Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2003., 13:03   #1
tehnike proricanja

Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
Meni do sada najjače Ji Ching, a najslabije Tarot
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 13:19   #2
Re: tehnike proricanja

Quote:
Tihana kaže:
Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
Meni do sada najjače Ji Ching, a najslabije Tarot
Nema slabih ili jakih tehnika, ili preciznih ili nepreciznih, pouzdanih ili ne
samo nedovoljno poznavanja tajni tehnika, loših proricatelja, manipulanata.............
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 15:07   #3
Coffea arabica

Quote:
Tihana kaže:
Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
Meni do sada najjače Ji Ching, a najslabije Tarot

Nekada su na Arapskom jednu vrst vina zvali KAWAH, ali su onda promjenili medijum i čudesni crni napitak počeli zvati Kavom.

Postoji oko 80 različitih grmova kave, a proroci kažu da je najbolja Coffea liberica.

Uz puno sosa
i ponešto mašte
miris do nosa
i kava na tašte
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 18:41   #4
Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nema slabih ili jakih tehnika, ili preciznih ili nepreciznih, pouzdanih ili ne
samo nedovoljno poznavanja tajni tehnika, loših proricatelja, manipulanata.............
That's right!





Quote:
Tihana:

Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
Meni do sada najjače Ji Ching, a najslabije Tarot
A koliko se dugo baviš tim, i zašto tako misliš?

Meni se tarot uopće ne čini slab.
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 19:16   #5
I ching i dijelom astrologija.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 20:11   #6
Re: tehnike proricanja

Quote:
Tihana kaže:
Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
Meni do sada najjače Ji Ching, a najslabije Tarot
Po ovome što si napisala ti pojma nemaš ni o jednom ni o drugom.

Kao a ja kažem da je Lada Niva bolji auto od Ferarija jer se može popeti na pločnik koji je uzdignut pola metra a Ferari to ne može je je previše spušten.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 20:41   #7
Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Baphomet kaže:
Po ovome što si napisala ti pojma nemaš ni o jednom ni o drugom.

Kao a ja kažem da je Lada Niva bolji auto od Ferarija jer se može popeti na pločnik koji je uzdignut pola metra a Ferari to ne može je je previše spušten.
No, Baphomet!

Pitanje je bilo o preciznosti tehnika, ne o tome koja je bolja.
Ferari je u svakom slučaju precizniji, ako ćemo gledati rezultat gađanja pločnika!
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 20:45   #8
PTSP
(Privatne Tehnike Satirovog Proricanja / Prijevoz Tramvajski Sposobnog Putnika)


Mnogi se kunu u uspješnost proricanja prema snovima koji se usnu.
Svašta!
Opisati ću vam nešto mnogo uspješnije.

Do sada, a to je već poprilično dugo, najuspješnija tehnika proricanja mi je bila proučavanje mojih radnodnevnih postupaka u prvih pola sata od ustajanja do buđenja. Svakog radnog dana imam cca pola sata vožnje tramvajem do posla, dakle pola sata za razmišljanje o prvih pola sata. Vikendom i blagdanom mogu si priuštiti i nešto više vremena, no to uopće ne činim.

Da ne bi netko, možda, pomislio da se zajebavam?


Dakle, kad uđem u tramvaj i izborim svojih cca od 400 do 2500 cm kvadratnih tla, manje više nepravilnog obilika (nepravilnost mi je od pive, a promjenjivost veličine ovisi o gužvi u tramvaju), mogu se prepustiti omiljenom proricanju.
Prvo čega se moram prisjetiti je to - da li sam ugasio drugu cigaretu. Prvu nisam, to znam. U WC-u imam pepeljaru tipa kineskog, staru, pokvarenog mehanizma, pa moram podići poklopac da bih i pepeo otresao, a kamoli ne cigaretu na kraju ubacio. Upravo da i ne spustim njen poklopac nazad, nema zime, tj. požara. Toliko je pepela uvijek u njoj da opušak nema šanse preživjeti, a pogotovo narasti u pravu vatricu. Stoga je ona druga cigareta puno zanimljivija za testiranje mojih proricateljskih sposobnosti. Ona se dimi dok se oblačim, pa ne mogu stalno biti uz nju. Da li sam nju ugasio? Eh, kad bih znao, ne bih morao proricati da li ću naricati kad se vratim doma s posla. Sama tehnika proricanja za ovaj odgovor ponajviše se bazira na količini pepela i opušaka koja je mogla ostati od sinoć, količini papira koju sam ostavio u blizini, te da li sam prozor ostavio otvoren ili ne.

