Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2003., 00:41   #21
A few bits on divination

Prilikom razmatranja bilo koje forme divinacije, prvo je potrebno definirati dvije stvari: prirodu divinacijske metode i prirodu vremena.

Divinacijska metoda može biti dvojaka; prva varijanta, i ona češća, je divinacija pomoću određene simbolike. Takva divinacija dijeli se još na mehaničku i psihičku. Tarot spada u mehaničku divinaciju, jer koristimo fizički set simbola, te fizički način da tim simbolima manipuliramo. Vizije bi naprimjer bile psihička divinacija.
Druga varijanta je divinacija pomoću viših sila. Takve divinacije je teško na prvi pogled razlikovati od obične psihičke divinacije, s tim da je glavna karakteristika divinacije pomoću viših sila to da medij nema nikakve kontrole nad vizijama niti nad vremenom i učestalošću njihovih pojavljivanja.

Priroda vremena je, naravno, još otvorena za spekulaciju. No ako je budućnost nepromjenljiva, onda niti divinacije nemaju neki poseban značaj i besmisleno ih je razmatrati. Tako nešto isto znači da i kada bi koristili divinaciju, ona ne bi imala nikakve moralne posljedice na naše akcije - budući da smo već predodređeni da djelujemo kako već moramo.

No recimo da je priroda vremena kretanje, konstantna promjeljivost i da budućnost uopće nije određena nego ovisi o nedefiniranim linijama uzroka-posljedice. Takva priroda vremena nam omogućuje da divinaciju koristimo kao jedan vrlo moćan alat. Tada se i otvara pitanje moralne odgovornosti onih koji gledaju u budućnost i na taj način utječu na slijed događaja. Ja ću pokušati objasniti zašto kod Tarota, obične mehaničke divinacije, utjecaj viših sila nije moguć bez da istovremeno te sile budu u stanju direktno utjecati na um kartomanta (te da stoga nemaju potrebe za akcijom kroz karte).

Prvo da objasnimo način na koji mehanička divinacija funkcionira. U mehaničkoj divinaciji imamo tri faktora: Viši Um, Duboki Um te simbolički sistem (u našem slučaju deck Tarota).
Viši Um je "ja", ego kartomanta, svijest i sve misli koje su normalno prisutne u umu neke osobe i kojih je ona, na jedan ili drugi način svjesna.
Duboki Um, pak, je dio svijesti koji ne funkcionira na klasični način, već pomoću gole simbolike. To je svijet bez riječi, bez logike, izražen samo pomoću simbola. Nešto slično podsvijesti, iako je podsvijest samo dio Dubokog Uma. Upravo je zbog nedostatka tijeka misli moguće da Duboki Um doživljava stvarnost na daleko doslovniji način. Duboki Um može vidjeti dublje i dalje nego površinska svijest čovjeka, i stoga može "predvidjeti" budućnost.
Tu se ne radi o proricanju, što je isključivo domena divinacije pomoću viših sila, već o predviđanju tijeka događaja, kao što bi mogli predvidjeti kamo će biljarska kugla krenuti nakon 367 udaraca o rub stola da kojim slučajem posjedujemo um koji može uzeti hiljade faktora u obzir matematičkom točnošću.
Ali mi posjedujemo takav um. Nažalost, taj dio naše svijesti ne može komunicirati sa Višom sviješću osim kroz simboliku, i većinu života smo zato nesvjesni poruka koje dobivamo od Dubokog Uma, kroz recimo snove.

Tu dolazi simbolički sistem. Dobar kartomant je proveo značajan dio vremena prilikom pripreme svojeg uma u prihvaćanju i apsorpciji simbolike individualnih karata; bez te pripreme Tarot ne može djelovati kao most između dvije polovice naše svijesti.

