Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 14:42   #21
Imam tetu koja svakih 15 dana čisti oluke na kući (normalni ljudi to rade svakih 15 godina valjda) Tako da - sve manje od toga nije zabrinjavajuće .
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:42   #22
to je živa istina to non stop pranje, to su mi nona i stara te garde. kuća bila čišća od apoteke, ali smo onda sestre, pas, mačak, stari, papiga, kornjača i ja - ne tako davno pružili organizirani otpor i konačno slomili zle okupatore. sad kad im prođemo kroz stan mogu samo uzdisati što nas uopće i vide, a da sudjelujem u pranju - ni mrtva.

inače, neuredna sam osoba, ali ni glava mi u boljem stanju.
usudila bi se reći da je brak tvoje frendice daleko od idealnog-ali to sam samo ja.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:13   #23
Je, i ja sam se sjetila one crvene kućanice ...kak se ono zove...
inače volim čistiti subotom, a sad sam pomaknula na nedjelju, a onda su svi doma, pa mi se jučer nije dalo....pa sam se igrala sa klincima, a prošli vikend je muž usisaval...
neeeeeeeeedddddddddddddaaaaaaaaaaaa mi sssssssssssseeeeeeeeeee višeeeeeeeeeeeeeeeeee

već mi je dosta i kuhanja i pranja i čišćenja kuće, život mi prolazi između pegle i štednjaka
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:36   #24
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
Imam tetu koja svakih 15 dana čisti oluke na kući (normalni ljudi to rade svakih 15 godina valjda) Tako da - sve manje od toga nije zabrinjavajuće .
Znam jednu koja hoće da joj skinu onaj natpis na ulaznim vratima sa imenom jer je zmazanoća ušla između vrata i pločice i to barem jednom mjesečno a toliko pere i kaslić za poštu a jednom tjedno briše i tegle sa cvijećem mokrom krpom jer su prašnjave...

blago meni ja ne vidim nigdje prašinu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:37   #25
Moje što su starije, sve manje čiste. Mislim da ti frendica ima nekih psihičkih problema
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:49   #26
Mene su ti napadi čišćenja pucali kad sam dala otkaz na poslu, pa sam se nakon nekog vremena počela osjećati kao beskorisni član društva iliti parazit.
Jednostavno mi je bilo nenormalno ne raditi!
A kad sam počela čistiti fuge četkicom, brisati 1 tjedno prašinu s bojlera, prati lonce za cvijeće, hvala bogu, ponovo sam se zaposlila!
Sad kad mi sunce ujutro udre kroz prozor ja spustim rolete da se ne vidi prašina, a navečer preferiram prigušenu rasvjetu iz istog razloga, ili još bolje odem s djecom vani pa ne vidim ništa!
Eto, zaključak je da taj, kako ga zovete, puctojfelitis definitivno ima veze sa stanjem uma.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 19:09   #27
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Obzirom da mene taj teufelitis ne napada,bolje rečeno zdušno me zaobilazi...,pitam se imaju li druge žene takvih problema?
Jel tako nešto istina ili mit?
moja stara je imala takve probleme, uvijek se moralo nešto gurat po stanu...
al ona nije manijakalno cistila, zapravo smo stalno mi ostali morali cistit...
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:48   #28
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Mene je očito puklo malo.
Molim dozvolu da isprintam ovaj tvoj upis, uokvirim ga i stavim iznad kreveta, a sve u cilju prevencije da me pukne puno
printaj, ženo. možda ga prosvijetli.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:05   #29
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Mene je očito puklo malo.
Molim dozvolu da isprintam ovaj tvoj upis, uokvirim ga i stavim iznad kreveta, a sve u cilju prevencije da me pukne puno
Moze ga svaka zena uokviriti. Kad pocnem bjesomucno spemati, potrebno je da se muz uzvrti oko mene i onda .... od spremanja ne bude nista.
I ja smatram da je njen muz previse neaktivan i da je ovo samo kanalisanje njene energije na druge stvari umjesto na seks.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:30   #30
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
printaj, ženo. možda ga prosvijetli.
Fala
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:34   #31
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Moze ga svaka zena uokviriti. Kad pocnem bjesomucno spemati, potrebno je da se muz uzvrti oko mene i onda .... od spremanja ne bude nista.
I ja smatram da je njen muz previse neaktivan i da je ovo samo kanalisanje njene energije na druge stvari umjesto na seks.
Možda. Možda su hormoni. Možda je svašta. Al da je sex lijek za poprilično toga - je.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:34   #32
Mene ako to uhvati taman će mi kuća napokon biti uredna, ali nekako sumnjam da će se dogoditi, 40-ta je blizu a n s od simptoma nekakve manije čišćenja. A s obzirom koliko volim kućanske poslove i da me uhvati platila bi teti čistačici da manijakalno čisti umjesto mene.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:38   #33
Quote:
mirka kaže: Pogledaj post
moja stara je imala takve probleme, uvijek se moralo nešto gurat po stanu...
al ona nije manijakalno cistila, zapravo smo stalno mi ostali morali cistit...
o kako poznato. nema mi loodjih koji briju na te higijenske uvjete i stanove iz kataloga.

