Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 16:27   #81
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
...


Ne volim kad mi netko prčka po kaputima, leđima, kosi itd. jer imam kovrčavu kosu dugu skoro do struka...

Ma daj?
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:45   #82
Imam života mi, pitaj žužiku
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:00   #83
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Imam života mi, pitaj žužiku
istina

mora da si ju dugo pustala
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:17   #84
Jesu li izumrli kavaliri s ružom?



Nedavno sam slušala razgovor jedne grupice muškaraca(procijenila sam da su svi negdje između 25-30g),koja je raspravljala o osvajanju žena.
Bilo je tu hvalospjeva o vlastitoj umješnosti,"prokušanih" recepeta uleta,teorija o napaljenim ženskama,koja samo kruže gradom i vrebaju,glavno da ima onu stvar... etc etc. do potcjenivačkog:Ma daj,uopće se ne treba truditi same ti ulijeću...
Jedan je razvio teoriju o intezivnom buljenju u žensku koju opservira na javnom mjestu,jer se žene time sječaju polaskane i u centru pažnje..

No kad je jedan od njih sasvim ozbiljno rekao,da ako ne traži avanturu za jednu noć,a ženska mu se istinski sviđa,da si daje truda,vrijeme upoznavanja,što uključuje i cvijeće i bombonjere u znak pažnje bio je doslovno ismijan od ostalih.
Hm,jel stvarno nestaju kavaliri, a znak pažnje u obliku cvijeća ili neke druge sitnice u znak poštovanja je zastarjelo?

Kakva su vaša iskustva na tom području drage forumašice,odnosno smatrate li i vi da je kavalirština staromodna i nepotrebna?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:06   #85
Ma znam da ima. Pokušavam isprovocirati sliku.


Nego...evo pita neka cura jesu li izumrli kavaliri s ružom? Možda bi mogli prišiti tu temu ovjde?
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:04   #86
Evo, teme o kavalirštini prišivene.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:25   #87
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Kavalir je kavalir prema svim vrstama dama.
Kavalir neće jednu ženu nazvati šlapom makar ista bila i šlapetina.
Kavaliru je uopće nemoguće bti nepristojan, neugodan prema ženi ma kako ta žena bila neugodna ili nepristojna .
Modesti, tako je.


Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
A priznajem da sam tu čak ispao i loše odgojen, no u žaru borbe
Ma, Crodra, sve je u redu.


Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kad ovo čitam imam dojam da se zapravo uopće ne susrećete s kavalirima.
Nemaš ti što stajat pred vratima i čekat, to ide u hodu, on te preduhitrio i ispred vrata je prije nego si uopće došla do njih.

ne na način da trčkara oko tebe i da je naporan, jednostavno ubrza malo korak i čim dolaziš ispred vrata ona su već za tebe otvorena...

Kao što sam rekla, on mora biti neprimjetan, a učinkovit.
Nešto poput konobara.
Tako je Xena, slažem se. I mora imati takta. Jedna od važnijih osobina.

Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa to i je pravo kavalirstvo... pristojnost, obazrivost, pažljivost...?!

ovo dolje što si navela to je isforsiranost, gluma, pozerstvo.
I opet se slažem. Samo opet dodajem važnost imanja takta
A ovo pozerstvo se koristi u svrhu ostvarivanja nekih ciljeva i isto toliko i traje, dok se ne ostvari taj cilj ili odustane od njega (ako prestane biti interesantan ili je nedostupan). To prozirno pozerstvo mi ide na živac. Kako vama?



Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Hm,jel stvarno nestaju kavaliri, a znak pažnje u obliku cvijeća ili neke druge sitnice u znak poštovanja je zastarjelo?

Kakva su vaša iskustva na tom području drage forumašice,odnosno smatrate li i vi da je kavalirština staromodna i nepotrebna?
Ne smatram, jer je oko mene još uvijek više kavalira nego nekavalira.
Smatram da se kavaliriština samo transformirala i prilagodila današnjem vremenu. Stvarno je groteskno ponašati se u skladu s bontonom iz 45
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:35   #88
Ja u principu ne očekujem da mi netko otvara vrata, drži kaput, ili odmiče stolac kako bih sjela, ali vrlo cijenim takve geste i mislim da su vrlo šarmantne. Ne očekujem ni da muškarac za mene naruči niti da plati večeru ili piće, ali ako to diskretno ponudi, i to vrlo cijenim.


