Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 03:33   #81
crno-bijeli svijet

Quote:
Ana Marija kaže: Pogledaj post
Jel' moguće korištenjem magije uspavati drugu osobu tako da je podložna sugestijama druge osobe? Stanje je slično kao hipnoza. Jel' moguće putem magije dozivati živu osobu u snu i s njom raditi nešto što toj osobi može ostati u sjećanju doživljenog kao živopisan san?
Hm, ako se ne varam, a ne varam se, ovo je topic o bijeloj magiji, dok je ono što tebe zanima crna magija, da ne može bit crnija. Dakle, offtopic si. Šic s ovog topica s takvim pitanjima!
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:53   #82
ey...
citam ovu temu od pocetka i stalno citam da ne postoji bjela i crna magija a kako onda objasnjavate to da su neke carolije naprosto napravljene da naude ljudima...
mislim po toj definiciji bijela i crna magija se jako razlikuju,zar ne???
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:40   #83
Quote:
virman505 kaže: Pogledaj post
ey...
citam ovu temu od pocetka i stalno citam da ne postoji bjela i crna magija a kako onda objasnjavate to da su neke carolije naprosto napravljene da naude ljudima...
mislim po toj definiciji bijela i crna magija se jako razlikuju,zar ne???
a od strane koga je magija stvorena nego od strane čovjeka,odnosno njezino kontroliranje i usmjeravanje u dobre ili zle svrhe...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:29   #84
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
a od strane koga je magija stvorena nego od strane čovjeka,odnosno njezino kontroliranje i usmjeravanje u dobre ili zle svrhe...
pa da to ti ja kazem...covjek stvori neku caroliju da s njom nesto unisti ili ubije nekog i ako tako gledas postoji crna i bjela magija ili dobra i losa ako tak oces...
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:55   #85
Quote:
virman505 kaže: Pogledaj post
pa da to ti ja kazem...covjek stvori neku caroliju da s njom nesto unisti ili ubije nekog i ako tako gledas postoji crna i bjela magija ili dobra i losa ako tak oces...
pa da...al samo želim naglasiti da magija nije sama po sebi zla ili dobra "bijela" ili "crna" već je čovjek taj...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:59   #86
pa zasto onda postoje carolije koje su izumljene da nam naude???mislim znam da kaj mislis ali ako covjek zna da ce carolija biti losa zasto ju koristi i zasto ju osoba koja ima moc za to ne unisti???
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:00   #87
evo skocim si po colu i cokoladu i za 5 minut sam natrag...
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:17   #88
evo me...pucaj sad s pitanjima i svim ostalim...
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:18   #89
Quote:
virman505 kaže: Pogledaj post
pa zasto onda postoje carolije koje su izumljene da nam naude???mislim znam da kaj mislis ali ako covjek zna da ce carolija biti losa zasto ju koristi i zasto ju osoba koja ima moc za to ne unisti???
izumljene su od strane čovjeka,opet ponavljam...vidiš postoje svakakvi ljudi,oni koji traže osvetu ili jednostavno žele nekome nanjeti zlo...mislim da se nemože uništiti,mislim isto tako da je to pitanje besmisleno,možeš ju ili ne koristiti ili pokušati nekog drugoga zaustaviti u korištenju te magije...to ti je ko da kažeš zašto netko ne bi zaustavio zlo u svijetu...nemože se iskorjeniti,možeš ga spriječiti,ali ono će uvijek biti tu,isto tako magija,nije nekakva materijalna stvar koju možeš razbiti pa da je više nema...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:35   #90
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
izumljene su od strane čovjeka,opet ponavljam...vidiš postoje svakakvi ljudi,oni koji traže osvetu ili jednostavno žele nekome nanjeti zlo...mislim da se nemože uništiti,mislim isto tako da je to pitanje besmisleno,možeš ju ili ne koristiti ili pokušati nekog drugoga zaustaviti u korištenju te magije...to ti je ko da kažeš zašto netko ne bi zaustavio zlo u svijetu...nemože se iskorjeniti,možeš ga spriječiti,ali ono će uvijek biti tu,isto tako magija,nije nekakva materijalna stvar koju možeš razbiti pa da je više nema...
slazem se s tobom i u tome...MAGIJA nije niti zla niti dobra nego su ljudi i carolije ti koji su zli...magija je samo jedna...
ne pise ti prebivaliste...koje ti je prebivaliste???
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:50   #91
Quote:
virman505 kaže: Pogledaj post
slazem se s tobom i u tome...MAGIJA nije niti zla niti dobra nego su ljudi i carolije ti koji su zli...magija je samo jedna...
ne pise ti prebivaliste...koje ti je prebivaliste???
nije bitno,pitaj na PM...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:14   #92
zijev
__________________
I am the holder of light in the darkness for the
souls who cant find a way home.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:14   #93
hrk................
__________________
I am the holder of light in the darkness for the
souls who cant find a way home.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:07   #94
kaj sad ja sam mislil da je magija opsiran pojam a vama je sad dosadno...ajd malo aktivirajte se...
virman505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:13   #95
Quote:
Bijela magija je nesebično poklanjanje sebe za dobrobit druge osobe. Nije opasna dok god imaš dobru namjeru.
Put do pakla poplocan je dobrim namjerama. Koliko ja znam mora se imati dopustenje osobe prije nego zelis za nju/njega nesto napraviti.

A sto se tice same podjele na crno i bijelo, ne znam sad koliko je ovo vezano za topic, ali ucena sam da i svaka "bijela" ima u sebi malo crnog i svaka "crna" ima u sebi notu bijelog.
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:46   #96
Ne postoji bjela ili crna magija. Postoji samo magija...kao upravljanje psihicke energije po svojoj volji...
Dobra ili zla moze biti samo namjera upotrebe te energije...

Osoba nad kojom se vrsi magija mora vlastito pristati na takvo djelovanje i takvo djelovanje ne sme nanostiti nikome nikakvo zlo...

Bas kao sto je rekla Lilyrose...put do pakla poplocan je dobrim namjerama...mora postojati dopustenje osobe ma koliko ti njoj dobro zeleo...

Da bi se neko bavio magijom potrebno je dosta toga poraditi na sebi da bi i sam se zastitio od negativnih utjecaja...a i svoje negativne uzorke da ne bi prenosio na druge...
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 01:03   #97
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A sto se tice same podjele na crno i bijelo, ne znam sad koliko je ovo vezano za topic, ali ucena sam da i svaka "bijela" ima u sebi malo crnog i svaka "crna" ima u sebi notu bijelog.
i to ne samo notu, vec potpuno komplementarno.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:34   #98
Hajdmo ispočetka...

Magika nema boje.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:18   #99
weeeeeee!!!!
__________________
I am the holder of light in the darkness for the
souls who cant find a way home.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:20   #100
jel je itko od vas pokušao u sebe staviti duhovne elemente?
usput znam da če netko pitati što je to ili o čemi ti to govoriš ili dali je to povezano s magijom....
__________________
I am the holder of light in the darkness for the
souls who cant find a way home.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.