Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 15:47   #41
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, nije mi palo napamet da postoji i druga varijanta priče

Mi smo si uvijek sami otključavali, mislim, zašto dizati i maltretirati ikog? Ili još gore, čekati pred vratima

Jedino ako se zaboravi ključ, onda moraš zvoniti, jbg, ali to je uvijek bilo praćeno njurganjima tipa "zašto ne nosiš ključ"
potpisujem
mincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:16   #42
Quote:
Su.incotenible. kaže: Pogledaj post
Kod mene uvijek otključano. Nemam takvih dilema.
Gdje živiš? I gdje držiš dragocjenosti?

__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:22   #43
Dok živjeh s roditeljima uvijek otključavah'. Svi mrze zvonjenje, a ako se izlazi na sekund (do podruma ili slično) ostavljaju se podboltana vrata (onak malo otvorena) da se ne bi slučajno zvonilo i narušavalo mir ukućana .

Priznajem, ni ja nisam čula za drukčiji aranžman do sad.
Sad opet otključavam (kad me duže nema i kad sam solo), a ponekad i ostavljam otključano na kraće staze- jer ima tko čuvat' vrata :vrletov pristup:
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:25   #44
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
a ne znam. ljudi se ne daju preodgojit. počinje se dresura od najranije dobi. ali! ako uspiješ javi da znam kako sad otkačit mobitel zvonjavu.
Dasta nego cu uspijet, nema milosti!

A mobitel najlakse rijesis, ja to ne jebem 5%. Mob nije moj vjecna, neprekinuta veza sa svijetom i to svi moji znaju- ako mi se ne prica ne javljam se i bolje je svima da im ne padne na pamet mi to zamjerit! Tu dozu sebicnosti cuvam ko suvo zlato i ne dam dirat na to. Ako je nesto hitno a ja se ne javljam- posaljes por i ja se onda javim. (osim ako stvarno nisam pokraj mob, sto se isto cesto zna dogodit, narocito kad sam doma, ostavim ga u krevetu i idem okolo i moze zvonit kolko mu drago ja ne cujem) Opcenito ne volim pricati na tel + imam obaveza miljon + imam miljon ljudi koji nesto hoce od mene i da ne radim ovo- poludila bi. Tako da si uzimam za pravo da kad mi se ne prica- ne pricam. Silent i to je to.
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:13   #45
Zaključavam jedino po noći..
gugl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:02   #46
Zabranjeno zvonjenje?

kod mene uvijek otključano..
ovo je prvi put da sam razmislila o ovoj problematici...
čuj dileme, ključ ili ne....
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:54   #47
Eto, sve sam vas potaknula na razmisljanje :klap:
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:22   #48
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Sama otkljucavam.

Idiotarija mi je zvonit a kljuc mi je u dzepu.
Cemu nosit uopce kljuc koji onda ne rabim nego zvonim da mi neko otvara vrata
Pa ključ nosiš za slučaj da ti na zvono nitko ne otvori.

Ovako kako je kod tebe, tako je i kod mene.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:41   #49
vrata su nam uvijek otključana

otključavam si samo kad nema nikog doma, logično ili kad su starci doma, a nema ključa u bravi u suprotnom zvonim
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:25   #50
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
A mobitel najlakse rijesis, ja to ne jebem 5%. Mob nije moj vjecna, neprekinuta veza sa svijetom i to svi moji znaju- ako mi se ne prica ne javljam se i bolje je svima da im ne padne na pamet mi to zamjerit! Tu dozu sebicnosti cuvam ko suvo zlato i ne dam dirat na to..
eto, a ja ne smijem ga zgasit i nikad se ne zna jel hitno.
ali ima ptsp od mobitela, altroke zvonjava na vratima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:35   #51
zvonim isključivo ako je netko od ukućana ostavio ključ u vratima pa ne mogu otvoriti. i tad negodujem

