Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 23:44   #81
vile,vilenjaci,patuljci,gnomi,trolovi,sirene itd itd itd astralna su bića dakle postoje na finijem nivou a ponekad ih čisti ljudi mogu vidjeti.obično ih se vidi u prirodi dakle postoje ali ne kao bića na ovoj zemaljskoj frekvenciji.ozbiljni ljudi su se bavilitim istrazivanjima tako da se nemogu svrstat samo u mastu.mogu reći da poznajem tu temu i imam zanimljivu literaturu.ovdje je neću staviti jer znam da bi bilo sprdanja.kog zanima neka se javi na pp
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 23:46   #82
zaboravih reći dfa iako je malo nespretan termin da moguće je znanstveno objasniti.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 23:58   #83
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
vile,vilenjaci,patuljci,gnomi,trolovi,sirene itd itd itd astralna su bića dakle postoje na finijem nivou a ponekad ih čisti ljudi mogu vidjeti.obično ih se vidi u prirodi dakle postoje ali ne kao bića na ovoj zemaljskoj frekvenciji.ozbiljni ljudi su se bavilitim istrazivanjima tako da se nemogu svrstat samo u mastu.mogu reći da poznajem tu temu i imam zanimljivu literaturu.ovdje je neću staviti jer znam da bi bilo sprdanja.kog zanima neka se javi na pp
vidim po tvojim postovima... da te zanima nadnaravno...
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 00:06   #84
ne unosim se previše u postove jer je internet komunikacija uglavnom glupa i povrsna a i kad treba bit zajebancija uglavnom nije tak da se malo o meni moze saznat iz postova ne isplati se trošit energiju.ustvari internet je žalostan medij tu vidiš kakvi su ljudi
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 00:09   #85
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
ne unosim se previše u postove jer je internet komunikacija uglavnom glupa i povrsna a i kad treba bit zajebancija uglavnom nije tak da se malo o meni moze saznat iz postova ne isplati se trošit energiju.ustvari internet je žalostan medij tu vidiš kakvi su ljudi
A sve ti je tako... sta ces... zivot je takav... haha... bar ima dobre zabave... i ja ubijam vrijeme ovako... malo po misterijama... malo po slikama... malo vamo malo tamo... i tako se zivi...
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 00:17   #86
a ja ću sada ovo poslušat za laku noć-fina mistika

http://www.youtube.com/watch?v=OQT7y...eature=related
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 00:30   #87
Odo i ja spavat... postajem paranormalan...

kada nemam para nisam normalan...
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 13:08   #88
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
a zakaj bi se trebalo (za sad) znanstveno i objasniti?
nije li ti palo na pamet da mozda do sad ni jednom ozbiljnom znanstveniku nije palo na pamet da se bavi takvim necim? ili da mozda se sve ne moze znanstveno objasniti? ili...ovo i ono
zasto sve mora imati certifikate, zakaj sve mora biti "znanstveno potvrdeno" kao da je to dokaz da nesto postoji

