilo po meni nego zato sto su cenzurisani.

npr. jedan od njegovih poznatijih kolega http://www.youtube.com/results?searc...chival+footage ima bas dosta audio i video zapisa za sobom..ili je to samo moglo da prodje a Tesla nije?
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 12.01.2014. at 23:21.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 12:03   #6
svojevremeno sam se dosta raspitivao o tome. valjda su u kolekciji nekog bogatog smrdljivca koji potajno masturbira na njih
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:52   #7
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
svojevremeno sam se dosta raspitivao o tome. valjda su u kolekciji nekog bogatog smrdljivca koji potajno masturbira na njih
Zna smradljivac na sta se treba
Ako je odradio takvu kolekciju ..sigurno je poznat,ne znas mozda kako se zove?
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 13.01.2014. at 22:01.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:21   #8
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zna smradljivac na sta se treba
Ako je odradio takvu kolekciju ..sigurno je poznat,ne znas mozda kako se zove?
Stiven Spilberg?


A gle; Tesla je bio znanstvenik, a ne rock-zvijezda, nije se volio isticati, osim toga je bio na glasu i kao čudak koji ne voli ljudsko društvo. A Ajštajn je bio zgodna medijska meta sa tim imiđem razbarušenog dobroćudnog luckastog profesora, u čemu je očito i sam uživao.
Koliko uopće ima snimki Markonija, Edisona, Marije Kiri i drugih, na kojima oni govore o svojim radovima? Dobro, Edison je volio upriličavati medijske spektakle u svrhu promocije svojih patenata (bolje reći proizvoda), ali isto tako ima i znamenitih snimki Tesle s munjama... Općenito, u bilo koje doba novi mediji nisu privlačili publiku suhoparnim znanstvenopopularnim sadržajima koje je malo tko razumio, ljudi su onda kao i danas tražili u prvom redu zabavu.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 02:46   #9
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Stiven Spilberg?


A gle; Tesla je bio znanstvenik, a ne rock-zvijezda, nije se volio isticati, osim toga je bio na glasu i kao čudak koji ne voli ljudsko društvo. A Ajštajn je bio zgodna medijska meta sa tim imiđem razbarušenog dobroćudnog luckastog profesora, u čemu je očito i sam uživao.
Koliko uopće ima snimki Markonija, Edisona, Marije Kiri i drugih, na kojima oni govore o svojim radovima? Dobro, Edison je volio upriličavati medijske spektakle u svrhu promocije svojih patenata (bolje reći proizvoda), ali isto tako ima i znamenitih snimki Tesle s munjama... Općenito, u bilo koje doba novi mediji nisu privlačili publiku suhoparnim znanstvenopopularnim sadržajima koje je malo tko razumio, ljudi su onda kao i danas tražili u prvom redu zabavu.
Nadosao si sigurno svojevremeno..da Tesla nije bio rock zvezda ..dobro si proverio,ne bas kao i ostalo sto pises.. http://www.youtube.com/watch?v=XFN-nxifFf4 http://www.youtube.com/watch?v=mT_jG7rotBQ http://www.youtube.com/watch?v=HxUPXUijuT4 ovo sam na brzaka nasao..i voleo ne voleo imao je drustvo ljudi oko sebe i to veliko nije ni bitno, kazem..bilo kakav snimak od Tesle ..cak ni audio a bas sam se potrudio da nadjem..ove snimkove mi je odma dao net.Meni cudno.. stvarno cudno kako bas da ni jedan snimak ne moze da se nadje na internetu ..niti sam ga cuo ili video u nekom dokumentarcu kojih sam par pogledo.Porediti Teslu sa nekim od ovih znanstvenika sto si naveo je malo cak i besmisleno svakako.Bio je dosta ispred i to su znali i tada samo su ga cenzurisali usput i kasnije.

