Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2007., 09:22   #101
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Evo vratih se sa pregleda, i ginekolog mi je savjetovao amniocintezu.
gle nije da te plasim al moja kolegica s posla ima 36 godina i ovo joj je bila prva trudnoca, u 5. mjesecu trudnoce poslali je na aminocintezu zbog godina i fino su ju spačkali doktori i izgubila je dijete, isključivo doktorskom krivicom
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:29   #102
Ja sam pak sad pričala kroz moju rpiču s nekoliko doktora i rekli su mi da je to jako jako jako rijetko. Al ako ne treba bolje ne, al ako treba - znam ja nekoliko cura koje su pod rutinu poslali na amnio - bez posebnih indikacija - i sve super.
Treba ići pozitivno
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:04   #103
Ja sam radila double test i nemam pojma što bih da su mi predložili amnio... to me mučilo (između ostalih stvari) sve do 16. tj... pogotovo jer znam da je amnio rizičnija ako već imaš nekih komplikacija... vjerovatno bi se vodila po preporuci doktora i otvoreno razgovarala s mužem... jedno je otići na amnio, vidjeti što je i kako je s bebom, a drugo je onda razmišljati da li to dijete zadržati, mislim da su to dvije odvojene stvari i uvijek je puno bolje znati pa sam dobro razmisliti o svemu što i kako dalje. Ja bi uvijek radije voljela znati...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:13   #104
imam 29, prva trudnoća, doktorica me informirala o kombiniranom probiru samo, amnio nikako (tj. tek ako probir pokaže nešto loše)
odlučila sam ne ići jer su svi pokazatelji izgledali dobro, a nisam se htjela živcirati i ići na amnio ako kojim slučajem dobijem lažno pozitivne nalaze.

da mi se utvrdi down ili velika vjerojatnost za down ili tako neki poremećaj, vjerujem da bih, uz puno muke, pobacila.

jednako tako, apsolutno podržavam svaku ženu koja odluči ne ići ni na jednu od tih pretraga jer će u svakom slučaju zadržati dijete - bilo to iz vjerskih, emocionalnih ili bilo kojih drugih razloga. štoviše, divim im se na hrabrosti.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:23   #105
Ja bi isla na amnio bez razmisljanja:
1. jer ne dao Bog neke bolesti, retardacije itd, svjesno se psihicki ubijas, jer takve stvari nisu lagane i sa time ne moze svatko zivjet ma koliko god vi sada mislite da bi sa jednim Downovcem zivjele dobro ali okolina nosi svoje ali kao i djete ( znam nekoliko downovaca i vjerujte njihovim obiteljima nije nimalo lako a cak su se neki i rastali jer je to jako veliki pritisak na obitelj)
2. Sto i ako se djete rodi bolestno, tko ce ga odgalat, njegovat kada majke i oca vise nece bit....natovarit takvo dijete braci i sestrama na grbacu
3. opcenito treba se dobro informirat i otvoreno popricat sa obiteljima koje imaju tesko bolesnu decu kako se sa time nosit ( svi oni kazu joj to je moja sreca, moja radost, naravno da je pa svako dijete ma kako god bolesno bilo svoji starcima uljepsava zivot ali i zagorcava ali to mnogo njih nece priznat)

Slucaj moje kume: mali rodjen sa teskim mozdanim krvarenjem koje se moglo i sprijecit ali nju nitko nije slao na testove ijako je imala jako tesko i rizicnu trudnocu, on sada ima 9 godina, jako je inteligentan ali je motoricki u razini djeteta od 3 mjeseca, ne hoda, skoro pa i ne puze, kuma ne moze mrdnut bez njega jer ga nema kome ostavit ali ni sa njim jer ga vise ne moze nosit...i sad se pita cemu to? i kome ce maleni ostat kada njih nece vise biti tj. tko ce preuzet brigu oko njega?...kci je sada u pubertetu i naravno da se osijeca zapostavljeno jer se sve vrti oko brata......ljudi moji teske su to stvari i koliko god je netko vjerski rastrojen to nije tako lako kako vecina vas misli i mnogo vas bi promjenilo misljenje kada bi se to radilo o vama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:41   #106
išla sam na kombinirani probir. Rezultati kombiniranog probira su statistički odnosi, koji mene, jer sam diplomirala na statistici baš i nisu uspjeli uvjeriti da je sve o.k..
Pa sam nakon konzultacija s više liječnka ipak napravila racz.
Pisala sam o tome. Lara ako te išta zanima, pucaj
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:26   #107
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
išla sam na kombinirani probir. Rezultati kombiniranog probira su statistički odnosi, koji mene, jer sam diplomirala na statistici baš i nisu uspjeli uvjeriti da je sve o.k..
Pa sam nakon konzultacija s više liječnka ipak napravila racz.
Pisala sam o tome. Lara ako te išta zanima, pucaj
Ma zanima me u biti sa koliko tjedana se ona ide raditi.

Meni je najbolji period kada ju trebam raditi 26.12.

Tada mog doktora nema (raditi ću ju u Merkuru i raditi će mi ju moj doktor koji radi amniocinteze već 15 godina).