Kad je prva faza jutarnjeg mi buđenja gotova, pokušavam dokučiti što me na poslu čeka. Za točan odgovor na to pitanje od izuzetne je važnosti da li sam popio jutarnju kavicu ili ne. Ne gatam iz taloga, ta niste valjda na to pomislili, nego je bitan kofein. Ako njega nema, ni kofedon ne pomaže. Dakle, ako me kofein podsjeti na ono što mi je jučer ostalo za učinit sutra, velika je vjerojatnost da će to zaista i ostati za sutra.

Nakon što sam uspješno pregurao dvije najbitnije, poslije one najbitnije stvari u mom jutarnjem življenju (WC, valjda ste shvatili), mirno se prepustim promatranju okoline i proricanju što će se dogoditi oko mene. Npr., onaj babac se nešto meškolji na sjedalici, moglo bi se dogoditi da sjedalica uskoro ostane prazna. Najuspješniji proricatelj koji stoji, pa još ako je i fizički podlaktan, ima najveće šanse potrefiti momenat kad će moći sjesti. Svi ostali mogu mu, eventualno…
…sjesti u krilo.
Tja, ne znam zašto, no neke stvari su, ipak, u tramvajima zabranjene.
Dakle, kad ulovim, a ulovim, mogu se prepustiti ugodnijim proricanjima tipa: da li će propuh onom komadu zadići suknjicu ili će to morati sama učiniti. To pak, proričem na temelju veličine suknjice, materijala od kojeg je sačinjena, siline mogućeg propuha i pogleda kojeg mi komad uzvraća. Naročito je bitan onaj pogled neposredno prije same akcije.

Da ne bi netko pomislio da nisam kavalir?


Prepustim ja sjedalicu, naročito ljeti, naročito dekoltiranom komadu. Ako me ispravno pogleda.
Ako smo obadvoje, a ja inače jesam, parlamentarno orjentirani, pa mogu joj i iznajmiti svoje krilo.
Tramvajska karta nije obavezna.
Tarot nije potreban.
Ionako svi u tramvaju mogu proreći što će se dogoditi.
(Hvala Šefu dragome što ima razumijevanja za takve dane!)

Mnogi gube dragocjeno vrijeme u tramvaju na proricanje da li će stići na vrijeme na posao. Meni takovo što ne pada niti na kraj pameti, jer znam da je to u jednu ruku nemoguće. U drugu ruku, znam da nikad nije kasno, ako se stigne na vrijeme.
Omiljena mi je zabava s proljeća - ne pomaknuti kazaljke na satu i nevino promatrati, ispod oka naravno, face oko sebe dok tobož nervozno gledam na sat. Inače mi sat ide barem dvije-tri minute naprijed. To je, ipak, uvjerljivije.
Najvažnije mi je od svega, proreći si da li će me na ulazu u tvornički krug uopće pustiti unutra. Stoga koristim tehniku usporavanja koraka, proporcionalno približavanju porti. Ukoliko vidim neke ljude pokraj porte sa čudnim balonima u ruci, bolje mi je okrenuti se i vratiti se doma.
Do sada, a to je već i predugo, uspješno sam vršio ovu vrstu proricanja. Bojim se da bih, po zakonu vjerojatnosti, mogao uskoro kiksati.
Mnogi u mojoj firmi već jesu.

Slijedi tehnika proricanja koju nazivam telefon. Ukoliko mi u prvih pet minuta telefon ne zazvoni, (ma već pogađate i vi, zar ne?), nije me šef vidio da kasnim. A, ako kojim lijepim slučajem telefon ne zazvoni još desetak minuta, mogu si proreći, pa tako, malo mirniji radni dan.
Poslijepodnevne i večernje dogodovštine su u izravnoj vezi sa onim što mi se dogodi unutar radnog vremena. Naime, (to sigurno vi nećete pogoditi!), što mi je lošiji radni dio dana, to je onaj dio poslije - bolji.

Za događaje u slobodno vrijeme ne vršim nikakva proricanja!
U slobodno vrijeme i ružni događaji su lijepi.


P(ohlepa).S(atirova).:
Pažljivom čitaocu sigurno nije promaklo, (a zbog onih nepažljivih naknadno pišem), da nisam opisao, za ovaj veleljudigrad zvan metropola, najbitnije od svih bitnih jutarnjih proricanja. Ujedno i najpopularnije. A, to je: da li će, kad će i što će od javnog prijevoza doći.
Neću taj dio besplatno niti opisivati!
Taj dio život znači!
Kad razradim svoju tehniku proricanja do kraja, biti ću najbogatiji čovjek u Zagrebu. Ljudi će mi poklanjati svoje automobile, (automobilski dio prometa čak niti meni nije predvidljiv) samo da im velim što će se s tramvajima i autobusima ZET-a događati!
Za sad, vama forumašima po vezi, reći ću samo to da je do sada moja tehnika proricanja polučila izvanredne rezultate!
Naime, još nisam nikada dobio otkaz zbog zakašnjavanja na posao.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 23:45   #9
Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Oleander Somniferum' kaže:
That's right!


