Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 23:05   #61
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Bok,
vidim da se zavrtila prica oko srece. Katolici se nadaju zivotu poslje smrti i materijalno i tjelesno im nije mjera uspjeha na ovome svijetu (koji je bajdvej lopta u vakumu koja se okrece oko uzarene vece lopte, a to je sve opet u nekakvoj galaksiji kojih ima na milijone ). Zato postoji ona u dobru i zlu, do smrti. Nije problem tih rijeci. One su odraz bozanske ljubavi. Problem je u kontekstu u kojih ih stavljas, a kontekst ne valja. Kontekst je drustvo, a drustvo smo mi. Mi ne valjamo. A neki bi eto radije brisali te rijeci nego mjenjali ono sto ne valja. Zasto? Zato jer je ovo prvo lakse

abraham se u bibliji sexao sa vise zena al to nema nikakve veze ccc
vazno je da mi ne valjamo kao drustvo

vas zivot je vas izbor.....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:17   #62
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Nemoj sve shacati doslovno. Nece ti posjedovanje BMW dati srecu, ali izumiti vjetrenjacu koja ce dati struju 10000 domova u africi hoce. Ali nece to doci od vjetrenjace, vec od osmjeha tih 10000 ljudi jer ce ti biti zahvalni sto si im pomogla. Zapravo tu zajedno dolaze zahvalnost, prihvacanje i priznanje. To je hrana za dusu koju ona treba da bi bila sretna. Partner u braku može hraniti drugog partnera tim dobrima, no djelovat ce samo ako su dana iskreno.

Zao mi je da nisi katolik, vec psiholog . Psihologija je kao znanost dobra, no nikad nece biti dotjerana do te mjere da moze pomoci bilo kome, bilo kada.

Ono sto me smeta kod srećara je da ne shvaćaju da njihova sreća znači nečiji manjak slobode pa bi to recimo po mjeri srećara drugome bio nesretan život. Svaka medalja ima dvije strane. Ajde littel devil još ću te preobratit ako mi daš malo vremena, pa mozda postanes little angel.

kako nece pomoci nikome? pomaze u smislu boljeg razumijevanja sebe
pomaze nam da se mijenjamo na bolje a samim time se bolje ponasamo prema drugima... pomaze nam da razvijemo emocionalnu inteligenciju a samim tim i empatiju bez koje ne mozemo suosjecati s drugim ljudima...

ako je osoba sretna nagonski ce se ponasati bolje prema ljudima oko sebe i oni ce biti sretni...... moja sreca ne ugrozava nikoga, bas naprotiv....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:49   #63
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa sigurno ne radjanje djece ccc
covjek zivi 80 godina, radimo minimalno 8 sati dnevno, mnogi ljudi ne vole svoj posao i nesretni su na njemu i nezadovoljni su s tim aspektom zivota...
to je 10 sati... zatim dodjes kuci i moras kuhat,spremat, bla bla sto je jos minimalno sat i pol.. zabavno je ako nije obveza i ako nije ucestala rutina..prema tome, postaje napor
to je zaokruzimo, 12 sati....
spavamo 7-8 sati sto je 20 sve zajedno
ostaje nam 4 sata, 4 sata koja provodimo u losem braku i trazimo utjehu u djeci koja samo zele imati svoj zivot....

za mene takav zivot ne dolazi u obzir... kaze se da su ljudi sebicni? gdje su tocno sebicni kad nemaju vremena za sebe a iz dana u dan samo rade...
dobar brak je neiscrpan izvor svega...
Smijem li pitati koliko godina imaš ? I kakav život vodiš, smatraš li se sretnijom od drugih i jesi li sretnija zaista ? Ako si još mlada onda me zanima kakav život zamišljaš u budućnosti ? Zaintrigirali su me tvoji postovi jer si me podsjetila na mene prije 10 godina.

