Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 23:19   #101
kako djetetov znoj može smrditi?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:24   #102
Pa ne znam, ja se pitam kako ne? Naročito kosa. Mi M kupamo svaki dan, znači baš kupanje od desetak minuta u kadi s vodom svaki dan, kosa obvezno svaki drugi, nekad i svaki dan kad se znoji i ja kad mu priđem glavici osjetim neugodan miris. Eto, neću reći da smrdi nego ima neugodan miris.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:26   #103
pretpostavljam da ima kratku kosu. Pa kako mu može imati neugodan miris dva dana poslije pranja?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 07:52   #104
ja do sad nikad nisam primjetila da mi mala smrdi po znaju......dodouše nikad nisam primjetila da se uopće znoji...
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:59   #105
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
a ne znam stvarno,lali kaže da se otegli dok je okupa. U čemen je problem

Glede bakterija,ne znam jel se vi operete poslije velike nužde.Da prostite,meni je najnormalnije da se obrišem tariguzom. Naravno da se otuširam svaki dan,ali da se perem sapunom poslije nužde,nit sam naviknula tako nit nema potrebe. Zato ne vidim razloga zašto bi malog prala u sapunu poslije kakanja

Majko mila o čemu pišem
Kako je forest rekla, mi kad kakamo, ne zalitamo se toliko, a bome i ne sjednemo u to nakon kakanja (ispričavam se na detaljnom opisu ).
Ja moje pile nakon svakog kakanja, fino preko ruke i guzu na pipu u kadu. Kad nismo doma, onda vlažne maramice.
Sapunam ju kad je kakica rijetka i kad se baš onako zalijepi. Kad je kompaktna i ne ostavi previše detalja, onda nema potrebe sapunat (ne običnim sapunom, već dječjom kupkom za kupanje).

Baš smo neki dan ja i MM raspravljali o tome. Mislim, ne poznajem baš najbolje Muslimansku kulturu, ali znam da se poslije kakanja fino operu, i mislim da za guzu nema ništa bolje nego se fino oprat nakon obavljenog posla.Ako mogu oni, što ne bi mogla i ja.
Ne prakticiram to kod sebe svaki dan (obično trčim za malom i nemam vremena), ali ako imam sraćku (pardon na izrazu), onda se bome i operem. Pa ne bi me spasio paket WC papira!
Sjetili smo se finih novih modernih WC školjki koje koriste u Kini i Japanu, ima fino i grijač daske da se dupe ne smrzne, pa mlaznice vode posebno za guzu, pa posebno za ženski dio, uz naravno podešavanje temperature vode. I na kraju kao točka na i, i fen koji pušika po šupku da se ne bi morali brisati...

Mislim, malu dječiju guzu ne brišem ni vlažnim maramicama, ako baš ne moram, pa to je puno kemije, ali je zato smočim, operem i obrišem suhom krpom. Ne vidim zašto bi to bio problem.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:18   #106
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
mame a koliko vaše bebe imaju mj, godina? ovdje mi se tuširanje čini kao sf.
moja ima skoro 19mj. predobra je za kupanje...a možda ja imam samo sreće...
od 6mj se kupa u kadi...kad je počela hodat počela se i dizat u kadi..ali to nam nije bio neki problem....nagne se rukicama na kadu i drži....i ja je tako operem....nikad se nije poskliznula ni pala...
danas je bez problema kupam i tuširam....dam joj i tuš malo da se sama pere..pa tušem šprica po rukicama..nogama..trbuhu....
Nemoj se ureći . Moj R. se do 26 mjeseci znao kupati i 2 puta dnevno (pogotovo ljeti), uživao je u kadici, pa i tuširanje nam nije bilo previše problematično. Lani u 10. mjesecu jednostavno je počeo vrištati pri samoj pomisli na kupanje/tuširanje. Od onda pa sve do danas kada je prošlost, tuširamo se mučno, uz puno vrištanja. Svaki dan ga operem krpicom, svaki drugi otuširam uz puno, puno muke, ali sad kad su vrućine krpica nije dovoljna. Pranje glave nam je priča za sebe, totalni horor. Šišati se ne da ni pod razno, ima dugu gustu kosicu...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:32   #107
muslimani se koliko ja znam peru samo dolje

