Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2006., 10:37   #61
sad teoretizirash.
"hereza" je mozda bilo manihejstvo, al i to prvo trebas poznavati da bi nekaj rekel o tome.
arijanizam je bila struja koja je negirala sveto trojstvo..presla je ova koju mi danas poznamo, koja veli da postoji Sv. Trojstvo i da je Isus Bog. a i to sam zato, jer je jednom rimskom caru jeden biskup bil drazhi od drugoga, pa je toga podrzal. ostali su proglasheni hereticima. zbog osobnih i drzavnih interesa.

no to nije bit Isusovih ucenja..nego Crkve kao institucije.

u narodu se odrzalo zapravo arijanizam..ak pitash prosjecne laike, niko ti nebu znal objasniti kak je to tocno sa Svetim Trojstvom, neg budu rekli da je Isus bozji poslanik, a ne Bog.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:38   #62
Quote:
manohar puri kaže:
de Mello taj je prepisal pol Veda i to izdal kao svoju knjigu mudrih izreka .... bljak...
kaj smo iskljucivi

meni je ljepo kaj je spojil indijsku misao s Krstjanstvom
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:40   #63
Quote:
jimmy jazz kaže:
kaj smo iskljucivi

meni je ljepo kaj je spojil indijsku misao s Krstjanstvom
... ma super je taj staf.... sam ne volim kad neko piše knjigu tak da spoji par tuđih knjiga pa se pravi pametan na tuđi račun.... ali to kaj je širokih nazora je super...
Man Pur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:07   #64
Quote:
icaro kaže:
Mozda postoje sredista u ljudskom zivcanom sustavu koji nas mogu povezati s duhovnim silama. Mozda demonske sile mogu stimulirati ta sredista " izravnim ubrizgavanjem energije duha, kao sto se radio pali tako da ga jednostavno ukljucimo u struju"
Svaka, prava sila je ispunjena Svetim Duhom( Dj 2:4, 38-39; 4:31, 1 Kor 12; Ef 5:18-20). Nasa Bogom dana spospbnost da djelujemo u nadnaravnoj sferi ne ostvaruje se manipuliranjem sila, vec pripadanjem Kristu i potpunom ovisnoscu o njemu; u svojoj smo snazi bespomocni( Post 41:14-16; Dan 1:17-20; 2:27-30. Mk 9:28-29. Dj 3:12; 14:3)

Ble ble ble,

Nije fizicko tijelo stvoritelj ikakih sila,
nego je tvoreno takodjer od "sila" , ..
fizicko je oblik "energije" kao i svako drugi "svijet" (vobracija)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:07   #65
sace ti grizli objasnit. a vobracija je oblik privida.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:08   #66
Quote:
Ezoterik kaže:
Koliko je posto mozga istraženo, odnosno koliko znamo za što služi?
pa ne znaci ak nesto nije "istrazeno" da ne postoji..

Eh.. velike vjerodostojnisti ak je nesto "istrazeno"
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:11   #67
Quote:
icaro kaže:
Sve je stvar izbora!
Mozes se baviti PSI silom koja te unistava i udaljuje od Boga ili se pouzdat u Krista kao put koji te vodi do spasenja.
Biblija nigdje ne negira da ne postoji PSI sila nego kaze da je demonskog karaktera. Stoga se nemojte baviti time ako vjerujete Bogu!
Siroki su putevi koji vode u propast a uski oni koji vode u vjecnost!
Sve je stvar izbora!
Spasenja?

Od koga? Čega?

Sta bi ti zelio spasiti?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:00   #68
Quote:
Ezoterik kaže:
Nikakve vizionarije, tumačenja, prevodi. Ja sam samo zadužen da pokušam spojiti logičnosti (tako mi je određeno, iako druidi su koristili sve samo ne logičnost). Kad budem gotov (za koja 2-3 mjeseca) obavezno ću se javiti.

Udruga za nauk i istraživanje ezoterije poštuje Međugorje, iako o tome se vodi pitanje u djelu Vatikana koji je zadužen za Čuda (jer to se vodi kao čudo). Ja volim sva ta "Sveta mjesta", tamo se najlakše "napunim" energijom. Inače sam katolik tako da prihvaćam Međugorje kao mjesto i gajim vjeru da tamo postoji "nešto".
Udruga za istraživanje paranormalnih aktivnosti i polja nulte točke ne bi se baš složila s tobom u pogledu fenomena Međugorja, a ponajmanje u segmentu "svetosti" tog mjesta.

O linku za katoličanstvo da i ne govorimo.

O druidima bi bilo zgodno da navedeš izvore dokumenata: naime, u njihovu originalnost bih smjesta posumnjala s obzirom na to da im je predaja bila strogo usmena(kao i kod nativnih Indijanaca).

__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:04   #69
Quote:
Noor Jehan kaže:
Udruga za istraživanje paranormalnih aktivnosti i polja nulte točke ne bi se baš složila s tobom u pogledu fenomena Međugorja, a ponajmanje u segmentu "svetosti" tog mjesta.

O linku za katoličanstvo da i ne govorimo.
ah to ovakvi frustrirani kak ti.

valjda imaju razloga ak im vec znanja fali
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:05   #70
termiti

Quote:
icaro kaže:
Sve je stvar izbora!
Mozes se baviti PSI silom koja te unistava i udaljuje od Boga ili se pouzdat u Krista kao put koji te vodi do spasenja.
Biblija nigdje ne negira da ne postoji PSI sila nego kaze da je demonskog karaktera. Stoga se nemojte baviti time ako vjerujete Bogu!
Siroki su putevi koji vode u propast a uski oni koji vode u vjecnost!
Sve je stvar izbora!
Pitanje neuko:
Spasenje je ...shto i koga se spashava ?
Propast je ...shto ?
Vjechnost je ...gdje ?

