Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 10:57   #21
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post

Ne robujem socijalnoj prihvaćenosti. Više. Al' da me izbijaju iz cipela ponekad- izbijaju i da se osjećam kao čudovište s tri glave - osjećam se, ali 'ko ih šiša jedan je život.
ne znam jel stvar u tome da okolina više ne gleda u mene, ili ja jednostavno to gledanje više ne primjećujem
mislim da se pritisak okoline osjeća u slučaju da i osoba sama vrti takav film u glavi ( npr. svjesna je da nije udana a svi oko nje jesu, pa osjeća pritisak društva).
što se tiče socijalne prihvaćenosti, sve više primjećujem osoba koje ne žive nekakav standardan očekivan život ( škola, fax, posao, brak, djeca, picket fences) i ne muči ih to( iz razloga jer to nije nešto što propuštaju nego biraju druge opcije), pa zaista ne osjećam nekakav pritisak zbog svog življenja koji možda nije po JUS-u.
ne znam, dok god živim onako kako želim i pritom se osjećam dobro, ne dopuštam si upliv stranih sila u vlastiti mikrokozmos. pokušavam svojim odlukama ne petljati se drugima u život i to očekujem i povratno.
naravno da ima pojedinaca koji glasno daju svoje mišljenje. a šta sad ?
ne pada mi na pamet svakom se objašnjavati. čak me više ne ljute dobronamjerni i brižni
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:43   #22
neki ljudi nisu stvoreni da bi se uklapali, nego da bi se isticali. ja spadam u te.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:02   #23
Da..moš mislit. Sad su svi odjedamput jedinstveni i posebni i ne podilaze utjecaju društva, a u RL takvih ni petero ne mogu naći.

Svi robuju društvu...i svi će radije učiniti ono što im društvo nalaže nego izgraditi svoj identitet. Poznajem masu ljudi koji su sposobni mijenjati se preko noći i nije mi jasno kako mogu, i nije mi jasno je li oni uopće išta vole u životu ili im je sve ravno, ili su toliko jadne kreature da se boje pokazati svoj identitet.

Ako ćemo tako ja robujem društvu do nekih granica...čini mi se manje nego netko drugi jer mi se uvijek bilo teško uklopiti u to isto društvo.
mala kovrčava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:03   #24
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Dali ste osoba koja robuje socijalnoj prihvacenosti i normi ili ste hrabriji i pritom neprihvaceniji? Molim samo istinu kakvo god zvucala? ...
U nekim stvarima robujem i prihvacam drustveno nametnute kanone ponasanja/izgledanja/izvodenja odredenih radnji, u nekim ne.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:17   #25
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Ovo mi se sviđa
a gle barem ja tako zivim

Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
neki ljudi nisu stvoreni da bi se uklapali, nego da bi se isticali. ja spadam u te.
ova izjava nema ni glave ni repa

Quote:
mala kovrčava kaže: Pogledaj post
Da..moš mislit. Sad su svi odjedamput jedinstveni i posebni i ne podilaze utjecaju društva, a u RL takvih ni petero ne mogu naći.

Svi robuju društvu...i svi će radije učiniti ono što im društvo nalaže nego izgraditi svoj identitet. Poznajem masu ljudi koji su sposobni mijenjati se preko noći i nije mi jasno kako mogu, i nije mi jasno je li oni uopće išta vole u životu ili im je sve ravno, ili su toliko jadne kreature da se boje pokazati svoj identitet.

Ako ćemo tako ja robujem društvu do nekih granica...čini mi se manje nego netko drugi jer mi se uvijek bilo teško uklopiti u to isto društvo.
pa tocno to, sad ce se svi javljati kak su jedinstveni i special, ono grow up..ne razumijem ljude (offtopic malo ali nema veze) koji rade budale od sebe samo da bi dokazali kako su oni posebni...nije posebnost imati kricavo zelenu kosu, roze stikle s lubanjama i slusati opskurne skandinavske bandove.. al nevjerojatno je kolko ljudi i u svojim dobrim kasnim 20ima to rade
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:32   #26
Quote:
mala kovrčava kaže: Pogledaj post
Da..moš mislit. Sad su svi odjedamput jedinstveni i posebni i ne podilaze utjecaju društva, a u RL takvih ni petero ne mogu naći.
Svi robuju društvu...i svi će radije učiniti ono što im društvo nalaže nego izgraditi svoj identitet. .
tko ti je kriv kad se družiš s takvima
ja ih znam više od petero: koji se ne žene jer im nije napeto, koji ne kupuju stan ili ne polažu vozački a puno im ljudi govori da bi trebali. koji nemaju djecu ( ne žele ili još nisu ni probali). koji nemaju stalan siguran posao u nekoj državnoj firmi nego rade posao koji vole mada je riskantniji..i tako dalje..



Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
pa tocno to, sad ce se svi javljati kak su jedinstveni i special, ono grow up..ne razumijem ljude (offtopic malo ali nema veze) koji rade budale od sebe samo da bi dokazali kako su oni posebni...nije posebnost imati kricavo zelenu kosu, roze stikle s lubanjama i slusati opskurne skandinavske bandove.. al nevjerojatno je kolko ljudi i u svojim dobrim kasnim 20ima to rade
mislila sam da pokretačica teme piše ovdje o nekim drugim načinima neuklapanja, a ne o drugačijoj frizuri i garderobi kojom se jedinka razlikuje od većinskog stava društva
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:00   #27
Quote:
Sarah_9 kaže: Pogledaj post
Dali ste osoba koja robuje socijalnoj prihvacenosti i normi ili ste hrabriji i pritom neprihvaceniji? Molim samo istinu kakvo god zvucala? ...
E, bar da jesam hrabra .
U nekim stvarima osjetim da robujem i da me vuče a u nekima ipak napravim po svom . A vrijeme uvijek pokaže jel bilo pametno il nije.
Pritisak osjećam od pojedinih ljudi , al zato ih brzo maknem od sebe .
A razmišljam stalno jel nešto mogu bolje i jesam li negdje pogriješila. Najteže se suočiti sa vlastitim promašajima (pa se svesrdno trudim da to što više odgodim ).
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:03   #28
Čemu ova tema? Bližiš se četrdesetima, a pljuješ po ženama koje imaju svoje obitelji, govoriš da su ovce koje slijede ustaljeni kalup i prozivaš ih ispraznima...smijem li pretpostaviti da si u svojim godinama još uvijek solo? Grče li te frustracije i govori li ti onaj mali glas u tebi: ja živim punim plućima, ne trebaju meni te pi*darijice, a zapravo se bori s onim o čem i sama razmišljaš: kako je tvoj život taj koji nema smisla...
Samosvjesna, emancipirana žena Nasmijavaju me takve stvari...(ne inače, samo u ovakvim iznimkama kad tuđe vrijednosti ne valjaju, jer je gospoja: unikat )
Šta onda ako je to "socijalno forsiranje" nešto što mene ispunjava? Što ako želim biti mršava, imati velike grudi (pa i ako mi mp nije bila naklonjena), ako želim imati obitelj i pesa? Prazno, glupo i robotski - zadovoljna sobom, leći u krevet s muškarcem koga voliš...stvarno - scene iz horor filmova...

Seks i grad spike, bile su mi zanimljive u pubertetu...žene: odrastite!
Možete imati sve - a opet ne glumatati pred svijetom "ne trebaju meni društvene norme, ja sam new age chick!" my ass

Da, ja sam rob socijalnim normama..."rob".
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:16   #29
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
neki ljudi nisu stvoreni da bi se uklapali, nego da bi se isticali. ja spadam u te.
Visoka, ha?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:17   #30
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
tko ti je kriv kad se družiš s takvima
ja ih znam više od petero: koji se ne žene jer im nije napeto, koji ne kupuju stan ili ne polažu vozački a puno im ljudi govori da bi trebali. koji nemaju djecu ( ne žele ili još nisu ni probali). koji nemaju stalan siguran posao u nekoj državnoj firmi nego rade posao koji vole mada je riskantniji..i tako dalje..