A što se pitanja iz naslova topica tiče - nema tu previše filozofije, ljudi ostaju zajedno jer su postali ovisni o toj drugoj osobi na razne načine a znaju da će svaka sljedeća koja dođe donijeti sa sobom vreću mana isto kao i ta sa kojom su. Pa im se na da opet sve ispočetka, prilagodba i slično...Na mane osobe sa kojom su trenutno su se bar navikli, pomireni su sa njima već...
Glupo, blesavo ali bolno istinito. Šteta sve u svemu. Što stariji to je promjena teža naravno.
__________________
Još nemam potpis.
Nicole Krauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:39   #64
Quote:
Nicole Krauss kaže: Pogledaj post
Smijem li pitati koliko godina imaš ? I kakav život vodiš, smatraš li se sretnijom od drugih i jesi li sretnija zaista ? Ako si još mlada onda me zanima kakav život zamišljaš u budućnosti ? Zaintrigirali su me tvoji postovi jer si me podsjetila na mene prije 10 godina.

A što se pitanja iz naslova topica tiče - nema tu previše filozofije, ljudi ostaju zajedno jer su postali ovisni o toj drugoj osobi na razne načine a znaju da će svaka sljedeća koja dođe donijeti sa sobom vreću mana isto kao i ta sa kojom su. Pa im se na da opet sve ispočetka, prilagodba i slično...Na mane osobe sa kojom su trenutno su se bar navikli, pomireni su sa njima već...
Glupo, blesavo ali bolno istinito. Šteta sve u svemu. Što stariji to je promjena teža naravno.
26 godina imam, nisam potpuno sretna jer se dogadjaju neke lose stvari ljudima oko mene ali sam mirna u "dusi", ispunjena... imam divnog decka, dobre prijatelje, posao koji zelim raditi i ispunjava me s tendencijom razvoja i rasta... imala sam jako ruzan period koji je trajao godinama al nikad se nisam predala i uvijek sam se borila...
a sto ocekujem, ocekujem da cu imati dovoljno snage i volje boriti se uvijek iznova za srecu bez obzira sto se dogadjalo... ocekujem veliku potporu partnera, kao decka, kroz kojih godinu i nesto supruga i prijatelja, pa makar se razisli... ocekujem poboljsanje naseg odnosa iz mjeseca u mjesec...
a kroz godine cemo vidjeti

imala sam 8 godina prijatelja kojeg sam vidjala na dnevnoj bazi, pricali smo satima na telefon(odeslio se).. od prvog do zadnjeg dana trudila sam se jednako i ulagala jednako u nas odnos, koliko mogu primjetiti iz odnosa mog decka prema roditeljima, bratu, prijateljima, bivsim curama i on je takav.. stoga ocekujem jako puno od naseg odnosa....

ocekujem opcenito mnogo od sebe na prvom mjestu al sto je najljepse, oduvijek su me veselile sitnice...osmjeh djeteta na cesti ili zgodnog decka, sreca ljudi oko mene kao i pomoc nekome ispunjavaju me nevjerojatno...

meni je jasno da ne mogu potpuno utjecati na deckovu ljubav i njegovu srecu kraj mene, i bojim se braka i godina i zivotnih situacija koje ce nas mijenjati ali vjerujem da ce moj osjecaj ze ljude, veze, uvelike pomoci da promijenimo sve ono lose u nasem odnosu i maximalno se odrzimo... makar ce sigurna sam biti velikih padova, povremenih distanciranja... vazno je da se navrijeme uoci sto se dogadja, do nije prekasno

Zadnje uređivanje little_devil : 18.02.2009. at 00:47.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 01:37   #65
Voliš li i njegove mane ? Baš su ti simpatične iako da ti neko drugi to radi izbacila bi ga kroz prozor, u tome ne prepoznaješ samu sebe kako si popustljiva? Zamisli da moraš napustiti posao radi ljubavi prema njemu? Bi li se preselila na drugi kontinent zbog njega? Nedaj Bož ali da se razboli da li si spremna zbog njega ostaviti posao i njegovati ga 24 sata dnevno barem 6 mjeseci, a da je nepokretan? Prodala bi auto, stan, kuću sve za njegove potrebe?