mislis li ti da je sve kaj je do sada "znanstveno potvrdeno" tocno? si sigurna da se jednog dana u skoroj buducnosti nece pobiti tj. utvrditi da su malo fululali i dokazati nesto suprotno
nije li nekad bilo "znanstveno dokazano" da je zemlja ravna ploha?
Nisam rekl da se mora znanstveno objasniti nego mislim da se vecina toga moze,tj.da su ljudi skloni vjerovati da sve sto vide ili dozive pripisuju paranormalnom a vecina toga je u njihovoj glavi...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 13:50   #89
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Svi znamo onu... u strahu su velike oci... jednom sam citao anketu kaju su proveli neku strucnjaci.. jedan dio u malome mozgu... za koji ne znaju za sta sluzi... smatraju da smo sa tim djelom povezani sa bogom.. necim nadnaravnim.. e da se vratim... u taj dio su poslali elektromagnetne valove... proveli su anketu na 1000 ljudi... nekolicina je od njih rekla da je vidila svijetlost... neki su rekli da su vidijeli obrise lica... neki da su vidjeli poznate osobe... znaci da je sve u nasoj glavi.. ja se sa njim slazem jer ipak strah je ono sto nas navodi preuvelicavamo... strasenje je nastalo u srednjemu vjeku... i od tada se truje ljudska psiha... zasto se mala djeca ne boje nicega.. zato sto nemaju nikakve pojave povezati sa necim sto nisu jos vidjeli.. ljudi koji gledaju horore ili slusaju strasne price.. oni su vise izlozeni strahu od necega... to mogu potvrdi i na samome sebi... prije sam gledao horore.. i kada bi isao spavat nisam mogao ici bez upaljenoga svijetla... ali danas sam se toga rijesio... prije sam umisljao da me netko promatra.. bilo me strah od onoga lika iz noc vjestica sa bijelom maskom... uvjek sam vidio njegov lik na zidu kada bih pogledao... umisljao sam ... mislim da tv puno unistava sve nas... sto se tice psihe.. sta nam oni stave na tv.. mozak to registrira... jos bi se zabavio sa jednim istrazivanjem koje je vrlo dobro da dokazem svoju tvrdnju... znaci u kinu u americi su stavili filim i svako 15 min su pustali reklamu tj... obris npr kutije cigara... ta bi reklama trajala nekih 0.1 sekundu... dovoljno da je oko zamjeti.. ali gledatelji to nisu vidjeli.. kada su ih pitali na izlazu jesu li vidjeli reklamu.. oni su odgovorili da su gledali samo film.. onda su postavili na izlazu taj predmet sto su reklamirali... skoro pa vecina njih je dosla da ga kupi... smatrali su da je taj proizvod najbolji za njih... tj znastvenici su se poigrali sa njihovim mozgom.. hvala ... nadam se da nisam pogrijesio oko nekih podataka...
slažem se sa tobom da zbog straha možemo mnogo toga umisliti,ali ipak smatram da su duhovi stvarni,a ne samo dio naše mašte i strahova,isto kao da vjerujem da postoji astralni svijet,nekima je možda to glupo,ali meni je glupo da se tvrdi suprotno...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 14:14   #90
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
slažem se sa tobom da zbog straha možemo mnogo toga umisliti,ali ipak smatram da su duhovi stvarni,a ne samo dio naše mašte i strahova,isto kao da vjerujem da postoji astralni svijet,nekima je možda to glupo,ali meni je glupo da se tvrdi suprotno...
Neznam.. ali mozda imaju.. ali ne u svakoj kuci na svijetu.. danas je sve postalo moda... svak oce biti u trendu... ali ni ti nebi znao sto su duhovi da ti nisu rekli.. kako su nevidljivi da pomicu stvari... sve ti je opet u psihi.. a sto se tice astralnoga svijeta... to vise vjerujem... jer ima tih prica koje sam cuo od ljudi koji su to dozivjeli... lebdjeti i znati gdje se sta dogada... moguce je... jer ipak kada bi se posvetili naseme mozgu vise... i kada bi ga istrazivali mogli bi bolje upravljati svime... pogotovo mrznja,strah, stres...
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 14:33   #91
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Neznam.. ali mozda imaju.. ali ne u svakoj kuci na svijetu.. danas je sve postalo moda... svak oce biti u trendu... ali ni ti nebi znao sto su duhovi da ti nisu rekli.. kako su nevidljivi da pomicu stvari... sve ti je opet u psihi.. a sto se tice astralnoga svijeta... to vise vjerujem... jer ima tih prica koje sam cuo od ljudi koji su to dozivjeli... lebdjeti i znati gdje se sta dogada... moguce je... jer ipak kada bi se posvetili naseme mozgu vise... i kada bi ga istrazivali mogli bi bolje upravljati svime... pogotovo mrznja,strah, stres...
da...slažem se...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 22:22   #92
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo sad mi palo na pamet da su svi ti vampiri, vukodlaci, vile i ovo ono, možda samo pogrešno interpretirani pojmovi koji se provlače iz korijena čovječanstva. Nije bilo vampira prije 3000 godina, al sigurno je bio neki događaj zbog kojeg je netko nešto OPISAO na takav način. Imajući u obzire kako su se ljudi drugačije izražavali u povijesti, samo značenje danas je potpuno iskrivljeno. Isto vrijedi i za vile, vukodlake i sve te suvremene priče kojima nam pune glave danas.

Sad da vas nešto, ne znate što ugrize i ostavi tragove kao vampir, i skužite da vam fali krvi kad se osvijestite. Vi sigurno znate da vas je ugrizao vampir.

