Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 19:33   #1
Anđeo čuvar ili vodič?

p.s

Vjerujete li da svatko od nas ima svog "anđela čuvara" ili vodiča?
Zna li itko koja je njihova uloga i jeste li imali ikakav doživljaj vezan uz to?

Zadnje uređivanje Baphomet : 13.03.2008. at 21:56.
Soul 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:48   #2
Nema anđela, samo ljudi s tajnim krilima, a možda obratno
miha-ang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 17:17   #3
Preporučam ti knjigu Anđeli, Sylvia Brown (ne vjerujem potpuno u njenu interpretaciju, ali u nešto slično vjerujem ) - imaš je kupiti u Bio-bio
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 13:14   #4
Meni je smjesno kad se sva visa bica prikazuju sa krilima...BAs srednjovjekovno.
U danasnje doba da su izmisljeni andeli..imali bi ?propeler ? iznad glave...
Salu na stranu...
ovako...ja nekako imam osjecaj da je moj vodic..najpotpuniji dio mene..nesto kao ja evoluirana za milijardu i milijardu godina u buducnosti...koja prati ponovo svoj evolucijski put...
Ali opet,heh, ako se uzme da vrijeme ne postoji...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:59   #5
ej

Quote:
Soul 5 kaže: Pogledaj post
p.s

Vjerujete li da svatko od nas ima svog "anđela čuvara" ili vodiča?
Zna li itko koja je njihova uloga i jeste li imali ikakav doživljaj vezan uz to?

Da, naravno da svatko ima svog anđela čuvara.. pa Nebesa i sve oko Boga je puno anđela.. a uloga mu je čuvati te, ali sumnjam da će to učiniti ako mu se ne obraćaš.. a znaš onu molitvu "Anđele čuvaru mili, svojom snagom me zakrili... itd" koju smo kao mala djeca učili?
Isto kao što se obraćaš Bogu molitvom, tako isto i svom anđelu čuvaru.. Vrlo je efikasan. No, sve ide po vjeri i molitvi, pa ako nešto očekuješ od svog anđela takvim načinom življenja (molitvom i vjerom) očekuj.
Svako dobro ti želim.
Leonna972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:54   #6
hm....super tema ,ali opet se sve svodi na zajebanciju,tako da nema koristi...

osobno-yes...na dan nesreče imala sam "susret" sa svojim

pa se vi sad šalite i dalje
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:32   #7
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Meni je smjesno kad se sva visa bica prikazuju sa krilima...BAs srednjovjekovno.
...
Krila su simbolika, ukazuju na kretanje astralom.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:38   #8
Quote:
Soul 5 kaže: Pogledaj post
p.s

Vjerujete li da svatko od nas ima svog "anđela čuvara" ili vodiča?
Zna li itko koja je njihova uloga i jeste li imali ikakav doživljaj vezan uz to?
Može biti jedan/jedna , a može ih biti više. Mogu se mijenjati ovisno o dijelu životnog puta. Ako si dovoljno otvoren/a moguć je kontakt. To mogu biti članovi duhovne grupe ili umrli članovi (šire,uže) porodice, ili ..... Ovisno kojim zapisima ti je dozvoljeno pristupiti.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:10   #9
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Krila su simbolika, ukazuju na kretanje astralom.
i kretanje po ostalim planovima...da, .ali
ako su simbolika..mogu biti i propeleri...
DA se malo moderniziramo ( i njih).
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:46   #10
Quote:
Soul 5 kaže: Pogledaj post
p.s

Vjerujete li da svatko od nas ima svog "anđela čuvara" ili vodiča?
Zna li itko koja je njihova uloga i jeste li imali ikakav doživljaj vezan uz to?
Ima!
U izuzetno teškim životnim situacijama,duhovni vodič bi se bez pozivanja "oglasio",pokazujući mi rješenja,često i budućnost,pružajući mi trenutke neopisovog(ljudskim riječnikom) mira i osjećaja ljubavi.
Komunicirajući s drugim ljudima,sličnog iskustva,shvatila sam da način komunikacije s duhovnim vodičem,nije kod dvije osobe jednak.Lik u kojem se prezentira moža biti bilo tko pa čak i bilo što.
Anđeli čuvari također!

Obično se pojavljuju u snovima,samo u izuzetno kritičnim okolnostima i na javi.
Jedan slučaj koji mi je opisala dobra poznanica(nismo baš intimne prijateljice ali često smo znale iskreno razgovarati o problemima) je školski primjer.
Bila je u izuzetnoj teškoj životnoj situaciji,kojoj nije u trenutku vidjela izlaz.
Povukla se u usamljenost,razmišljala o suicidu!
Jednog dana,kada joj se činilo da je na dnu i da je jedini izlaz smrt(živi sama u stanu),te pošla prozoru,odlučivši da se baci s šestog kata zgrade,odjednom je ugledala ispred prozora MENE!
To ju je zaustavilo!
Iznenađenje,nevjerica,"buđenje"iz nekog mračnog sna.
Kaže da sam joj se nasmiješila,te da je osjetila kako se od "mog" lika širi neizmjerna ljubav i smirenost.
Nakon toga je sjela,počela smireno razmišljati o svojoj situaciji,shvatila da nema ni pravog razloga da odbaci život....
Očito da se u ovoj situaciji anđeo čuvar(ili duhovni vodič)iz nekog razloga poslužio upravo mojim likom.

