Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 10:04   #1
Zdravstvena iskaznica

Nezaposlena sam osoba od 16.09. 2010. kada sam se prijavila na zdravstveno. Do danas imam onaj obrazac kao zdavstvenu iskaznicu. Da li trebam ići po pravu zdravstvenu iskaznicu u zavod ili ću je dobiti poštom? Trebala sam svaki mjesec produljivati taj obrazac (prijavu)?? Imam li još zdravstveno??
Hvala na odgovoru!

Hvala na odgovoru!
Pozdrav
deja-vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:28   #2
Quote:
deja-vž kaže: Pogledaj post
Nezaposlena sam osoba od 16.09. 2010. kada sam se prijavila na zdravstveno. Do danas imam onaj obrazac kao zdavstvenu iskaznicu. Da li trebam ići po pravu zdravstvenu iskaznicu u zavod ili ću je dobiti poštom? Trebala sam svaki mjesec produljivati taj obrazac (prijavu)?? Imam li još zdravstveno??
Hvala na odgovoru!

Hvala na odgovoru!
Pozdrav
mislim da ne moraš ići po iskaznicu jer će ih ponovno mjenjat i ne izdaju nove iskaznice još od 6.mj 2010. g ,a mislim da ju šalju na kućnu adresu.

papir(osiguranje) ti vrijedi i dalje dok god ne dobiješ iskaznicu ili se zaposliš
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:43   #3
Nije li sad aktualno da ukoliko se vodiš kao zdrastveno osiguran, vrijedi ti i možeš se koristiti i starom zdrastvenom iskaznicom, bez obzira na rok trajanja koji na njoj piše?
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:49   #4
Mislim da zdravstvena iskaznica više nema rok trajanja
Muppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:14   #5
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Nije li sad aktualno da ukoliko se vodiš kao zdrastveno osiguran, vrijedi ti i možeš se koristiti i starom zdrastvenom iskaznicom, bez obzira na rok trajanja koji na njoj piše?
možda je za nove iskaznice tako,(za one od dopunskog osiguranja jest tako)
ali iskaznice koje su istekle prije te promjene zakona više ne vrijede.
moj muž je 02.09.2010. g dobio papir umjesto iskaznice(dakle ne onaj prijava-odjava već baš potvrda na kojoj piše broj osigurane osobe i njegovi podaci) i vrijedi mu neograničeno,odnosno dok ne dobije iskaznicu, a za iskaznicu su nam rekli da ne moramo dolazit ni pitat jer još od 6. mjeseca ne izdaju iskaznice nove dok sve ne usklade i počnu ih tiskati.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:17   #6
Moja mama je dobila poštom prije koji dan novu zdravstvenu iskaznicu. Čekala ju je od početka 6. mjeseca 2010. i evo stigla je. Tako da su izgleda ipak počeli izdavati nove zdravstvene iskaznice. Jedino što je ona u mirovini od kraja 5. mjeseca 2010. a sada je dobila crvenu zdravstvenu iskaznicu, a ne ljubičastu kakvu inače dobivaju umirovljenici. Pa ne znam je li to u redu? Ima li tko kakvog iskustva, da je umirovljenik pa da je isto dobio crvenu zdravstvenu iskaznicu?

Inače ja sam nezaposlena od 1.10.2009. i sama sam išla po novu zdravstvenu tamo u Žajinu ulicu (Trešnjevka, Zagreb) negdje sredinom 11. mjeseca 2009. Tako da mislim da i dalje za nezaposlene ne šalju zdravstvene iskaznice poštom na kućnu adresu. Bolje da odete u Žajinu ulicu po zdravstvenu iskaznicu, a prije toga možete nazvati i pitati preko telefona je li vam gotova.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 07:52   #7
Ja sam je baš dobila poštom,a nezaposlena sam
Muppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:32   #8
pozdrav!

imam problem, nikad nisam bio zaposlen, imam 22 godine, izgubio sam prije mjesc dana zdravstvenu iskaznicu. bio sam student redovni i po toj osnovi sam vjerovatno imao pravo na zdravstvenu iskaznicu.
sad od 9 mjeseca sam izvanredni i nemam to pravo, ali nisam ni zaposlen.
sad me zanima po kojoj osnovi mogu dobiti zdravstvenu...