E prije 3000 godina kad se to dogodilo nekom našem pretku, ugrizlo ga nešto i nije znao što kad se osvijestio, on je to opisao kao da ga je ugrizlo nešto i popilo mu krvi, i to je nazvao vampir.

Zato mi znamo što su vampiri, jel? A istina je možda takva da je našeg pretka ugrizao vuk, al nije ga pojeo nego samo odvukao nekamo i ostavio. Predak se probudio s manje krvi, a pošto je nije bilo puno zaključio je da mu je nešto isisalo krv.

Mi danas uz svu modernu tehnologiju, znamo da je našeg pretka ugrizao vampir, jel
99% je ovo tocno....

Znan ima onaj šišmiš koi pije krv stoci,lako je moguce da je jednostavno nekog lika zaminia sa kravom pa ga napa i onda nastaju lovacke price i sva ta iskrivljavanja..
__________________
But who prays for Satan? Who, in eighteen centuries, has had the common humanity to pray for the one sinner that needed it most?

Mark Twain
fallenjokerXIII is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 22:47   #93
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Nisam rekl da se mora znanstveno objasniti nego mislim da se vecina toga moze,tj.da su ljudi skloni vjerovati da sve sto vide ili dozive pripisuju paranormalnom a vecina toga je u njihovoj glavi...
nije ni to daleko od istine...
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 00:52   #94
Likantropija ilitiga vukodlačstvo (jel se to tak veli hrvatski?) je poznata stvar u psihologiji gdje pacijent počinje vjerovati da poprima osobine neke zvijeri, najčešće vuka ili medvjeda. Prati je razdražljivost, potreba za sirovim mesom i slično. I naravno, "brijanje" da se pretvaraš u nešto dlakavo, polučetveronožno s velikim zubima. To je jedan dio priče. Drugi dio priče potječe negdje iz Francuske, mislim da malo prije doba Napoleona (ali nisam 100% siguran), kad su uokolo kružile priče da plemiće kolje neka ogromna zvijer slična vuku, da bi nakon nekoliko godina jedan od plemića uzeo pištolj, napunio ga srebrnim mecima i otišao u lov na vukodlaka. Kad se vratio, nije imao vukodlaka sa sobom, ali je tvrdio da ga je ubio, a misteriozna klanja su prestala ko odrezana. Naravno, većina je smatrala da je ta misteriozna zvijer imala dvije noge i plavu krv, ali nitko nije baš uspio puno dokazati.

Što se vampira tiče, vampirizam je kod mnogih ezoterika prihvaćen kao pojam ispijanja energije iz žrtve u bilo kojem obliku - bilo da žrtva u prisutnosti vampira gubi životni elan, bilo da postaje "neobjašnjivo" umorna i slično. Sam Vlad Tepeš aka Drakul, onaj iz povijesti, (koji zapravo uopće nije bio grof, već princ i veliki rumunjski heroj) se smatra vampirom zbog njegove divljačke potrebe nabijanja svojih poraženih neprijatelja na kolce i naslađivanja dok ih je gledao kako ovi gube ogromne količine krvi, što mu je davalo snagu i poticaj za daljnja klanja. Sretan mali začarani krug. Činjenica je da je krv nositelj jednog velikog djela energije u čovječjem organizmu, bar na fizičkoj razini.

Razne "new age" i "devil worshipping" sekte (koje su prebrojne da bi ih ovdje nabrajao) koriste ispijanje krvi u svojim ritualima i vampirolikih brijanja, no to je IMHO bullshit.

Što se tiče "vila" i "vilenjaka", ne bi ih baš trpao na astralnu razinu, oni su ipak malo viši od toga... ali to je opet pitanje nomenklature. A kad je nomenklatura u pitanju, onda se preporuča prethodni dogovor koga i što ćemo kako zvati, pogotovo kad se recimo nađu neki "šaman" koji će pričati o wolf totemu, a s druge strane osoba koja koristi "Swerdlowovu" nomenklaturu (iako nije njegova) i priča o wolf frekvenciji. Naravno da dođe do neslaganja i nesporazuma.

