Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 22:09   #141
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
imas pravo. nije spomenuto ni pusenje ni alkohol. ali sam ja i na to mislila kada sam citala da ono sto mami pase to ce i pasati dijetetu. to je ipak malo pre generalizirano. a prilicno puno i puse i piju alkohol. ali imas pravo, nije to tu tema. a depiliranje, to valjda i ovisi o nacinu. moram priznati da se bas ne razumjem. sigurno brijanje i vosak ne skode. ali ima i neke kreme koje se maze pa dlake odpadnu. e to mi je malo sumljivo.
btw, depiliranje isto nije tema, nego farbanje kose.
Draga kao što sam već napisala ni na porodu te ne puštaju sa šumom između nogu zato jer je prirodno bolje nego te depiliraju iz higijenskih razloga,vidim da nisi baš upućena ni u depiliranje a ni bojanje kose ja sam umjetna plavuša već godinama.Danas bar ima prirodnih boja koje ne sadrže amonijak ni druge štetne sastojke.Tebe kako si napisala ne smeta biti dlakava a zato što netko drži do sebe ne znači da ne brine za svoje dijete i da se zbog toga može ne daj bože roditi bolesno.Na kraju krajeva djeca uče higijenske navike od roditelja!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:12   #142
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva kad ideš rodit doktor odnodno sestra ti ne ostavlja prirodnu šumu između nogu nego te depilira iz higijenskih razloga!
?? ja sam dva puta rodila i nisu me depilirali....
puno tisucu godina se covjecanstvo nije depiliralo, ni za porod ni za nista drugo....
zivotinje se isto ne depiliraju....
srecom svom smo mi konacno higijenski.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:12   #143
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Draga moja nitko nije spominjao ni pušenje ni alkohol,a i mislim da ničija beba neće biti bolesna zato što netko depilira noge,zašto ne biti prirodan pa naprimjer ako imaš dlake ispod ruke u sred ljeta kao prvo više češ se znojit i usmrdit nehigijenski je.Nekoga to možda ne smetajer je prirodno meni se naprimjer gadi šta češ sto ljudu sto čudi.Ali to apsolutno nema veze sa ljubavi i zdravljem bebe
A čekajte, zar je depilacija jedini način uklanjanja dlačica?!
A čemu služe britvice?! Pa obrijte se pobogu!
Ako mislite da će vam kemikalije naškodit bebi stavite preljev neki bez amonijaka ili kanu...
nemorate šetat ko domorotkinje uz toliko mogućnosti...
pa nevalja krema protiv akni, pa nevalja anticelulitna, pa nemoj parfimirani losion nego od bademovog ulja, šta je sa gelovima za tuširanje i šamponom? ni to se nesmije?? S čime da se peremo??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:19   #144
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Draga kao što sam već napisala ni na porodu te ne puštaju sa šumom između nogu zato jer je prirodno bolje nego te depiliraju iz higijenskih razloga,vidim da nisi baš upućena ni u depiliranje a ni bojanje kose ja sam umjetna plavuša već godinama.Danas bar ima prirodnih boja koje ne sadrže amonijak ni druge štetne sastojke.Tebe kako si napisala ne smeta biti dlakava a zato što netko drži do sebe ne znači da ne brine za svoje dijete i da se zbog toga može ne daj bože roditi bolesno.Na kraju krajeva djeca uče higijenske navike od roditelja!
kako sam vec i ja napisala, barem za porode se malo razumjem. ok, rodila sam u njemackoj, ne u hrvatskoj. valjda su u njemackoj ne-higijenicki. a prirodna boja s kojom se moze farbati od tamnog na plavo, to ne postoji!! prirodne boje idu samo na tamnije.
kod mene pocinje higijena s pranjem, ne s depiliranjem. muski se rijetko depiliraju osim u licu. je su oni isto ne higijenski?