Ako su svi tvoji odgovori da, onda možeš reći da nekoga stvarno voliš,a on da ima iskrenog prijaterlja i druga. Onda možete i pred Bogom izreći ono sudbonosno da u dobru i zlu. Inače tvoja sreća je jako relativna.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 03:03   #66
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
daleko od toga da se mene ne tice njihov odnos jer je moj odgoj uvjetovan time i itekako je njihov debilan odnos i nezadovoljstvo utjecalo na njihovo ponasanje dok su bili od kuce.
nije im ni najmanje dobro, bijesni su, frustrirani i nesretni kao i svi drugi ljudi u losim brakovima

A što bi im ti savjetovala, što da rede, da se rastanu ?


moj zivot se nece sastojati od hrpe obveza...,

A nego od čega će se sastojati


ja ne zivim zbog svoje djece, zivim zbog sebe.....
Ovo ne bi željela vjerovati, možda ne misliš baš tako, ne zvučiš mi baš kao neka bič žena. Svaka majka živi za svoju djecu, naglasak je na majka.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 04:17   #67
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Voliš li i njegove mane ? Baš su ti simpatične iako da ti neko drugi to radi izbacila bi ga kroz prozor, u tome ne prepoznaješ samu sebe kako si popustljiva? Zamisli da moraš napustiti posao radi ljubavi prema njemu? Bi li se preselila na drugi kontinent zbog njega? Nedaj Bož ali da se razboli da li si spremna zbog njega ostaviti posao i njegovati ga 24 sata dnevno barem 6 mjeseci, a da je nepokretan? Prodala bi auto, stan, kuću sve za njegove potrebe?

Ako su svi tvoji odgovori da, onda možeš reći da nekoga stvarno voliš,a on da ima iskrenog prijaterlja i druga. Onda možete i pred Bogom izreći ono sudbonosno da u dobru i zlu. Inače tvoja sreća je jako relativna.
sto se tice mana kako koje, mora ih mijenjati ukoliko neka odredjena ponasanja mene rastuzuju, kao uostalom i ja(vjerujem da covjek kontinuirano mora radit na sebi),

ne bih napustila posao zbog njega nikad ako ne bi u startu nasla isti ili bolji, nisam luda... pogotovo ako imamo djecu,

ne bi se preselila nikud zbog njega, preselila bi se zbog nas ali zato sto i meni tako odgovara,

da je nepokretan ne bi ostavila posao zbog njega i njegovala ga, unajmila bi nekoga - od cega bi zivjeli molim te?

i da, ovo zadnje da... bila bi mu bezrezervna podrska ako bi morali stedjeti, odrekla bih se svih onih sitnica koje me vesele, ma bas svega sve dok ne stanemo na noge...

volim ga vise od sebe, iskreno zelim da bude sretan i kraj mene je potpuno slobodan.
prosli smo pakao zajedno ali ako volim nekoga ne znaci da sam guska bez mozga

Zadnje uređivanje little_devil : 18.02.2009. at 04:26.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 04:21   #68
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Ovo ne bi željela vjerovati, možda ne misliš baš tako, ne zvučiš mi baš kao neka bič žena. Svaka majka živi za svoju djecu, naglasak je na majka.
ja ne zelim zivjeti za svoju djecu, zelim zivjeti za sebe...
moje dijete ce za 20-ak godina otkad ga rodim otici od mene i zivjet ce svoj zivot, ne zelim se okrenuti i shvatiti da ja svoj u cijelom tom periodu nisam imala... i da mi je jedina sreca bilo to dijete... nikako
svaka osoba treba imati svoj zivot a ne ga zivjeti kroz zivot djece...

da, uvijek sam samo zeljela da se roditelji rastanu jer je bilo neizdrzivo odrastati u tako nezdravoj okolini i gledati nesretne, nezadovoljne roditelje...

a sto se tice obveza...posao volim, ne gledam ga kao obvezu i napor, veza mi definitivno nije obveza - koliko ulazem toliko mi se i vraca, djece jos nemam, kucanski poslovi nisu problem jer on sve radi s takvom lakocom da sam ostala posramljena kad sam ga upoznala.. ocekujem da ce mi zivot u iducih godinu dana postati bajka... mozda nece naravno, ali ako vecina bude po planu bit ce a za to sam se i trudila godinama