A gdje je tu smrt a gdje zhivot ? Tko se spashava, tko umire ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:29   #71
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:
Pitanje neuko:
Spasenje je ...shto i koga se spashava ?
Propast je ...shto ?
Vjechnost je ...gdje ?

A gdje je tu smrt a gdje zhivot ? Tko se spashava, tko umire ?
već sa ga ja to gore pital, pa ćekam odgovor.. čekam.. čekam
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:46   #72
Quote:
Noor Jehan kaže:
Udruga za istraživanje paranormalnih aktivnosti i polja nulte točke ne bi se baš složila s tobom u pogledu fenomena Međugorja, a ponajmanje u segmentu "svetosti" tog mjesta.

O linku za katoličanstvo da i ne govorimo.

O druidima bi bilo zgodno da navedeš izvore dokumenata: naime, u njihovu originalnost bih smjesta posumnjala s obzirom na to da im je predaja bila strogo usmena(kao i kod nativnih Indijanaca).

Slažem se s tobom. Kao što rekoh: ja kao katolik poštujem to mjesto, a na Crkvi je da ustanovi ono što smatra da je istina. Ja se tamo osjećam dobro, logično je i zašto kad se uzme u obzir koliko ljudi ide tamo, odnosno kolika pozitivna energija "šeće" mjestom.

Za druide po stoti put ponavljam: kad budem imao konkretnosti, kad budem bio siguran što je i kako je, onda ću javiti. Više od toga ni da me ubijate ne kažem.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:15   #73
ja volim brijati po crkvama. svaki put kad odem u neki nov grad, naletim na neku crkvu i malo se opustim.ali jednom sam ušao u jednu i odmah me obuzeo užasno neugodan osjećaj. isti sam tren pobjegao i trebalo mi je neko vrijeme da opet dodjem sebi, da se smirim.
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:22   #74
Jednom smo bili u Argentini ( 3 kolege, 2 kolegice i ja). Ušli smo razgledavanja radi u jednu Crkvu (volimo ići po Crkvama), kad je kolegica pala na pod i počela se gušiti (kasnije kad je došla sebi rekla je da joj se činilo da je netko drži pod vodom). Zvonar nam je kasnije rekao da su sveticu, zaštitinicu Crkve utopili u bačvi s vodom.
Ne kažem da je povezano, ali možda postoji nešto.
Dalje neću komentirati jer sam siguran da bih odmah od nekih dobio "lijepi odgovor"
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:24   #75
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže:

Tko se spashava, tko umire ?
Onaj ni živ ni mrtav.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:27   #76
Quote:
Ezoterik kaže:
Jednom smo bili u Argentini ( 3 kolege, 2 kolegice i ja). Ušli smo razgledavanja radi u jednu Crkvu (volimo ići po Crkvama), kad je kolegica pala na pod i počela se gušiti (kasnije kad je došla sebi rekla je da joj se činilo da je netko drži pod vodom). Zvonar nam je kasnije rekao da su sveticu, zaštitinicu Crkve utopili u bačvi s vodom.
Ne kažem da je povezano, ali možda postoji nešto.
Dalje neću komentirati jer sam siguran da bih odmah od nekih dobio "lijepi odgovor"
to je nekakav "magnetizam" mjesta, postoji i magnetizam stvari i sl
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:37   #77
Quote:
Ezoterik kaže:
Jednom smo bili u Argentini ( 3 kolege, 2 kolegice i ja). Ušli smo razgledavanja radi u jednu Crkvu (volimo ići po Crkvama), kad je kolegica pala na pod i počela se gušiti (kasnije kad je došla sebi rekla je da joj se činilo da je netko drži pod vodom). Zvonar nam je kasnije rekao da su sveticu, zaštitinicu Crkve utopili u bačvi s vodom.
Ne kažem da je povezano, ali možda postoji nešto.
Dalje neću komentirati jer sam siguran da bih odmah od nekih dobio "lijepi odgovor"

Meni se slična stvar dogodila u Armeniji(Surp Sarkis), no ne da mi se u detalje. Ne razumijem zašto ti je važno jesu li odgovori lijepi ili manje lijepi? Mene bi to brinulo npr. kada bih se brinula o tome da li sam u pravu ili nisam, a ovako je sasvim svejedno. Pa već je ionako odavno poznato da sve već postoji i ništa nije stvoreno niti će biti stvoreno pa takvo „iščitavanje“ kakvo se dogodilo gornjoj curi nije nikakvo čudo danas(osim u ortodoksnom „znanstvenom“ svijetu )
Ono što bi trebalo brinuti je interpretacija istog i marketinški potezi vezani uz to.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 13:39   #78
Kakvi marketinški potezi??
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:04   #79
Promocija crkve, vjerskih sekti, vlastitog ego spiritualnog tripa npr..

Treba još?
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:09   #80
Ne vjerujem da je bilo to u điru. Dosta su konzervativni u Argentinskim selima. To sam opisao samo jedno iskustvo, što je dalje bilo sa tom Crkvom, ne bih znao. To je bio perijod kad smo non-stop putovali, nismo se više od 5 dana zadržavali u jednom mjestu (osim u Nepalu, tamo smo bili u Jumli 2 tjedna)
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.