A koliko se dugo baviš tim, i zašto tako misliš?

Meni se tarot uopće ne čini slab.

zato što mi je tarot previše subjektivan i ne mogu ga kontrolirati, daje rezultate previše vezane uz moje trenutno stanje energije i optimizma. Ji ching mi je nekako objektivniji i vise odvojen od trenutnih emocija, bolje sagledava opće stanje stvari. jednim i drugim se bavim 5 g.
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 23:55   #10
Pa onda (više) koristi ono što ti bolje leži
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 01:22   #11
Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Satir I Kusch kaže:
No, Baphomet!

Pitanje je bilo o preciznosti tehnika, ne o tome koja je bolja.
Ferari je u svakom slučaju precizniji, ako ćemo gledati rezultat gađanja pločnika!
No dobro..recimo ovako..koji normalan čovjek može od Tarota očekivati precizan odgovor?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 09:18   #12
Re: Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Baphomet kaže:
No dobro..recimo ovako..koji normalan čovjek može od Tarota očekivati precizan odgovor?
Normalni ljudi se ne bave prorocanjima
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 10:55   #13
A proroci kazu: Mi smo normalni ljudi - dok oni drugi...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 11:38   #14
Re: Re: Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
ravana kaže:
Normalni ljudi se ne bave prorocanjima
Ne postoji normalnost, samo prosječnost
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 12:43   #15
Re: Re: Re: Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
Oleander Somniferum' kaže:
Ne postoji normalnost, samo prosječnost

Gatare zaradjuju na prosjecnim izvitoperenim domacicama koje ih zvrcnu na telefon izmedju peglanja i santabarbare.

Blesave one, blesave gatare. Aj gatare nisu, dobro zarade. Osim ako su stvarno uzivljene u taj cirkus
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 12:47   #16
Ja sam sinoć gledala u šolju.
Nije mi se svidilo
Pa sam sve razmazala prstima
Jesam ja vračara?
Žalili se neki ljudi, da sam im napravila kaos
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 20:03   #17
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tehnike proricanja

Quote:
ravana kaže:
Gatare zaradjuju na prosjecnim izvitoperenim domacicama koje ih zvrcnu na telefon izmedju peglanja i santabarbare.
Na žalost...ova tvoja teorija je preoptimistična. One zarađuju uglavnom na svim oblicima ženskog življa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 20:20   #18
Re: tehnike proricanja

Quote:
Tihana kaže:
[B]Po vama, koja vam se do sada tehnika proricanja pokazala najpreciznijom?
B]

…pitanje je krivo postavljeno…što to znači najpreciznije?…pa niti jedna se tradicionalna prekognicijska tehnika ne verificira kartezijanski…sve te tehnike su kvalitativne a ne kvantitativne…zaboravi Laplacea i svitu kad o prekogniciji razmišljaš…postoje čak i znanstvena istraživanja….pedesetih je godina prošlog stoljeća Michael Gauquelin čak i proveo neka vrlo iscrpna istraživanja i analizu statističkih podataka o astrologiji pa je čak i kartezijanski dokazao valjanost astrologije…međutim…pljujem ja (bez obzira na njegovu dobru namjeru) na ta istraživanja jer je fulao sam smisao…prije se pojavama i stvarima prilazilo kvalitativno a ne kvantitativno…tako da ne možeš jednu astrologiju ili bilo koju tradicionalnu prekognicijsku vještinu kartezijanski verificirati…a što se tarota i ostalih tehnika proricanja..sve je to bolje da ti izvodi druga osoba a ne ti sama sebi….i za krajem..slažem se i ponavljam riječi od Nemruth Dagija :» Nema slabih ili jakih tehnika, ili preciznih ili nepreciznih, pouzdanih ili ne
samo nedovoljno poznavanja tajni tehnika, loših proricatelja, manipulanata.............»
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 15:03   #19
Question

Interesuje me gdje se u Zagrebu mogu kupiti Kroulijeve Tarot karte, koliko otprilike koštaju i koliko su kvalitetne (boje i ostalo)? Na kom jeziku je tekst na njima (naziv karte)?

Isto me zanima i za Rajder-Vajtov Tarot.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2003., 15:20   #20
"Nova Arka" Tkalčićeva 37 (? nisam sigurna za broj)

Karte koštaju od 110 - 200 kn

jezik engleski
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.