Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Kada ste dobili menstruaciju
11-15 godina 84 83.17%
Imala sam manje od 11 godina 7 6.93%
Imala sam više od 15 godina 7 6.93%
Ne sječam se...bilo je to davno! 3 2.97%
Glasovatelji: 101. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 09:47   #1
Exclamation Prva Menstruacija

Dakle, kad ste dobili menstruaciju za prvi put? Meni je bilo 11 godina. A jedna sestra mi je dobila u 13-oj godini, a druga u 18-oj. Da u 18.

Zanima me kad ste vi dobili.
Cro-cutie is offline  
Old 06.10.2004., 10:26   #2
Hmmm... imala sam 11 godina i išla sam u 5. osnovne. Ne moram ni govoriti kako mi je bilo znajući da sam bila jedina u razredu koja je dobila menstruaciju
__________________
x
Elektra is offline  
Old 06.10.2004., 10:52   #3
5 razred, prva smjena prva 2 časa...fizičko... muški nastavnik.

tako me stomak zabolio... A onda sam počela krvariti... mislila sam da ću umrijet

Jedva sam skupila snage da mu kažem, on me poslao kući. Došla kući, mama mi na brzinu sve objasnila... dala mi uloške i vratila me u školu. Htjela sam se ubiti
Leeloo is offline  
Old 06.10.2004., 11:26   #4
Imala sam 13 godina.
Bila sam doma s tatom, i kad sam dobila u kući nije bilo uložaka pa sam morala tatu poslat teti po njih. On se tako uspaničil da mi je donesal punu vrećicu uložaka, za svaki slučaj
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Old 06.10.2004., 11:35   #5
Eto, ja sam isto bila u 5 razred osnovne, tj. 11 godina. Ujutro, trbuh me zabolio, vidjela na gaće da mi je tamo krv. Počela plakat, bla bla. Mama nije bila doma, a sestre isto nisu bile doma. Samo tata. I nisam mu htjela reć - ustvari - nisam znala kaj je to bilo. Pa sam stavila toaletni papir u gaće i otišla kod susjede koja je medicinska sestra i objasnila šta je. Ona se nasmijala i rekla da sam dobila mengu.

Kad sam se vratila iz škole, mama je bila doma i rekla sam joj kaj je bilo. Ne sjećam se kaj mi je rekla, samo znam da je zaplakala. Bit će da je plakala jer sam ja beba u obitelji.
Cro-cutie is offline  
Old 06.10.2004., 11:46   #6
Ja sam se samoinformirala o menstruaciji i cijelom tom pojmu iz jedne knjige koju sam dobila od mame na poklon
I jednostavno sam osjetila da se nešto događa. Bila sam sa frendicom ispred kuće i spremale smo se ići šetati, zamolila sam je da me pričeka jer moram u wc - kad tamo ja curim

E... poslije dolazi tužniji dio priče...

Stara mi se isto spremala negdje ići... već je izašla iz kuće i došla do moje frendice, ja za njom i velim joj da sam dobila i ako može ostati doma da pričamo o tome. Uopće me nije bendala 1%, samo se pokupila i otišla. Ja ostala sa frendicom na cesti kao pokisla

Tek sam joj ovo ljeto na plaži (otišle nas dvije same) priznala kako sam se grozno osjećala u tom trenutku.
Ispričala mi se i rekla kako je pogriješila jer je upravo tada napravila REZ između nas dvije i nikada poslije nismo više bile tako bliske.
U biti, sve svoje probleme i frke, rješavala sam sa svojom frendicom
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 06.10.2004., 12:19   #7
U osmom razredu, sa 14.godina.
Znam da sam plakala ko kisna godina, a mama mi je kupila ruzu!
LordOfTheDance is offline  
Old 06.10.2004., 12:46   #8
Quote:
LordOfTheDance kaže:
U osmom razredu, sa 14.godina.
Znam da sam plakala ko kisna godina, a mama mi je kupila ruzu!

