Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2008., 10:46   #21
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Umišljaš, ljudima nemećeš probleme koje nemaju kako bi se ti osjećao uzvišenim, mislim da to zovu Kristov kompleks.

Ego ti je napuhan do nebesa.

Mislim da je Baphomet kratko i jasno u samo dvije rečenice "raskrinkao" cijelu stvar!!!!!

Quote:
Ramzes 13 kaže:
; I molim moderatore da ne premjeste ovu moju poruku na religiju...tamo je upravo ona zabluda... želio bih da ostane ovdje... želim da oni koji nisu u dogmamat preteškim da čitaju i komentiraju moju poruku iz srca.
Uz puno riječi što zapravo želiš reći??? Ne kužim..Imaš trenutke magličastih prosvjetljenja koja želiš nekome prenijeti a ni samom ti nije ništa jasno?? Pozivaš se na ljubav "prema svemu" a istodobno mrziš??

Možda bi bilo bolje srediti misli i doživljaje...izdefinirati i svakako kontrolirati

Sorry al' tema stvarno zaslužuje premiještanje..ovdje joj nije mjesto.
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:48   #22
Nije to kao u crtiću blještavilo... Možeš se obuć u crne haljine i izlazit samo po mrakuu...ali stvar je dali je svjetlost budna u tebi...dali shvaćaš Istinu!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:50   #23
Ne ja sam ovde otvorio temu...ali sam na relgiji stavaljao linkove...

I objasnio sam da se ne hvalim sa ljubavi već da je imam samo iz razloga što je probuđeno svijetlo između mene i ljudi, biljaka i životinja, prirode... Ta veze je bitna...Ljubav sam dolazi nemogu je stvoriti iz Glave....

A poruka je o ZABLUDI to je poruka....ZBLUDI MENE TEBE SVIJU NAS
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:56   #24
Nema nagađanja i dokazivanja Boga... mora se desiti preobrazba u ljudima... treba na jedan trenutak da im se upali svjetlo...jedan ljep osjećaj i da taj osjećaj drže.

Svatko ima neki doživljaj koji pamti vječno iz djetinstva...taj pozitivni osjećaj koji traje i traje i djeluje...to je Bila Svijetlost Ljubavi nad pravilima ljudi... Vratit se u taj osjećaj i shvatit što vas vječno drži da ga ne zaboravite...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=371800
__________________
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:28   #25
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
N Ta veze je bitna...Ljubav sam dolazi nemogu je stvoriti iz Glave....
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
.. mora se desiti preobrazba u ljudima... treba na jedan trenutak da im se upali svjetlo...jedan ljep osjećaj i da taj osjećaj drže.
Tvrdiš da nemožeš stvoriti ljubav..znači ona "dolazi" negdje izvana. Ona je nešto izvanjsko i nešto što nije u kontroli? Kako je onda moguće tu istu ljubav-osjećaj o kojem govoriš moguće "držati"...????
Misliš da su ta stanja, u kojima očito jesi, trajna??
Obraćenje bilo koje vrste gotovo da i nije svojstveno čovjeku, prije bi bilo "zaluđenje"....uostalom to je ionako = isto!!!
Intenzivan osjećaj koji nakon nekog vremena ishlapi kao i svaki drugi...pa ga lijepo nanovo zamijenimo nekim novim "intenzitetom"...

Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
A poruka je o ZABLUDI to je poruka....ZBLUDI MENE TEBE SVIJU NAS
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Zarobljen si u vječnoj zabludi da postoji sreća i zadovoljstvo ali nećeš da budeš sretan i zadovoljan…
Sreća i zadovoljstvo su individualna stvar, ništa više od toga...po toj logici onda je i ta tvoja "zabluda" ništa drugo osim kuta gledanja...Kak' onda postoji zabluda "sviju nas"....?????

Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
..ali stvar je dali je svjetlost budna u tebi...dali shvaćaš Istinu!
uf..uf..uf...Jel' ti to indirektno govoriš da si je ti shvatio?????? ...ako je tako onda ću opet citirati Baphometa: "Ego ti je napuhan do nebesa."
Nitko je nije shvatio.....samo je rijetki slute.
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:36   #26
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
„Vječna Zabluda“
Naše najjače oružje je ljubav a naš najveći neprijatelj je strah.[/COLOR]
Možda ljubav i je naše najjače oružje al' nije li najveći neprijatelj neznanje, izvrtanje i glupost?
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:28   #27
zaslijepljenost jednog čovjeka se zove ludilo,a zaslijepljenost mnogih religija

Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:42   #28
Ljubav je svugdje.... Kompleks je u tome što tu Svijetlost ne prihvatimo i ona nemože da djeluje...

