Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 14:09   #1
Prvi posjet ginekologu

hello
neznan jeli bila ova tema vec ako je ispricavan se
ja iman 18god,i jos nikako nisan bila u ginekologa a trebala bi i prvenstveno zato sta bi tila pocet pit kontr pilule a to bi mi ginekolog treba dat recept jel!?
e sad mene zanima kako izgleda prvi posjet,i ako neko zna u splitu kojeg dobrog ginekologa da mi preporuci..ali nebi privatnika jer nisan bas
na ti sa parama..
hvala
iwka is offline  
Old 09.07.2007., 14:26   #2
Quote:
iwka kaže: Pogledaj post
hello
neznan jeli bila ova tema vec ako je ispricavan se
ja iman 18god,i jos nikako nisan bila u ginekologa a trebala bi i prvenstveno zato sta bi tila pocet pit kontr pilule a to bi mi ginekolog treba dat recept jel!?
e sad mene zanima kako izgleda prvi posjet,i ako neko zna u splitu kojeg dobrog ginekologa da mi preporuci..ali nebi privatnika jer nisan bas
na ti sa parama..
hvala
da ginekolog ti daje recept za pilule, makar ja osobno ih nikad ne bih pila, zašto da se igram sa svojim hormonima, mislim da su bolji prezervativi.
sjećam se ja svog prvog pregleda, toliko frke oko ničeg, stvarno nije ništa strašno, prvo malo poprićaš s doktorom, pa pregled i to je to. ako ti je neugodno skinut se staviš neku lepršavu suknjicu pa je samo podigneš.
blaenka is offline  
Old 09.07.2007., 14:43   #3
Odi vidit jeli Dr.Majić vrši upise. Adresa ti je Omiška 25. Meni je on prelegendaran čovik.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 09.07.2007., 15:00   #4
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Odi vidit jeli Dr.Majić vrši upise. Adresa ti je Omiška 25. Meni je on prelegendaran čovik.
Ja san na prvi pregled otisla sa 22 godine (nisan imala potrebe prije).I nije nista strasno bilo.Sta se tice hormona ja sam osobno bila na njima 4 godine, al danas sa 31 totalno drugacije gledan na to.Kao sta je blaenka rekla da se nebi igrala sa hormonima, tako ni ja danas nema sanse da bi bila na pilulama.Zadnjih 5 godina idem redovito u Dr.Petrovic.Ona je isti ulaz kao i Dr.Majic Omiska 25.Trudnocu mi je vodila i nebi je minjala ni za sta na svitu.Lipo san u nje ultra zvuk u trudnoci placala nekih 35 kn,a u privatnika je 150-200 kn.To je stvarno previse.Nikad puno ne cekam u nje, max 15-20 min.
ice cream girl is offline  
Old 09.07.2007., 16:56   #5
fala van puno.
a jel se to sta placa u dr majica ili dr petrovic!?
ma znan ja da te pilule imaju dosta nuspojava ali eto nekako mi je sigurnije to u kombinaciji sa kondomima nego sami kondom...
iwka is offline  
Old 09.07.2007., 17:02   #6
Quote:
iwka kaže: Pogledaj post
fala van puno.
a jel se to sta placa u dr majica ili dr petrovic!?
ma znan ja da te pilule imaju dosta nuspojava ali eto nekako mi je sigurnije to u kombinaciji sa kondomima nego sami kondom...
UZV 5O kunica. Za ovo drugo...ovisi jeli to fond pokriva. Uglavnom pregled i papa test su ti mujte.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 09.07.2007., 17:04   #7
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Ja san na prvi pregled otisla sa 22 godine (nisan imala potrebe prije).
I ja tako nešto. Da kucnem od drvo sve funkcionira po propisu, zasad.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 09.07.2007., 17:50   #8
aha...a cekaj jeli ja triban otic kod svoje doktorice po uputnicu ka
ili samo doden,kod njega i samo se narucin ka za pregled..
neznan kako to ide..
iwka is offline  
Old 09.07.2007., 17:54   #9
Trebas vidit je li primaju nove pacijente. Ako da, onda je to tvoj ginekolog, primarna zaštita, samo se naručiš i ideš.

Ja sam pila pilule nekih 10 godina, i nisu mi uopće smetale niti imam kakvih posljedica....
b'elana is offline  
Old 09.07.2007., 18:40   #10
Mene je iznenadio gestapovski niz pitanja:
-dobar dan
-kad ste zadnji put imali menstruaciju?
-jeste li spolno aktivni?
-jeste li rađali?
-a pobačaji?

Nakon nekog vremena se navikneš .
Maslina is offline  
Old 09.07.2007., 20:38   #11
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Mene je iznenadio gestapovski niz pitanja:
-dobar dan
-kad ste zadnji put imali menstruaciju?
-jeste li spolno aktivni?
-jeste li rađali?
-a pobačaji?