Moj doktor dolazi tek 07. siječnja.Taj dan sam i naručena za nju u bolnici

Strah me da nije kasno za nju.

Sa koliko se tjedana preporuča ići i do kojeg tjedna??
(da li tko zna)

Ako se čekaju nalazi 3-4 tjedna i ako nedaj Bog budu loši, da li se radi abortus ili se inicira prijevremeni porod???
(da li tko zna)


Thx flekica i sve cure koje odgovore.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:32   #108
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
išla sam na kombinirani probir. Rezultati kombiniranog probira su statistički odnosi, koji mene, jer sam diplomirala na statistici baš i nisu uspjeli uvjeriti da je sve o.k..
Pa sam nakon konzultacija s više liječnka ipak napravila racz.
Pisala sam o tome. Lara ako te išta zanima, pucaj
Mogu ja

Dobila sam T21 (dakle za Down) 1:1106
Biokemijski 1:1594
Dobni rizik 1:826
i T18 <1:10000

Teta dr koja je to radila je rekla da je rizik za genetske bolesti kao kod 17-godišnje trudnice

Reci što misliš i budi nježna (mislim ipak si veći znalac statistike od mene - ja se bavim al eto reci )
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:33   #109
ja sam bila trudna neznajuci, pila pilule i ostalo, pa su mi bili preporucili amnio
nisam htjela, 25 god, nikakvih bolesti u fam, nadala sam se najboljemu
i rodila zdravo dijete

sad, kad razmislim, u ponovnoj trudnoci
definitivno bi isla na sve moguce testove i abortirala u slucaju losih rezultata
naravno da to nije lako, al vjeruj mi teze je ostatak zivota brinuti se za bolesno dijete

sretno
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:34   #110
Lara na amnio se ide s nekih 15 tjedana i nalazi se čekaju oko 3 tjedna - tada je još uvijek dovoljno rano da se može prekinuti trudnoća zbog medicinskih razloga). Mislim da je do 22. tjedna.

Eto - toliko ja imam friške info iz bolnice od utorka.

Sretno!! Bit će dobro samo pozitivno
Nama se isplatilo, iako mislim da sam ostarila jedno 15 godina od petka do jučer
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:54   #111
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Lara na amnio se ide s nekih 15 tjedana i nalazi se čekaju oko 3 tjedna - tada je još uvijek dovoljno rano da se može prekinuti trudnoća zbog medicinskih razloga). Mislim da je do 22. tjedna.

Eto - toliko ja imam friške info iz bolnice od utorka.

Sretno!! Bit će dobro samo pozitivno
Nama se isplatilo, iako mislim da sam ostarila jedno 15 godina od petka do jučer

ok misz ide se sa 15 tjedana ali do kad koji tjedan je najzadnji kada se preporučava ići...?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:59   #112
Na amnio šalju između 16-tog i 18-tog tjedna, nalaze čekaš 4-5 tjedana, kako gdje.
Ako je nalaz loš ideš na inducirani porod jer je sa 20 tj. beba velika.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:17   #113
slažem se da je život sa bolesnim djetetom težak, da ostala djeca vjerojatno pate, ali šta ako napravite amnio i kažu da je dijete možda bolesno, vi abortirate a dijete je bilo zdravo!!!!
naim jednoj curi su na amnio rekli da nosi curu (ipak gledaju kromosome, jel tako?? i tu nemogu fulati), a ona rodila dečka, zdravog ko dren!!!! ako je takva pogreša u pitanju, kaj onda???
već sm negdje bila pisala da su mojoj mami kada je sa 41godinom bila trudna i imala tumor na maternici rekli da pod obavezno mora abortirati jer će umrijeti i ona i dijete, a evo ih, hvala Bogu, oboje živi i zdravi....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:19   #114
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ok misz ide se sa 15 tjedana ali do kad koji tjedan je najzadnji kada se preporučava ići...?
koliko sam ja čitala, ali ne uzimaj to baš 100 % jer se ne sjećam gdje sam čitala, amnio se može raditi jako rano (11. - 15. tjedan) i tada se naziva ranom amniocintezom.
Uobičajeno se provodi između 15. i 19. tjedna trudnoće, a po potrebi ju je moguće provesti i do 22. tjedna trudnoće.

