Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 15:03   #1
Feng Shui, molim vas :D

Ovako, može li mi neko od vas objasniti kako da namjestim stvari u sobi da budu namještene prema Feng Shui - ju

Znam samo da prevet mora biti odmaknut od zida
MickeyMouse95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:08   #2
Znam da krevet ne smije biti preko puta ulaznih vrata, nije onda dobar chi

Ogledalo preko puta vrata je poželjno da otjera zle duhove.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:09   #3
Feng Shui? Ne bi smjelo biti ogledala u sobi, vizualno povećavaju broj budala.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:16   #4
Ne smiješ ležati stopalima prema vratima, jer se tako iznose mrtvaci iz sobe, pa ti to isto nije dobro...
Također ne bi se smjelo spavati ispod nekakvog šiljastog lustera. Ogledala uopće nisu dozvoljena jer privlače kao treću osobu u vezu, brak iako znam da bi većina muškaraca pristala na tu treću, pripazi i na kuteve i čoškove....i ne smiješ ležati na mokrom osim ak nije i tvrdo istovremeno....
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:18   #5
der ju gou: klik
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:07   #6
U spavaćoj sobi ne smije biti tv.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:15   #7
nešto sitno što znam:
da ne ležiš na putu energiji koja ide prozor- vrata rutom.
police su zle. tv i sve što zrači je zlo. ogledalo na razini kreveta gdje se polovično vidiš je zlo.
napsarm ogledala slika blagostanja, zato nije dobro napsarm vrata jer onda blagostanje odlazi kroz vrata
čistoća i pospremanje su + jer tako dopuštaš svježoj energiji da kola. sakupljanje stvari i gomilanje istih uzrokuju gomilanje energije a teži se muvingu.
eto, toliko od mene
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:20   #8
organizacija tvog prostora ovisi i o tome koji si tip. imas razne online calculators koji ce ti predloziti najidealnije strane svijeta, dovoljno je da znas svoj datum rodjenja i dvije rijeci engleskog. sto se ogledala tice, mislim da je najgora moguca stvar postaviti dva ogledala jedno nasuprot drugom.

http://fengshui.mokricki.info/

btw, za ovakve stvari imas pdf stanovanje, postoji vec tema. tamo mozes uploadati i plan svoga stana pa se mozda nadje netko tko odgovara na pitanja, iako dosta toga mozes sam citanjem.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:23   #9
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Ogledala uopće nisu dozvoljena jer privlače kao treću osobu u vezu
Ali gledano u ogledalu ta treća osoba sam opet ja. A više mene nikad nije na odmet.


Ne znam je li po feng šuiju ili ne ali čula sam da ti se kuća ne bi trebala nalaziti preblizu nuklearnog reaktora.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:24   #10
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
organizacija tvog prostora ovisi i o tome koji si tip. imas razne online calculators koji ce ti predloziti najidealnije strane svijeta, dovoljno je da znas svoj datum rodjenja i dvije rijeci engleskog. sto se ogledala tice, mislim da je najgora moguca stvar postaviti dva ogledala jedno nasuprot drugom.

http://fengshui.mokricki.info/

btw, za ovakve stvari imas pdf stanovanje, postoji vec tema. tamo mozes uploadati i plan svoga stana pa se mozda nadje netko tko odgovara na pitanja, iako dosta toga mozes sam citanjem.
tako da lopovima olakšaš snalaženje.

edit: daj linkaj pliz ono podcrtano.

joj, sad tek vidim , to je KUA KALKULATOR. na onoj gore stranici...
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:26   #11
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Ali gledano u ogledalu ta treća osoba sam opet ja. A više mene nikad nije na odmet.