Zadnje uređivanje little_devil : 18.02.2009. at 04:40.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 07:00   #69
Znam i ja jednu takvu koja stalno govori da je sretna. Isto, brak njezinih roditelja bio je sve samo ne brak, alkohol, nasilje i sl., i ispala bas kao i ti. Zeli svoj zivot, svoju srecu i tocka. Interesantno kako slicne situacije proizvode ljude koji slicno razmisljaju. Ostajem kod svojeg misljenja da covjekova sreca izvire iz njega i da se nesmije uvjetovati vanjskim faktorima. Bojim se da ces na svojeg partnera u vezi postaviti prevelike zahtjeve/ocekivanja a sve to da ti se ne ponovi zivot tvojih roditelja. Mozda ces previse zeljeti imati stvari pod kontrolom. Istina, nagadjam i to ne mora biti tako. Sudim prema svojim iskustvima. Patis li od nesanice?
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:18   #70
Quote:
misko80 kaže: Pogledaj post
Svaka nova veza trazi novu privremenu kazalisnu pretstavu, moras uciti tekst, glumiti......
To kosta strasno puno energije.
Zato pametni ljudi prvo utrose svu tu energiju u postojecu vezu......pa ako vec nikako neide.....stigne se i ono drugo.
Ako ću svoje veze (i samim time svoj život) svesti na kazališnu predstavu, glumu i sl., onda se to zove licemjerje. Kako ne želim da netko bude licemjeran prema meni, tako to ni ja neću učiniti drugome.

Inače, veza u kojoj ja ne mogu biti ono što jesam, nego je moram održavati glumom, foliranjem i naučenim tekstom, i nije kazališna predstava, nego najobičnija farsa. Pa tko voli, nek' izvoli.

Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Ono sto me smeta kod srećara je da ne shvaćaju da njihova sreća znači nečiji manjak slobode pa bi to recimo po mjeri srećara drugome bio nesretan život. Svaka medalja ima dvije strane.
Ako moja sreća nekome oduzima slobodu, onda je više nego očito da nemam što tražiti s tom osobom. Ako je meni sreća mog partnera važna (i ne oduzima mi baš nikakvu slobodu), onda ne pristajem na ništa manje od suprotnog.

Osim, naravno, ako bi nekoga usrećivale neke stvari koje bi zaista za posljedicu imale stvaranje problema nekom drugom. To se onda opet zove sebičnost i nema joj mjesta u zajedničkom životu.

Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Svaka majka živi za svoju djecu, naglasak je na majka.
To nije istina.

Ja imam djete, ona mi je centar svijeta, obožavam je. Ali da nisam ispunjena kao žena i osoba, ne bih ni njoj mogla biti dobra majka.

Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Ostajem kod svojeg misljenja da covjekova sreca izvire iz njega i da se nesmije uvjetovati vanjskim faktorima.
Ako se izbaci očekivanje sreće i emocionalna potpora partnera, koja je onda uopće svrha braka (ili bilo koje veze)? Financijska zajednica? Zajednica u svrhu odgoja djece? Iako ovo drugo otpada jer opet djeca trpe u zajednici u kojoj nema emocionalne potpore njenih članova. Znači, ostaje samo neka vrsta ekonomske zajednice...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:46   #71
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Zao mi je da se zbog ovog osjecas zaslosno. Volio bih da imam vise hrabrosti i volje pa ako mozes napisati kako si ti dosao do toga, bili bi ti svi zahvalni.
žalosno mi je gledati i slušati druge kako
se više nevole i svađaju,a ništa nepoduzimaju.

ja još nisam upala u takvo nešta,niti bih voljela!

ali sigurno nebih bila s nekim koga nevolim i ko me nevoli,
a da negovorim o tome da svaki dan trpim kojekakve svađe,vrijeđanja
i ko zna sta još ne ka mnoge ili mnogi drugi...