Prilikom divinacije, kartomant se fokusira na određeno pitanje, centrira svoju svijest na taj određeni problem. Duboki Um tada, pomoću nama neprimjetnih suptilnosti u pokretima ruke prilikom miješanja, točno postavlja karte u onom redoslijedu kakav je potreban da bi, koristeći predodređenu strukturu (spread), dobili točno onaj rezultat koji odgovara predviđenoj budućnosti. Mi možda nismo svjesni koje i kakve karte miješamo, ali Duboki Um nema tih problema. Za Duboki Um svaka karta je vrlo jasno "označena" i nema niti najmanje veze što su sve okrenute poleđinom i što naše oči ne "vide" koja je koja. Istina je da mi vidimo točno koja je koja karta, ali da naša Viša Svijest nije u stanju interpretirati ono što nam oči pokazuju.

Simbolika karata se onda koristi da "prevedemo" ono što već znamo u našem Dubokom Umu, na jezik koji naša Viša svijest može razumjeti.
I to je to.

I sad, zašto bi sile nekim nadnaravnim petljanjem "namještale" karte kada je jedini način da to učine to da nam manipuliraju Dubokim Umom. Ako to mogu, zašto bi se onda bavile takvim trivijalnostima, umjesto da direktno opsjednu kartomanta i prouzroče, recimo, halucinacije, noćne more ili čak shizofreniju. A ako pak te sile mogu fizički utjecati na karte... e pa onda, što ih spriječava u tome da fizički, recimo, spale sve koji im stoje na putu? Suptilnost my ass. Govorimo o tamnim silama. Baš bi se takve sile libile mističnog spaljivanja cijelih gradova da to mogu.

No ne mogu. Niti mogu utjecati na Duboki Um osim ako ih mi sami ne inkubiramo tamo. A inkubiraš ih tako da prihvatiš njihove principe... mržnju, zavist, gnjev... na taj način ih ne toliko "puštaš" u sebe koliko sam sebe transformiraš u tamnu silu. Karte ipak samo pokazuju ono što je već u tebi. Karte su, same po sebi, obični komadi papira.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 09:31   #22
Re: A few bits on divination

Uh, možda je stvar u meni, ali meni je gornji post nejasan i nelogičan.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:04   #23
Zašto ljudi kad im se pomene Tarot odmah prvo a često i isključivo pomisle na proricanje budućnosti???

Ja nažalost sa Tarotom još nisam radio, karte sam u par navrata pokušao nabaviti ali nisam uspio. Nadam se da ću uskoro nabaviti Kroulijev Toth špil a onda u skladu sa voljom i poticajem raditi sa njim. Ali nabavio sam više knjiga o Tarotu i po onome što sam vidio mene neuporedivo više interesuje primjena Tarota u meditaciji na karte, "ulazak" u karte, rad sa kabalističkim Drvetom Života kroz karte, kretanje kroz staze i sefirote, tzv. astralna magija i slično. Valjda zato što je to duhovni rad. Proricanje uz pomoć Tarota me nikad nije zanimalo, ne kažem da možda neću i to probati ali...ne djeluje mi zanimljivo ni privlačno kao ovo drugo.
Vader is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:14   #24
Quote:
Ali mi posjedujemo takav um. Nažalost, taj dio naše svijesti ne može komunicirati sa Višom sviješću osim kroz simboliku, i većinu života smo zato nesvjesni poruka koje dobivamo od Dubokog Uma, kroz recimo snove.
Simbolika je samo pomoć za takvu komunikaciju, ali određenim "vježbama" može sa razviti komunikaciju sa višom sviješću.

Temelj Ji chinga (valjda se tako piše) , ne mislim na ji ching povezan s numerologijom i slićno, nego na izvorni Ji Ching kod kojega proricatelj(vješt u vizualizaciji) dolazi u kontakt s duhom Ji Chinga , te u njegovom prisustvu baca novćiće i slaže heksagrame, a odgovor koji je dobio na svjestan naćin mu može duh Ji Chinga pojasniti.

