Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 16:49   #21
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Hvala , baš sam ju vješto opvrgnula. Zašto? Jer je jedan velik dio toga što si rekao/la špekulacija...(iako možda na prvi pogled ima smisla)
:klap:

Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Samo da budem siguran u nešto , smatraš da mnogi ljudi Uskebasija nazivaju drugacijim imenima?
Da. A neki ga uopće ne nazivaju. On naziva njih.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:40   #22
da on nije crni papa?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 14:11   #23
Nemam blage tko je crni papa. Ali sam sve sigurnija u to da si ti uskebasist. Finu si frku zakuhao, a onda se izgubio u vidu magle. A mislila sam da si muško.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:39   #24
I, na kraju ne znamo ništa.
A baš me zaintrigiralo. Pogotovo Leteći komentari.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:00   #25
Zar nije tako s većinom legendi? Nejasne su i višeznačne a mi ih tumačimo kako nam je volja. Uf, danas se osjećam tako postmodernistički.

I dalje stojim iza toga kako je osnovna misao (kako bismo rekli u školskoj lektiri) da Uskebasi predstavlja neznanje maskirano u znanje. Laž maskiranu u istinu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:10   #26
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nestao mi je post.

Ukratko, u njemu sam postavila pitanje - ako je Solomon bio najmudriji čovjek na zemlji, zašto mu je Uskebasi trebao kao savjetnik.

Imam neke hipoteze, ali ne da mi se razgovarati sama sa sobom.
Pa, evo, ja bi razgovarala ako može..


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Naravno. Sad ti je jasno što sadrži Uskebasijeva knjiga.

Ne vjerujem u vampire, ali vjerujem svojim očima. A Uskebasijeve sljedbenike vidim posvuda. To nije teško, samo ih treba znati prepoznati.

Vratimo se malo u Solomonovo vrijeme. Uskebasi nije htio izmjenjivati ideje s mudracima nego se povukao u osamu. Legenda ne spominje radnike koji su mu svakog dana na planinu teglili ručak, ali Uskebasi je tada još bio smrtnik i morao je nešto jesti. A sigurno nije orao i kopao. Živio je na državnoj sisi. Kao što danas žive zaposlenici Ureda za koordinaciju sustava učinaka propisa. Njegovi sljedbenici.

Legenda također kaže da su popovi knjigu premazali otrovom. Zašto? Pa crkvenjacima nikada nije bio problem spaliti nepoćudnu knjigu. A i autora ako treba. Ovog puta su napravili iznimku. Knjigu koja izaziva ludilo i smrt zaštitili su tako što su je premazali otrovom koji izaziva ludilo i smrt. Odnosno, oponašali su Uskebasijev čin. Sljedbenici.

No, ima ih još. Zapravo, ovi posljednji mu i nisu pravi sljedbenici. Oni su kanal kojim se Uskebasi služi. Tko je napisao Golu istinu, Da Vincijev kod, Sumrak-sagu i 50 nijansi sive? Tko piše poruke na vodurini u boci i scenarije turskih sapunica?

Možda misliš da je ovo šala, ali pokušaj barem pretpostaviti da nije. I vidjet ćeš ga.

You'll see him in your nightmares, you'll see him in your dreams. He'll appear out of nowhere but he ain't what he seems. You'll see him in your head, on the TV screen and hey buddy, I'm warning you to turn it off. He's a ghost, he's a god, he's a man, he's a guru.


Uskebasija su bogovi nagradili besmrtnošću. Zašto? Pa zato što im je omogućio da nastave postojati. Držeći ljude u neznanju.

Uskebasi je Antiprometej. Čovjek koji je postao božanstvo, i to mnogo utjecajnije od svog poganskog rođaka.

On je bog dezinformacija. Bog loših knjiga. On je bad sector na tvom hardu. Korumpirani tekstualni dokument. On je guru koji šiša ovce i vozi mercedes. On je vlasnik svih tarot-linija, astrofona, seksifona. On kontrolira devedeset posto interneta. Inbox ti je pun njegovog spama.

Može on biti tih koliko hoće, ali lako ga je vidjeti.
Jer je fakat teško fulati sasušenog starkelju koji jaše na gigantskom zecu s crvenim očima.
Ima smisla.
Da vidim da li sam pohvatala -
Nije važno kako se zove personifikacija ovog što si napisala, i da li je to rozi slon ili starkelja na zecu, ali koliko shvaćam, misija mu je da nas drži u mraku neznanja, zatupljujući nam osjetila, da bi čim dulje i lošije živjeli u materijalnom svijetu i tijelu.

Ovo boldano mi je jedino malo nelogično. Na čijoj su onda bogovi strani? ima li ih uopće?

Također, spomenula si ranije, pa me zanima - kakve veze sa svim time ima crna magija?
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:00   #27
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Pa, evo, ja bi razgovarala ako može..

Ima smisla.
Da vidim da li sam pohvatala -
Nije važno kako se zove personifikacija ovog što si napisala, i da li je to rozi slon ili starkelja na zecu, ali koliko shvaćam, misija mu je da nas drži u mraku neznanja, zatupljujući nam osjetila, da bi čim dulje i lošije živjeli u materijalnom svijetu i tijelu.
Ne. Zatupljuje nam razum da bismo što lošije živjeli. Točka.

Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Ovo boldano mi je jedino malo nelogično. Na čijoj su onda bogovi strani? ima li ih uopće?
Na svojoj, naravno. Ako ih uopće ima.

Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Također, spomenula si ranije, pa me zanima - kakve veze sa svim time ima crna magija?
Manipulacija tuđom percepcijom u zlonamjerne svrhe. Možemo je zvati crna magija ili crveni kupus, nema veze. Ali ja se time, kao što rekoh, radije ne bih bavila.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 20:01   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nemam blage tko je crni papa. Ali sam sve sigurnija u to da si ti uskebasist. Finu si frku zakuhao, a onda se izgubio u vidu magle. A mislila sam da si muško.
jok, odjahah na zecu, i evo me natrag
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 17:49   #29
I to kad se frka smirila i treba ju opet zakuhat. Tipično.

Gukni, golube. Koji te đavo tjera da otvaraš ovakve teme na ovom nesvetom mjestu?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:29   #30
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
I to kad se frka smirila i treba ju opet zakuhat. Tipično.

Gukni, golube. Koji te đavo tjera da otvaraš ovakve teme na ovom nesvetom mjestu?
iskreno, nikad ne bih čuo za njega, da nije bilo Dylana Doga
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 07:56   #31
Danas je njegov dan. Uskrsnu kako je rekao! Aleluja!

Razbijte koje jajce i sve iluzije.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:42   #32
Solomon nije povijesna ličnost, tako da je sve o njemu izmišljeno. Nego je arhetip za magusa. Zato je toliko popularan u masonstvu, ceremonijalnoj magiji i tome sl. Za priču iz uvoda nisam nikad čuo.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 23:38   #33
Kad ne čitaš stripove.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 22:47   #34
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Solomon nije povijesna ličnost
A kakva je onda?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 14:42   #35
Opet mi je došla ta sveska Dylan Doga nakon puno godina u ruke... Prati me taj Uskebasi. Tko zna, možda mi jednom i knjiga dođe u posjet/posjed.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.