pa kad neko ima hrabrosti to trpit
onda je najlakše reci e dosta,idem dalje.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:28   #72
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Znam i ja jednu takvu koja stalno govori da je sretna. Isto, brak njezinih roditelja bio je sve samo ne brak, alkohol, nasilje i sl., i ispala bas kao i ti. Zeli svoj zivot, svoju srecu i tocka. Interesantno kako slicne situacije proizvode ljude koji slicno razmisljaju. Ostajem kod svojeg misljenja da covjekova sreca izvire iz njega i da se nesmije uvjetovati vanjskim faktorima. Bojim se da ces na svojeg partnera u vezi postaviti prevelike zahtjeve/ocekivanja a sve to da ti se ne ponovi zivot tvojih roditelja. Mozda ces previse zeljeti imati stvari pod kontrolom. Istina, nagadjam i to ne mora biti tako. Sudim prema svojim iskustvima. Patis li od nesanice?
haha ne patim nego imam puno posla za obaviti
nisam ja - ispala tako, bila sam takva oduvijek, uvijek sam se borila za sebe ali da, iz gresaka roditelja naucila sam jako puno... i necu ih ponavljati.
pa naravno da covjekova sreca izvire iznutra ali kako bih mogla biti sretna uz partnera od kojeg ne dobivam ljubav i podrsku kad svaki dijelic sekunde znam da zasluzujem to i da ju mogu dobiti od nekog drugog

nitko ne zasluzuje zivjeti sa strancem u kuci

i iskreno, ne bojim se ni najmanje da ce mi se ponoviti greska roditelja jer sam pametnija od njih i znam tocno koja ponasanja dovode do cega, sto rade pogresno i zasto se to dogodilo a ja to necu dopustiti..

pokusala sam im pomoci vise puta al sam samo sebi napravila stetu, pa nek im bude,,,, njihov zivot, njihov izbor, nihovi problem......

ono ceg se bojim je cinenica da covjek nije stvoren za to da provede cijeli zivot s jednim partnerom, da su ljudi bica koja trebaju raznolikost i da vecinom dolazi do ogromnog zasicenja s godinama,, jer, koliko god covjek bio zanimljiv, kreativan, jednostavno nije dovoljno... a to sam itekako iskusila na svojoj kozi u svojoj osmogodisnjoj prijateljskoj vezi... mi smo bili kao prst i nokat, svaki dan na kavi 3, 4 sata, svaki dan po 2 sata na tel, bez obzira na cure, decke..svaki dan, 8 godina, u jednom trenutku, tocno prije nego je otisao gotovo pa smo se zamrzili... pukli smo od te zasicenosti, ta ljubav se pretvorila gotovo u mrznju..a kako je tek kad 20 godina gledas istu osobu....

Zadnje uređivanje little_devil : 18.02.2009. at 10:41.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:46   #73
Shtefy,
U pravu si glede toga da u vezu treba uci s nekim s kime mozes biti ono sto jesi. Greska ucinjena na pocetku a to je ulazak u vezu s nekim nekompatibilnim, skupo se placa. Uglavnom to radimo zbog nasih slabosti, osjecaja duznosti i obaveze, odnosno zelje za vl. dokazivanjem i ispunjenjem tudjih ocekivanjem pritom misleci da ce se druga strana s vremenom prilagoditi i da ce super funkcionirati. No to se ne dogadja i zato se u takvom braku trpi.
Ako imas djecu onda si duzan posvetiti dio svojg zivota za njih. Ali nesmijes zanemarivati sebe! Nikakvi ekstremi.
Sad neznam na kakav brak tocno mislis, drzavni ili crkveni. Bitna je razlika. Poslovica kaze "Vae soli" iliti "jao samome". Gledano u kontekstu braka, ako imas s kime podjeliti dobro i zlo u zivotu bit ce ti lakse nego da si sam. Garancije da jednog dana neces ostati sam, nemas.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:58   #74
Litle devil, o ho ho, jel to radoholicarstvo i karijerizam

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da, iz gresaka roditelja naucila sam jako puno... i necu ih ponavljati.
Nemoj ocekivati da ces imati iste probleme kao i tvoji roditelji. Zivot te zezne tamo gdje najmanje ocekujes. Bitno je naravno da se uvijek boris, a kako si borac, valjda ces se i izboriti.