Ovdje je su povezani simbolika sa svjesnom komunikacijim s astralnim bićem(duh Ji Chinga)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:17   #25
Quote:
Zašto ljudi kad im se pomene Tarot odmah prvo a često i isključivo pomisle na proricanje budućnosti???

Ja nažalost sa Tarotom još nisam radio, karte sam u par navrata pokušao nabaviti ali nisam uspio. Nadam se da ću uskoro nabaviti Kroulijev Toth špil a onda u skladu sa voljom i poticajem raditi sa njim. Ali nabavio sam više knjiga o Tarotu i po onome što sam vidio mene neuporedivo više interesuje primjena Tarota u meditaciji na karte, "ulazak" u karte, rad sa kabalističkim Drvetom Života kroz karte, kretanje kroz staze i sefirote, tzv. astralna magija i slično. Valjda zato što je to duhovni rad. Proricanje uz pomoć Tarota me nikad nije zanimalo, ne kažem da možda neću i to probati ali...ne djeluje mi zanimljivo ni privlačno kao ovo drugo.


A gdje se može nabaviti Kroulijev špil?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 11:44   #26
ima li tarota na tv - nema!

govori li jedina prava religija na svijetu pohvalno o tarotu - ne!

govori li sljedeca jedina prava religija na svijetu pohvalno o tarotu - ne!

ima li ga u zakonima - ne

uci li se o tome u skolama ,vrticima, univerzitetima- ne!

-da li se placa porez na tarot citanja - ne!

- da li se vracaju novci na pogresna tarot citanja - ne!

- postoji li tarot vjeronauk - ne!

da li su lao tse, buddha, muhamed, sai baba, rekli uopce nesto o tarotu- ne!

-da li se o tarotu govori u saboru? - ne

******

ocito je kako su neki forumasi i mnogi s pravom osjetili da se tu radi o

zlim,sumnjivim stavise sotonskim silama koje nisu u skladu sa nasom religijom,zakonima, udrugama, i knezom prdimirom

moderator bi trebao zatvoriti ovakove opasne i sotonske topice koji zavode nasu omladinu

KAKAV BRE TAROT!

e bas si ti danice jedna naivna zena

kakve bre tarot

skola, crkva, vjeronauk, posao,molitva,izleti u prirodu,malo birtija,zenidba,misa djeca, penzija

to je put !

a ne nekakav tarot!

kakav tarot kakav bakraci
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 12:21   #27
Quote:
parsifal kaže:
skola, crkva, vjeronauk, posao,molitva,izleti u prirodu,malo birtija,zenidba,misa djeca, penzija

to je put !

a ne nekakav tarot!

kakav tarot kakav bakraci
Pa nije ni daleko od istine

Vid coeka, tek kad izbaci nesto sto bi trebalo bit ironicno pogodi stvar
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 12:26   #28
Ej Baphomet, pa kaj nije jasno? Ja se barem izražavam knižnjevno.
Ne fakat, koja nelogičnost, možda mogu pomoć u razjašnjenju mrskih li dilema?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 12:43   #29
Quote:
Vader kaže:
Zašto ljudi kad im se pomene Tarot odmah prvo a često i isključivo pomisle na proricanje budućnosti???

Ja nažalost sa Tarotom još nisam radio, karte sam u par navrata pokušao nabaviti ali nisam uspio. Nadam se da ću uskoro nabaviti Kroulijev Toth špil a onda u skladu sa voljom i poticajem raditi sa njim. Ali nabavio sam više knjiga o Tarotu i po onome što sam vidio mene neuporedivo više interesuje primjena Tarota u meditaciji na karte, "ulazak" u karte, rad sa kabalističkim Drvetom Života kroz karte, kretanje kroz staze i sefirote, tzv. astralna magija i slično. Valjda zato što je to duhovni rad. Proricanje uz pomoć Tarota me nikad nije zanimalo, ne kažem da možda neću i to probati ali...ne djeluje mi zanimljivo ni privlačno kao ovo drugo.

Ja mislim da je Tarot korisniji za otkrivanje sadašnjosti nego budućnosti

zašto Crowleyev tarot?

meni on nije baš nešto...
 