Moje osobno mišljenje je da bi otišla na amnio i da ne bih ostavila bebu ukoliko se pokaže da je bolesna. Smatram da nisam dovoljno veliki čovjek za takvo što, i da bi obitelj više patila da dobijemo bolesnu bebu
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:22   #115
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
slažem se da je život sa bolesnim djetetom težak, da ostala djeca vjerojatno pate, ali šta ako napravite amnio i kažu da je dijete možda bolesno, vi abortirate a dijete je bilo zdravo!!!!
Nadam se samo da to nikada ne bih saznala jer mislim da bi me psihički dotuklo.
Još jednom kažem, skidam kapu svima koji su sigurni u sebe i svoju snagu. ja smatram da ne bih mogla biti takva osoba. Nisam dovoljno velik čovjek za to.
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:37   #116
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
slažem se da je život sa bolesnim djetetom težak, da ostala djeca vjerojatno pate, ali šta ako napravite amnio i kažu da je dijete možda bolesno, vi abortirate a dijete je bilo zdravo!!!!
naim jednoj curi su na amnio rekli da nosi curu (ipak gledaju kromosome, jel tako?? i tu nemogu fulati), a ona rodila dečka, zdravog ko dren!!!! ako je takva pogreša u pitanju, kaj onda???
ja bih rekla da te i takve greške nisu ni slučajno uobičajene već iznimke koje potvrđuju pravilo
ja bih vjerovala rezultatima amnio 100 posto
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:40   #117
jučer me je pitao doktor:' da razjasnimo nešto, da vam nalaz bude ali LOŠ,LOŠ.... kaj bi napravili?'

rekla sam:'pobacila'

Pitao me je: 'a zašto?'

Odgovorila sam:'pa nije mi prva i zadnja trudnoća u životu! Doktore je sam od prvi put zatrudnjela, nisam od onih koje se godinama muče!' Pa biti će djece još!

Nasmijao se i rekao:'ok, Vi jeste za amniocintezu'

ne znam na osnov čega to zaključi?! Kaj nije to zahtjev majke?!
Ne razumijem uopće čemu tolika Fama oko toga?

To je zaista osoban stav. Ja imam osoban razlog zakaj to govorim.

Prije 25 godina, teško sam nastradala u jednoj saobraćajki. Vozila sam se sa prijateljima mojih roditelja (bračni par) koji su obadvoje poginuli taj put. Imali smo frontalni sudar i sletili smo u Bakarski zaljev.
Jedino sam ja preživjala. Imala sam samo 9 godina. Nastradali su mi kukovi, polomljene noge, sva natučena... 4 godine sam bila po bolnicama, pa doma po rehabilitacijama, jednostavno sva sam se izgubila..cijeli moj dječiji svije se pretvorio u jednu muku za mene samu, a život mojih roditelja i brata se podredio meni. Ništa nisam mogla sama. Bila sam u gipsanom koritu, pa u invalidskim kolicima godinama....

Postala sam epicentar svijeta. Vidjela sma kako je moj brat patio, a i roditelji koji mi nisu mogli pomoći. Nakon 6 operacija kukova, rehabitlitacije, invalidskih kolica, štaka, hodanja... u svojoj 16 godini sam ponovno postala ono kaj jesam bila prije toga...... ZDRAVA! (naizgled ali ožiljci su ostali)

Na svojoj koži sam osjetila što znači imati bolesno dijete i koja je to muka... nemreš ići ni na Godišnji, ni dočekati Novu Godinu(moraš čučati sa djetetom doma jer ono nije za takav tip dočeka)
Znam da je tata toliko puta žurio meni u bolnicu da je jednom izlanuo.. da je totalno zapostavio svoje voljene hobije ...... majka je puno puta samo plakala..... tada nisam shvaćala zakaj.

Ne.... ne želim sebi priuštiti takav život, još sam ja rođena kao zdrava i normalna beba.... (samo mi se desila saobraćajka)... možeš misliti koji je to teret kada svjesno nosiš dijete koje znaš da će biti od prvog dana potpuno ovisno o tebi do tvoje smrti... ako još imaš djece.. koju ćeš morati zapostaviti zbog ovog bolesnog...

Ne, mislim da svjesno ne bih to nikada napravila, iskustvo sebe same mi je dovoljno.

Druga stvar je što Bog da (ako nisi ni išao na amnio ili ako je cijela trudnoća bila ok).
Ali da svjesno to radim... NE
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:43   #118
Najbolji termin za napravit racz je 16 tjedana trudnoće. Tako mi je reklo više ginekologa od Podobnika,Vulića, Gudeljice, do Šparca.

Rez za 2-3 tjedna. Razlog. Uzorak plodne vode drži se u inkubatoru.

Pretraga ti zaista nije bolna, ali je zastrašujuća veličina igle i šprice.
Uredan uzorak vode je žute boje. Kao mokraća.
Pokušavaju ju uzet što bliže posteljici. Zašto? To ne znam.
Dri misle da glavni uzrok pobačaja nakon amniocenteze leži u tome što žene nedovoljno miruju i bakterijskim infekcijama. Zato, prije racz obavezno napravi bris. Good luck!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:49   #119
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mogu ja

Dobila sam T21 (dakle za Down) 1:1106
Biokemijski 1:1594
Dobni rizik 1:826
i T18 <1:10000
Meni je rizik za DOwn 1: 2000. Ukupni. Što ti to znači? Znači da će ipak jedna od 2000 trudnica s ovim nalazom ipak roditi dijete s downovim sindromom.

Kolika je šansa da ti lonac s cvijećem padne na glavu? Nema je. Gotovo nemoguć događaj. Ali je meni pao dvaput. I ja u statistiku ne vjerujem
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:51   #120
Od punih jedanaset tjedana trudnoće više se ne radi kiretaža. Ide se na inducirani porod. TOga je i mene srah.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.