Znanstveno objašnjenje? Heh. Actually postoji. Za vukodlake imaš gore. Za vampire, jednim dijelom, imaš gore. Onaj drugi dio - koji bi neke mogao zbuniti, a tiče se same energije - se treba spustiti na razinu kvantne fizike i neurologije, gdje se može relativno lako dokazati da mi zapravo, kao i svi ostali živi organizmi (primijeti da nisam rekao svjesni ili inteligentni), možemo kontrolirati energiju oko sebe, samo je pitanje da li to radimo svjesno ili nesvjesno i namjerno ili nenamjerno. Većina vampira nije ni svjesna toga što rade.

HTH. Cheerz =]
The Satyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 03:34   #95
objašnjenje vampirizma

Quote:
300 kaže: Pogledaj post
vile ja mislim da ne postoje,isto kao niti vukodlaci...vampiri također ne postoje,ali postoji bolest,odnosno postojala je u kojoj čovjek problijedi,narastu mu očnjaci,osjetljiv je na sunce itd...
Evo kopiram sam sebe s drugog podforuma, ali kasno je i nemam volje ponovno i detaljno objašnjavat. Daklem:
"Najbolje logično objašnjenje vampirizma može se naći u bolesti zvanoj porfirija. Radi se o metaboličkom poremečaju zbog nedostatka enzima potrebnih za sintezu hemoglobina. Bolest je vrlo rijetka, a oboljeli mogu patiti od brojnih poremećaja poput velike osjetljivosti na svijetlo, nedostatak pigmenata (bljedilo kože), averzije prema češnjaku i slično. Oboljeli od ove bolesti vrlo su blijedi, poneki imaju čak i izražene očnjake, dok su neki prinuđeni piti krv kako bi nadoknadili nedostatak hemoglobina u organizmu".
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 04:25   #96
ipak još malo

Ne znaći da ono što se ne može empirijski verificirati da to ne postoji. Isto tako ne znaći da ono što neki vjeruju da postoji, doista i postoji.
Što se tiče "pogrešivosti" ljudskog mozga i činjenici da doista ne možemo uvijek imati povjerenje u vlastita osjetila koja nas znaju prevariti (što je znanstveno dokazano!), imam jedan osobni primjer, pa molim "stručnu ekspertizu".
Neki možda znaju, neki ne, ali od davnine postoje u Dalmaciji priče o "morama", nekakvim astralnim entitetima (navodno u liku lijepe djevojke ili stare babe) koji noću dolaze ljudima u sobu i sišu im energiju. U pseudo-znanosti takve su prikaze poznate kao mitološki inccubi/succubi, psiho-vampiri i slično.
Još u djetinjstvu slušao sam takve priče, ali nikada nisam vjerovao u njih; štoviše bilo mi je smiješno, čak i nepojmljivo kako itko normalan može vjerovati u takvo praznovjerje. Međutim, jedna noć je promijenila moje mišljenje.
Cijeli čin oko pojave i djelovanja "mora" poznat mi je od već navedenog pričanja rodbine i drugih ljudi, pa ću ga ovdje ukratko predstaviti (prije no što nastavim s pričom), radi onih koji možda nisu upoznati s tim "fenomenom". Dakle, u toku noć osoba koja spava osjeti prisutnost "nečega" pri dnu kreveta i kako malo zatim to nešto počinje udubljivati donji dio madraca na kojem se leži s obje strane nogu tako da nastanu udubine od nevidljivog pritiska. Uskoro zatim se nekakva "lagana izmaglica" počinje uspinjati od vrha nogu prema koljenima i dalje prema prsima i ako osoba ne uspije na vrijeme reagirati (a rijetko uspije, jer spava i prekasno je svijesna toga što se događa), "mora" legne svom snagom na nju i priklješti je tako da se ne može pomaknuti. Osobe u takvom stanju gube i moć glasa, pa ne mogu zvati u pomoć. Nakon nekog vremena kad iscrpe energiju osobe, povuku se.
Prije nekoliko godina slična stvar se dogodila i meni. Bilo je proljeće i spavao sam u iznajmljenoj sobi sa spuštenim roletama, ali otvorenim prozorima. Gledao sam Tv do kasno u noć i svega nekoliko minuta nakon što sam legao, kad još nisam ni utonio u san, dogodilo se nešto što ni danas ne mogu sebi objasniti. Nisam spavao na krevetu, već na rastvorenom kauču koji se sastojao iz tri dijela kada bi se pretvorio u ležaj. Ponekad bi gledao TV sjedeći na tako rastvorenom kauču, ali sam uvijek morao paziti da ne sjednem ni blizu trečeg, najdonjeg dijela, jer bi se tada pod utjecajem moje težine, ležaj počeo spremati u kauč. Donji dio na koji bih sjeo padao bi prema podu, a prvi i drugi dio bi se povlačili prema naslonu i uzdizali se u piramidu.
Da skratim, netom što sam se počeo opuštati i tonuti u san, nekakva "sila" je pritisnula zadnji (treći) dio kauča takvom snagom da je lagano počeo "padati" prema podu, a s obje strane mojih nogu pojavile su se udubine kao da je netko ili "nešto" stvaralo pritisak na obje strane, tako da su mi se noge uskoro našle u poluzraku, a prva i druga sekcija kauča dizale su se, same od sebe, točno ispod mojih leđa. Tada sam osjetio kako nešto bestjelesno, bez mase i neopipljivo prelazi lagano, ali nezaustavljivo preko mojih nogu prema prsima. Kako još nisam utonuo u san, bio sam priseban i sposoban za reakciju (a i strah je bio manji, jer sam znao što je na stvari i što mi je činiti), pa sam naglo zamahnuo nogama, opsovao, skočio u sjedeći položaj i pohitao prema okidaču za svijetlo. Kada sam osvjetlio sobu, ničega nije bilo u njoj. Ne moram ni napominjati da mi je trebalo barem pola sata da ponovno zaspem.
Znam da će biti kritika na moju pripovijest; i sam sam skeptičan, ali dužan sam još nekoliko obrazloženja. Kao prvo, odmah ujutro provjerio sam ležaj i sve je bilo u redu. Nije ispala nikakva opruga ili nešto slično od čega bi se usred noći ležaj počeo sklapati u kauč sam po sebi; i kao drugo, nije moguće da ja sam ležeči u vodoravnom položaju, uzrokujem ulegnuće donjeg dijela ležaja koji mi je pod nogama, jer je težište moje težine na druga dva dijela, a i noge nikako ne mogu biti teže od gornjeg dijela tijela (torza), pa da silom utječu na najdonji dio, tako da eventualna kritika u tom smislu ne stoji.
To je moja storija, tvrdim da je iskustvo, bez obzira na dato objašnjenje, istinito i molim za mišljenje.