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 13:04   #30
Quote:
Gaudrath kaže:
Ej Baphomet, pa kaj nije jasno? Ja se barem izražavam knižnjevno.


Quote:
Gaudrath kaže:
Ne fakat, koja nelogičnost, možda mogu pomoć u razjašnjenju mrskih li dilema?
Teško mi je sve to sklopiti u neku smislenu cjelinu pa ne mogu ništa nit pitati, k'o što rekoh možda mi je mozak u tiltu. Al' da probam....

Kažeš da je budućnost nemoguće predvijeti a par rečenica kasnije kažeš da je proricanje moguće ali samo pomoću viših sila.

Kažeš:
"Ja ću pokušati objasniti zašto kod Tarota, obične mehaničke divinacije, utjecaj viših sila nije moguć bez da istovremeno te sile budu u stanju direktno utjecati na um kartomanta"

..i na kraju :
"Karte ipak samo pokazuju ono što je već u tebi. Karte su, same po sebi, obični komadi papira."

Pa kako inače više sile djeluju na čovjeka nego kroz njegov um?
Pa neće ti se demon materijalizirati i natjeravati te po sobi., nego će ti se ugnjezditi u umu i od tamo djelovati.

A ako si i sposoban očistiti um od "demona" onda ti je Tarot suvišan.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 13:09   #31
Quote:
Solaris kaže:
zašto Crowleyev tarot?

meni on nije baš nešto...
Baš je dobar...ja imam dva špila, za divinaciju i za meditaciju.
A imam još dva koja ne upotrebljavam (mislim da je Marseljski i Osho Zen, tako nešto) i još jednog koji je za sada premračan za mene(Giger).

Eto, otkrio sam moju fluffy new age prošlost

Nego, najbolje je izabrati špil koji najviše odgovara osobnoj životnoj filozofiji i znanju koja ta osoba ima. Tu ne mislim na količinu znanja već na područje duhovnosti koje je toj osobi najbliže.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 13:19   #32
Baph:

Quote:
Kažeš da je budućnost nemoguće predvijeti a par rečenica kasnije kažeš da je proricanje moguće ali samo pomoću viših sila.
Pa da, al to je zato jer ja smatram da bi neki entitet mogao proricati, on mora postojati u cjelokupnosti vremena, a ne biti dio kontinuuma na način na koji su to ljudska bića. Tako da za taj entitet proricanje i nije proricanje nego jednostavno dio postojanja. Za takav entitet pojmovi kao što su budućnost i prošlost ne postoje.

Prema tome jedini način da ljudi zbilja nešto proreknu jest da budu mediji takvim entitetima koje mi možemo nazvat višim silama.

Ali sve drugo nije proricanje, jer za nas budućnost uopće nije određena.

Quote:
Kažeš:
"Ja ću pokušati objasniti zašto kod Tarota, obične mehaničke divinacije, utjecaj viših sila nije moguć bez da istovremeno te sile budu u stanju direktno utjecati na um kartomanta"

..i na kraju :
"Karte ipak samo pokazuju ono što je već u tebi. Karte su, same po sebi, obični komadi papira."

Pa kako inače više sile djeluju na čovjeka nego kroz njegov um?
Pa neće ti se demon materijalizirati i natjeravati te po sobi., nego će ti se ugnjezditi u umu i od tamo djelovati.
Nisam ja tak nešto rekao, nego sam Jurislavu pokušao objasnit zašto Tarot sam po sebi ne može bit alat zlih sila.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 13:37   #33
Quote:
da li su lao tse, buddha, muhamed, sai baba, rekli uopce nesto o tarotu- ne!
To nije istina.
Kabalistička nauka je postojala mnogo prije Starog zavjeta, i u mnogim dijelovima starog zavjeta se mogu pronaći slićnosti s Kabalom.
Kabala(nauka drevnih Hebreja) je bila preduvjet za nastanak Starog zavjeta , a tarot karte su povezane s Drvetom života(sefiroti-plodovi drveta života su arkane tarit karata) , a filozofska simbolika Drveta života je temelj Kabale, a Kabala je kljuć za razumjevanje života i cjelokupnog našeg postojanja.