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa naravno da covjekova sreca izvire iznutra ali kako bih mogla biti sretna uz partnera od kojeg ne dobivam ljubav i podrsku kad svaki dijelic sekunde znam da zasluzujem to i da ju mogu dobiti od nekog drugog
nitko ne zasluzuje zivjeti sa strancem u kuci
Sve je to ok osim onog "zasluzujem".Kako mozes znati sto zasluzujes? Nije li to djecji nacin razmisljanja? Ja sam isto mislio da ako cu biti najbolji suprug na svjetu da cu zasluziti dobru zenu, dobar zivot i imati uspjesan brak. Oprosti sto sam zlocest i sto te hvatam za rjeci

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
i iskreno, ne bojim se ni najmanje da ce mi se ponoviti greska roditelja jer sam pametnija od njih i znam tocno koja ponasanja dovode do cega, sto rade pogresno i zasto se to dogodilo a ja to necu dopustiti..
Eh, gdje sam vec sve cuo takve izjave Drzim fige!

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pokusala sam im pomoci vise puta al sam samo sebi napravila stetu, pa nek im bude,,,, njihov zivot, njihov izbor, nihovi problem......
Greska. To nisi smjela raditi upravo zbog toga sto si ti stradala (nadam se da nisi pokupila kakav eating disorder).

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ono ceg se bojim je cinenica da covjek nije stvoren za to da provede cijeli zivot s jednim partnerom, da su ljudi bica koja trebaju raznolikost i da vecinom dolazi do ogromnog zasicenja s godinama,, jer, koliko god covjek bio zanimljiv, kreativan, jednostavno nije dovoljno... a to sam itekako iskusila na svojoj kozi u svojoj osmogodisnjoj prijateljskoj vezi... mi smo bili kao prst i nokat, svaki dan na kavi 3, 4 sata, svaki dan po 2 sata na tel, bez obzira na cure, decke..svaki dan, 8 godina, u jednom trenutku, tocno prije nego je otisao gotovo pa smo se zamrzili... pukli smo od te zasicenosti, ta ljubav se pretvorila gotovo u mrznju..a kako je tek kad 20 godina gledas istu osobu....
Ne bi ti bilo lose otici malo do psihijatra. Znas, ponekad i ja ramisljam malo otici na nekakav razgovor da bi se bolje razumio i upoznao.
Misljenja sam da dugorocna veza moze opstati samo ako postoji medjusobno postovanje, a za to treba malo Bozjeg straha.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:07   #75
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Nemoj ocekivati da ces imati iste probleme kao i tvoji roditelji. Zivot te zezne tamo gdje najmanje ocekujes. Bitno je naravno da se uvijek boris, a kako si borac, valjda ces se i izboriti.
oni imaju probleme zbog vlastite gluposti, niceg drugog, zbog ignoriranja problema, zbog glupog ponosa, ega koji im je vazniji od veze, jer se ne zele mijenjati a rade ogromne greske

Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Sve je to ok osim onog "zasluzujem".Kako mozes znati sto zasluzujes? Nije li to djecji nacin razmisljanja? Ja sam isto mislio da ako cu biti najbolji suprug na svjetu da cu zasluziti dobru zenu, dobar zivot i imati uspjesan brak. Oprosti sto sam zlocest i sto te hvatam za rjeci
ne razumijem pitanje... da, mislim da zasluzujem najbolje i tim nacinom razmisljanja cu i dobiti ono najbolje jer zasigurno necu camiti u losem braku,,,
jako dobra sam prijateljica i partnerica i ocekujem jednaki tretman nazad, ako mi on nece moci dati to, netko drugi hoce.. ulazem 110 posto sebe u vezu i naci cu nekoga tko ce zeljeti davavi jednako toliko.
ako ti za sebe ne mislis da zasluzujes najbolje ne znam tko ce drugi...

Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Greska. To nisi smjela raditi upravo zbog toga sto si ti stradala (nadam se da nisi pokupila kakav eating disorder).
zasto to nisam smjela raditi? jer su idioti koji se ne mogu nositi istinom, meni bas svaka osoba moze reci sto misli, ako vidim da je upravu i ukaze mi na to promijenit cu ponasanje
uvijek mi je drago da mogu postati jos bolja jer mi je samim time i zivot bolji, kao posljedica moje promjene

Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Ne bi ti bilo lose otici malo do psihijatra. Znas, ponekad i ja ramisljam malo otici na nekakav razgovor da bi se bolje razumio i upoznao.
Misljenja sam da dugorocna veza moze opstati samo ako postoji medjusobno postovanje, a za to treba malo Bozjeg straha.
pa mozemo da, mozemo svi lijepo zivjeti sa strancima u vezi, s cimerima, bez ljubavi, bez srece, bez bliskosti i zagrljaja... mozemo, da, kao sto zivi 99 posto ljudi koji su 30 godina u braku, pitanje je samo koliko netko voli i postuje sebe i hoce li to dopustiti i je li mu takav zivot dobar i dovoljan, meni nije
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:18   #76
vidis, moji roditelji misle da su sjajni jer su zivjeli za nas, jer su svaku kunu davali na nas i stedili na sebi, mama nam je sivala robu, gluposti, ostajala po cijele noci budna... misle da je ta zrtva bila sve
nije bilo zlostavljanja, nije bilo poroka, nije bilo varanja, niceg... zivjeli su u braku kakav je tebi skroz normalan a napravili su glupost kakve nema

nema goreg za djecu nego gledat nesretna, frustrirane, nezadovoljne roditelje koji svoje nezadovoljstvo ispoljavaju na svakom koraku a toga nisu ni svjesni

i bas bi voljela da se provede istrazivanje i da se stvarno pokaze koliko su djeca u takvim brakovima bila sretna.......

pa mi sad reci da su razvodi stetni...
ja sam valjda jos od 15-e zeljela da se razvedu jer mi je najvaznije bilo da budu sretni....ne mozes to gledat
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:32   #77
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Greska ucinjena na pocetku a to je ulazak u vezu s nekim nekompatibilnim, skupo se placa. Uglavnom to radimo zbog nasih slabosti, osjecaja duznosti i obaveze, odnosno zelje za vl. dokazivanjem i ispunjenjem tudjih ocekivanjem pritom misleci da ce se druga strana s vremenom prilagoditi i da ce super funkcionirati. No to se ne dogadja i zato se u takvom braku trpi.
Zašto bi se trpilo? Ljudi su ljudi, griješe, donose pogrešne odluke, pa čak i iz dobrih namjera (iako je ulazak u brak zbog osjećaja dužnosti, želje za dokazivanjem ili ispunjenjem tuđih očekivanja jako plitak razlog). I ako ne ide, lijepo se raziđu. Zašto bi dvoje trpilo, ako može biti dvoje sretnih?

Quote:
Sad neznam na kakav brak tocno mislis, drzavni ili crkveni. Bitna je razlika.
Meni nema razlike. Bitna je odluka dvoje ljudi da dijele život, da život provedu zajedno sa svime što taj život nosi. Papir na kojem piše "brak" je samo moguća (ali nevažna) popratna pojava.

Quote:
Poslovica kaze "Vae soli" iliti "jao samome". Gledano u kontekstu braka, ako imas s kime podjeliti dobro i zlo u zivotu bit ce ti lakse nego da si sam. Garancije da jednog dana neces ostati sam, nemas.
Nisam čula za tu poslovicu. I ne smatram je točnom. Nekome jeste tako lakše, nekome nije. U mnogim brakovima nema dijeljenja dobra ni zla, partneri nisu jedno drugom oslonac. To su najčešće oni brakovi koji se održavaju na silu, zbog djece, sela, vjere... Često bi ljudima koji žive u takvim brakovima bilo lakše samima.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:49   #78
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
vidis, moji roditelji misle da su sjajni jer su zivjeli za nas, jer su svaku kunu davali na nas i stedili na sebi, mama nam je sivala robu, gluposti, ostajala po cijele noci budna... misle da je ta zrtva bila sve
nije bilo zlostavljanja, nije bilo poroka, nije bilo varanja, niceg... zivjeli su u braku kakav je tebi skroz normalan a napravili su glupost kakve nema

nema goreg za djecu nego gledat nesretna, frustrirane, nezadovoljne roditelje koji svoje nezadovoljstvo ispoljavaju na svakom koraku a toga nisu ni svjesni

i bas bi voljela da se provede istrazivanje i da se stvarno pokaze koliko su djeca u takvim brakovima bila sretna.......