Ja sam nitko i ništa...

Ljubav moja je istina...a istina je ljubav... Istina nije ni u brojevima ni u riječima, ni u filozofijama, ni u religijama, istina može samo bistro srce...spoznat i time primit Svjetlost... trenutak spoznaje...ta Energija koja je svugdje oko nas ...treba je samo dopustit...

Nema bajke o istini...

Jeli dopuštate sebi ljubav...evo već ste moju zanjekali pitanjima i postavljanjem u pitanje moje ljubavi.... zašto to???

Zašto ne shvaćate da imam ljubav da je želim dijelit da vam poručujem Svijetlost...mir...Mir bez žurbe i traganja...

Zašto ne prihvaćate moju ljubav već stavljate moj Ego u pitanje...??? Zato što neželite i nemožete dozvolit ljubav...

Sotona neda da je primite...ne dozvoljava da se molite, nego vas tjera na sramotu kad bi ste se molili za ručkom...neda da PRIMJETITE ISTINU u bilo čemu...čitali Bibliju ili ne NEDA VAM NEŠTO DA JE PRIMJETITE...ali OSJETITE DA STE NEIZVJESNI U SVOJOJ ODLUCI da i dalje zato tražite istinu u riječima i Brojevima....ali ona je uvjek TU stvar je hoćeteli je PRIMIT.

NEMA NEPOTPUNOG RIJEŠENJA....
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:52   #29
Quote:
casia kaže: Pogledaj post
Problem je Ramzes u tome što te mnogi na ovom forumu neće shvatiti.Pisao si to iz srca,želiš poručiti prave vrijednosti dati prave smjernice ljudskog života ali to mogu shvatiti samo oni koji imaju otvorene oči kojima je dano,koji traže pravu istinu.
Ma daaaaaj!!!!
Znači osim Istine postoji i "prava istina"??? Još k svemu postoje i "prave vrijednosti" i "prave smjernice"???? Gdje to? Možda u osnovnoškolskom vjeronauku, zaručničkom tečaju ili jednoj od onih knjižica sa "landscape" bljutavim koricama??

Dobro...što je sa onima kojima nije "dano"? Koji nemaju te "sreće" doživljavati neke vanjske iluminacijske intervencije???? Oni koji nemaju te poklone "prosvjetljenja" i koji se nadaju da "prave vrijednosti" ne spavaju u kontinuiranom, stoljetnom klanju svake misli koja "strši"???? Njih treba poučiti i kolonizirati jel'??? Siroti "mali i slijepi"!!????

btw..Casia, još jedno, naravno, pitanje. Koja je razlika između pisanja iz srca i pisanja iz taštine?
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:24   #30
Lightbulb

Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Ma daaaaaj!!!!
Znači osim Istine postoji i "prava istina"??? Još k svemu postoje i "prave vrijednosti" i "prave smjernice"???? Gdje to? Možda u osnovnoškolskom vjeronauku, zaručničkom tečaju ili jednoj od onih knjižica sa "landscape" bljutavim koricama??

Dobro...što je sa onima kojima nije "dano"? Koji nemaju te "sreće" doživljavati neke vanjske iluminacijske intervencije???? Oni koji nemaju te poklone "prosvjetljenja" i koji se nadaju da "prave vrijednosti" ne spavaju u kontinuiranom, stoljetnom klanju svake misli koja "strši"???? Njih treba poučiti i kolonizirati jel'??? Siroti "mali i slijepi"!!????

btw..Casia, još jedno, naravno, pitanje. Koja je razlika između pisanja iz srca i pisanja iz taštine?
Ja nemogu reć kao takav kakav sam sad da sam nesretan u životu...

Materijalno se grebemo kako drugi vide...obitelj je u totalnom neskladu...već 20.g. ....danas sam priznao Mami da tata radije drka nego da me doživi...tjera me van podsvjesno od sebe...

Prijatelji me i cura kojoj sam bio zamjena zamjena za preminulog oca...za koju sam pustio roditelje...zbog koje su me svi pljuvali....prevarila sa najboljim prijateljem za kojeg mi je samo najgore govorila...a dao sam dušu za nju...

A najbolji prijatelj je znao...daj e volim beskonačno...i varali me dok sam ja bio na putu...i plako za njom...

