Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2012., 12:02   #21
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
"znaš više slučajeva".. ne možeš prema nekolicini ljudi odmah svima staviti istu etiketu
kao prvo ja nisam "slučaj" i nisam jedina koja ima potrebu družit se sa osobama koje imaju slična stajališta kao i ja..
pa di su ti ti ljudi?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:03   #22
ti ljudi su u slavoniji.. a ja sam vezana uz zg!
*step by step* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:04   #23
kakva je to osba koja ima i previse prijatelja ?
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:07   #24
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
kakva je to osba koja ima i previse prijatelja ?
da, ni meni nije jasno kako netko može reći da ima 20tak pravih prijatelja.. možeš imati 20tak kolega- poznanika.. ali ne i prijatelja..

treba imati malo pravih prijatelja.. iako kada bi ljudi znali što jedno o drugome pričaju na svijetu nebi bilo ni troje prijatelja..
*step by step* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:39   #25
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
@Ruralna- tko je rekao da meni trebe neki padobran, o čemu ti pričaš.. nisam tip osobe koja iskorištava ljude
Nema to veze sa iskorištavanjem nego ti pokušavam reći ako održavaš samo jedno prijateljstvo, da pred to isto prijateljstvo stavljaš previše očekivanja i obaveza.
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
treba imati malo pravih prijatelja.. iako kada bi ljudi znali što jedno o drugome pričaju na svijetu nebi bilo ni troje prijatelja..
Eto sva sreća da većina ljudi ne doživljava smak svijeta ako čuje neki komentar na račun sebe
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 17:51   #26
Jadna, ostaješ sama....

Što se tiče tih prijateljica koje su "popadale" i odustale od faksa... zar to je razlog da se prestanete družiti?
I ta frendica koja odlazi kući, isto pitanje važi i za nju.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 18:02   #27
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
da, ni meni nije jasno kako netko može reći da ima 20tak pravih prijatelja.. možeš imati 20tak kolega- poznanika.. ali ne i prijatelja..

treba imati malo pravih prijatelja.. iako kada bi ljudi znali što jedno o drugome pričaju na svijetu nebi bilo ni troje prijatelja..

ja imam jednog pravog prijatelja. znas kada sam to shvatio? kad mi se povjerio da je, nakon sto mu se nesto jako lose desilo, plakao citavu vecer. inace tip je kao stijena, samouvjeren, nista ga ne moze slomit. nisam mogao vjerovat kad mi je to rekao nisam ocekivao da ce mi se povjerit.
al sam shvatio da sam ja njega citavo vrijeme drzao osobom od povjerenja (jer to i je) i covjek je vratio istom mjerom.

Bottom line: koliko das toliko dobijes za uzvrat.
ftxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 18:26   #28
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
dok sam bila mala- prijatelji su mi bili susjedi, cure koje su samnom išle u razred.. i tako se to protezalo u osnovnoj školi.. u srednju sam otišla dosta daleko i tamo sam upoznala jednu curu s kojom sam se jako sprijateljila čak smo si i majice posuđivale.. i onda je ona nakon prvog polugodišta odlučila u drugu školu otići.. sve mi se srušilo.. ostala sam sama preko noći.. i ostale 4 god sam se tražila, društva su se izmjenila..
kada sam otišla u Zg na faks mislila sam da će biti bolje.. ali nije,
sve kolegice sa kojima sam se skompala su ili popadale godine ili odustale od faksa..
jbg,. na 4. god faksa sam upoznala jednu curu sa kojom sam se sprijateljila.. ali evo i faks je gotov, ona odlazi kući..
a ja ostajem sama opet..
U doba Interneta, ti izgubiš prijateljstva jer su ljudi pali godinu na faksu i odselili se.

Moja najfrendica se odselila u Australiju i već dvije godine je tamo. I u te dvije godine smo s postale bliže nego ikad prije, na jedan puno zreliji i odrasliji način. Iako smo frendice preko 10 godina, rekla bih da nam je prijateljstvo sad bolje nego ikad.

Najbolji frend mi uopće ne živi u istom gradu, niti je ikad živio.

Možeš imati i prijatelje s kojima se viđaš redovito i s kojima izlaziš, ali to nije nužno. Bitno je da imate zajedničke poglede na svijet, da se dobro slažete i da ste jedni uz druge kad vam je potrebno.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:41   #29
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, što samnom ne valja.. zašto ne mogu imati pravu prijateljicu..?
jesam li loša osoba, pokvarena ili šta..
cijeli život se trudim biti dobra prema svima, pomažem koliko mogu, napravim sve što je u mojoj moći da pomognem nekome.. i svima sam dobra dok ih trebam, kada me iskoriste onda me odbace ko staru krpu..
Ja nemam pravih prijatelja i za razliku od tebe, ja se uopće ne trudim steći ih. Inače sam osoba koju ljudi teže probavljaju i većina me ljudi ne voli. Ja nemam potrebe svidjeti se i ne skakućem oko drugih. Doduše, imala sam jedno veće prijateljstvo koje sam prekinula i nekad mi je zbog toga krivo.
stroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 23:35   #30
ja nemam prijatelja al imam zborište
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:46   #31
Quote:
saša iz voza kaže: Pogledaj post
prijatelji su precjenjeni bolje ti je bez njih
malo malo pa ti neki zabije noz u ledja ili trazi da mu posudis koju kintu
zivi sevi odusevi za drugo te boli ona stvar hehe
Živa istina. Prije par godina na ovu izjavu bi sasula drvlje i kamenje ali sada....eh, opametila sam se i ja, na težak način, doduše. Pričaj i druži se sa svakim, ne pouzdaj se i ne vjeruj nikome, ni krvi rođenoj.

