Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 20:12   #141
povrat poreza

ovako kupio bi par stvari (player za auto, mobitel itd.) u italiji i tražio bi povrat poreza
e sad zanima me koji je postupak?
trebam li pri kupnji zatražit neki obrazac, ispunit i vratiti se za 3 mjeseca
ii se samo pojavim na slovenskoj granici i to riješim tamo?

i da
šta kasnije na hrvatskoj granici?

thx
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:20   #142
naravno da imaš pravo na povrat poreza. trgovac ti mora izdati određeni obrazac uz račun (prije su to nazivali IVA ili tako nekako), ovjeriti na graničnom prijelazu (ne znam da li Talijani ili Slovenci) i ne moraš se vratiti nakon 3 mj. tamo. bar ne samo zbog toga. porez možeš ovdje kod nas podići u TAX FREE-ju, uz plaćanje provizije. znam da je jedan bio u Šubićevoj
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:26   #143
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
naravno da imaš pravo na povrat poreza. trgovac ti mora izdati određeni obrazac uz račun (prije su to nazivali IVA ili tako nekako), ovjeriti na graničnom prijelazu (ne znam da li Talijani ili Slovenci) i ne moraš se vratiti nakon 3 mj. tamo. bar ne samo zbog toga. porez možeš ovdje kod nas podići u TAX FREE-ju, uz plaćanje provizije. znam da je jedan bio u Šubićevoj


ma nije meni problem skočiti do italije
nego mogu li ja taj porez podici nakon 3 mjeseca u trgovini di sam kupio ili?

i da koji je najmanji iznos? jel 150ojra ?
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:31   #144
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
ma nije meni problem skočiti do italije
nego mogu li ja taj porez podici nakon 3 mjeseca u trgovini di sam kupio ili?

i da koji je najmanji iznos? jel 150ojra ?

150??? to nekaj novo? bilo je 70 ojra!

al tu potvrdu ti može izdati samo dućan koji ima naljepnicu TAX FREE, pazi gdje kupuješ!

a zašto se ne informiraš, recimo nazoveš carinarnicu prije puta ili tajFREE....?

bojim se da ti ne kažem nešto krivo, možda se kaj mijenjalo, a ja sam postala ksenofobična - slabo putujem
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:37   #145
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
150??? to nekaj novo? bilo je 70 ojra!

al tu potvrdu ti može izdati samo dućan koji ima naljepnicu TAX FREE, pazi gdje kupuješ!

a zašto se ne informiraš, recimo nazoveš carinarnicu prije puta ili tajFREE....?

bojim se da ti ne kažem nešto krivo, možda se kaj mijenjalo, a ja sam postala ksenofobična - slabo putujem
valjda, bo, ne znam

mozda se javi neko ko znade

thx btw
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:38   #146
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
150??? to nekaj novo? bilo je 70 ojra!

al tu potvrdu ti može izdati samo dućan koji ima naljepnicu TAX FREE, pazi gdje kupuješ!

a zašto se ne informiraš, recimo nazoveš carinarnicu prije puta ili tajFREE....?

bojim se da ti ne kažem nešto krivo, možda se kaj mijenjalo, a ja sam postala ksenofobična - slabo putujem
visinu iznosa određuje svaka zemlja, u francuskoj je 150 ili 170 eura čak također, tax free se potvrđuje u sloveniji tj. pri napuštanju EU
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:42   #147
Quote:
Alopex kaže: Pogledaj post
visinu iznosa određuje svaka zemlja, u francuskoj je 150 ili 170 eura čak također, tax free se potvrđuje u sloveniji tj. pri napuštanju EU
a sto na hrvatskoj granici? sakriti?
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:09   #148
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
a sto na hrvatskoj granici? sakriti?