Drugačije je kod dečkića,kakica ne dođe u kontakt sa spolovilom dok kod djevojčica dođe.Govorim o pelenašima,tako da mi je sad kad pogledam sve argumente , shvatljivo čemu toliko sapuna i vode
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 11:20   #108
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Nemoj se ureći . Moj R. se do 26 mjeseci znao kupati i 2 puta dnevno (pogotovo ljeti), uživao je u kadici, pa i tuširanje nam nije bilo previše problematično. Lani u 10. mjesecu jednostavno je počeo vrištati pri samoj pomisli na kupanje/tuširanje. Od onda pa sve do danas kada je prošlost, tuširamo se mučno, uz puno vrištanja. Svaki dan ga operem krpicom, svaki drugi otuširam uz puno, puno muke, ali sad kad su vrućine krpica nije dovoljna. Pranje glave nam je priča za sebe, totalni horor. Šišati se ne da ni pod razno, ima dugu gustu kosicu...
ne bojim se toga pa u redu, neka djeca su dobra dok se kupaju, neka nisu....divljju..mrze kupanje ..vrište..deru se..i? svejedno ih kupate i perete zar ne.
izvedete to nekako...i priča gotova.

pa jel postojao neki razlog zašto se više nije htio kupati? to je već veliko dijete koje može reći zašto mu se sad to više ne sviđa...ne kužim kako se samo tako dijete danas voli kupat, sutra ne?

na hard feelings, pitam jer me baš zanima.....nemam namjeru provocirat.
__________________
neću potpis

Zadnje uređivanje m@m@ : 15.07.2009. at 11:46.
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 13:00   #109
Miha je najživlji bio između 12-18 mj...držala bi ga za ruku dok on operira okolo jer nije bio skroz stabilan u kadi, al nije bio kao većina opisanih ovdje (vrištanje, migoljenje, bacanje)
kad bi rekla ustani da te mama opere, ustao bi i imala bi 30-ak sekundi da ga nasapunam gdje treba a ispirem ga čašicom većinom ili se sam ispere da ga ne lovim sa tušem.

Tuširamo se rjetko i tad ga pošpricam malo vodom, nasapunam i isperem (on se većinom cijelo vrijeme igra sa patkicama ili pere pločice)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:40   #110
kad smo već kod higijene,dokad ste mazali guzu kremom?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:57   #111
Ja mažem samo kad je crvena.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 20:29   #112
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako djetetov znoj može smrditi?
mom malom hoće noge smrditi ko da je veliki
a po ovoj vrućini i kosa dobije baš šnjof po znoju
__________________
miš,mišić
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 23:55   #113
Moja mala se jako znoji, na tatu, da je barem na mene, ja nikako da se oznojim, jako malo, ali ne smrdi, ni kosa ni ona. Obavezno ju preko dana istuširam samo sa vodom, inače dobije osip od znoja, oko vrata, ramena i malo na leđima, a prije spavanja ju isto tuširam samo sa baby sapunom, a svakih par dana kupanje u kupki i pranje kosice.

Guzu sam prestala mazati, samo pred spavanje i otkako to radim nema više crvenila, niti laganog osipa. Znači kod mijenjanja pelena, samo vlažne maramice i pelena, ili blazinice sa vodom, posušim i pelena. Nema potrebe stalno mazati sa kremicama, da sam barem ranije to prestala.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 08:35   #114
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
ne bojim se toga pa u redu, neka djeca su dobra dok se kupaju, neka nisu....divljju..mrze kupanje ..vrište..deru se..i? svejedno ih kupate i perete zar ne.
izvedete to nekako...i priča gotova.

pa jel postojao neki razlog zašto se više nije htio kupati? to je već veliko dijete koje može reći zašto mu se sad to više ne sviđa...ne kužim kako se samo tako dijete danas voli kupat, sutra ne?