daj molim te ostani kod teme! farbanje kose skodi ili ne skodi u trudnoci!
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:21   #145
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A čekajte, zar je depilacija jedini način uklanjanja dlačica?!
A čemu služe britvice?! Pa obrijte se pobogu!
Ako mislite da će vam kemikalije naškodit bebi stavite preljev neki bez amonijaka ili kanu...
nemorate šetat ko domorotkinje uz toliko mogućnosti...
pa nevalja krema protiv akni, pa nevalja anticelulitna, pa nemoj parfimirani losion nego od bademovog ulja, šta je sa gelovima za tuširanje i šamponom? ni to se nesmije?? S čime da se peremo??
Evo konačno podrška naravno da nečemo hodati kao domorotkinje,to pokušavam objasniti onima koje kažu da ih ne smeta što su zarasle ipak živimo u 2008 godini i mogućnosti je bezbroj svaka čast LAKE1
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:23   #146
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A čekajte, zar je depilacija jedini način uklanjanja dlačica?!
A čemu služe britvice?! Pa obrijte se pobogu!
Ako mislite da će vam kemikalije naškodit bebi stavite preljev neki bez amonijaka ili kanu...
nemorate šetat ko domorotkinje uz toliko mogućnosti...
pa nevalja krema protiv akni, pa nevalja anticelulitna, pa nemoj parfimirani losion nego od bademovog ulja, šta je sa gelovima za tuširanje i šamponom? ni to se nesmije?? S čime da se peremo??
daj objasni mi, molim te: ja sam mislila da depiliranje znaci ukloniti dlake, sve jedno je li ih izcupam ili obrijem. jer ne mogu si bas predstaviti da si netko izcupa dlakice ispod ruke, ili da ti u bolnici izcupaju dlake izmedu noge
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:30   #147
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
daj objasni mi, molim te: ja sam mislila da depiliranje znaci ukloniti dlake, sve jedno je li ih izcupam ili obrijem. jer ne mogu si bas predstaviti da si netko izcupa dlakice ispod ruke, ili da ti u bolnici izcupaju dlake izmedu noge
A zašto je po tebi štetno obrijat ili iščupat dlake??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:33   #148
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
kako sam vec i ja napisala, barem za porode se malo razumjem. ok, rodila sam u njemackoj, ne u hrvatskoj. valjda su u njemackoj ne-higijenicki. a prirodna boja s kojom se moze farbati od tamnog na plavo, to ne postoji!! prirodne boje idu samo na tamnije.
kod mene pocinje higijena s pranjem, ne s depiliranjem. muski se rijetko depiliraju osim u licu. je su oni isto ne higijenski?

daj molim te ostani kod teme! farbanje kose skodi ili ne skodi u trudnoci!
Nisam znala da u njemačkoj dođeš na porod sa prirodnom šumom i da tako rađaš a da te sestra ne obrije.Moj se u ljeti brije ispod ruke čisto da se manje znoji jer mu te dlake baš ničemu ne služe.Ali vratimo se temi bojanje kose.Naravno da postoji prirodna boja kojom se farba iz tamnog u plavo a ja nisam skroz tamna prirodno nego svijetlo smeđa i ne bojaš svaki puta cijelu kosu nego samo izrast a da bi održao plavu boju opereš kosu jednom tjedno u kamilici! Ako nije tajna koliko ti imaš godina i jesi ti ikada u životu bojala kosu?
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:35   #149
postoje eto žene kojima je normalno imati busen dlaka ispod pazuha i šumu među nogama... ja to poštujem. Postoje žene kojima je to nepojmljivo i nevezano za trudnoću ne mijenjaju svoje higijanske navike da se u tuširanju izbriju pazuh britvicom te ne obriju noge ..

ni ja to ne razumijem i ne shvaćam patku uopće kako može zastupati takav stav... ali da se vratim na početak rečenice, postoje žene......

samo ne razumijem 1973...nadam se da nisu godine, jer ovo kao da slušam svoju mamu koja ima 71 godinu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:39   #150
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A zašto je po tebi štetno obrijat ili iščupat dlake??
Patka ti živiš u njemačkoj?Kao da živiš na pustom otoku.Koja bi ti luda čupala dlake između nogu prije poroda sestra te obrije a ako dođeš obrijana skratiš joj posao.
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:42   #151
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A zašto je po tebi štetno obrijat ili iščupat dlake??
pa ni jedno ni drugo nije stetno. a ono s kremom, na to sam mislila? ali mozda je to pitanje definicije depiliranja. zato sam te pitala.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:43   #152
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
postoje eto žene kojima je normalno imati busen dlaka ispod pazuha i šumu među nogama... ja to poštujem. Postoje žene kojima je to nepojmljivo i nevezano za trudnoću ne mijenjaju svoje higijanske navike da se u tuširanju izbriju pazuh britvicom te ne obriju noge ..