mislim da bi naši trebali naplatiti PDV!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:11   #149
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
mislim da bi naši trebali naplatiti PDV!
no way
pobrinut cu se da da toga ne dođe
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:18   #150
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
no way
pobrinut cu se da da toga ne dođe


pl
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:19   #151
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
no way
pobrinut cu se da da toga ne dođe


player odmah ugradi, u mob ubaci našu karticu (ako nije kodiran), račun spremi u gaće i kupi nekaj za pokriće puta (kišobran, kavu, namaz, kobasu....)
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:56   #152
pazi samo koliki je iznos, jer za vece iznose slovenci javljaju nasima

isto tako, neke granice su blizu, pa te hrvatski carinik vidi da ides potvrdjivati taxfree i odmah te pita kad dodjes do njega sto si to potvrdjivao i da mu pokazes papire
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:01   #153
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
player odmah ugradi, u mob ubaci našu karticu (ako nije kodiran), račun spremi u gaće i kupi nekaj za pokriće puta (kišobran, kavu, namaz, kobasu....)
upravo to sam i mislio napraviti
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:02   #154
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
pazi samo koliki je iznos, jer za vece iznose slovenci javljaju nasima

isto tako, neke granice su blizu, pa te hrvatski carinik vidi da ides potvrdjivati taxfree i odmah te pita kad dodjes do njega sto si to potvrdjivao i da mu pokazes papire


vidis za tim nisam išao
thx
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 08:29   #155
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
player odmah ugradi, u mob ubaci našu karticu (ako nije kodiran), račun spremi u gaće i kupi nekaj za pokriće puta (kišobran, kavu, namaz, kobasu....)
To možeš napraviti tek nakon što prođeš slovensku granicu i potvrdiš fakturu jer te Slovenac može pitati da mu pokažeš kupljene proizvode, a oni tada moraju biti u originalnom pakiranju, nekorišteni. Visina za povrat je bivših 300.000 lira, dakle, nešto više od 150 eura (da ne bi bilo kao i mi jednom, kupili točno 150 eura, došli na granicu, Slovenac potvrdio, vratili se u dućan i rekli nam da nema povrata jer nismo prešli taj traženi limit).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 14:00   #156
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
To možeš napraviti tek nakon što prođeš slovensku granicu i potvrdiš fakturu jer te Slovenac može pitati da mu pokažeš kupljene proizvode, a oni tada moraju biti u originalnom pakiranju, nekorišteni. Visina za povrat je bivših 300.000 lira, dakle, nešto više od 150 eura (da ne bi bilo kao i mi jednom, kupili točno 150 eura, došli na granicu, Slovenac potvrdio, vratili se u dućan i rekli nam da nema povrata jer nismo prešli taj traženi limit).
ma da? to je sada puno strože nego prije. već dugo nisam išla van u šoping pa ni ne znam kako to sada klapa...

da, neki su gr.prijelazi jako blizu i ak nema gužve, naši vide kad ovjeravaš. idealan je onaj prijelaz kod Krapine. tam su 2 km udaljeni graničari
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 14:17   #157
Zapravo, to je oduvijek tako. Za dobiti povrat poreza, mora se izvesti roba upakirana. Ne tlače često, no rizik za nedobivanje povrata poreza postoji.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 10:45   #158
povrat poreza na životno osiguranje

ok, razumijem da na osnovu police životnog imam pravo na poreznu olakšicu...

uplačujem 350kn mjesecno, na 10 godina..i sad po nekoj računici, mogu dobiti onih max. 1050kn porezne olakšice...

no na isteku osiguranja moram platiti porez od 15% na što? na cijelu ugovorenu policu, ili na cijelu policu+novac koji zaradim kamatama?

ako ne uzimam olakšicu,da li onda plačam taj porez 15%?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:08   #159
Falio si temu, ovdje se prića o povratu IVA-e, DDV-a..., a ne o povratu poreza na dohodak. POtraži malo po forumu, pričalo se već na drugim temama o ovome što te zanima.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:14   #160
Imam nekih 40 EUR povrata IVA-e (par stavri kupljene u Italiji prije 2 tjedna).
Imam svu potrebnu papirologiju, gdje mogu rijesiti povrat u Zagrebu?

Hvala!
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.