Ne znam je li po feng šuiju ili ne ali čula sam da ti se kuća ne bi trebala nalaziti preblizu nuklearnog reaktora.
a ne...drugu treću osobu

miješaš trafo-stanicu i nuklearku, najbolje da se nalazi na Jakuševcu
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:27   #12
U prostoriji bi trebalo biti nešto crveno jer ta boji donosi sreću, i neki mobil(vjetar), lonac sa cvijećem (zemlja), svijeća (vatra), i neki votr fičr.
Al' meni je najdraže pravilo da daska i poklopac od wc školjke moraju uvijek biti spušteni! To mi je bio 1 od najjačih argumenata kad sam mm objašnjavala zašto mora spuštati dasku!
I treba paziti da sve slavine budu ispravne i da iz njih ne kapa.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:29   #13
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
U prostoriji bi trebalo biti nešto crveno jer ta boji donosi sreću, i neki mobil(vjetar), lonac sa cvijećem (zemlja), svijeća (vatra), i neki votr fičr.
Al' meni je najdraže pravilo da daska i poklopac od wc školjke moraju uvijek biti spušteni! To mi je bio 1 od najjačih argumenata kad sam mm objašnjavala zašto mora spuštati dasku!
I treba paziti da sve slavine budu ispravne i da iz njih ne kapa.
ovo sa wc školjkom ima veze sa lovom

Zadnje uređivanje Vodenna : 05.03.2010. at 16:40.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:31   #14
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
To mi je bio 1 od najjačih argumenata kad sam mm objašnjavala zašto mora spuštati dasku!
I prihvatio je argument feng šuija? A čime ga hraniš?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:35   #15
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
I prihvatio je argument feng šuija? A čime ga hraniš?
Naravno da nije prihvatio! I dan-danas me sprda zbog toga - i ne spušta dasku!
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:47   #16
idealna spavaca
Chi-energija zapada pogoduje romantici i zadovoljstvu te je to idealan smjestaj za glavnu spavacu sobu. Taj položaj zadovoljava osnovne zahtjeve za opustanjern, počinkom i tihom privatnoscu potrebnom za intimne odnose. No ta soba mora
sadrzavati i zivahne, poticajne i vedre elemente koji je cine ugodnom za buđenje i za početak dana.Chi-energija zapada ima i zaigrani aspekt, koji stvara i takav učinak.

0sVJETLJENJE
Blago jin svjetlo nudi odmor i intimnost. Sjenila raspršuju oštrinu elektricnog svjetla. Svijeće pružaju prirodniji, romanticni sjaj, a ako se postave na sjeveroistok, podržavaju energiju tla.


PO ST E LJ I NA Da biste stvorili skladan protok: chi-energije uz kožu, služite se posteljinom od pamuka, lana ili svile. Ružičaste nijanse i kružni motiv podržavaju chi-energiju zapada. Ne ostavljajte postelju nepospremljenu tijekom dana.



POKUćSTVO Pokućstvo za spavaću sobu treba imati zaobljene rubove. Inace bi chi koji reže poremetio vašu. chi-energiju i negativno utjecao na zdravlje.



ŠTO VALJA IZBJEGAVATI !

OSTRI UGLOVI Budući da toliko mnogo vremena provodite u snu, u spavacoj sobi posebice je vazno izbjegavati chi koji reže,
osobito ako je usmjeren prema postelji. SiIjaste biljke i pokucstvo kvadratnog i pravokutnog oblika ne bi smjelo biti blizu kreveta.

ZRCALA Dok spavate, ona odražavaju vašu vlastitu chi-energiju i tako ometaju proces rjesavanja starih osjecaja, Nemojte
ih uopce postavljati u spavaću sobu ili ih noću prekrivajte ili okrecite prema zidu.

Zadnje uređivanje Vodenna : 05.03.2010. at 16:52.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 00:02   #17
Quote:
Aliera kaže: Pogledaj post
U spavaćoj sobi ne smije biti tv.
Da ne izađe Samara?
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 01:25   #18
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Da ne izađe Samara?

Pogodila si moje strahove.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 01:34   #19
Imaš temu o Feng Shuiu na Stanovanju - Interijeri, ali je dosta slabo posjećena.
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.