Pravi prijatelji su ti pravi dotle dok im trebaš...kasnije te prelako zaborave, a o ovom zabijanju noževa u leđa da i ne govorim.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:57   #32
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
Pravi prijatelji su ti pravi dotle dok im trebaš...kasnije te prelako zaborave, a o ovom zabijanju noževa u leđa da i ne govorim.
nažalost, apsolutno se slažem..ja sam tip koji ne zna reći neću, ili ne mogu, uvik sam bila svma na raspolaganju..sad, nakon skoro dva mjeseca bolničkog liječenja mogu vam reć da imam samo jednog prijatelja..svi ostali su netragom nestali..spoznah to na ružan način al bar znam na ćemu sam
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:29   #33
micek... ja sam ti isto u zg... ako ti se cini da smo slicnih stajalista javi se

prvo sam htjela reci da sam i sama osoba koja nema neke prijatelje, da me iskoristavaju i da ih vise ne trazim, ne vjerujem u pravu lojalnost i sto vec sve ide uz pravo prijateljstvo...

ali... vec neko vrijeme gledam kakve sam si ljude birala i moram si priznati da sam ih sama birala i nisam bas nesto najbolje odabrala.. totalno sam svjesna da radim lose izbore valjda zbog linije manjeg otpora...

hocu ti reci, strah i neafirmiranost najcesce nas tjeraju da biramo ljude koji su u biti nekak nasi podanici... nemamo nekog kome bi se divili, uzdizali a da nam je blizak, jer se bojimo biti sa boljima od sebe... sada govorim za sebe neka nitko ne krene sa drvljem i kamenjem...

ako zelis uspijeti zavrsiti fax trebas imati cilj i strategiju, iako glupo zvuci tak treba biti i sa frendicama _ trebas ih birati, gledati kakve osobine zelis u blizini, koje ti mozda i nedostaju a ne druziti se samo sa ljudima koji su ti dostupni... da ne ispadne da nikog diskriminiram, treba se sa svima druziti, imati sirok krug poznanika i kontakata uvijek ali one najblize birati koji su bolji od tebe i imaju te cemu nauciti.
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:03   #34
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
sve kolegice sa kojima sam se skompala su ili popadale godine ili odustale od faksa..
očito imaš jako loš utjecaj na prijatelje i zato se ljudi neće družit s tobom
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 22:44   #35
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
očito imaš jako loš utjecaj na prijatelje i zato se ljudi neće družit s tobom
hahahaha.. yeah,, ja sam jedna jako loša osoba koja ima negativan utjecaj na nekadašnje kolege pa oni popadali godine a ja završila u roku..

čitam te vaše postove i ponekada ostanem bez teksta..
ugl. ja znam da nisam loša osoba.. i pomognem svima kojima mogu.. ako ne mogu pomoći, neću sigurno odmaći..
i znam da će jednog dana sve sjesti svoje.. nisam u depresiji što su ljudi koje sam birala u dodsadašnjem životu samo znali iskorištavati..
smatram da u životu možeš dva puta drastičnije pogriješit a to je kod odabira fakulteta i ljubavi.. ja nisam ni jednom!

i sigurno ima još ljudi koji bi voljeli imati mene za prijatelja!
*step by step* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:20   #36
Quote:
*step by step* kaže: Pogledaj post
hahahaha.. yeah,, ja sam jedna jako loša osoba koja ima negativan utjecaj na nekadašnje kolege pa oni popadali godine a ja završila u roku..
pa to ti ja kažem, hranila si se njihovim neuspjehom
ko neki intelektualni vampir
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:49   #37
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
pa to ti ja kažem, hranila si se njihovim neuspjehom
ko neki intelektualni vampir
hahaha... jok, ne veselim se tuđem neuspijehu..
*step by step* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 02:05   #38
Prijatelji u životu dolaze i prolaze,otuđenost je danas sve veća i nije to ništa čudno.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 17:28   #39
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Zaš misliš da te koriste? Nekad je najlakše dignut ruke od svega i proglasit se žrtvom.
Činjenica je da dosta njih zna biti u takvoj li-la fazi... Sve će napraviti, ali kad ih pitaš, izmotaju se, ili"kako ne znaš sam". Ja imam slične probleme, ok, nekada mi je jasno zašto se ljudi izmotavaju, kad sam sebi postanem naporan, haha, ali znalo je bit i situacija da nemaš s kime otići na kavu, ili van, i tako recimo 5-6 puta zaredom kada želiš mrdnuti od doma



A autorici, da, ima ljudi koji će iskorištavati dobrotu, ali mislim da ne mora nužno značiti nešto negativno kod tebe, jednostavno nisi imala sreće naletjeti na prave ljude... I mislimd a se pravi prijatelji, o kojima govoriš stvaraju najkasnije u srednjoj školi... Ne znam, čini mi se da osobno pravih nemam. onih koji će mi reći bilo što, kojima ću reći bilo što(ok, s time problema nemam) i koji, ako važe ta dva uvjeta, neće to što su čuli pričati protiv mene
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:21   #40
Donekle kužim autoricu. Usprkos internetu i fejsbuku i koječemu, nekako na kraju ispadne sa svime, pa tako i prijateljstvom "daleko od očiju, daleko od srca". Čast iznimkama, naravno.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.