na hard feelings, pitam jer me baš zanima.....nemam namjeru provocirat.
Ma nemam pojima. To je i meni totalna enigma. Jednostavno, jedne večeri nije htio u kadicu. Pa ni druge, treće i više nikad nije ušao u kadu. Tuširanje nikad nije ni volio. Pitam ga, ne želi reći. Inače je stvarno dobar i pametan dječak, sve se s njim mogu dogovoriti, ali kad su kupanje, pranje glave i šišanje u pitanju, nema diskusije. Samo mi govori mamice, molim te nemoj me prati, mamice nemoj me šišati. E da, negdje u isto vrijeme je prestao jesti meso i povrće, jako slabo jede. Išli smo i liječniku i pitali na sve strane što bi to bilo, vele - takvo dijete. Dobro napreduje, veseli je i velik i nek se ne brinemo, da će ta faza proći. E pa čekam.... Btw, nisam tvoje pitanje shvatila kao provokaciju.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 08:48   #115
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kad smo već kod higijene,dokad ste mazali guzu kremom?
dok smo bili u pelenama samo navečer, ili po potrebi ako je bila crvena oko otvora....sad odkad je bez pelene ne mažem...jesam namazala 2 puta jer mi se koža na cijeloj guzi učinila presuhom...
ja njega poslje kupanja svaki 2-3 dan namažem cijelog Stelatopiom pa prijeđem i preko guze..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 08:50   #116
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ma nemam pojima. To je i meni totalna enigma. Jednostavno, jedne večeri nije htio u kadicu. Pa ni druge, treće i više nikad nije ušao u kadu. Tuširanje nikad nije ni volio. Pitam ga, ne želi reći. Inače je stvarno dobar i pametan dječak, sve se s njim mogu dogovoriti, ali kad su kupanje, pranje glave i šišanje u pitanju, nema diskusije. Samo mi govori mamice, molim te nemoj me prati, mamice nemoj me šišati. E da, negdje u isto vrijeme je prestao jesti meso i povrće, jako slabo jede. Išli smo i liječniku i pitali na sve strane što bi to bilo, vele - takvo dijete. Dobro napreduje, veseli je i velik i nek se ne brinemo, da će ta faza proći. E pa čekam.... Btw, nisam tvoje pitanje shvatila kao provokaciju.

ok ...drago mi je zbog toga...

a svašta..imaju i oni neke svoje mušice u glavi...miš mali...a bitno da je on zdrav, veliki i pametan dečko...opet će se on početi i kupati i šišati i mackati ..najkasnije kad dođe u pubertet pa ak zbog nikoga zbog c u r a jel tako
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 14:47   #117
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post

ok ...drago mi je zbog toga...

a svašta..imaju i oni neke svoje mušice u glavi...miš mali...a bitno da je on zdrav, veliki i pametan dečko...opet će se on početi i kupati i šišati i mackati ..najkasnije kad dođe u pubertet pa ak zbog nikoga zbog c u r a jel tako
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 15:27   #118
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kad smo već kod higijene,dokad ste mazali guzu kremom?
Nakon godinu dana mazala sam samo kad bi bila crvena, i navecer.

Zadnjih 6 mj ga svaku drugu vecer cijelog namazem cistim nerafiniranim bademovim uljem, pa i guzu.
Imao je neku suhu kozu, povukla se nakon 2 mazanja
Ma bademovo ulje je mrak, to sam koristila kad se rodio i prestala ne znam ni sama zasto. A bolje nam je od bilokakvih kremica i mazalica.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:22   #119
mi smo kupili bukalin (tutu) mislim da je bio 28 kn i kad se hocemo samo svaki dan prije popodnevnog spavanja istusirati ona sjedne na bukalin koji joj stavimo u kadu i na miru je istusiram a ona uziva.na kraju se jos malo "istusira" sama jer to voli...bukalin naravno sluzi samo u tu svrhu, odvikavanje od pelena cemo tek druge godine
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:30   #120
kako kupati tromjesečnu bebu?

kako je moram s jednom rukom držati ostaje mi druga za manevriranje...i to mi je poprilično komplicirano...kako ne može sjesti onda je komplicirano...odoše mi leđa...ne znam kud s prvom vodom...kako uliti drugu vodu ako kadica nije u tuš kabini...kakva su vaša iskustva?
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.