Također postoji velika slićnost između Kabalistićke nauke i Budizma , a oni zajedno govore o jednoj Istini i imaju isti cilj--prestanak reinkarnacije i povezivanje s najvišim oblikom postojanja--Bogom(savršenstvom , nirvana, prosvjetljenje).
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 14:26   #34
Quote:
grizli kaže:
A gdje se može nabaviti Kroulijev špil?
Kroulijev TOTH špil se može nabaviti u Beogradskoj izdavačkoj kući Esotheria, ako se ne varam može se i naručiti. Izgleda da im prodaja ide dosta dobro jer ga malo imaju pa malo nemaju. Kad sam imao nekoga da mi donese iz Beograda u tim navratima ga nisu imali ali nadam se da ću ga uskoro nabaviti. Košta oko 25 eura. Nije mi poznato gdje se još može nabaviti.



Solaris,

Quote:
Ja mislim da je Tarot korisniji za otkrivanje sadašnjosti nego budućnosti
Slažem se. Bitna je (samo)spoznaja, rad na sebi, upoznavanje unutrašnjeg Kosmosa u našem mikrokosmosu.

Zašto Kroulijev Tarot?

Hm...koliko sam se uspio informisati to je jedan od najboljih i najkvalitetnijih špilova, rađen tokom pet godina (iako je planirano da će trajati mnogo kraće ), izuzetno dobro osmišljen i nabijen moćnim simbolima. Svaki milimetar na kartama ima svoje značenje i nije bezvezan, vođena je velika briga i o bojama itd. Kažu da je zbog svega toga dosta komleksan i po nekima nepreporučljiv za početnike. Za rad sa njim treba dobro poznavati grčku i egipatsku mitologiju kao i astrologiju a kako su to sve stvari koje me interesuju rad sa Tarotom će me dodatno potjerati da ih proučavam.
Pored svega znam gdje mogu nabaviti ovaj špil, za druge špilove ne znam. A i Kroulija sam čitao i planiram čitati i drugo što od njega uspijem nabaviti pa kad je tako mogao bih "probati" i njegov Tarot. Krouli je napisao mnogo knjiga, mnogo toga što se tiče Magije je iznio u javnost (mislim da ga zbog toga nisu voljeli u "Zlatnoj Zori"; ako nisam u pravu neka me neko ispravi), mnogo svog znanja je podijelio sa drugima i dosta uradio na popularizaciji Magije a kažu da je pored svega toga njegov TOTH špil njegovo najveće dostignuće, kruna njegovog Magijskog Rada i najveća stvar koju je ostavio za druge.

Ima još jedan razlog zašto sam se odlučio za Kroulijev Tarot, nabavio sam dvije knjige o baš tom špilu, Kroulijevu "Knjigu TOTA" i "Ključevi Arkana" od Maje Mandić koja i radi u izdavačkoj kući Esotheria. Kao početniku bitno mi je imam nešto odakle mogu početi učiti kako raditi sa kartama, vidjeti značenje simbola na njima itd.


Da li neko od vas ima knjigu "Ključevi Arkana", da li je radio po njoj i kakva su mu iskustva?
Da li je neko koristio Tarot za meditacije, rad sa Drvetom Života i kakva su mu iskustva?
Nije valjda da svi koriste Tarot samo za proricanje



Baphomet,

Quote:
Baš je dobar...ja imam dva špila, za divinaciju i za meditaciju.
Ček, ne razumijem. Da li su to dva Kroulijeva špila? Ja znam za samo jedan njegov, onaj čije se slike mogu pronaći na netu i uvijek su iste, bar koliko sam ja vidio.
Vader is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 17:18   #35
Re: A few bits on divination