pa mi sad reci da su razvodi stetni...
ja sam valjda jos od 15-e zeljela da se razvedu jer mi je najvaznije bilo da budu sretni....ne mozes to gledat
Uf, to dopisivanje mi trosi previse vremena... Kakvu glupost su ucinili tvoji roditelji? Mislis li da nisu imali pravo grijesiti? Ne tezis li previse idealima? Ja sam takodjer pobornik toga da se treba truditi na svakom polju jer samo tako imas nekakve sanse da ti bude dobro, ali netrebam nis ocekivat jer mi nis nije zagarantirano. Kod tebe mi sve nekako vodi k tome da ti ocekujes da ti se sve vrati. Mislis li tako i zasto?
Volio bih da te vidim gdje si za 30 godina. Ako uspijes i ti ali i tvoj partner rechi da vam je super i da ste si super, svaka cast.
Da jos samo nadodam, nismo svi isti, znam i nece svi imati iste oziljke, no znam nesto cura koji teze perfekcionizmu upravo zbog nezadovoljstva odnosom njihovih roditelja. Zato te malo tu testiram
IMHO, ja se nikad ne bi upustao u vezu s nekim tko ocekuje sve 110%. Jednom mi je bilo dovoljno. Prije bih usao u vezu s nekim fleksibilnijim, prizemljnijim, bez puno ocekivanja, samostalnim i zadovoljnim samim sobom.

Zadnje uređivanje bosonogi : 18.02.2009. at 13:00. Reason: nesto nadodao...
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:54   #79
Shtefy, kakav je tvoj bracni status? Kazes imas djete, jedno ako se ne varam Ja sam razveden, jedno djete.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:55   #80
Stefy

Zašto se buniš kad potvrđuješ ono što sam i ja rekla. Tvoje djete je tebi centar svjeta i to je to, naravno od te ljubavi živiš samo u srcu i treba nam svima i sve ono ostalo da bi bili zadovoljni.

Little devil zlato previše energije bacaš u ništa, a ono bitno ti prolazi ispred očiju.
Nikad nećeš imati iste probleme kao tvoji roditelji, jer su jedinstveni, a ti si njihov spoj, spoj njihovih karaktera a tvoj budući spoj svojih roditelja. Prema tome nema šanse da imaš iste probleme kao tvoji roditelji. Kažeš da si pokušala pomoć roditeljima, koliko sam skužila, da se rastanu pa su se samo posvađali s tobom i bilo ti je još gore. Ja bi ti rekla drugo nisi ni zaslužila, tvoji roditelji su jako puno uložili u tebe, samo dok su te školovali na niskim pa na visokim školama, a mogu si misliti koliko su trpili tvoja uredovanja njihovog života. Da si moja ja bi ti dodala dali smo ti sve i još ti daju uživaj ako možeš ako ne dovoljo si odrasla da počneš svoj život, a u moj brak se ne mješaj jer nećeš dozvoliti ni da se njeko mješa u tvoj.

Možeš mi samo malo objasniti kako ti gledaš u budućnosti, ako ti jedan muž više nije prema tvojim kriterijima interesantan, potražiti ćeš drugoga, šta kad ti i taj dojati trećega itd.

Ne čini ti se da si malo previše samoljubna, bitno da si ti sretna, dragi će se morati promjeniti ova ti je dobra. Imaš 26 godina i nisi još skopćala da se ljudi ne mogu promjeniti po naruđbi. Zašto se ti nebi promjenila, nama koji smo dugo godina u braku, postavljaš život toliko smješno da pucamo od
Hajde se ti malo promjeni pa nas malo poslušaj.

Još si ti mlada, neki od nas imaju više braćnog staža nego ti godina i znaju da je sreća u malim stvarima, a ti ćeš to naučiti milom ili preko svoje grbače.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.