kod nas je uvijek bilo pravilo da svatko ima svoj ključ i sam si otvara vrata.
s tim da ja ne otvaram vrata nikome osim gostima koji su se najavili. kao što se ni ne javljam na portofon. izjegavam anketare, gnjavatore i slično
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:52   #52
Mi nikad ne zakljucavamo vrata, jedino mama ponekad zakljuca po noci nakon strasnih filmova kad je peru nekakve paranoje . Tek sad vidim da mozda to i nije najpametnije , ipak zivim u gradu a ne tko zna gdje.....hm....
Kad smo kod toga, jednom je frendica dosla do mene po neku haljinu, i kako nije nikoga bilo doma (tata je zadnji izasao do praonice auta ali je mislio da je sestra ostala u kuci) zove ona mene na mob i kaze mi "Pa tebi nigdje nikoga, a kuca otkljucana, ja sam zvonila pa kucala i usla i nigdje nitko". Rekla sam joj da zna gdje je moja soba pa neka si uzme sama haljinu u ormaru, da ne mora cekati mene, ali nije, rekla je da ce doci kasnije i da smo mi svi doma cudni .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:27   #53
Kad smo zivjeli u prizemlju u kuci, vrata su preko dana uvijek bila otkljucana pa smo samo ulazili, a sad kad smo na katu dolje je zakljucano pa svi nosimo kljuceve sa sobom i otkljucavamo si. Osim buraza koji iz nekog razloga nevoli nosti kljuceve i mobitel

Najbolje mi je kad dođem doma oko 4-5 ujutro a netko ostavi kljuc u bravi, e onda namjerno pozvonim da se sto jace cuje
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:40   #54
uff nema ništa gore nego kad spavam a telefon zvoni li ga zvoni.i onda stane pa opet to su mi najžešći ljudi koji se boje da nakon 10 min zvonjave nisam stigla se javit pa zovu opet još 10 min!a nebi ti se ustala nema šanse beah
anci25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:48   #55
Kod mene svatko ima svoje ključeve i sam sebi otključava. Jedino se meni ponekad ne da tražiti ključ ili mi se zgasi automatsko svjetlo na stubištu prije nego iskopam ključ iz borše pa kucam da mi otvore
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 09:27   #56
Koliko vas ima otključana vrata

Daj nabrojite adrese da dođem malo u posjet
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:30   #57
Pa dobro, u stanovima teško da imaš vrata otključana.
Ali u kućama je to normalno. Pa stalno bauljam unutra pa van, balkonska vrata, okolo dvorište, ograda pokoji pesek i tak.
Inače, zvonjenje na vrata ako imaš ključ smatram izrazito nepristojnim i gotovanskim.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:44   #58
Inače imam naviku otvarati si sama, osim ako je mama doma jerbo ona zabije ključ do kraja, tak da stari ne uleti nenajavljen i ne ulovi je s cigaretom.

Sad kad sam u domu, otključavam sama, osim ako mi je ključ jako nedostupan, a vidim da je cimerica doma.

No, sad kad su neki spomenuli nezaključavanje... Zanimljiv mi je stav moje, već spomenute, cimerice. Ovdje po domovima se krade. Fakat se krade. Nije moja paranoja.
Jednom dolazim doma, vrata otključana, cimerica se tušira. Pitam je zašto se nije zaključala.
Odgovara mi: "Pa baš ako će netko ući, neka uđe. Nije da mi ima šta za ukrast'". Mislim si: "Da, pizda ti materina, tvoje tri knjige i dva dezodoransa možda neće ukrasti, ali ja imam računalo za koji sam štedila više od godinu dana."

Ovo je sad možda skretanje s teme, ali stvarno mislim da, kad živiš s nekim, naprosto moraš voditi brigu i o njegovim stvarima. Moja cimerica riskira život mog računala, a i sama ga konstantno koristi. Šta da joj čovjek onda kaže?
__________________
... was sie will, bekommt sie auch ...
Thirteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 12:53   #59
Pa kad se tako opet bude tuširala, a ti naiđeš, fino se ušuljaj, uzmi ta dva dezića i opet odi. Kad kasnije dođeš ona će ti cmizdriti da joj je netko maznuo deziće. Valjda će se onda naučiti.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:30   #60
za temu. dok sam zivila sa starcima, bilo je uvijek otkljucano (osim nocu kad bih sama otkljucavala). sada kad kohabitiram, volim da mi se otvori, a i dragi isto. to mi je bas romanticno kao nekakav docek nakon posla, povratak u gnijezdo ili stajaznam...
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.