I oprostio sam joj...i njemu.... Nisu ONI MENE PREVARILI NEGO SEBE SA SVOJIM LAŽIMA..... NIKO NIKADA NEMOŽE PREVARIT BOGA MA NI TAKNIT GA NI ISUSA KOJI JE OD BOGA NIKO NEMOŽE NI DOTAKETI

ISUS JE ZNAO DA LJUDI NEMOGU NIŠTA BOGU NIŠTA A NITI NJEMU KOJI JE JEDNO S DUHOM BOGA...ON JE PORUČIO MUDROST DA NE IDEMO SEBI U LEĐA KAO MOJA CURA I MOJ NAJBOLJI FREND...

ŽIVIO SAM NA STO MJESTA BEZ KUĆE BEZ IČEGA....ALI TO ME SAMO JAČA...JA NISAM ROB STVARI...JA SAM ISTO KAO ISUS SVJESTAN DA NIKO NEMOŽE PRVJEDITI BOGA KOJEG JA ŽELIM PRIMITI , DUH KOJI ŽELIM LJUBAV KOJA JE SVEPRISUTNA....

LJUDI SU UDARALI I RAZAPELI ISUSA ALI OZLJEDILI GA NIKADA NISU NI MOGLI...SAMO SEBE SU TUKLI..

TAKO SMO SVI MI...SAMO SEBE UDARAMO...STAVLJAMO SI LANECE NA RUKE...MOJA KUĆA JE MOJ LANAC NA RUKAMA...MOJA ŽELJA ZA POSJEDOVANJEM CURE ME JE UNIŠTILA...AL ONA NIKAD NIJE BILA MOJA I SAMO JE SEBE POVRJEDILA ....TO SAM SVIJETLO SPOZNAJE PRIMIJE OD JEDNE PRELJEPE OSOBE ČIJU SAM LJUBAV PRIHVATIO I ZAHVALAN SAM JOJ...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.09.2008., 14:32   #31
Ajd popij nešto za smirenje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:44   #32
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ljubav je svugdje.... Kompleks je u tome što tu Svijetlost ne prihvatimo i ona nemože da djeluje...
Slaba je onda ta Svjetlost ako joj je potrebno ljudsko prihvaćanje da bi mogla djelovati.

Quote:
Ramzes13; kaže:
Jeli dopuštate sebi ljubav...evo već ste moju zanjekali pitanjima i postavljanjem u pitanje moje ljubavi.... zašto to???
Zato što siješ nešto al' neznaš što. Pitanje nije nužno nijekanje, već samo -pitanje! Zato što postoji kontradikcija i zamućivanje vode (npr. kak' to da Ljubav dolazi sama od sebe a Svjetlosti je potrebno prihvaćanje da "uđe"? I nije li u tvom objašnjenju Ljubav i Svjetlost ista stvar??)

[
Quote:
Ramzes13; kaže:
Zašto ne prihvaćate moju ljubav već stavljate moj Ego u pitanje...??? Zato što neželite i nemožete dozvolit ljubav...
Sotona neda da je primite...
Aaaaa da! Znala sam...kad nema odgovora i kad nema objašnjenja, lijepo ćemo za sve "okriviti Sotonu",dežurni krivac koji će biti alibi za apsolutno sve šupljine, neznanje, nepomaknutost.
To je puno lakše od koprcanja u vlastitim i tuđim pitanjima.
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:55   #33
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Prijatelji me i cura kojoj sam bio zamjena zamjena za preminulog oca...za koju sam pustio roditelje...zbog koje su me svi pljuvali....prevarila sa najboljim prijateljem za kojeg mi je samo najgore govorila...a dao sam dušu za nju...
A najbolji prijatelj je znao...daj e volim beskonačno...i varali me dok sam ja bio na putu...i plako za njom...
eeeeee da...sad ide iz srca, ha?!

Kako to da cijeli onaj text sa početka teme nikad ne izvire iz nenačetih ljudi?

hmm da....jedino mi je ovaj puta...damn...žao što kao pravo svirepo bićence opet moram biti u pravu sa jednom slabašnom i običnom konstatacijom: Za sva "velika" mistična iskustva uvijek postoji pozadina stvari!
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:22   #34
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
ISUS JE ZNAO DA LJUDI NEMOGU NIŠTA BOGU NIŠTA A NITI NJEMU KOJI JE JEDNO S DUHOM BOGA...ON JE PORUČIO MUDROST DA NE IDEMO SEBI U LEĐA KAO MOJA CURA I MOJ NAJBOLJI FREND...
btw...sad ću ja lijepo biti "napuhana do nebesa" al' gle, brkaš apsolutno sve, terminologiju, pojmove, osjećaje, prošlost, sve...
Ako ćemo biti u "filmu" kršćanstva, stvar ti je ovakva: Isus jest Bog, odnosno jedan je Bog a tri su božanske osobe, Trojedinstvo Jednoga Boga..eee a da ja ne bih i dalje tu laprdala kreni do knjižnice pa malo čeprkaj po Katekizmu Katoličke Crkve, pa produži do Rječnika Biblijske teologije...svladaj bar osnove onog o čemu govoriš jer u protivnom ispada sve - labavo i šuplje!
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:24   #35
Aha... knjige ili intuitivna spoznaja istine?