ni ja to ne razumijem i ne shvaćam patku uopće kako može zastupati takav stav... ali da se vratim na početak rečenice, postoje žene......

samo ne razumijem 1973...nadam se da nisu godine, jer ovo kao da slušam svoju mamu koja ima 71 godinu
Lara šaljem ti pusunaprosto mi je nepojmljiv patkin stav a još manje da živi u njemačkoj gdje je ipak civilizirano,čak ni moja baka nije imala takav stav. Svejedno Lara lijep si to posložila.Pozdrav!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:45   #153
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Patka ti živiš u njemačkoj?Kao da živiš na pustom otoku.Koja bi ti luda čupala dlake između nogu prije poroda sestra te obrije a ako dođeš obrijana skratiš joj posao.
pa ti si napisala da te depiliraju u bolnici. nisam stvarno mislila da te tamo netko cupa.

ne zivim na pustom otoku. zivim u velikom gradu, veci nego najveci u hrv.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:56   #154
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
pa ti si napisala da te depiliraju u bolnici. nisam stvarno mislila da te tamo netko cupa.

ne zivim na pustom otoku. zivim u velikom gradu, veci nego najveci u hrv.
Kad smo kod čupanja dlaka između nogu, mnoge žene upravo TO naprave prije poroda jer kad su dlake iščupane onda sporije rastu pa se ne zabijaju u frišku ranu od epizotomije i ne češu ko kad se obriješ žiletom! Eto ja se brijem dole britvicom a možda ću baš napravit ''brazilku'' prije termina upravo iz ovog gore navedenog razloga!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:00   #155
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Kad smo kod čupanja dlaka između nogu, mnoge žene upravo TO naprave prije poroda jer kad su dlake iščupane onda sporije rastu pa se ne zabijaju u frišku ranu od epizotomije i ne češu ko kad se obriješ žiletom! Eto ja se brijem dole britvicom a možda ću baš napravit ''brazilku'' prije termina upravo iz ovog gore navedenog razloga!
ali to mora da prilicno boli?? brazilka znaci iscupati?
imala sam epiziotomiju dva puta. i s dlakama nisam imala problema. vise s koncima, kada su popustili
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:00   #156
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Kad smo kod čupanja dlaka između nogu, mnoge žene upravo TO naprave prije poroda jer kad su dlake iščupane onda sporije rastu pa se ne zabijaju u frišku ranu od epizotomije i ne češu ko kad se obriješ žiletom! Eto ja se brijem dole britvicom a možda ću baš napravit ''brazilku'' prije termina upravo iz ovog gore navedenog razloga!
Ima logike
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:02   #157
ali sigurno je u svakom slucaju tako depiliranje prije poroda higijenski. mislim, nisam ja protiv. ipak je to krvava stvar.

cure, ja bih rado s vama jos dalje popricala, ali moram u vodoravni polozaj.

lijepu vecer vam zelim
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:03   #158
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
ali to mora da prilicno boli?? brazilka znaci iscupati?
imala sam epiziotomiju dva puta. i s dlakama nisam imala problema. vise s koncima, kada su popustili
je, brazilka je čupanje svih dlaka između nogu...neznam jel boli, nisam još nikad bila, a valjda malo zaboli....radi se voskom isto koliko ja znam...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:03   #159
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
baš tako
Najžalosnije je šta ih ima jako puno na toj razini, ja to jednostavno ne mogu shvatiti!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:15   #160
cvjetiću ma nitko nju nije napao, ali ima preradikalan stav o svemu. kao da živi u prošlom stokljeću i još ima 35 godina. Ovakav stav kaoona ima moja mama (tisuću puta smo se oko toga zakačile) ali ona je žena sa početka prošlog stoljeća..

Ja osobno ne shvaćam žene koje mogu imati busen pod pazuhom i šumu među nogama i priznajem kada ih vidim na plaži u kupaćim kostimima gade mi se. I smatram to nehigijenski.Ali poštujem stav da ih imaju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.