Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 18:18   #1
Question 'Salijevanje strave'

eh ovako ljudi
par puta sam cula da ljudi idu kod starijih uceni zena da im saliju stravu da im to kao smiruje zivce, lijepi poroke i slicno.. bil me neko mogao prosvijetliti sto se toga tice jer dosta informacija na netu nisu tacne, na svakoj stranici drugacije..jel ko imao iskustva s tim? usput nervozna sam u zadnje vrijeme dosta i razmisljam o tome.. hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:23   #2
To ti sve spada pod gatke i čarke pa ti ja to ne bi preporucila.
Iako je muslimanskih korjena mislim da to ne spada ni pod sluzbeno muslimansko učenje...a katoličko pogotovo ne...a opet ak si freelancer idi gdje zelis

Imas li nervozu - lijeci ju radom, sportom, organizacijom zivota, korisnošću a ne hodanjem kod hodza i baba vidjelica

Inace to ti zagrije olovo ili vosak i onda ti nad glavom i stajaznam gdje vec kojim djelovima tijela to ulijeva u vodu i moli neke stvari (valjda kuranske retke al tko ce ga znat) i onda iz tih oblika kao vidi cega se bojis i to ti kao otjerava...
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:41   #3
Quote:
jomica kaže: Pogledaj post
eh ovako ljudi
par puta sam cula da ljudi idu kod starijih uceni zena da im saliju stravu da im to kao smiruje zivce, lijepi poroke i slicno.. bil me neko mogao prosvijetliti sto se toga tice jer dosta informacija na netu nisu tacne, na svakoj stranici drugacije..jel ko imao iskustva s tim? usput nervozna sam u zadnje vrijeme dosta i razmisljam o tome.. hvala unaprijed
samo službena medicina.ako si jako nervozna psihijatru dobrom.bez ustručavanja i srama bilo koga.pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:55   #4
Mislim da je bolje izbjegavati takav nacin lijecenja , jer osobe koje to rade uglavnom imaju za cilj da zarade na lagan nacin.Samo izljevanje strave nema svoju osnovu u Islamu i ne preporucuje se .
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 00:10   #5
Baš me zanimalo uvijek što je to,ima zanimljiv naziv
I ja bi radije sport odabrala -zdrav duh u zdravom tijelu,stvarno je tako kod puno stvari
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:07   #6
Quote:
jomica kaže: Pogledaj post
eh ovako ljudi
par puta sam cula da ljudi idu kod starijih uceni zena da im saliju stravu da im to kao smiruje zivce, lijepi poroke i slicno.. bil me neko mogao prosvijetliti sto se toga tice jer dosta informacija na netu nisu tacne, na svakoj stranici drugacije..jel ko imao iskustva s tim? usput nervozna sam u zadnje vrijeme dosta i razmisljam o tome.. hvala unaprijed
pozdrav,

bez straha salijevanje strave nema nikakve veze sa gatkama niti kakvim glupostima koje su ovdje spomenute.
Salijevanje strave i gašenje ugljena je stari perzijski magijski obred , prihvaćen u arapskim zemljama, Turskoj , a kod nas u Bosni I Srbiji. Jedini je način za čišćenje i skidanje bilo kakvih nameta, a s time i liječenje bolesti koje su ti nameti uzrokovali.
Za razliku od svega, pa čak i od crkve koja ima cijenu za ispovijed, za milodar, za krštenje itd. stravari to čine za dušu i od duše, a na vama je da li imate, možete i da li hoćete ostaviti nešto na dar.
Ja sam osobno upoznata sa radom i djelovanjem salivene vode, znam stravarku iz Bihaća , baka , ja je zovem baka Mraz, jer me uvjek podsjeti sa tim veselim licem crvenim obrazima i prečistim plavim očima na baku Mraza
Tada sam upoznala i jednog dečka, mislim muškarac sad u svoim četrdesetim godinama, koji je bio u svom problemu čekajući samnom na redu kod stravarke. Bilo je to prije dosta godina, ja sam svoj problem riješila, a on, njemu je rekla da uzme godišnji i da se već sutradan pojavi kod nje, da ga ona mora podučiti , pa sve što ima sam će rješavati i pomagati druge. On je u Zagrebu, pa ako te bude interesiralo javi , ja ti ostavim sve na pp.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:40   #7
Slažem se sa tobom i zaista je točno da obred potječe iz Irana kao i većina drugih vjerovanja koje su Osmanlije donijele na Balkan. Ritual salijevanja strahe danas nalazimo i u Siriji, Libanonu, Iraku, Turskoj, Bosni dok u istočnoj Europi imamo korištenje voska umjesto olova. Ritual salijevanja strahe ili olova je jako dobar za smirenje psihe a moze pomoći i kod crne magije, uroka, zatvorene sudbine, sugreba i ostalih negativnih pojava.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:58   #8
http://drmaj.ba/salijevanje-strave-l...ja-problema-2/
__________________
If you have no voice...SCREAM
If you have no legs.....RUN
If you have no hope...INVENT
DeaDuSoleil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 20:58   #9
Moja pokojna baka je to radila.
S obzirom da je umrla dok sam ja još bila prilično mala, sjećam se samo da je stavljala neki lončić, krpicu na dio tijela koji me boli i da je nešto govorila, dobivala neke oblike koje je onda spaljivala u peći...uvijek nam je nakon toga bilo bolje, zdravstveno...tak da nemam neko negativno iskustvo u pogledu toga.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 23:59   #10
To je navodno mojoj rodici neka žena radila dok je bila mala. Svaku noć je imala grozne noćne more i ne bi nikako prestajala plakati, nakon toga su te noćne more nestale i počela je normalno spavati. Nemam neko mišljenje o tome, iako nisam baš neki ljubitelj takvih stvari. Što se tiče teksta pa ne vjerujem da na dijete može djelovati placebo...
tina2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 10:16   #11
SALJEVANJE STRAVE

Pozdrav!

Dali je ova tema aktivna?
Naime zanima me saljevanje strave olovom i natpisi na ćirilici?
Eto ukoliko je netko se sreo s tim neka mi se slobodno obrati.....
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.