a ja se mogu okladiti da nitko on njih nije tako odlučio nego se nasao u takvoj situaciji.
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:20   #31
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
neki ljudi nisu stvoreni da bi se uklapali, nego da bi se isticali. ja spadam u te.
to je bio i moj stav....do 20 i neke godine. onda sam se prestala baviti sobom i time da li sam ljepsa, pametnija bolja i drugacija.
(iako objektivno receno, prosla sam ono sto vecina od vas nikada nije niti bude)
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:35   #32
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
neki ljudi nisu stvoreni da bi se uklapali, nego da bi se isticali. ja spadam u te.
Trenutno bubi, trenutno. Jednog dana kada se ozbiljno počneš baviti kriminalom, u interesu će ti biti ostati u sjeni.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:35   #33
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Visoka, ha?
njet. normalne visine.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:38   #34
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
tko ti je kriv kad se družiš s takvima
ja ih znam više od petero: koji se ne žene jer im nije napeto, koji ne kupuju stan ili ne polažu vozački a puno im ljudi govori da bi trebali. koji nemaju djecu ( ne žele ili još nisu ni probali). koji nemaju stalan siguran posao u nekoj državnoj firmi nego rade posao koji vole mada je riskantniji..i tako dalje..





mislila sam da pokretačica teme piše ovdje o nekim drugim načinima neuklapanja, a ne o drugačijoj frizuri i garderobi kojom se jedinka razlikuje od većinskog stava društva

hence the napomena "offtopic"
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:51   #35
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
to je bio i moj stav....do 20 i neke godine. onda sam se prestala baviti sobom i time da li sam ljepsa, pametnija bolja i drugacija.
(iako objektivno receno, prosla sam ono sto vecina od vas nikada nije niti bude)
kriva interpretacija. nikakva umišljenost, bahatost nije u pitanju.

da pojasnim...mislila sam na prihvaćanje od strane okoline. uvijek sam bila, nazovimo to outsider. u srednjoj, osnovnoj školi, nikad mi nije bilo bitno da dobim potvrdu od vršnjaka, što se mnogi očajnički trude. bila sam i ostala svoja.

banalan primjer, u razredu u kojem su cure uglavnom slušale i izlazili na cajke/r'n'b.... - ja sam ostala pri svom ukusu, rock, metal,klasika, i ostajala doma umjesto da idem s njima. time sam vjerojatno bila smatrana ne društvenom u razredu, i osobom koja se ne želi prilagodit. nisam patila ni najmanje zbog toga, dok bi mnoge teen cure prodale dušu i ukus vragu samo da ih društvance iz razreda smatra jednom od "svojih."
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:55   #36
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Trenutno bubi, trenutno. Jednog dana kada se ozbiljno počneš baviti kriminalom, u interesu će ti biti ostati u sjeni.
striček, evo ti bubija pa guštaj ,kad si ga već spomenuo.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:00   #37
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post


a ja se mogu okladiti da nitko on njih nije tako odlučio nego se nasao u takvoj situaciji.
oš se kladit?
kako to misliš "nađu se u situaciji"?
kako se točno nađeš u situaciji da zaključite (ti i dečko) da ne želite djecu? pa nije baš da im je situacija pala na glavu a oni se nisu znali snaći.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:02   #38
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
striček, evo ti bubija pa guštaj ,kad si ga već spomenuo.
Uh, naskočio bih ja već na njega, ali mi je nekako previše osvijetljen. Meni su muževniji malo tajanstveniji tipovi, poput Duška Ljuštine.

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
oš se kladit?
kako to misliš "nađu se u situaciji"?
kako se točno nađeš u situaciji da zaključite (ti i dečko) da ne želite djecu? pa nije baš da im je situacioa pala na glavu a oni se nisu znali snaći.
Joj pa nađu se, nije to ništa čudno. Evo, ni ti se još nisi udala, iako si se polupritajila.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:30   #39
Ja se često pitam je li pritisak okoline samo paravan, alibi za osobni pritisak koji si namećemo da se ne bi isticali ili ne bi bili sami.
Kao, cura/dečko si misli: imam 40 godina i nije mi loše jer sam single, ali svima oko mene je loše što sam ja single, pa bih ja htjela/htio nekog radi njih, a vraga radi njih, u stvari. Okolina ti nameće onoliko koliko ti sam sebi nametneš, bilo zbog iste te okoline, bilo zbog samoće. Jer kad si sam jer ti je tako uistinu bolje, onda u biti ni ne osjetiš pritisak okolne, nit te jebe toliko. jebe te jedino ukoliko ti je skupa s okolinom žao sebe samog i baš bi rado s nekim napravio nešto super.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:36   #40
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post

Joj pa nađu se, nije to ništa čudno. Evo, ni ti se još nisi udala, iako si se polupritajila.
predajem se

ode sve u vodu što sam pisala
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.