Joj ovo je tako slatko, ovo sa ružom

Mojoj frendici su stara i nona napravile malu feštu , sjećam se kako se na kraju skupila cijela obitelj; mama, tata, brat, nona i onda joj je mama rekla; kćeri sad si postala žena, dobrodošla u naš svijet
Joj sva se naježim...brrr... Kako je to lijepo
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 06.10.2004., 12:49   #9
Prvi srednje, 14 godina. Bili smo na izletu na Bledu. Otisla sam u wc kad ono crveni li se Nit me je bilo strah nit me uhvatila panika. Jedna cura mi je dala ulozak i to je to.

Ne razumijem zasto se vecina cura preplasi, pocne plakati, bude im neugodno?
Indigo Girl is offline  
Old 06.10.2004., 12:54   #10
ja znam da sam dobila u 8. razredu, ali detalja se ne sijećam!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Old 06.10.2004., 12:57   #11
Quote:
Indigo Girl kaže:
Prvi srednje, 14 godina. Bili smo na izletu na Bledu. Otisla sam u wc kad ono crveni li se Nit me je bilo strah nit me uhvatila panika. Jedna cura mi je dala ulozak i to je to.

Ne razumijem zasto se vecina cura preplasi, pocne plakati, bude im neugodno?
Možde se ne čini da je velika razlika između 11 i 14 godina, ali jeste.

Ja sam se pravo sjebala i prepala... Možda sam bila nazadno dijete, ali fakat nisam znala šta mi se dešava... Pojam menstrualnog ciklusa nije bio u mome vokabularu. Stomak me boli... ma razvaljuje i krvarim dole...
Leeloo is offline  
Old 06.10.2004., 12:59   #12
Quote:
Paw kaže:

E... poslije dolazi tužniji dio priče...

Stara mi se isto spremala negdje ići... već je izašla iz kuće i došla do moje frendice, ja za njom i velim joj da sam dobila i ako može ostati doma da pričamo o tome. Uopće me nije bendala 1%, samo se pokupila i otišla. Ja ostala sa frendicom na cesti kao pokisla

Tek sam joj ovo ljeto na plaži (otišle nas dvije same) priznala kako sam se grozno osjećala u tom trenutku.
Ispričala mi se i rekla kako je pogriješila jer je upravo tada napravila REZ između nas dvije i nikada poslije nismo više bile tako bliske.
U biti, sve svoje probleme i frke, rješavala sam sa svojom frendicom

a micica!!ne biti tužna!!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Old 06.10.2004., 13:04   #13
12 god.
bez nekih velikih trauma budući da sam bila dosta informirana, a i popričala sam s mamom kad sam dobila
procurila sam na treningu karatea, uf bijeli kimono, moglo je bit svašta
žirafica is offline  
Old 06.10.2004., 13:05   #14
Quote:
fairy kaže:
a micica!!ne biti tužna!!

Ma znam Davno je to bilo, funny je što neke stvari ono nikad ne zaboravljaš... bezveze
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 06.10.2004., 13:06   #15
Quote:
Leeloo kaže:
Možde se ne čini da je velika razlika između 11 i 14 godina, ali jeste.

Ja sam se pravo sjebala i prepala... Možda sam bila nazadno dijete, ali fakat nisam znala šta mi se dešava... Pojam menstrualnog ciklusa nije bio u mome vokabularu. Stomak me boli... ma razvaljuje i krvarim dole...
Ovako je i meni bilo.

Offtopik: U 8 razred, jedan me dečko pitao dali sam djevica. Ja uopće nisam znala kaj to znaći, ali znala sam da druge cure pričaju kak nije cool ako si djevica. I ja ovome rekla da nisam djevica i svi dečki su se razvalili od smjeha. Joj, kako mi je bilo neugodno.

E da, pa tako i nekako s menstruacijom. Nisam uopće znala kaj to je.
Cro-cutie is offline  
Old 06.10.2004., 13:10   #16
13 i dobivala sam je neka 4 dana.