bez imalo grižnje savjesti ne čistim. kad dodje vidjet kako sam uopće me ne blenda što misli da trebam bolje složit ormar sa cipelama.
koji su, btw, složene.

mene samo impresionira kako je tip zdurao do njene 45.e.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:06   #34
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
inače, neuredna sam osoba, ali ni glava mi u boljem stanju.
A, vidiš, meni je u glavi red. Sve znam šta i kako i ko i kada i gde i zašto. Al' oko mene...


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
blago meni ja ne vidim nigdje prašinu...
Moja tetka flegma svojim kćerima kaže: "Eno, na primer, da ja vidim onu tamo paučinu, ja bih je skinula." I nikom ništa.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:08   #35
Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
A, vidiš, meni je u glavi red. Sve znam šta i kako i ko i kada i gde i zašto. Al' oko mene...
a to govori koliko vremena imaš i čime se baviš- brdo toga znam di, zašto i kako jer tako pamtim, ali totalni mi je nered jer mi je takav karma oko posla.
da ne zapisujem do podneva bi se upucala.

sutra dolazi čista u ured. jedino mi stol ne dira. sv ostalo ženska posluži, očisti i spremi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:41   #36
: moj stol u uredu: ok priznajem da rijetko imam napade sumanutog čišćenja i pospremanja, pretjeran red me unezvjeruje, najviše mrzim kuće koje izgledaju ko muzeji, sve na crtu, nemaš gdje sjest, ak sjedneš poremetiš fakin ukrasni jastučić pa ti ga domaćin čupa iza leđa i namješta aaaaaa.
Međutim, sporadično, kada me nešto posebno jako ždere, uhvati me takva manija ribanja i preslagivanja.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:52   #37
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
a to govori koliko vremena imaš i čime se baviš- brdo toga znam di, zašto i kako jer tako pamtim, ali totalni mi je nered jer mi je takav karma oko posla.
da ne zapisujem do podneva bi se upucala.
Koliko vremena imam i čime se bavim?
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:52   #38
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
Kažu inače da su osobe koje imaju priličan nered u glavi sklone takvom opsesivnom čišćenju i sređivanju prostora, pa kad ne mogu srediti sebe - rede okoliš
ja imam jeben nered u glavi, ali ne samo u glavi.
Teufelin jesam, ali s putzen nemam veze.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:32   #39
Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
Koliko vremena imam i čime se bavim?
pun kufer vremena imaš, baviš se beskorisnim stvarima.

to je jednostavno tako. a vidim da je ured u pitanju kad stavis ...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:39   #40
Meni je stara prenijela tu 'obavezu' čišćenja.
No, s obzirom da sam ja prije svega ostaloga jedna vrlo praktična osoba, ja sam to svela na par puta tjedno po pola sata.
Tak mi je lakše nego jednom u deset dana kompletno čistiti cijeli stan.
Ne mogu ja ne pobrisat prašinu po dvajst dana. Ili posaugati jednom u 15 dana. Ja to svako malo pomalo i uvijek je sve na svom mjestu.

oke, sreća da živim u 50 kvadrata.

jesam li ja luda u glavi onda'
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.