Žive knjige ili mrtva intuicija duha?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:27   #36
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
intuitivna spoznaja istine?
Hoćeš reći....jedna od tih tvojih mnogih zabluda?

Nedugo si rekao da se Istina spoznaje srcem, a sad čak i intuicijom?

Zadnje uređivanje Lilith_Magart : 02.09.2008. at 15:30. Reason: blaaaa
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 16:40   #37
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
A najbolji prijatelj je znao...daj e volim beskonačno...i varali me dok sam ja bio na putu...i plako za njom...
I oprostio sam joj...i njemu.... Nisu ONI MENE PREVARILI NEGO SEBE SA SVOJIM LAŽIMA..... NIKO NIKADA NEMOŽE PREVARIT BOGA MA NI TAKNIT GA NI ISUSA KOJI JE OD BOGA NIKO NEMOŽE NI DOTAKETI
ma još sam' ovo pa odlazim...

Nisu te oni povrijedili već tvoja taština i ta velika i jedina zabluda: o postojanju dobra i zla! Da te nisu od malih nogu nafilali svojim viđenjima stvari i njihovom hijerarhijom vrijednosti i poimanjem svijeta, riječ: prevara bi ti bila toliko nerazumljiva koliko ti je sad nepojmljiva misao da ste svi troje, recimo, mogli živjeti u "kućici u cvijeću"...šok totalni, ha?

eeee da.. al' to nije tema za ova područja već neka druga, zato je bolje da odem jer postaje dosadno, odgovor na ništa ne daješ, samo vrtnja u krugu...
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 20:28   #38
Sve sve si pogresno shvatila.... al kako oces, tebi je vaznije prepisivat tvoja zivotna iskustva na mene nego zaista shvatit moju namjeru...ne nema dobra ni zla postoji samo tjeranje sebe u propast i budenje! Tvoji kriteriji dobra i zla sto iz svog iskustva sad prebacujes na mene nemaju veze sa nicim o cemu ja govorim... al pisi i dalje...sta te muci u moje ime
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 01:04   #39
Lightbulb

Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
ma još sam' ovo pa odlazim...

Nisu te oni povrijedili već tvoja taština i ta velika i jedina zabluda: o postojanju dobra i zla! Da te nisu od malih nogu nafilali svojim viđenjima stvari i njihovom hijerarhijom vrijednosti i poimanjem svijeta, riječ: prevara bi ti bila toliko nerazumljiva koliko ti je sad nepojmljiva misao da ste svi troje, recimo, mogli živjeti u "kućici u cvijeću"...šok totalni, ha?

eeee da.. al' to nije tema za ova područja već neka druga, zato je bolje da odem jer postaje dosadno, odgovor na ništa ne daješ, samo vrtnja u krugu...
Zašto se ti vrtiš u krug...

Evo ti pravac....


Kad bih sve jezike ljudske govorio
i anđeoske, a ljubavi ne bih imao,
bio bih mjed što ječi
ili cimbal što zveči.

Kad bih imao dar prorokovanja
i znao sva tajne
i sve znanje
i kad bih imao svu vjeru
da bih i gore premještao,
a ljubavi ne bih imao – ništa sam!

I kad bih razdao sav svoj imutak
i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže,
a ljubavi ne bih imao –
ništa mi ne bi koristilo.

Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvali,
ne nadima se;

nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;

ne raduje se nepravdi,
a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje,
svemu se nada, sve podnosi.

Ljubav nikad ne prestaje.
Prorokovanja? Uminut će
Jezici? Umuknut će.
Spoznanje? Uminut će.

Jer djelomično je naše spoznanje
i djelomično prorokovanje.

A kada dođe ono savršeno,
uminut će ovo djelomično.

Kad bijah nejače,
govorah kao nejače,
mišljah kao nejače
rasuđivah kao nejače.

A kad postadoh zreo čovjek,
odbacih ono nejačko.

Doista, sada gledamo kroza zrcalo,
u zagonetki,
a tada – licem u lice!

Sada spoznajem djelomično,
a tada ću spoznati savršeno,
kao što sam i spoznat!

A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
– to troje –
ali najveća je među njima ljubav.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:39   #40
iskreno rečeno,ne vidim svrhu ovog topica...buđenje kolektivne svijesti,ljubavi...?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.