Imala sam nedavno interesantan razgovor o ovoj temi s jednim dečkom iz Amerike, koji je tvrdio da je kod njih čak nepristojno ženi pridržati vrata ili kaput, jer to govori da misliš da ona to nije u stanju napraviti sama. Isto je imao teoriju da je nepristojno ženi platiti piće, jer to iskazuje namjeru da je se napije i iskoristi. Nisam mu nikako mogla objasniti razliku između plaćanja jednog pića (alkoholnog ili ne) i namjernog omamljivanja žene kako bi je se iskoristilo.

Ne znam koliko se radilo o kulturnim razlikama, a koliko je dotični bio samo... ajmo reć "neobično" odgojen. Možda malo i jednog i drugog.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:45   #89
E da, i još jedna stvar koje se uvjek sjetim kad si u glavi probirem mnoge mnoge mnoge razloge zašto sam prekinula s bivšim dečkom. Jedna anegdota. Bili mi u shoppingu, nosili vrećice. Točnije, ja nosila vrećice. Odlučili otići na večeru u obližnji restoran. Počela je padati kiša, ja izvadila kišobran, a on ne voli biti pod kišobranom pa sam sama nosila i vrećice i kišobran. Dođemo do restorana, on ujuri u nutra, ja kratko zaostanem dok zatvaram kišobran, i vrata mi se zalupe u nos. Nije se ni okrenuo, nego mi je konobar ponovo otvorio vrata, koja su se dosta deško otvarala i za koje ja nisam imala ni prazne ruke da primim kvaku. Moj dragi ne samo da se nije okrenuo nego se nije ni ispričao, i kad sam mu prigovorila da mi je pustio vrata da me lupe u nos, rekao je "pa padala je kiša, htio sam ući!".

Znaš šta, ja bih i totalnom neznancu pridržala vrata u toj situaciji, a kamoli svojoj curi.

Antikavaliri
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:50   #90
Pročitavši ovaj post, čini mi se da meni osobno pašu one radnje koje bi napravio i potpunom strancu na cesti - tipa gorenavedeno pridržavanje vrata i slično; to mi nekako spada u osnove bontona i to očekujem i od svog dečka, i od ostalih muškaraca (ali i žena) oko mene. Ali bilo što što nadilazi te neke okvire mi jednostavno ide na živce.

Nisam dama, pa ni ne tražim kavalira.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:01   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
A ovo pozerstvo se koristi u svrhu ostvarivanja nekih ciljeva i isto toliko i traje, dok se ne ostvari taj cilj ili odustane od njega (ako prestane biti interesantan ili je nedostupan). To prozirno pozerstvo mi ide na živac. Kako vama?
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Pročitavši ovaj post, čini mi se da meni osobno pašu one radnje koje bi napravio i potpunom strancu na cesti - tipa gorenavedeno pridržavanje vrata i slično; to mi nekako spada u osnove bontona i to očekujem i od svog dečka, i od ostalih muškaraca (ali i žena) oko mene. Ali bilo što što nadilazi te neke okvire mi jednostavno ide na živce.

Nisam dama, pa ni ne tražim kavalira.
Pričamo li o istom?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:02   #92
Božeprosti, ti tinar k'o da pričaš o nekome sa socijalnim poremećajem.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:07   #93
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
Pričamo li o istom?
Evo distinktivni primjer: ako sam u situaciji kao što je tinar opisala gore (pune ruke, kiša, vrata koja se automatski vraćaju i lupe te u facu) očekujem da mi muškarac [ili bilo tko tko prolazi prije mene ili meni ususret] ta ista vrata pridrži.

Ako nemam u rukama ništa što bi me sprječavalo da normalno otvorim vrata, i ako su vrata isto tako normalna (stoje tamo kamo si ih gurnuo ), išlo bi mi na živce da on inzistira da mi ih otvori / pridrži, naročito ako bi ta radnja na bilo koji način omela njegovo ili moje kretanje (isto je netko gore opisao situaciju, spominjalo se lomljenje laktova i slično).
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:16   #94
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
Božeprosti, ti tinar k'o da pričaš o nekome sa socijalnim poremećajem.
Misliš na mog bivšeg? Ma ne, on je samo 30-godišnjak s mozgom 13-godišnjaka.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:35   #95
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ako nemam u rukama ništa što bi me sprječavalo da normalno otvorim vrata, i ako su vrata isto tako normalna (stoje tamo kamo si ih gurnuo ), išlo bi mi na živce da on inzistira da mi ih otvori / pridrži, naročito ako bi ta radnja na bilo koji način omela njegovo ili moje kretanje (isto je netko gore opisao situaciju, spominjalo se lomljenje laktova i slično).
E pa to meni ne ide u glavu jesu li preglupi ili što???

Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Misliš na mog bivšeg? Ma ne, on je samo 30-godišnjak s mozgom 13-godišnjaka.
ma ima jako pristojnih i razumnih 13- godišnjaka, nemoj tako
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 01:52   #96
sam da upozorim da zagrebom hoda lik koji otvara vrata, izmice stolicu, komunicira s konobarom i dok pridrzava kaput, ako krivu ruku gurnes prvu u rukav, sikce kroz zube da ne moze vjerovati kako ga se sramoti i da je zadnji put s vama vani .
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:15   #97
Re: Jesu li izumrli kavaliri s ružom?

Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
...
No kad je jedan od njih sasvim ozbiljno rekao,da ako ne traži avanturu za jednu noć,a ženska mu se istinski sviđa,da si daje truda,vrijeme upoznavanja,što uključuje i cvijeće i bombonjere u znak pažnje bio je doslovno ismijan od ostalih.
Hm,jel stvarno nestaju kavaliri, a znak pažnje u obliku cvijeća ili neke druge sitnice u znak poštovanja je zastarjelo?

Kakva su vaša iskustva na tom području drage forumašice,odnosno smatrate li i vi da je kavalirština staromodna i nepotrebna?
E sad, ovo sa ružama je već viši stupanj, odnosno udvaranje na kavalirski način, a ne samo klasični maniri općenitog ophođenja.
Što se tiče muškog okruženja, stvarno zna ići do te mjere da budem i ismijan na tu temu.
Nedaj bože da se trebamo naći dabl dejt, jer recimo jednom sam onda uzeo ruže od onih žena što obilaze kafiće s košaricom te uzeo za obije naše pratilje. Frend nije ni pokušao uskočiti sa svojih 30kn, mislim, čisto reda radi da on sudjeluje u pažnji, a ne zbog novaca, ali je i curama onda sve skupa ispala glupa i nespretna situacija. Ono, fak

Sa direktnim poklanjanjem ruže kod susreta imam recimo uglavnom dobro iskustvo i dobru povratnu reakciju, iako mi je glup onaj komentar iz pristojnosti "pa nisi trebao, bla bla" Dovoljno je da se žena nasmiješi, što je i cilj, a i nje potrebno čak ni "hvala". Izraz lica govori sve i osmjeh je dovoljan.
A opet, imam i iskustvo da iako je lijepo prihvatila ružu, poslije joj je nespretno to imat sa sobom ili di će s njom što se vidi na licu i kretnjama, a kad se upustimo u duži razgovor pa se počne slobodnije razgovarati, čak i to prokomentira "joj, di ću sad s njom u restoranu...blabla" Tako da niste ni vi idealne udvarače
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:42   #98
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Neki ljudi ugadjaju zato sto stvarno zele ali kako bi bilo glupo reci da
ne zelimo da nam se to vrati nazad, mislim, zasto bi smo to inace radili
A mislim, može, samo onda nisi caballero nego kalkulator
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 09:25   #99
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ili jesi ili nisi.
nema malo jesam malo nisam.
kao što žena ne može biti dama recimo s tobom, a s nekim drugim žvakat duhan i pljucat naokolo.
ili jest ili nije.
Ma jesam, eto bas sam se jucer ufatio kako otvaram vrata tamo nekoj

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A mislim, može, samo onda nisi caballero nego kalkulator
Ma nisam kalkulator sigurno ... kako rece gore ja to instiktivno, spontano radim...
Zaboravila si nesto... izmamim ti lijepe crte lica i sirok osmjeh
eto, to je moja nagrada, nije djaba
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:59   #100
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
i zivjeli kavaliri koji primaju sve te prljave kvake.
Pa nije nužno primati prljavu kvaku, mogu se vrata otvoriti nogom. Iako je zgodnije imati malog crnca za takve stvari, jeftiniji su od vlažnih maramica, skroz su fensi i masthev, a usput imaš i priručnu pepeljaru.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.