Nakon nekog vremena se navikneš .

bolje tako nego nikakav niz pitanja i nadrkana kalastura koja ti krene gurati klijesta a ti jos s nikim nisi spavala i nemas pojma da je to bitan podatak srecom ja sam lajava pa sam joj to uspjela reci prije nego sto me pocela masakrirati.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 09.07.2007., 21:20   #12
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Mene je iznenadio gestapovski niz pitanja:
-dobar dan
-kad ste zadnji put imali menstruaciju?
-jeste li spolno aktivni?
-jeste li rađali?
-a pobačaji?

Nakon nekog vremena se navikneš .
kolko god takva pitanja nama bila iritantna,ginekolog te to mora pitat
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 09.07.2007., 21:59   #13
mene je isto to pitao,al na ljepsi nacin...nekako opustenije...a pregled uopce nije strasan, moze ti biti malo bad kad trebas onak rasirit noge i kad ti uperi ono svjetlo,al ja sam zujala okolo i za tren je bilo gotovo...
renchys is offline  
Old 10.07.2007., 09:50   #14
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
kolko god takva pitanja nama bila iritantna,ginekolog te to mora pitat
Ma nije to strašno, meni je više bilo smiješno jer mi se nikad nije dogodilo da me netko pita:
dobar dan, jeste kad imali abortus?

Pregledi su mi o.k. stvar, nije da ih se plašim, druga je stvar što ih većina ginekologa radi kao na traci, dosta površno i nezainteresirano. Ali to je sad već sruga tema. Bez obzira na sve, ginekologu treba ići.
Maslina is offline  
Old 10.07.2007., 13:46   #15
meni isto prvi pregled nije bio niš strašno dobro i nisam baš sramežljiva, ali i tebi vjerojatno nije prvi put da te netko vidi golu, a pregled nije ništa posebno, jedino se raspitaj kod prijateljica koji je ginekolog po njihovim iskustvima dobar, koji ima razumijevanja da ti je to ipak prvi pregled, a i naglasi to kad dođeš.
mene je osobno baš taj razgovor prije smirio i opustio
caterina is offline  
Old 10.07.2007., 13:48   #16
moja frendcuia ima 16 g,i ide za par dana giniću s mamom da joj da kontracepcijske
padmé_amidala is offline  
Old 10.07.2007., 16:14   #17
ako ti trebaju pilule i ako si već imala spolni odnošaj onda bi terbala otić! nje ništa strašno pregleda te, ako je doktor pravi, poslat će te na pretrage, vađenje krvi da vidi možeš li pit pilule i to je to!!

nemaš se čega bojat¨!! najnormalnija stvar!!
*CHANCE* is offline  
Old 11.07.2007., 00:11   #18
imam mozda glupo pitanje,ali radje pitam nego da me posalju doma kao sto sam procitala tu na forumu da je neku curu ginekologica poslala doma i da dodje kad se "razradi"
tak da mene zanima dal ce bit gadno ako sam ja tehnicki jos djevica... tj. "ono nesto" je bilo u meni par puta ali ne za redom, tak da himena 100% vise nemam, al ne znam sta da radim.. htjela bi otic,a i "vrijeme mi je",ali sta kad nije bilo bas sexa.. (nit ce ga bit tak skoro..dragi mi je daleko ) help
Mary Cas is offline  
Old 11.07.2007., 00:47   #19
Quote:
Mary Cas kaže: Pogledaj post
imam mozda glupo pitanje,ali radje pitam nego da me posalju doma kao sto sam procitala tu na forumu da je neku curu ginekologica poslala doma i da dodje kad se "razradi"
tak da mene zanima dal ce bit gadno ako sam ja tehnicki jos djevica... tj. "ono nesto" je bilo u meni par puta ali ne za redom, tak da himena 100% vise nemam, al ne znam sta da radim.. htjela bi otic,a i "vrijeme mi je",ali sta kad nije bilo bas sexa.. (nit ce ga bit tak skoro..dragi mi je daleko ) help
Da djevica

Po meni je ta ginekologica glupa. Ko da moraš imati spolne odnose da bi imao probleme iz ginekologove domene Ko da se moraš jebati da bi se brinuo o sebi
Maisie is offline  
Old 11.07.2007., 08:00   #20
Quote:
Mary Cas kaže: Pogledaj post
imam mozda glupo pitanje,ali radje pitam nego da me posalju doma kao sto sam procitala tu na forumu da je neku curu ginekologica poslala doma i da dodje kad se "razradi"
tak da mene zanima dal ce bit gadno ako sam ja tehnicki jos djevica... tj. "ono nesto" je bilo u meni par puta ali ne za redom, tak da himena 100% vise nemam, al ne znam sta da radim.. htjela bi otic,a i "vrijeme mi je",ali sta kad nije bilo bas sexa.. (nit ce ga bit tak skoro..dragi mi je daleko ) help
Ako nisi imala spolne odnose, pregled će ti raditi rektalno i to nije ništa strašno. Samo reci doktoru prije pregleda (svakako morate prvo porazgovarati o menstruacijama i sl.) da nisi imala odnose i sve će biti o.k. Ne brini.
ditta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.