Quote:
Gaudrath kaže:
Prilikom divinacije, kartomant se fokusira na određeno pitanje, centrira svoju svijest na taj određeni problem. Duboki Um tada, pomoću nama neprimjetnih suptilnosti u pokretima ruke prilikom miješanja, točno postavlja karte u onom redoslijedu kakav je potreban da bi, koristeći predodređenu strukturu (spread), dobili točno onaj rezultat koji odgovara predviđenoj budućnosti. Mi možda nismo svjesni koje i kakve karte miješamo, ali Duboki Um nema tih problema. Za Duboki Um svaka karta je vrlo jasno "označena" i nema niti najmanje veze što su sve okrenute poleđinom i što naše oči ne "vide" koja je koja. Istina je da mi vidimo točno koja je koja karta, ali da naša Viša Svijest nije u stanju interpretirati ono što nam oči pokazuju.

Simbolika karata se onda koristi da "prevedemo" ono što već znamo u našem Dubokom Umu, na jezik koji naša Viša svijest može razumjeti.
I to je to.

I sad, zašto bi sile nekim nadnaravnim petljanjem "namještale" karte kada je jedini način da to učine to da nam manipuliraju Dubokim Umom. Ako to mogu, zašto bi se onda bavile takvim trivijalnostima, umjesto da direktno opsjednu kartomanta i prouzroče, recimo, halucinacije, noćne more ili čak shizofreniju. A ako pak te sile mogu fizički utjecati na karte... e pa onda, što ih spriječava u tome da fizički, recimo, spale sve koji im stoje na putu? Suptilnost my ass. Govorimo o tamnim silama. Baš bi se takve sile libile mističnog spaljivanja cijelih gradova da to mogu.

No ne mogu. Niti mogu utjecati na Duboki Um osim ako ih mi sami ne inkubiramo tamo. A inkubiraš ih tako da prihvatiš njihove principe... mržnju, zavist, gnjev... na taj način ih ne toliko "puštaš" u sebe koliko sam sebe transformiraš u tamnu silu. Karte ipak samo pokazuju ono što je već u tebi. Karte su, same po sebi, obični komadi papira.
Vrlo interesantno, znači sve je na onome tko se koristi tim kartama, da li svoje misli fokusira na pozitivne ili negativne stvari.

Zahvaljujem na odgovoru.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 17:21   #36
Pa ljudeki, ja osobno koristim tarot samo za divinaciju jer se ne želim ograničavati simbolima u meditaciji. Ali ako želite meditirat kroz simbole ili se projicirat astralno kroz njih, preporučam Rune (elder Futhark). Prvo, puno se lakše dođe do knjiga, drugo rune možete i sami napraviti a čak nit nije potrebno imat fizičku reprezentaciju neke rune, i treće ne morate platit 25 frikkin' eura za njih.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 17:24   #37
Re: Re: A few bits on divination

Quote:
jurislav kaže:
Vrlo interesantno, znači sve je na onome tko se koristi tim kartama, da li svoje misli fokusira na pozitivne ili negativne stvari.

Zahvaljujem na odgovoru.
Ma nema frke.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 18:41   #38
Quote:
Vader kaže:
Ček, ne razumijem. Da li su to dva Kroulijeva špila? Ja znam za samo jedan njegov, onaj čije se slike mogu pronaći na netu i uvijek su iste, bar koliko sam ja vidio.
Pa da...to su dva ista špila ali od različitih proizvođača, jedan je od Esotherie (on mi koristi za divinaciju) a za ovaj drugi neznam odakle je ali je tisak puno bolji i boje su puno kvalitetnije(taj je za meditaciju).
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 20:59   #39
A gdje se u Zagrebu mogu nabaviti tarot karte , dali postoji dućan koji to prodaje.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 22:11   #40
Imaš malu selekciju u Algoritam knjižari kod hotela Dubrovnik blizu Cvjetnog. Samo odi u occult sekciju u donjoj etaži.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.