Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2003., 01:57   #1
Magija

Zanima me puno toga u vezi magije. Cisto informativno. Volio bih znati zasto se ljudi bave magijom? Sto uopce znaci baviti se magijom? Ima li u Hrvatskoj koji opak mag?

Dalje, koliko tipova magije postoje? Vidio sam svakakve podjele magija, no volio bih cuti one koje su bazirane na nekim principima, ili sto vec. Igrao sam Might and magic. I tamo se stvar dijeli na 5 magija. Podjela mi je fora, ali cini mi se da nesto u tom krugu ne stima .

Postoje i mnoge price obavijene misterijom u vezi toga. Postoji li koja magijska akademia uopce na nasim prostorima? Jeste li upoznali koga tko je prolupao baveci se tim stvarima? I koje su to tocno stvari? Jebote Ima toga dosta. Puno pitanja.

Osobno sam razvio nekakav koncept u vezi te cijele price i taj koncept nema puno dodirnih tocaka sa uvrijezenim stavovima o magiji. PA bih volio vidjeti sto je to, kako vi to interpretirate i jos stosta .

I laku noc.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 10:08   #2
Red face Obečal sam sebi da više neću spamat....

.....ali ne zamjerite mi zbog ove male nedosljednosti.



Evo ti jedan LINK gdje imaš sve lijepo klasificirano i imenovano.
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 10:42   #3
Smile A sada ozbiljno

Copy- paste sa topica "Pitanje psiholozima", sa Filozofije:



jimmy
dete planete

Registered: Dec 2002
Location: ~*~
Posts: 1199


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Solaris kaže:
Pametniji od mene kažu da ako neurotičar prepozna i suoči se sa pravom prvobitnom traumom, da je moguće izlječenje.
?
--------------------------------------------------------------------------------



da, u tome je glavna poteskoca, energija traume mozhe biti toliko velika da osoba to svjesno ne moze podnijeti-prevelike konflikt. i ne mora se raditi uopce o nekoj "traumi" u smislu velikog shocka, kojeg smo nekad svjesno dozivjeli, nego o _normalnim dozivljajima_ koji su u toku razvoja nashe licnosti postali potisnuti jer nisu u skladu sa smjerom razvoja licnosti, ili smjer razvoja licnosti nije dostatan da apsorbira i normalno= (bez produciranja neuroza, straha, iskrivljavanja i potiskivanja) obradi dozhivljeno.

zatim, traume mobiliziraju sa sobom gomilu ostalih energija, zato i govorimo o komplexu - nije samo jedna trauma, neizhivljeni impuls, nego je to cjeli komplex najrazlicitijih nesvjesnih stvari, koji zbog svoje nakupljene psihicke energije vape za izrazavanjem..taj mehanizam postoji kod svakog, ostalo su vanjski i unutarnji faktori sto i kako ce se izraziti...odnosno nitko nije 100% zdrav, odnosno drustvo je bolesno.

sve to vodi do toga da iako se konfrontirash s necim, ne mora znaciti da ce simptomi(pod tim ne mislim na neke patoloshke simptome,nego na ljudsko izrazavanje, koje ne mora cak biti toliko problematicno) nestati, konfrontacija nija dovoljna, ima josh i tezha stvar, nakon sto smo mukotrpno "deshifrirali" znakove koje nam podsvjest salje, nakon sto smo kolko-tolko slozhili carobni mozaik, onda predstoji Integracija. a to podrazumijeva -mjenjanje licnosti (koje se samo po sebi deshava, kroz integraciju). iako se time vishe priblizhujemo svojem pravom Sebi(ako si stvaramo vishe prostora, i postajemo slobodniji, sretniji), vecina ljudi je tolko identificirana identificirana s onim na povrshini, bila to odjeca, ego, ili karakter..da im to zvuci kao znanstvena fantastika.

20-12-2002 14:07
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 10:44   #4
I još.....

jimmy
dete planete

Registered: Dec 2002
Location: ~*~
Posts: 1199


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
carobnica kaže:
jimmy,

Dali je podsvijest nas reaktivni (raz)um?
Evo kako ja vidim stvari...

Um (analiticki) je samo akumulacija mentalnih imida i slika. Oni su ono sto zovemo memorija, sjecanje. U boji su i trodimenzionalne, sa zvukom, mirisom, itd- ukljucujuci naravno nas zakljucak ili spekulaciju. Slike i imidi koje imamo sastavljeni su od energije.