Voleo bi stvarno da se setis gde si video taj snimak Tesle sminjama ili da ga postavis.Hvala!
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 14.01.2014. at 02:56.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 14:18   #10
Bio je dovoljna zvijezda za vise Timeovih naslovnica, bio je popularan kao luckasti znanstvenik u vrijeme kad je taj arhetip ionako bio "in". U stvari mi je malo cudno da nema snimaka.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 16:14   #11
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ako je odradio takvu kolekciju ..sigurno je poznat,ne znas mozda kako se zove?
to nisam saznao. pisao sam beogradskoj politici i mislim da su mi oni dali tu informaciju. ja sam htio čuti makar glas. baš me zanima kakvu je boju imao i kako je govorio
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 01:35   #12
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
to nisam saznao. pisao sam beogradskoj politici i mislim da su mi oni dali tu informaciju. ja sam htio čuti makar glas. baš me zanima kakvu je boju imao i kako je govorio
Ti kako mislis, ja Beogradskoj politici ne verujem na pisano nit je citam.Ako bi oni znali da je kod jednog coveka sav snimljeni materijal ili bi to tako bilo mnogo bi jos njih znalo za tu osobu sem jeli da nije u tajnosti isao od reportera do reportera,od tv.stanice do druge redom po celom svetu gde su bili poslati duplikati i pokupovao i od onog koji mozda nije hteo da mu proda ali sve ima svoju cenu ..ako tako mislis mozda bi i vrovao ali ne jedna osoba nego neki dosta organizovani tim poput cia ili koga slicnog bi to jeli uspeo.
Kad ga gledam kako je stalozen pred foto reporterima i kako gleda u foto aparat..ko da konstantno zeli nesto da kaze..verujem da su snimci sklonjeni zbog njihovog sadrzaja.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 10:55   #13
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Kad ga gledam kako je stalozen pred foto reporterima i kako gleda u foto aparat..ko da konstantno zeli nesto da kaze..verujem da su snimci sklonjeni zbog njihovog sadrzaja.
moguće. ja sam inače vrlo zainteresovan i oduševljen njegovim životom, a i nikolom uopšte.
a za politiku sam rekao, moguće je da su mi oni dali tu informaciju. ne čitam ni njih, a ni jedne druge novine
u svakom slučaju ako nadješ nešto takvo, šeruj
i ja ću se malo raspitati.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 10:57   #14
pored toga, s obzirom kada je taj materijal mogao biti snimljen, i vjerovatno sav u americi, nije to bilo kao danas. pa da se snimci za sekund rašire po svijetu. rekao bih da je bilo nešto kopija koje su lako mogle biti skupljene i smaknute na 'sigurno mjesto'.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:18   #15
...ako je bilo snimki (vjerujem da je) ili bilo kakvih znanstvenih radova ostavljenih u nedovršenoj ili teorijskoj fazi koji bi mogli naznačit daljnju mogućnost slijeđenja Teslinih zamisli, najviše mi smrde na zamagljivanje ovi energentski konglomerati i proizvođači svih vrsta žica, žičica i sajli...

...besplatnom energijom munja - bez provodnika - ni jedna nuklearka, hidroelektrana ili elektrana na kruta/tekuća/plinovita goriva ne bi danas ''živjela''...

...a viđe ih kako vjerno već 1 stoljeće ispuhuju kolutiće dima u zrak... ko stari đedovi... još se drže, a već ih je davno pregazilo vrijeme i tehnološka mogućnost...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 13:45   #16
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Stiven Spilberg?


A gle; Tesla je bio znanstvenik, a ne rock-zvijezda, nije se volio isticati, osim toga je bio na glasu i kao čudak koji ne voli ljudsko društvo.
Nije volio iz nekog razloga ni (filmsko) snimanje, dapače, zazirao je od toga, zato ih nema.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:09   #17
Osim toga, tada se vodio i tzv. Rat struja, u kome se Tesla i nije iskazao kao uspješan PR-ovac (kao ni biznismen općenito).
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:49   #18
Cudi me da nema snimaka a toliko je posjecivao Beograd I Srbiju
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 15:16   #19
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Cudi me da nema snimaka a toliko je posjecivao Beograd I Srbiju
Nisam bas tako cuo da je puno posecivao Bg. ni Srbiju..vise da je voleo da ode do Las Vegasa..no to ti verovatno nisi cuo
Svejedno opet isto..posecivo on ili ne posecivo razna mesta..siguran sam da su njega nalazili reporteri sa kamerama i kad god su imali prilike malo da ga snime oni su to cinili.Dosta je bio pokretan covek i znalo se gde se uglavnom krece/radi/zivi bas zbog toga sto je bio pracen putem medija ,mogli su ga presesti ako su hteli a u to vreme je ljude jos dosta vise zanimala tehnologija tih vrsti jer je bila nesto revolucionarno od cega su i oni ustvari dobili svoje kamere i ostalu opremu kako bi ga snimili i verujem da jesu u vise navrata..samo mi je cudno kako nama ne dadose niti jedan jedini snimak zvuka ili zive slike Nikole Tesle.
Svakako danas vec i da se pojavi neki snimak ne bi mu se bas previse radovao..verovatno bi bio retusiran do jaja.Samo da se postavi pitanje ..to mi je bilo zanimljivo..Hvala!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 00:16   #20
Koji si ti lik. Zajebavam se bolidu koji BG I Srbija. Bitno je da si ti cuo, nabijem te pametnog
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.