Zadnje uređivanje zuni9 : 01.07.2008. at 04:36. Reason: da malo sredim svoj tekst
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 15:33   #97
ej ljudi imam jedno pitanje vezano uz oglas u novinama u kojem neka marie angie itd.. ima neki talisman za sreću i nudi ga ljudima i to potpuno besplatno,ja mislim da postoji neka caka u tome a zanima me koja... kaj vi mislite o tome????
inače ne vjerujem u to i nebi se u ništa takvo upuštala ali me svejedno zanima vase mišljenje...pozzz...
Lady Mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:02   #98
Quote:
Lady Mi kaže: Pogledaj post
ej ljudi imam jedno pitanje vezano uz oglas u novinama u kojem neka marie angie itd.. ima neki talisman za sreću i nudi ga ljudima i to potpuno besplatno,ja mislim da postoji neka caka u tome a zanima me koja... kaj vi mislite o tome????
inače ne vjerujem u to i nebi se u ništa takvo upuštala ali me svejedno zanima vase mišljenje...pozzz...
Dada naravno...tako je moja susjeda nasjela na to...posalje ti talismane i sarmira te pricama da uplatis jos oko 200 kn da ti posalje neki lancic. Kasnije trazi jos para da bi ti poslala horoskop ili tak neko srane. Posalje ti listic da uplatis lutriju ovu, ovu koji dan i ta sranja, susjeda proba i zajebe 20 kn. ide dugi loto igrat kaj joj je ta rekla i evo opet nista. Po mom misljenju to ti je porez na bedake...i sto se tice tog talismana-komad papira.
__________________
×..U ovom dijelu grada plava boja vlada..× [Dubrava FTW]
...Anchy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:52   #99
e Lady Mi, ti si neka teška spammerica
The Satyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:29   #100
Quote:
The Satyr kaže: Pogledaj post
e Lady Mi, ti si neka teška spammerica
Al si se naso...

OT: vjerujem ja u sve...kaj god da se nudi za vjerovat...
__________________
×..U ovom dijelu grada plava boja vlada..× [Dubrava FTW]
...Anchy... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.