Negativna, bolna sijecanja, i traume takoder imaju energiju ili negativni naboj. Ta mentalna energije je ono sto izaziva 'dusevnu bolest'. Za razliku od ostalih sjecanja, ova bolna negativna sjecanje se pospremaju u nasem reaktivnom umu, koji nazalost nije pod nasom svijesnom kontrolom. On je skriven i tesko je do njega doci i otkljucati ga. (Znaci, imamo tijelo, dusu, i (raz)um - analiticki i reaktivni. )

Dali si ljekovi nacina da ga otkljucamo? Nisam sigurna...

carobnica
--------------------------------------------------------------------------------



bok,
nesto poput toga, no ne spremaju se samo negativna sjecanja u nashoj podsvijesti, ili onome sto si ti nazvala "reaktivni um", tamo se spremaju svi moguci utisci i dozivljeno. jedan veliki bazen u kojem plutaju ili plivaju rone ili preplavljuju valovi nastali kroz nashe iskustvo. svaka percepcija prouzrocuje "energetski val" u nashem umu, i trag ostaje.("i snaga otice.."
mi se velike vecine toga svjesno ne sjecamo, no nedvojbeno je da je to sve negdje snimljeno, u podsvijesti, ili nekom dijelu podsvijesti.

( tako da izlaganje ignorantne osobe (ignorantne ovaj puta ne u negativnom smislu ) negativnim energijama, prouzrocuje josh vishe konfuzije kod te osobe, ovisno o indiviualnom energijama, ali zna se sto je generalno loshe za psihu a sto dobro, iako ima iznimki, koje potvrdjuju pravilo. (slicno kao i za tjelo, zna se da nije bas super za tjelo i za ostatak nashe licnosti odsjeci si ruku, ili prst )

mislim da je bash ove godine radjen neuroloski experiment na beckoj univerzitetskoj klinici, gdje su se osobama pokazivale slike, nije vazno kakve, ukratko, poslije nekog vremena su im pokazane opet iste slike i slike koje nisu do sad vidjeli sa pitanjem da li ih se sjecaju - impuls izmjeren je bio drugaciji kod onih slika kojih se nisu mogli sjetiti, ali su ih vidjeli, nego kod onih koje nikad nisu vidjeli, pa ih se _stvarno_ nisu mogli "sjetiti". naravno postojala je i 3. vrsta impulsa, kada bi ih se stvarno sjetili. zakljucak, mi spremamo sve negdje, no ne zna se u kojoj formi i kako(znansteveno). ovo sve jako simplificirano, ako kog zanima u detalje (mene! but no time) siguran sam da se mozhe naci nesto o tome na netu jer je bilo publicirano! odnosno u medicinskim krugovima, for sure!

u svakom slucaju, podsvjest nije nesto gdje postoje samo negativne stvari, i time nesto negativno, (a puno stvari egzistira u podsvjesti na nivou gdje ne postoji razlika dobro-loshe, ni u potencijalnom aspektu), u podsvjesti postoje i jako pozitivne (kolektivne i individualne) energije, sjecanja, i ljepota, opet moram Junga citirati , da covjek nosi samo problematicne stvari u sebi, vec bi davno propao, tako da mora imati u sebi negdje duboko ono sto ga spashava i oslobadja, i na to treba samo obratiti paznju, na snove, slucaje, situacije, vizije...jedno od jako lijepih zapazanja C.G. Junga!

- pokushaj neke metode koje micu blokade, bit ces skoro zacudjena koliko lijepih stvari proizlazi iz tebe, sjecanja, flash backova, za koje nisi znala zbog kojekakvih blokada da postoje i zive..metode poput Yoge, Dance-Therapy, trancea, meditacije, Shiatsua..koje sve prozrocuju takozvane peak-experiences... no u svim ovim spomenutima izlaze i oni bolni..but thats ok, jer se zato i rade, da se povisi nivo energije i suoci sa stvarima.. anyway, ovim ne mislim reci da i inace ne proizlaze lijepe stvari iz tebe ili da ne radish nesto poput toga..

> "Znaci, imamo tijelo, dusu, i (raz)um - analiticki i reaktivni."


da, ali tko?

>"Dali si ljekovi nacina da ga otkljucamo? Nisam sigurna..."

hehe..vjecito pitanje, break on through on the other side vidish, Morisson je bio jedna probudjena i u puno stvari sigurno zdrava osoba! mozda vishe nesvjesno nego svjesno


23-12-2002 10:41
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 10:47   #5
I to je to.

Magija.

"Tko ima crijeva nek probavi"

Mambo đambo i ostale gluposti mogu biti izostavljene ako ne služe tek kao pomagala u "liječenju" te izvorne personalne sjebanosti.

Liječenju IGROM.
Pojam "neurotičnost" ovdje ne treba uzeti pretjerano ozbiljno.
Jer većinom smo više ili manje debalansirani već u startu.

Također , takve Igre mogu biti ljepilo za razne popove i "učitelje" koji će se sjatiti na vas ne bi li vam u svom kompleksu želje za dominacijom pokazali i dokazali koji je to zapravo "pravi put"

Kao što ja to sada činim ?



********************************************


Mission acomplished.

Norec out.