ovaj koji radi mi kaže da moram donijeti potvrdu da je prošlo manje od 3 mjeseca otkad sam izgubio pravo školovanja, a na fakultetu mi ne mogu izdati takvu potvrdu jer to nije istina. akademnska godina počinje 1.10.
ne znam šta da sad radim, ima li netko da zna kako da odnosim dalje.
hvala.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:33   #9
Morati ćeš se ili zaposliti pa po toj osnovi kada te poslodavac prijavi na zdravstveno dobiti obavezno zdravstveno osiguranje ili sam početi plaćati obavezno zdravstveno oko 400 kn mjesečno plus 80 kn dopunsko ako i to želiš imati. Trebao si se odmah po isteku studentskih prava prijaviti na HZZO, odnosno u tom roku koji su ti tamo rekli, pa bi dobio obavezno zdravstveno osiguranje i ne bi ga morao sam plaćati. Tada bi dobio obavezno zdravstveno kao nezaposlena osoba s time da ne moraš biti prijavljen na Zavod za zapošljavanje jer je to dvoje odvojeno. Dopunsko zdravstveno ionako moraš plaćati 80 kn mjesečno ako ga želiš imati. Jedino u slučaju da prihodi po članu obitelji ne prelaze 1500 kn, tada bi imao pravo na besplatno dopunsko.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:14   #10
Pozdrav!
Studiram izvanredno na 4. godini faksa, osigurana sam po osnovi F 120 (osiguranje po zavrsetku skolovanja za osobe koje nikad nisu bile zaposlene ako se ne varam).
Nisam imala potrebu za zdravstvenom iskaznicom do sad, međutim istekla je 24.09.2010. Čitala sam da se iskaznice automatski generiraju nakon isteka pa me zanima da li moram ici po novu u zavod ili se mogu koristiti ovom starom ili postoji neka treca opcija??

Unaprijed hvala na odgovoru!
Dzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:34   #11
Pitanja:


Imam zdravstvenu od prije par godina kad sam bila prijavljena na mamu, sad sam nezaposlena, napravila sam prijava/odjava u Jukićevoj, trebam li dobivati novu zdravstvenu?
Zdravstvena ima/nema rok trajanja?
I vrijedi li jos uvijek da ako po članu obitelji se ne zarađuje vise od 1500kn imam besplatno dopunsko osiguranje?
To ostvariti onda moze jedan ili dva clana? (Roditelj mi je na bolovanju i prima 1100kn te uplacuje samostalno dopunsko)

Te ako mogu to ostvariti besplatno dopunsko, kad se zaposlim, trebam li to ici prijaviti u HZZO tako da vise nemam besplatno?
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:55   #12
Zdr.iskaznica više nema rok trajanja, vrijede i stare koje su istekle, bez obzira što na njima piše. Što su ti rekli na šalteru?

Limit za besplatno dopunsko po članu kućanstva je 1516,32 kn i ako se ne prijeđe, ostvaruju ga svi članovi kućanstva. Kad se zaposliš ne možeš imati besplatno dopunsko i treba prijaviti promjenu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:54   #13
Nisu mi nista rekli jer snisam ni pitala, doma su me izbombardirali da mi sigurno ne vrijedi, a nisam isla lijecniku godinama i nisam zivjela u Hr godinu dana pa sam se ispredala da sam van toka dogadaja. Hvala.
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 23:51   #14
Iman 21 god.i nikad u zivotu nisam imala zdrastvenu.znam da vam zvuci cudno al ima i toga.to su roditelji krivi pa mi dica ispastamo.neznam sta da radim?nisam na birou.i nezaposlena sam.molim da mi pomognete.
Malaalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:37   #15
Roditelji te nikad nisu prijavili?
Kad si završila školu nitko te nije savjetovao?

Sada možeš imati iskaznicu samo ako se zaposliš ili uz plaćanje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:13   #16
Pozdrav, imam malo kompliciranu situaciju.

Imao sam zdravstenu, ali sam ju negdje izgleda izgubio. Zadnji put kad sam je koristio je bilo krajem prošle godine kad sam išao doktoru. Jučer sam nakon tih skoro 11 mjeseci išao ponovo doktoru, ali zdravstene nema. Išao sam doma potražiti i nisam našao. Sve sam to rekao doktoru i primio me na moju molbu.

Još sam danas tražio i nema je. Uvijek sam je nosio u novčaniku tako da ispada da je negdje ispala

uglavnom, nemam zdravstenu, nisam je prijavio i nisam zaposlen. Par pitanja. Jel treba biti zaposlen i u isto vrijeme prijavljen na burzi da bi mogao dići novu zdrastvenu? Ili mogu biti nezaposlen i biti ne prijavljen na burzi te dići?

Hvala na odgovoru.
Hrvojet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:28   #17
Moraš se javiti u HZZO i prijaviti gubitak zdr.iskaznice. Po prijavi će ti se napraviti nova. To je pod uvjetom da imaš zdr.osiguranje.

Doktor te nema što primati na tvoju molbu jer je kompjuterski povezan sa HZZO-om i vidi imaš li osiguranje ili ne.

Burza nema nikakve veze sa zdr.osiguranjem.

E sad, drugo je što ti miješaš različite pojmove - zdr.osiguranje i zdr.iskaznicu.
Kako si uopće bio osiguran? Kao nezaposlena osoba po prekidu radnog odnosa, završetku školovanja ili ...?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:42   #18
Nisam imao zdravstvenu jedno vrijeme jer nisam imao pravo na zdravstveno, ali sam prije Božića zaposlen i sad imam i zdravstveno i dopunsko. Iskaznicu za dopunsko sam brzo dobio, ali običnu zdravstvenu još ne. Koliko uopće treba da stigne i hoće stići uopće? Ili je moram tražiti u hzzo-u?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.