Prisustvo mog anđela čuvara(mada ga nikad nisam ugledala u bilo kakvom liku)
osjetila sam u više navrata.
Jednostavno sam u takvom trenutku,a da uopće nisam razmišljala o bilo čemu sličnom tome,znala da je tu.Nešto se mijenjalo u energetskoj strukturi u prostoru oko mene.I uvijek u bilo koje vrijeme,mjesto ili godišnje doba osjetila bih intezivan miris jednog proljetnog cvijeta,koji inače izuzetno kratko cvate.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:10   #11
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
i kretanje po ostalim planovima...da, .ali
ako su simbolika..mogu biti i propeleri...
DA se malo moderniziramo ( i njih).
Nemoj bolan o tehniki i tehnologiji i modernizaciji.
Proces začeća, trudnoća, kako funkcioniramo dok spavamo ili smo u nesvjesti, tehnologija duše, osjećaji, ljubav, umiranje i ostalo neobjašnjeno. Radi se o toliko naprednoj tehnologiji da bi i Endi ostal' otvorenih usta kada bi mu bila objašnjena i ... kada bi je shvatio( o nama smrtnicima neznanstvenicima neću niti govoriti). Zato će propeleri i pokoja antenica biti za sada dovoljne.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 16:17   #12
nisam nikad razmišljala o osobnom anđelu, više razmišljam onako neskromno da bog pokazuje..

često puta su mi stvarni ljudi bili nesvjesno anđeli.. nisu bili ni svjesni da baš to što su se pojavili tad i tad s tom i tom riječju je moj život izbavilo s jednog puta i odvelo na, vjerujem, pravi
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 17:23   #13
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Nemoj bolan o tehniki i tehnologiji i modernizaciji.
Proces začeća, trudnoća, kako funkcioniramo dok spavamo ili smo u nesvjesti, tehnologija duše, osjećaji, ljubav, umiranje i ostalo neobjašnjeno. Radi se o toliko naprednoj tehnologiji da bi i Endi ostal' otvorenih usta kada bi mu bila objašnjena i ... kada bi je shvatio( o nama smrtnicima neznanstvenicima neću niti govoriti). Zato će propeleri i pokoja antenica biti za sada dovoljne.
ma dobro bolan,
necu da se ljudi ovdje strase
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:34   #14
ja imam anđela iako on ima mene. to tako ide. ja sam anđeo.
tvoje ime anđela, anđela... na na na
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:46   #15
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Meni je smjesno kad se sva visa bica prikazuju sa krilima...BAs srednjovjekovno.
U danasnje doba da su izmisljeni andeli..imali bi ?propeler ? iznad glave...
Salu na stranu...
ovako...ja nekako imam osjecaj da je moj vodic..najpotpuniji dio mene..nesto kao ja evoluirana za milijardu i milijardu godina u buducnosti...koja prati ponovo svoj evolucijski put...
Ali opet,heh, ako se uzme da vrijeme ne postoji...
Tvoj vodic upravo to i jest, "netko" tko je evoluirao cijeli tvoj put i zbog toga je beskrajno "mudar". U granicama svojih ovlasti, jasno.
__________________
I think we should DDoS this server.
Orgonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:09   #16
logicno bi bilo da postoje visa i niza bica u odnosu na nas
a i ako nije logicno...bar je utesno
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:55   #17
zanima me mogu li kako prizvati svoga anđela čuvara
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:29   #18
Ne, jer je stalno uz tebe. Svi (ako ih imaš više) su oni stalno uz tebe i znaju što radiš u kupaoni. Zapali svijeću (plamen pokazuje odgovore, poslje to možeš i instinktom), ispituj ih pitanja i vidjet ćeš.
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:05   #19
Quote:
Soul 5 kaže: Pogledaj post
p.s

Vjerujete li da svatko od nas ima svog "anđela čuvara" ili vodiča?
Zna li itko koja je njihova uloga i jeste li imali ikakav doživljaj vezan uz to?
Kada umreš i vratiš se, znat ćeš odgovor. Uvjeravam te.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 13:36   #20
Arrow da, ...

iako sam i ranije vjerovala i imala neke kontakte (vidi bas knjigu S. Brown) bila sam na momente skeptična, no nakon tecaja Theta iscjeljivanja, koja ima jednu tehniku razgovora s (osobnim) andjelima, stvarno nemam sumnji, a osim sto je lijep osjecaj kontakta s njima i mogucnosti postavljanja pitanja, jos je ljepse sto mozemo zatraziti njihovu pomoc, snagu itd, dakle sve sto nam treba,...
krila ili bez, to su price za malu djecu, nisu to krila...oni djeluju na drugim nivoima postojanja od naseg, ... ali nema veze, bitno ih je osjetiti...

toliko od mene, svima lijepi pozdrav
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.