(reinkarnacija slijedi ?)

genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 14:07   #6
magija-- utjecanje na više nivoe(najčešće astralni, tj,djelovanje na astralnom nivou)

Prije nego se nešto dogodi na fizičkom niviou moralo je već postojati na astralnom nivou. Pa tako kada nešto učinimo na astralnom to će se odraziti i na fizičkom.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:28   #7
Ilegalle :
Quote:
. Brijem da je lakse biti carobnjak nego shaman. Pogledaj kakvih sve carobnjaka ima. Pa to je sramota . Zaboravi pucnut prstima i sve ode u *****. To si jedan shaman ne moze dozvoliti
Ilegalle, nije zli čarobnjak zaboravio pucnut prstima, već je potrebu za bar dva bunara tada naučio. Vjerujem da si primjetio da u selima gdje već svaka kuća ima svoj bunar, susjed sa susjedom više ne razgovara.

Vještac:
Quote:
" Dobar čarobnjak žabu može pretvoriti u princezu. Samo u našoj zemlji imamo jako puno žaba a jako malo dobrih čarobnjaka!"
Evo i Vještac je previdio da je zli čarobnjak i te kako dobar učenik. Naime, već odavno ne pretvara princeze u žabe!

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:30   #8
might and logic

Podjela magije ima koliko i magova, ali ima jedan dosta informativan tekst o vrstama magije .
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 15:04   #9
Lightbulb

magija je vrlo jednostavna,
magija je svaka aktivnost koja(putem vlastite Moći) potiče, i kojom počinjemo proces kreacije i djelovanja, pokretanja energije u svojem svijetu i svim drugim svjetovima na koje želimo djelovati

"Magija je nada koja pobjeđuje očaj i pesimizam" by Malinovski


Shvaćaš?
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 11:31   #10
Magija

Konkretno, dali je netko uspio izvesti nesto sto bi se okarakterisalo kao "magija".
sancho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 11:55   #11
MI smo sad neki dan izveli nesto jako cudno, to je zapravo stara fora, ali nije mi jos jasno kako to uspjeva.
Uglavnom: nas cevero smo svako sa svoja dva prsta digli covjeka od 90 kg u zrak iznad svojih glava. Prvo smo probali i nije islo, i oda smo, kako bi to trebalo ici, razmjenili "energiju" iznad njegove glave, primili ga svaki sa svoja dva kaziprsta, dvoje ispod pazuha, dvoje ispod koljena i digli ga u zrak. "Energiju" smo razmjenili tako da je prvi stavio svoju desnu ruku iznad glave "zacaranoga", dlanom okrenutim prema glavi, ali bez da ga dodiruje, onda je drugi stavio svoju desnu ruku iznad ruke od prvog, isto bez dodirivanja, tako sve do cetvrtog, obavezno bez dodirivanja, prvi je onda stavio svoje ljevu ruku iznad desne ruke cetvrtoga, i tako sve dok cetvrti nije stavio ljevu, tada smo micali ruke, prvo onaj koj je zadnji stavio ruku, pa sve do prvog koj je na pocetku stavio desnu iznad glave "zacaranoga".

Malo je teze ovako objasniti, ali trudila sam se...
Stvarno ne kuzim kako to funkcionira...
__________________
what good do your words do
if they cant understand you
don´t go talkin' that shit Badu, Badu
ElLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 12:22   #12
Ja jesam
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 17:41   #13
Prizvao sam demona iz Goetie koji mi je ispunio jednu želju.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 17:44   #14
Quote:
Baphomet kaže:
Prizvao sam demona iz Goetie koji mi je ispunio jednu želju.

koju?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 17:56   #15
Quote:
joujou kaže:
koju?
E vraga ću ti reć'...pa da je povuče nazad
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 17:58   #16
Quote:
Baphomet kaže:
E vraga ću ti reć'...pa da je povuče nazad


__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 23:23   #17
Quote:
Baphomet kaže:
Prizvao sam demona iz Goetie koji mi je ispunio jednu želju.

platit ces visestruko kaj se petljas s tim cernim energijama.
ak oces carati onda mores fino s tanrom,ne moras se baktati s tim nekom demoncekima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 23:25   #18
To je bilo davno dok sam bio mlad i neiskusan.

Sada bih napravio sto put gore
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 23:49   #19
Quote:
Baphomet kaže:
To je bilo davno dok sam bio mlad i neiskusan.

Sada bih napravio sto put gore
zato sad znas da vec nesmesh prckati po tom. ak si covek, mores uspeti i bez magije.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 00:09   #20
Quote:
jimmy jazz kaže:
zato sad znas da vec nesmesh prckati po tom. ak si covek, mores uspeti i bez magije.
Ponekad nije stvar u cilju već isprobavanje drugih načina za dolazak do cilja. I samim time dokazivanje da nismo samo mesnata bića sa željom za razmonžavanjem već ljudi koji možda imaju nešto više od životinja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.