Prvi dan je bila malecka smedja flekica na gacama, pa sam mislila da nisam dobro rit obrisala. Na zahod sam isla prije skole, nije bilo vremena za pranje (jedva sam i tako stigla na vrijeme), nego brisi i peri se kad dodjes doma.
Pa se to ponovilo i sljedecih dana i ja svaki put poludila, a vec jedva sjedim u skoli kak sam dobro brisala...
E, a onda je zadnji dan bila opet flekica, a ja uopce nisam tog jutra...
Nista mi nije bilo jasno, pa sam se pregledala ogledalom i naravno nista nasla, a nakon par sati razbijanja glave mi je sinulo da nije mozda menga? Ali ne moze biti, krv je crvena, a ovo je bilo bas smedje...
Za svaki slucaj sam uzela mamin ulozak i tek sto sam ga stavila, kad je pocelo curiti... Nije vise bilo sumnje o cemu se radi.
Samo je valjda pristojno cekala da shvatim kaj se dogadja.
Tek tad sam mami rekla.
Onda sam u 5 sati spizdila 25 ulozaka jer sam svaki cas isla gledati kako napreduje i svaki put stavila drugi, pa mi je stara objasnila da ako tim tempom nastavim, necemo sutra imati kaj jesti i nek jedan slobodno drzim sat-dva da se malo napuni.
Pa onda proces privikavanja da imas nesto medju nogama, a jos su tadasnji ulosci bili cm debeli, a ne bas ni mekani.
I osjecaj da te cijeli svijet gleda...
Valjda i jesu, kak sam hodala stiscuci noge jer sam mislila da ce mi pasti...
Sve u svemu, nije mi bilo lako.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 06.10.2004., 13:12   #17
Ja sam imala dvanaest.
Kad sam skuzila da se nesto crveno pojavilo na mom donjem rublju, prvo sam se osjecala zbunjeno, like, what'd hell?, a onda sam skuzila sta je, vise-manje zbog lekcija iz biologije , nasla ulozak i to je bilo to.
Mami sam rekla tek navecer, a ona je rekla nesto u stilu good for you honey. Dok je stari cijeli bio ponosan, kao, vidi moje dijete je postalo zena.

God, tako mi je cudno sto je toliko vas o tome normalno pricalo s mamama. Moja o tome sa mnom nikad nije razgovarala.
U are so lucky.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Old 06.10.2004., 13:18   #18
Quote:
Tiamat kaže:
Moja o tome sa mnom nikad nije razgovarala.
Moja je, a sve mi je prvi put objasnila kad mi je bilo 4.
Vidjela sam nju da mijenja gazu , pa sam pitala je li se porezala.
Mislim da ulozaka jos uopce nije bilo, vata joj nije odgovarala, pa je petljala s gazama koje je iskuhavala.
I znala bih odmah sto je samnom da je fleka bila crvena. Ovak mi je malo trebalo...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 06.10.2004., 13:26   #19
Quote:
Gospon Pes kaže:
Moja je, a sve mi je prvi put objasnila kad mi je bilo 4.
Vidjela sam nju da mijenja gazu , pa sam pitala je li se porezala.
Kaj nije to malo prerano? 4 godine a mama ti objašnava menstruaciju?

Ali si me lijepo nasmijala s postom kad si tek dobila mengu.
Cro-cutie is offline  
Old 06.10.2004., 13:31   #20
Pitala sam je, pa sto da radi? Usput mi je objasnila i kakve menga ima veze s djecom i kako se radjaju.
A njoj nitko nista nije objasnio, to je bila tabu tema i sve u vezi seksualnosti i ona se zaklela da ce njezina kcer sve znati ako je bude imala i tocno kako stvari stoje. Nikakve bajke.
I odrzala je.
Na tome sam joj zahvalna i danas.

A kak mi je rano rekla i nikad vise skrivala, ali mi je zaboravila jos par stvari objasniti, tak smo jednom imali goste, a ja nju pitam pred svima jel ju jako boli i curi, hoce li da joj donesem gazu... Nisam je cesto vidjela da pocrveni...
Nakon toga je dodala i kakva su pravila ponasanja.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.